TOP 10 romantycznych filmów na Netflix

TOP 10 romantycznych filmów na Netflix
Adobe Stock

Sposób na dobrą randkę? Jest ich wiele, ale żaden nie cieszy tak, jak wspólne oglądanie filmów 🍿 w domowym zaciszu. Nie od dziś wiadomo, że filmy o tematyce romantycznej budują wyjątkowy nastrój. 🥰 Jest to okazja nie tylko do spędzenia razem czasu, ale także do pośmiania się lub nawet wzruszenia. Poznajcie nasze propozycje najlepszych filmów romantycznych dostępnych na platformie Netflix!

Aplikacja wesele z klasą

Zanim się pojawiłeś

Ten film rozbawi Was do łez, ale jednocześnie złapie za serce. Louisa „Lou” Clark (Emilia Clarke) to dosyć ekscentryczna kobieta. 26-latka mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie do końca wie, co robić ze swoim życiem. Próbując pomóc finansowo swojej rodzinie podejmuje się różnych prac. Tak się składa, że została opiekunką niepełnosprawnego mężczyzny, Willa Traynora (Sam Claffin), który na skutek tragicznego wypadku całkowicie się zmieni. Bogaty bankier z pełnego życia i energicznego mężczyzny zmienił się w cynika pozbawionego nadziei na szczęście. Lou pragnie pokazać mu, że życie wcale nie musi tak wyglądać. Ta wzruszająca historia to na pewno must have, który powinniście obejrzeć razem z partnerem. 🤩 Ma nie tylko wspaniałe przesłanie, ale bogaty jest w ogromną dawkę dobrego humoru.

Jak romantycznie!

Jeżeli chcecie spędzić wieczór bardzo pozytywnie, to Rebel Wilson już o to zadba. Wybitna komediantka wciela się w rolę nowojorskiej architekt Natalie, która bardzo chce zostać doceniona w pracy. Niestety wszystko sprowadza się do tego, że kobieta parzy kawę i podaje kanapki. ☕️ To jednak nie koniec jej udręki. Pewnego dnia zostaje ona napadnięta przez co ląduje w szpitalu. Po przebudzeniu Natalie odkrywa, że jej życie zamieniło się w komedię romantyczną, a ona jest w niej główną postacią. Jak kobieta odnajdzie się w tej nowej rzeczywistości? Koniecznie się przekonajcie!

Mamma Mia!

Fanom wszelkiego rodzaju musicali zdecydowanie polecamy tę propozycję. Genialna komedia romantyczna z piosenkami ABBY w tle to coś, co zdecydowanie uświetni Wasz wieczór. Film opowiada historię 20-letniej Sophie (Amanda Sayfried), która niebawem wychodzi za mąż. Jej wielkim marzeniem jest, aby do ołtarza zaprowadził ją ojciec. 👰‍♀️Niestety nigdy nie było jej dane go poznać. Dziewczyna znajduje jednak pamiętnik swojej matki Donny (Meryl Streep) i wyłania trzech potencjalnych kandydatów. Sophie zaprasza ich wszystkich na ślub, żeby dowiedzieć się, który mógłby być jej ojcem. Przy tej pozycji filmowej nie zabraknie śmiechu!

Dziś 13, jutro 30

Marzeniem trzynastoletniej Jenny Rink (Jennifer Garner) jest bycie ładną i popularną dziewczyną. W trakcie trwania jej przyjęcia urodzinowego postanawia ona zagrać z rówieśnikami w pewną grę, która okazuje się być dla niej niezwykle upokarzająca. Zrozpaczona dziewczyna postanawia zamknąć się w szafie i tam ubolewać nad swoim losem. Jenna wypowiada życzenie, a następnie zasypia. 😴 Budzi się ona następnego dnia w zupełnie obcym mieszkaniu, jako trzydziestoletnia kobieta. Po czasie stwierdza, że ma wszystko o czym pragnęła. Czy takie życie będzie jej odpowiadać? A może przekona się, że tak naprawdę chciała czegoś zupełnie innego?

Do wszystkich chłopców, których kochałam

Główną bohaterką wokół której toczy się cała fabuła jest Lara Jean. Dziewczyna mieszka wraz ze swoimi siostrami, starszą – Margot oraz młodszą – Kitty. Są one pod opieką ojca, ponieważ ich mama umarła. Lara Jean napisała 5 listów 💌 do chłopaków, w których była zakochana, ale żadnego z nich nie wysłała. Pewnego dnia okazuje się, że ktoś zrobił to za nią co wpędza dziewczynę w przerażenie. Niestety jeden z listów trafił do byłego chłopaka Margot, Josha. Dziewczyna jest bardzo zdesperowana, a na jej drodze pojawia się Peter, z którym zawiera pakt. Dzięki temu Lara Jean wyjdzie cało z sytuacji, a chłopak odzyska byłą dziewczynę. Sprawy zaczynają się jednak trochę komplikować.

Jedz, módl się, kochaj

Elizabeth Gilbert to trzydziestoletnia kobieta z wręcz idealnym życiem. Może pochwalić się wspaniałym mężem, pięknym domem i dobrą pracą. Pewnego dnia stwierdza ona jednak, że to nie jest życie, którego chciała. Kobieta jest zrozpaczona i nie wie co ma dalej zrobić. W końcu decyduje się ona na rozwód, który jest dla niej ciężkim przeżyciem i przez który popada w depresję. Postanawia ona odbyć podróż do trzech państw zaczynających się na literę „I”. Są to Italia, Indie oraz Indonezja. Tam próbuje przemyśleć swoje życie i skupić się na swoim rozwoju, aby odnaleźć sens swojego życia. 🧘

Jak stracić chłopaka w 10 dni

Andie Anderson (Kate Hudson) prowadzi porady w magazynie “Composure”. Wpada ona na dość nietypowy pomysł napisania antyporadnika na temat: “Jak stracić chłopaka w 10 dni”. Kobieta chce poderwać jakiegoś mężczyznę i przetestować na nim wszystkie błędy, które popełniają czytelniczki, a następnie planuje to opisać. 📝 Jej wybór pada na mężczyznę, którym jest Benjamin Barry. Niestety dla Andie będzie to ciężkie zadanie, ponieważ Ben właśnie założył się, że w 10 dni rozkocha w sobie każdą kobietę.

Holiday

Dwie kobiety chcą wyleczyć złamane serca. Amanda (Cameron Diaz) mieszkająca w okazałej posiadłości w Los Angeles oraz Iris (Kate Winslet), która mieszka w starym domu na angielskiej prowincji. Kobiety poznają się przez Internet i wpadają na pomysł, żeby na czas świąt zamienić się swoimi domami. Taka zmiana bardzo dobrze im robi. Amanda poznaje Grahama – brata Iris, natomiast Iris poznaje współpracownika Amandy, Milesa. 😍

Notting Hill

William Thacker (Hugh Grant) mieszka w zachodnim Londynie, w dzielnicy Notting Hill. Zarabia na życie jako właściciel słabo prosperującej księgarni. 📖 Pewnego dnia, ku jego zaskoczeniu do księgarni wchodzi Anna Scott, największa gwiazda filmowa. William zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Nic nie wskazuje na to, że ich losy mogłyby się spotkać. Jednak ciekawy obrót sytuacji sprawia, że Anna przychodzi do jego mieszkania. 

Miłosna pułapka

Natalie Bauer (Nina Dobrev) nie ma szczęścia w miłości. Pewnego dnia poznaje idealnego chłopaka na aplikacji randkowej 📱 i od razu się w nim zakochuje. Dziewczyna postanawia zrobić mu niespodziankę i przylatuje do niego na święta. Na miejscu jednak czeka ją niemiłe zaskoczenie, ponieważ okazuje się, że profil był fałszywy. Natalie jednak się nie poddaje i dalej szuka miłości. Dzięki tej komedii romantycznej na pewno Wasz wieczór będzie wyjątkowy!

Dzięki tym propozycjom Wasz wieczór na pewno będzie nie zapomniany! Dlatego przygotujcie przekąski, stwórzcie wyjątkowy klimat i zaproście swoją drugą połówkę na wieczór filmowy z romantycznymi komediami. 💖

4.8/5 - (39)

Dominika Talaga

Dominika Talaga

Studentka komunikacji promocyjnej i kryzysowej na Uniwersytecie Śląskim. Miłośniczka dobrej kawy i dobrego humoru. Entuzjastka mediów społecznościowych, które są dla niej fascynującą dziedziną. W wolnym czasie oddaje się relaksowi dzięki medytacji lub spacerom, a także odwiedza lokalne kawiarnie w poszukiwaniu nowych smaków.

Więcej artykułów autora Dominika Talaga

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore