Jak nauczyć się tańczyć? Pozytywne nastawienie i dobre chęci to podstawa!

Jak nauczyć się tańczyć? Pozytywne nastawienie i dobre chęci to podstawa!

Taniec to przyjemność, radość i doskonała gimnastyka. Na początku przygody z tańcem, zadaj sobie pytanie, czy chcesz się nauczyć tańczyć użytkowo, na imprezy, wesele, do klubu, czy może profesjonalnie? To ważne, nawet jeśli masz poczucie rytmu, czujesz muzykę, ale wciąż zastanawiasz się jak nauczyć się tańczyć na wybraną okazję. Możesz to zrobić samodzielnie, w domu albo na profesjonalnym kursie tańca. Możliwości jest wiele, wystarczy pozytywne nastawienie i dobre chęci!

Bardzo często zdarza się, że pierwsza myśl o nauce tańca pojawia się w momencie planowania wesela. Pierwszy taniec, to przecież bardzo ważny moment całej uroczystości. Poczucie pewności siebie na parkiecie, sprawi że wybór piosenki na pierwszy taniec, to będzie czysta przyjemność! Walc, tango, a może freestyle, który razem zatańczycie, z pewnością zauroczy gości. Kolej na decyzję nauka w szkole tańca, czy w domu?

para tańczy na sali tanecznej
Unsplash

Zobacz także: Romantyczny pierwszy taniec przy polskiej piosence? Te utwory panny młode wybierają najczęściej!

Jak nauczyć się tańczyć w domu – sprawdź nasze wskazówki!

Decyzja została podjęta. Chcesz się nauczyć tańczyć. Nieważne, czy ma to być ten pierwszy weselny taniec, czy masz może zupełnie inny cel. Jak nauczyć się tańczyć i już nigdy nie przeżywać niepokoju, że super facet lub super kobieta zaprosi cię do tańca, a twoją pierwszą myślą, zamiast ekscytacji, będzie stwierdzenie z niepokojem „nie umiem tańczyć!”… Można temu jednak zaradzić. Masz kilka możliwości. Rozejrzyj się wokół siebie, może znasz kogoś, kto potrafi tańczyć i chętnie udzieli ci kilku lekcji? Taka wspólna nauka, to świetna zabawa. Ty nauczysz się tańczyć, a partner doszlifuje umiejętności. Zaproś kilka osób i wspólnie opracujcie choreografię. Taniec, to przecież nie tylko ten w parach, ale też dyskotekowy, w grupie.

Możesz również skorzystać z kursu tańca dostępnego np. na DVD. W znanym otoczeniu, w ustalonym przez siebie rytmie, doskonale poznasz podstawy. Tutaj kilka przydatnych rad:

  • nie patrz pod nogi, bo stracisz rytm, a nawet równowagę,
  • licz głośno, łatwiej utrzymasz wyznaczony rytm,
  • ćwicz regularnie kroki.

Ważne żeby z tańca czerpać przyjemność, nie przejmuj się, że coś ci nie wychodzi – „praktyka czyni mistrza”, a że jeszcze mistrzem nie jesteś… trudno. Wszystko przed tobą! Z biegiem czasu na pewno nabierzesz wprawy!

Jak nauczyć się tańczyć w parze, by zabłysnąć na przyjęciach?

Poczuj radość z tańca. Rozluźnij się, wczuj w rytm. Pozwól partnerowi się prowadzić. Podstawową zasadą jest to, by nie „deptać sobie po palcach”. Pamiętaj – tylko jedna osoba prowadzi. Pewnie się zastanawiasz, jak nauczyć się tańczyć, kiedy nie masz czasu na kurs tańca, może warto zajrzeć do sieci, tam na pewno znajdziesz pomysły jak nauczyć się tańczyć samemu.

Jeśli wybierasz się na wesele czy inną uroczystość „z tańcami”, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wodzirej zaproponuje zabawy weselne. Lubisz tego typu atrakcje, czy nie, nie wypada odmówić. Jeżeli na parkiecie czujesz się swobodnie, znasz już kroki taneczne, to żadna zabawa ci nie straszna! 🙂

Repertuar może być różny, klasyka, modne i popularne piosenki do tańca, a może piosenki biesiadne. Kiedy poznasz tajniki tańca, do każdego utworu dopasujesz odpowiednie kroki. Wystarczy, że będziesz zwracać uwagę na tempo i… dasz z siebie wszystko!

ludzie tańczący na weselu
Unsplash

Zobacz także: Ślubne buty do tańca? Czym różnią się od zwyczajnych szpilek i dlaczego warto je wybrać?

Jak nauczyć się tańczyć na wesele z każdym partnerem lub partnerką? Wbrew pozorom, to nie jest trudne!

Od kilku lat można zauważyć, że na parkiecie coraz więcej osób potrafi tańczyć, a nie tylko kołysać się w rytm muzyki. Jeszcze niedawno para, która znała chociaż podstawowe kroki taneczne wzbudzała zachwyt. Wirująca w walcu, ekspresyjna w tangu czy żywiołowa w… kankanie – dlaczego nie? Aby osiągnąć wymarzony poziom warto zapisać się na kurs tańca towarzyskiego. Jak nauczyć się tańczyć – na to pytanie odpowie profesjonalista, który pokaże ci jak nauczyć się tańczyć w parze, żeby sprawiało ci to przyjemność, a nie prowadziło do palpitacji serca… Eksperci pokażą ci kroki taneczne, zarówno podstawowe, jak i te bardziej skomplikowane. Nauczą prawidłowej postawy, która jest bardzo ważna w tańcu.

Naturalny wdzięk, świadomość ruchów, znajomość kroków tańca użytkowego czy towarzyskiego, pozwoli ci przejąć inicjatywę, nawet wtedy, gdy partner/partnerka nie potrafi tańczyć lub nie zna odpowiednich kroków. Jeżeli natomiast będziesz tańczyć z profesjonalistą, dzięki swoim umiejętnościom będziesz wiedzieć, jak reagować. Idealnie jest wtedy, kiedy ty i partner taneczny znacie zasady – wtedy czerpiecie z tańca największą przyjemność!

Jak nauczyć się tańczyć, czy dam radę, gdzie – na kursie, w szkole tańca, jak nauczyć się tańczyć w domu – jest wiele pytań. Ważna jest jednak sama umiejętność, a nie gdzie, kiedy i za ile. W tańcu choreografia to tylko 10% powodzenia, reszta to poczucie rytmu, tempa i odpowiednie nastawienie. Nawet, jeżeli nie jesteś mistrzem parkietu, to czerp z tańca przyjemność. Jak nauczyć się tańczyć i nie stresować na ważnej imprezie – skoro decyzja została podjęta z powodu zbliżającego się wesela, a że czas nagli, być może martwisz się jak nauczyć się tańczyć na wesele, szybko i profesjonalnie… A może czeka cię inna uroczystość, bądź po prostu to czas na taki krok? Nie zastanawiaj się! Taniec to przyjemność, ruch, ekspresja.. Pomoże ci w odchudzaniu, poprawi kondycję i samopoczucie. Nie musi to być taniec towarzyski – hip hop, samba, a może taniec brzucha! Ważne, żeby nauka była efektywna i przyjemna. Powodzenia!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore