• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Zaproszono cię na ślub i nie wiesz, jaki prezent kupić? Podpowiadamy!

Zaproszono cię na ślub i nie wiesz, jaki prezent kupić? Podpowiadamy!

Ślub to szczególne wydarzenie w życiu każdej pary nowożeńców, dlatego nic w tym dziwnego, iż chcą je spędzić z osobami, które są dla nich ważne. Jeżeli zostałeś zaproszony na ślub i zastanawiasz się, jaki prezent będzie dobrym pomysłem, ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszanie gości wyłącznie na ślub jest praktykowane w sytuacjach, gdy na przykład para młoda organizuje skromne przyjęcie dla rodziny i nie jest w stanie zaprosić wszystkich bliskich i znajomych. Uczestnicząc w ceremonii zaślubin, warto podarować nowożeńcom upominek, który sprawi im radość Ale na co się zdecydować?

Co zamiast kwiatów?

Bardzo często pary młode za pomocą zgrabnych wierszyków zawierają odpowiedź na to pytanie w zaproszeniu ślubnym. Jeżeli nowożeńcy nie chcą otrzymać kilkudziesięciu bukietów kwiatów, a jest coś innego, co sprawi im radość, jest to świetne i popularne rozwiązanie. Najpopularniejszymi “zamiennikami” kwiatów bywają książki, gry planszowe, butelka trunku czy prośba o wsparcie akcji charytatywnej – na przykład karma dla zwierząt, która zostanie przekazana do schroniska bądź przybory szkolne, które trafią do dzieci z domów dziecka. 

Co w przypadku, kiedy zaproszenie na ślub nie zawiera takiej informacji albo zależy ci, aby podarować świeżo upieczonemu małżeństwu coś wyjątkowego? Zebraliśmy ciekawe pomysły, które pojawiają się w wypowiedziach użytkowników na forach internetowych o ślubno-weselnej tematyce.

Coś praktycznego

Najlepiej coś praktycznego. Pościel, ręczniki. Zależy, co akurat im się przyda i na jakim są etapie życia.

Kubeczki jakieś efektowne, ładne notesiki z imienna dedykacją nadrukowaną na okładkę, sporo jest możliwości, ale to zależy od charakteru znajomych..mnie zawsze cieszą praktyczne prezenty…

Dostaliśmy od znajomych z pracy komplet sztućców, wazon z grawerem i świecznik 🙂

Unsplash

Bon podarunkowy

Może nie jest to najbardziej oryginalny z prezentów, jednak, jeśli wiesz, że twoi bliscy na przykład planują remont, bon podarunkowy z pewnością im się przyda. Co więcej, voucher nie musi być tylko do wykorzystania na zakupy. Można wykupić nowożeńcom kolację we dwoje, spektakl w teatrze czy przejażdżkę gokartami. Wszystko oczywiście zależy od zainteresowań pary młodej oraz zasobności portfela obdarowującego. Zasadność bonów podarunkowych potwierdzają wypowiedzi forumowiczów.

Prezenty są miłe, ale z połowa nie ma co się zrobić. My najbardziej cieszyliśmy się z kart podarunkowych i taki prezent polecam.

Karty upominkowe są super albo np. Voucher na masaż dla dwojga.

Ja dostałam od gościa, który był tylko na ślubie ,  karnet do kina i super, praktyczny i do wykorzystania dla dwojga – a tych bibelotów jest na pęczki, potem nawet nie ma ich gdzie trzymać, choć jestem sentymentalna i lubię małe upominki od serca, to ten karnet sprawił mi dużą radość – to było coś alternatywnego…

Inne propozycje

Praktyczne prezenty i bony podarunkowe cię nie przekonują? Jeżeli szukasz prezentu “z humorem”, karykatura pary młodej lub koszulki ze śmiesznymi napisami czy nadrukami będą świetną opcją. Jeśli twoi bliscy lubią naturę i rośliny, możesz sprezentować niezwykle modny las w słoju lub – jak podpowiada jedna z forumowiczek:

Podaruj drzewko, piękna pamiątka na zawsze, tylko potrzebne miejsce, aby je zasadzić.

Co jeszcze proponują użytkownicy ślubnych grup wymiany informacji:

Skarbonkę z napisem:  Pierwszy milion młodej pary.

Ja ucieszyłabym się z pożądanego kompletu walizek, bo uwielbiamy podróżować.

My dostaliśmy album do wklejania zdjęć – biały, typowo ślubny i bardzo nam się podoba. Myślę, że ładna ramka na zdjęcia też się sprawdzi, bo raczej każdy wybierze chociaż kilka zdjęć do oprawienia z tego dnia 🙂

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu