4 pomysły na niezapomniany wieczór panieński

4 pomysły na niezapomniany wieczór panieński

Wieczór panieński stanowi idealną okazję do spędzenia miłych i szalonych chwil w damskim towarzystwie. Jak go urządzić, by Panna Młoda mogła go miło wspominać? Podczas organizacji pamiętajmy o upodobaniach przyszłej Panny Młodej, tak aby trafić w jej gust, wówczas wieczór panieński będzie niezapomniany oraz pełen wrażeń. Wieczór panieński zależy od pomysłowości jego uczestniczek. Są warunki, które warto spełnić, aby był naprawdę nietypowy.

Pomysły na niezapomniany wieczór panieńskiDawniej wieczór panieński organizowało się dzień przed ślubem. Obecnie, kiedy stał się szaloną imprezą do białego rana, trudno go zrobić tuż przed najważniejszym wydarzeniem w życiu. Zmęczona Panna Młoda i śpiące druhny to nie najlepszy widok na ślubie i weselu.

Im ciekawsze pomysły, tym wcześniejsza organizacja

Wieczór panieński jest prezentem i niespodzianką dla Panny Młodej – dlatego bardzo dyskretnie przeprowadzamy wywiad i sporządzamy listę gości. Ostatnio modne staje się zapraszanie na wieczór koleżanek Pana Młodego. To dobry pomysł, bo na weselu, czy już w codziennym życiu łatwiej nawiązać kontakt ze znajomymi męża. Ale nie zapraszajmy byłej dziewczyny Pana Młodego, jeśli nie mamy pewności, że rozstali się bez uraz. Taka „porzucona narzeczona” może zepsuć nastrój i zabawę.

Wieczór panieński w SPA

Pomysłem wartym uwagi może być wieczór odnowy biologicznej, zabiegów kosmetycznych – cudownych makijaży lub fryzur, które zostaną wykonane przez  wynajętego właśnie na  te okazje specjalistę, bardzo mile widziany byłby bez wątpienia  masażysta. Wszystkie panie będą w siódmym niebie, gdy otrzymają dawkę relaksu, która szczególnie należy się przyszłej Pannie Młodej.

Dzień w SPA, popołudnie u kosmetyczki lub na zakupach to coś, co każda kobieta lubi, a nieczęsto może sobie na to pozwolić, dlatego warto rozważyć ten pomysł.

Znajdź imprezę!

„Znajdź swoje przyjęcie” to pomysł dla lubiących wyzwania. Wymaga on wcześniejszych przygotowań, ale naprawdę warto poświęcić trochę czasu i energii. Panna Młoda zostaje uprzedzona, że czekają ją poszukiwania. Razem z jedną lub dwiema koleżankami wybiera się w wyznaczone miejsce. Tam musi podać barmanowi umówione wcześniej hasło, wypić drinka. Wówczas barman podaje jej nazwę kolejnego lokalu i np. zadanie, które musi w nim wykonać, by poznać kolejny adres.

Liczba odwiedzonych lokali nie powinna być za duża (rozsądna ilość to 4-6). Pozostałe koleżanki czekają na nią w ostatnim lokalu. Towarzyszki poszukiwań mogą robić zdjęcia, by później reszta dziewczyn dowiedziała się, co się działo po drodze.

Zabawne może być również serwowanie drinków Pannie Młodej tylko wtedy, gdy na nie zasłużyła. Musi na przykład zdobyć czyjąś wizytówkę lub przynieść rolkę papieru toaletowego z męskiej ubikacji. Dobrze wcześniej przygotować listę zadań.

Przebierany wieczór panieński

Panie mogą także urządzić przyjęcie – przebierankę, np. w stylu lat 60. bądź z elementami orientu, albo też w rytmie brazylijskiej salsy czy bollywoodWymaga to większego zaangażowania, ale naprawdę warto. Do tego odpowiednio dobrane potrawy, egzotyczne drinki i udany wieczór gwarantowany.

A może wycieczka?

Wybór miejsca zależy od możliwości finansowych organizatorek imprezy (oraz pory roku oczywiście), ale nawet niewielka kwota może przyczynić się do zorganizowania świetnej wyprawy, np. rowerami nad pobliskie jezioro, gdzie przygotujecie ognisko, będą śpiewy do białego rana, rozmowy pod gwieździstym niebem. Jeżeli  stan portfela pozwala na więcej, możecie pomyśleć o wypadzie w góry lub nad morze do luksusowego hotelu, gdzie przygotujecie wieczorne szaleństwo.

Jeśli przyszła Panna Młoda w pracy siedzi za biurkiem i stresuje się każdym raportem finansowym, może lot nad miastem małą Cessną z szarfą głoszącą, że to „Wieczór panieński Kasi” pozwoli jej rozładować napięcie?

Zrobicie coś dla siebie, spędzicie razem czas, robiąc rzeczy, które sprawiają Wam przyjemność. W końcu nie trzeba alkoholu, by dobrze się bawić. Możecie wybrać się na kurs tańca egzotycznego lub tańca brzucha. Duże szkoły tańca często organizują takie imprezy.

Wieczór panieński 2 tygodnie przed ślubem

Jak tradycja nakazuje wieczór panieński jest nieodłącznym elementem przygotowań i całego ślubu. Zwykle organizowany jest około dwa tygodnie przed ślubem, aby na spokojnie bawić się i szaleć tej „jedynej i ostatniej nocy”. Jednak są pary, które organizują go na dzień przed weselem. Ten pomysł warto odrzucić, bo zmęczenie może nie pozwolić nam w pełni cieszyć się tym szczególnym dniem.

 

 

KOMENTARZE: 3

  1. My organizowałyśmy dla młodej wycieczkę po mieście, najpierw restauracja, potem co ciekawsze kluby, impreza do białego rana 😀 wynajęłyśmy limuzynę od firmy Dyniewicz i miałyśmy przez cały wieczór transport i to luksusowy 😉 więc dodatkowo fajne wspomnienia.

  2. Bardzo fajny artykuł, podoba mi się. Akurat jestem druhną w lipcu na weselu i powoli szukam inspiracji, bo jak jest napisane im ciekawszy pomysł, tym wcześniej trzeba szukać. Szczerze mówiąc zastanawiam się nad wycieczką do Leszna. Tam jest tunel aerodynamiczny i z tego co wyczytałam u nich na stronie organizują tego typu imprezy. Druga opcja to wieczór w domu z róznymi atrakcjami.

  3. Ciekawe pomysły :) Ja proponuję kobiecą sesję zdjęciową. Fotografia kobieca może być uzupełnieniem dla fotografii ślubnej. W Jeleniej Górze oraz we Wrocławiu taki pomysł mam dla moich klientów, którzy podpisali za mną umowę na fotografię ślubną.

Dodaj komentarz