Jak oryginalnie i ładnie zapakować prezent – te pomysły zawsze się sprawdzają!

Jak oryginalnie i ładnie zapakować prezent – te pomysły zawsze się sprawdzają!

Dawanie prezentów przynosi dużą radość, szczególnie kiedy z niecierpliwością oczekuje się na reakcje najbliższych osób. Czy trafiło się z podarunkiem? Czy na twarzach obdarowanych pojawi się uśmiech i zadowolenie? Oczywiście zanim upominek trafi do adresata, z pewnością w głowie pojawia się pytanie, jak zapakować prezent, aby już jego zewnętrze mówiło, że jest oryginalny i piękny.

Pakowanie prezentów to prawdziwa sztuka, jeśli ma się odrobinę chęci i czas, aby wszystko ładnie przystroić. Kiedy już znajdziecie pomysł na prezent ślubny lub pomysł na prezent dla mężczyzny, przychodzi czas na strojenie, przyklejanie kokardek, owijanie papierem lub inną wymyślną formę pakowania. Oczywiście to, jakich materiałów użyjecie, zależne jest od tego, czy upominek znajduje się w pudełku, czy jego kształty są nietypowe, czy może jest przeznaczony dla jakiejś szczególnej osoby lub na szczególną okazję. Jeśli wciąż poszukujecie inspiracji, zerknijcie na nasze podpowiedzi oraz galerię pomysłów!

Jak ładnie zapakować prezent?

Pytanie o to, jak ładnie i oryginalnie zapakować prezent, przeważnie spędza sen z powiek osobom, które zwracają uwagę na szczegóły i chcą zrobić na obdarowanym wrażenie. Odpowiedzi na to pytanie jest oczywiście bardzo wiele. Po pierwsze, ważne jest to, dla kogo szykujemy podarunek. Po drugie, z jaką okazją jest związany. Inaczej zapakujemy prezent na ślub i wesele, zupełnie inaczej natomiast będzie wyglądał upominek dla dziecka. 

Dużo zależy również od waszej wyobraźni i inwencji twórczej. Bez względu na to, jakich elementów użyjecie, istnieje kilka podstawowych zasad, dzięki którym prezent zawsze będzie wyglądał ładnie i schludnie:

  • pamiętaj o tym, aby na prezencie nie było żadne ceny;
  • jeśli pakujesz prezent w torebkę, sprawdź, czy nie jest gdzieś uszkodzona lub podpisana;
  • papier, w którym znajdzie się prezent, powinien być prosty, wszelkie zagięcia będzie doskonale widać;
  • pakując prezent, pamiętaj, aby zrobić to dokładnie i schludnie oraz obliczyć, ile materiału ci jest potrzebne, tak by nie przebijał nigdzie na przykład karton;
  • sprawdź, czy folia lub celofan nie są brudne i nie mają żadnych zacieków. 
Pudełko serce na podarunek
Pexels

Zobacz także: Prezenty ślubne – sprawdź najlepsze oferty i pomysły. Wybierz firmę z największego katalogu firm weselnych!

Jak zapakować prezent w papier?

Pakowanie prezentu w papier to jedno z prostszych rozwiązań, szczególnie jeśli podarunek znajduje się w pudełku. W takim wypadku z łatwością owiniecie karton papierem, dzięki czemu całość będzie wyglądała perfekcyjnie. Oczywiście pakując prezent w papier, pamiętajcie o tym, aby końce papieru znajdowały się zawsze na dolnej ściance kartonu, tak aby góra była perfekcyjna i aby nie było widać na niej łączenia. Kolejnym krokiem, który zapewni sukces, jest odpowiednie naciągnięcie papieru. Nadmiar użytego materiału będzie psuł ostateczny wygląd podarunku, jeśli na przykład będzie zawijał się na jednej ze ścianek lub będzie widać bąble powietrza. 

Z pewnością zastanawiacie się również nad tym, jak zapakować prezent w papier, aby nie było widać łączeń i czego najlepiej użyć. Zwykłego kleju, taśmy dwustronnej, taśmy klejące czy może jednak kleju na gorąco? Z ostatniego pomysłu raczej radzimy zrezygnować, ponieważ klej, czy to na gorąco, czy zwykły w sztycie może rozmiękczyć papier, przez co może się on łatwiej podrzeć. Taśma dwustronna i taśma klejąca przezroczysta będą najlepszym rozwiązaniem.   

Jak zapakować prezent na święta
Unsplash

Jak zapakować prezent bez pudełka?

Pakowanie prezentu bez pudełka może sprawić problem. Zazwyczaj myślimy w takiej sytuacji, że papier czy celofan zupełnie odpadają i ostatecznie sięgamy po gotową torebkę. 

Jeśli jednak chcecie być nieco bardziej oryginalni, zawsze możecie z papieru lub celofanu spróbować zrobić cukierek. Do środka wkładamy prezent, który owijamy kilkoma warstwami papieru lub celofanu, oba końce związujemy ozdobnymi taśmami, z których warto stworzyć piękne kokardy jako wykończenie. Znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak zapakować prezent bez pudełka, nie wydaje się już być takim wyzwaniem. 

Jeśli jednak cukierek wam nie odpowiada, zawsze możecie zrobić pudełko własnoręcznie. Wystarczy kupić karton i w internecie znaleźć odpowiedni wzór. Z łatwością w domu wykonacie zwykły sześcian a nawet pudełka w bardziej zaawansowanych kształtach! 

Prezent zapakowany w papier
Unsplash

Jak zapakować prezent w celofan lub w folię?

Celofan i folia kojarzone są przede wszystkim z pakowaniem kwiatów, jednak mogą być również wykorzystane przy pakowaniu prezentów. To znakomity pomysł szczególnie wtedy, kiedy chcecie komuś podarować na przykład kosz smakołyków lub zapakować jakiś drobiazg, aby się nie potrzaskał i nie przeszkadza wam, że będzie widać, co jest w środku. 

Jak zapakować prezent w celofan lub folię? To bardzo proste! Na kwadratowym lub prostokątnym kawałku folii postaw swój upominek, a folię chwyć na górze i przewiąż wstążką. Nadmiar folii, które zbytnio odstaje, obetnij. Resztę postaraj się ładnie rozłożyć. Jeśli boki folii się rozchodzą, użyj zszywacza, postaraj się jednak sczepić celofan czy folię w takich miejscach, aby nie było widać zszywek. 

Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie? 

Pakowanie prezentu o nietypowym kształcie to zawsze największa zagwozdka dla każdego, kto chce, aby podarunek wyglądał wyjątkowo. Lampa, rzeźba czy kubek wcale nie są łatwymi zawodnikami. Z każdej sytuacji jest oczywiście kilka wyjść. Oto najpopularniejsze sposoby na zapakowanie prezentów o nieregularnych kształtach: 

  • zapakowanie podarunku jak cukierek,
  • zakupienie kartonu odpowiedniej wielkości,
  • zrobienie kartonu na upominek własnoręcznie,
  • ozdobienie podarunku kokardami, jeśli jest naprawdę duży, na przykład fotel czy rower. 
Prezent na ślub z różyczkami
Unsplash

Jak zapakować prezent ślubny?

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla pary młodej, ale także dla wszystkich zaproszonych gości. Szczególnie jeśli należy się do najbliższej rodziny i emocje są wyjątkowo duże. W takim wypadku zawsze chce się zrobić coś oryginalnego i spektakularnego. Choć może się wydawać, że para młoda nie zwraca uwagi na to, jak zapakowane są prezenty ślubne, wbrew pozorom nie jest to prawda. Jak zapakować prezent ślubny, aby być z niego dumnym?

Jeśli wiecie, że para młoda organizuje wesele w jakimś konkretnym motywie, możecie się do tego dopasować. Do stylu rustykalnego i boho z pewnością będzie pasował szary papier, pióra, koronki, gałązki, a nawet szyszki czy inne drewniane elementy. Jeśli para młoda wybrała motyw pin-up, postarajcie się znaleźć papier z odbitymi ustami lub sami taki stwórzcie. Sprawdzą się również różnego rodzaju kropeczki. 

Z pewnością zastanawiać się można również nad tym, jak zapakować pieniądze na prezent. Zwykła koperta i ładna karta to zawsze dobre rozwiązanie. Możecie jednak również z pieniędzy zrobić bukiet lub podarować je w ozdobnej szkatułce.

Podarunek zapakowany w papier świąteczny
Unsplash

Jak zapakować prezent dla dziecka?

Choć dzieci zazwyczaj nie zwracają uwagi na to, jak prezent jest zapakowany, rodzice mimo wszystko starają się, aby papier był w odpowiednim kolorze lub aby znalazła się na nim bardzo duża kokarda.

Warto jednak wziąć pod uwagę to, aby opakowanie prezentu nie utrudniało maluchowi dotarcie do niego. Jeśli zatem pakujecie prezent w papier, nie zaklejajcie wszystkich brzegów bardzo dokładnie. Zapakowanie prezentu może być również formą zabawy. Na przykład włożenie go do kilku pudełek, które wypełnione będą konfetti lub pociętymi gazetami. 

Jak zapakować prezent – galeria zdjęć!

O pakowaniu prezentów można pisać wiele, jednak pewne rzeczy trzeba po prostu zobaczyć. Oto kilka podpowiedzi i inspiracji, jak zapakować prezent!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore