• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Jak zapakować pieniądze na prezent? Trudna materia wręczania podarunków!

Jak zapakować pieniądze na prezent? Trudna materia wręczania podarunków!

Pytanie postawione w tytule wielu osobom może wydawać się bezsensowne. Przecież wystarczy banknoty włożyć do koperty. Oczywiście jest to jedno z możliwych rozwiązań, jednak nie jedyne. Jak zapakować pieniądze na prezent, jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu? Sprawdź!

Pieniądze to często prezent, z którego obdarowani cieszą się najbardziej, ponieważ dokładnie wiedzą, na co będą mogli je spożytkować. Choć banknoty mogą w niektórych przypadkach wydawać się “pójściem na łatwiznę”, często są tak naprawdę najbardziej trafionym pomysłem. Szczególnie jeśli jest to pomysł na prezent ślubny! Spory na temat tego, ile dać na wesele, warto na razie odłożyć na bok. Bo skoro już decydujemy się podarować komuś pieniądze, warto byłoby zrobić to w jakiś gustowny i trochę nietypowy sposób. Jeśli zatem kochacie pakować prezenty i uwielbiacie szukać nowych rozwiązań, te z pewnością powinny się wam spodobać! Sprawdźcie, jak zapakować pieniądze na prezent urodzinowy lub na święta i jak wręczyć je dziecku!  

Jak zapakować pieniądze na prezent?

Pakowanie pieniędzy na prezent może być niezwykle rozwijające i zabawne. Oczywiście warto “opakowanie” dostosować do okazji, dlatego właśnie przedstawiamy kilka propozycji: na urodziny, pod choinkę czy dla dziecka. Sprawdź, w czym dać pieniądze na prezent!

Jak zapakować prezent na urodziny:

 1. Kup przezroczyste bądź jasne balony i przed nadmuchaniem ich, włóż do każdego wybrany nominał. Nadmuchaj balony i ich końce zwiąż ładną wstążką. Wręcz bukiet z balonów jubilatowi.
 1. Kup ładny szklany pojemnik i wypełnij go ususzonymi płatkami kwiatów. W tym wypadku pięknie prezentują się płatki róż bądź całe pączki kwiatów. Pomiędzy płatki włóż zwinięte banknoty. Słoik ozdób również na zewnątrz. Obwiąż go wstążką, naklej na niego koronkę i dodaj jutowy sznurek itp. 
 1. Zrób tort ze słodyczy, w zależności od ilości warstw, w jednej z nich ukryj pieniążki zwinięte w ruloniki. Aby ładniej wyglądały, możesz przewiązać ruloniki z pieniędzy cienką wstążką.  
Pomysł na to, jak zapakować pieniądze na prezent
Envato

Zobacz także: Pomysł na prezent dla mężczyzny na każdą okazję! Te podarunki to strzał w dziesiątkę!

Jak zapakować pieniądze na prezent świąteczny:

 1. Kup piękną, malowaną, dużą bombkę, najlepiej aby była szklana i przezroczysta. Delikatnie wyjmij z niej zawieszkę i przez otwór włóż do środka banknoty. Bombkę włóż do pudełka i przewiąż je kolorową, świąteczną tasiemką. 
 1. Stwórz z banknotów świąteczne drzewko. Weź kawałek zielonego drucika i zwiń z niego coś na wzór ludzkiego DNA. Policz dokładnie ile masz banknotów, aby zrobić odpowiednią ilość oczek. W każde oczko włóż odpowiednio złożony banknot, od najkrótszych do najdłuższych. Drucik wbij w gąbkę florystyczna. Całość włóż do ładnej doniczki. Na gąbkę połóż sztuczny mech. Na górę choinki z pieniędzy naklej złotą gwiazdę. 

Jak zapakować pieniądze na prezent dla dziecka:

 1. Kup ładną poduszkę, na której znajdują się ulubione postaci z kreskówek dziecka lub dużego misia. W przypadku misia delikatnie rozpruj szwy i wszyj mały zamek. W poszewce poduszki zamek już powinien się znajdować. Włóż pieniądze do poduszki wraz z kilkoma słodyczami.
 1. Balony i tort mogą się sprawdzić również w przypadku dziecka, jednak zabawę z balonami można nieco urozmaicić, choć to propozycja dla starszych pociech. Kup duży karton i włóż do niego balony, w których znajdą się cukierki i pieniądze. Dziecko będzie miało dodatkową zabawę z przebijania baloników. 
Zwitek banknotów jak zapakować pieniądze na prezent?
Pexels

Jak zapakować pieniądze na prezent ślubny?

Jak zapakować prezent na ślub, jeśli są to pieniądze? Oczywiście można zrobić to na wiele ciekawych sposobów, jednak tego dnia warto wziąć pod uwagę te romantyczne:

 1. Kup ramkę z wystającymi brzegami, taką, która nie ma szkiełka i zestaw kredek. Każdą kredkę owiń banknotem i delikatnie przyklej do wgłębienia ramki (tylko górą, aby można było odwinąć banknoty). Nad kredkami napisz na przykład “Pokolorujecie swój świat!”.
 1. Znajdź wzór, jak złożyć kartkę w serduszko i w ten sposób poskładaj banknoty. Kup tablicę z gotowymi sznurkami i małymi drewnianymi klamerkami. Do każdej klamerki przypnij jeden pieniążek. Do pozostałych klamerek przypnij na przykład wasze wspólne zdjęcia.
 1. Kup mały, zabawkowy model auta i ozdób go kokardkami, aby wyglądał jak pojazd pary młodej. Do tylnego zderzaka przywiąż kilka sznurków i  w nie zawiń po jednym banknocie. Na tyle autka przypnij kokardkę z napisem “Just married!”.
Monety wysypane na dywan
Unsplash

Jak śmiesznie zapakować pieniądze na prezent?

Jeśli doskonale znasz osobę, do której idziesz i wiesz, że kocha różne śmieszne żarty, zapakuj pieniądze, które wręczysz jej w prezencie, właśnie w taki sposób. Oto nasze pomysły:

 1. Weź kwadratowe pudełko po chusteczkach i delikatnie odklej je od dołu. Wyjmij wszystkie chusteczki, na górze ułóż banknoty, a jeden z nich wyjmij przez dziurkę, tak aby było widać pieniądze. Włóż chusteczki z pieniędzmi z powrotem do środka i delikatnie zaklej dno. Pudełko obwiąż kokardką. 
 1. Kup w ulubionej pizzerii obdarowywanego lub obdarowywanej puste pudełko na pizzę. Na zewnątrz naklej dużą kokardę. W środku ułóż pieniądze w koło i na środku sklej je delikatnie gotową kokardką. Klej na kokardce jest na tyle słaby, aby nie uszkodzić banknotów. Napisz kilka słów od siebie od środka na pokrywce pudełka.

Galeria inspiracji

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu