• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Wieczór panieński z mamą? Czy powinna znaleźć się na liście gości?

Wieczór panieński z mamą? Czy powinna znaleźć się na liście gości?

Z niewiadomych powodów uważa się, że ślub i wesele to koniec wolności i początek życia w więzieniu oznaczającym małżeństwo. Właśnie dlatego krótko przed ślubem świadek i świadkowa organizują wieczór panieński i wieczór kawalerski, które mają być ostatnią nocą szaleństwa pary młodej.

Oczywiście zaprezentowane wyżej założenie nijak ma się do rzeczywistości, przynajmniej w większości przypadków. Wieczór panieński to czas, w którym panna młoda może spotkać się z najbliższymi przyjaciółkami i świętować zbliżającą się uroczystość. To, jak powinien wyglądać ten dzień, weekend lub noc, odłóżmy dzisiaj na bok. Zdecydowanie pomysłów na organizację nie zabranie żadnej świadkowej.

Okazuje się, że dużo większą zagwozdką jest zupełnie inny temat związany z wieczorem panieńskim. Czy na liście gości powinna znaleźć się mama? Czy koleżanki zrozumieją chęć zaproszenia rodzicielki, która dla niejednej panny młodej jest największą i najlepszą przyjaciółką? Jeśli również zastanawiacie się nad tym, co zrobić, zobaczcie, co na ten temat sądzą inne panny młode.

Mama na panieńskim gwarancją znakomitej zabawy?

Codziennie na ulicy mijamy miliony ludzi. W szkole, na studiach, podczas imprez i w pracy poznajemy kolejne osoby, które stają się naszymi znajomymi. W rzadkich przypadkach relacja ta zamienia się w prawdziwą i szczerą przyjaźń, która potrafi przetrwać lata.

Dla większości młodych kobiet pierwszą i najważniejszą przyjaciółką jest mama. To właśnie ona ociera łzy i wysłuchuje całych tyrad na temat złamanego serca. To z nią bez strachu można porozmawiać o najbardziej intymnych tematach, nie obawiając się oceniania. Służy pomocą i jak nikt potrafi powiedzieć całą prawdę prosto w oczy, która nie boli tak bardzo, ponieważ wiemy, że mama chce dla nas wszystkiego, co najlepsze.

Czy zatem mama powinna towarzyszyć pannie młodej podczas wieczoru panieńskiego? Czy należy przejmować się tym, co pomyślą przyjaciółki? A może wystarczy rozmowa z mamą, ponieważ to ona stwierdzi, że czułaby się niekomfortowo. Co na ten temat sądzą przyszłe panny młode.

Okazuje się, że jest to temat, który bardzo często pojawia się na forach dla przyszłych mężatek. Czy wypada? Czy należy? Czy trzeba? A może to źle postawione pytania.

Na moim panieńskim nie zabraknie mamy! Też się nad tym zastanawiałam czy wypada. Ale to mój dzień, jeden jedyny i nie zmarnuję tej okazji na czyjeś opinie. Ty musisz to czuć! Moja mama zrobiłaby jeszcze większy szum na imprezie niż koleżanki. Już mi powiedziała, że w ten jedyny dzień mam zakaz nazywania ją mamą i mam mówić po imieniu.

Byłam na panieńskim, na którym była obecna mama panny młodej. Świetnie się bawiła. A jak stwierdziła, że jest zmęczona, zamówiono jej Ubera i pojechała do domu.

Panna młoda na wieczorze panieńskim z koleżankami
Envato

Zobacz także: Kłótnie przed ślubem – jak poradzić sobie ze stresem w związku?

Wśród komentarzy można znaleźć wiele takich, w których dziewczyny podkreślają, że przejmowanie się cudzą opinią jest bezsensowne. Co więcej, pytanie, czy wypada zaprosić mamę na panieński, w ogóle nie powinno paść.

Zastanów się, czy w ogóle powinnaś pytać, czy wypada zaprosić swoją Najlepszą Przyjaciółkę na swój wieczór panieński? Będzie tylko jeden, pamiętaj…

Niektóre panny młode szczerze przyznają, że mamy chciałyby być, jednak one sobie tego nie wyobrażają.

Moja chce, ale ja jej powiedziałam, że ma zapomnieć. Nigdy nie zapraszała mnie na wspólne wieczory, więc tym bardziej nie poczuwam się, żeby ona była.

W niektórych przypadkach, pomimo bardzo dobrego kontaktu z mamą, okazuje się, że to sama zainteresowana nie chce uczestniczyć w wieczorze panieńskim. W takiej sytuacji musimy pamiętać o tym, aby nie robić niczego na siłę. Jeśli macie potrzebę spędzić z mamą trochę czasu przed ślubem i wspólnie się zabawić, zaproponujcie jej spotkanie tylko we dwie. Nie zawsze mama potrafi wpasować się w atmosferę wydarzenia, jakim jest wieczór panieński.

Kiedyś widziałam taki wieczór w klubie. Młode dziewczyny tańcowały, a dwie dojrzalsze panie (domyślnie mama i teściowa) z naburmuszonymi minami siedziały po przeciwnych stronach loży i obserwowały tylko młodzież.

Czy zatem mama na panieńskim to dobry pomysł? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie zupełnie same. Jedno jest pewne, przejmowanie się czyimś zdaniem nigdy nie prowadzi do niczego dobrego! Choć to może oklepane stwierdzenie, warto pójść za głosem serca.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu