Baza pod cienie – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Baza pod cienie – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Trwałość makijażu to jeden z najważniejszych powodów, dla których kobiety decydują się na usługę wizażystki. Nic dziwnego – w ważnym dniu chcemy wyglądać obłędnie i nie martwić się o to, że cień zebrał się w zgięciu powieki… Ale nie zawsze możemy sobie pozwolić na usługę profesjonalnej make-up artist, a poza tym fajnie byłoby wyglądać idealnie na co dzień, a nie tylko od święta. I tutaj z pomocą przychodzi… baza pod cienie! 

Aplikacja wesele z klasą

Baza pod cienie to niezwykle praktyczny kosmetyk, który coraz częściej gości w kobiecych kosmetyczkach. Pomaga wyrównać koloryt skóry i utrwalić makijaż oka. W większości przypadków nie ma przeszkód, by użyć jej na co dzień, robiąc makijaż dzienny, a już na pewno jest niezastąpiona, gdy w grę wchodzi wielkie wyjście i mocny makijaż wieczorowy. Ale czy jest dla każdego? 

Oferty promowane

Najlepsza baza pod cienie – jak ją wybrać

Dobra baza pod cienie jest dopasowana do koloru twojej skóry, utrwala makijaż oka na co najmniej 6 godzin i nie wywołuje niepożądanych reakcji, np. alergicznych. Najlepsza baza pod cienie dla ciebie to niekoniecznie ta, którą polecają wszystkie twoje koleżanki. To, co jest dla każdego, nie musi być dobre dla ciebie. Na czym więc się skupić, gdy wybierasz bazę? Przede wszystkim zastanów się, czego oczekujesz, co jest twoim problemem, który baza pod cienie ma rozwiązać.

  1. Chcesz zapobiec zbieraniu się cienia w załamaniach powieki – masz tzw. tłustą powiekę i jest to twój duży problem.
  2. Chcesz utrwalić makijaż oka, który „blednie” po kilku godzinach – cienie „zanikają” i twój makijaż zaczyna wyglądać nieestetycznie 
  3. Chcesz zintensyfikować kolor cieni do powiek – doskonałe. zastosowanie zarówno w przypadku delikatnych beżów, jak i wtedy, gdy chodzi o intensywny makijaż ślubny.
  4. Chcesz zapobiec osypywaniu się cieni do powiek – baza działa na zasadzie utrwalacza cienia i niemal przyciąga go jak magnes! 

Te wszystkie problemy rozwiązuje dobrze dobrana baza pod cienie do powiek, ale to nie znaczy, że ma być ona najdroższa. O nie! Często te tańsze, dostępne w drogeriach, sprawdzą się na medal. Możesz więc zacząć od nich i… testować. Bo niestety, nikt nie zagwarantuje ci, że każda baza spełni twoje oczekiwania. Pamiętaj o tym, że baza pod cienie – jak najlepsza ma być dla ciebie, a nie dla wszystkich! Jeśli więc jakaś baza nie sprawdza się w przypadku podbijania koloru cieni do powiek, ale za to przedłuża trwałość makijażu oka, a właśnie na tym aspekcie ci zależy – to jest to prawdopodobnie idealna baza pod cienie dla ciebie.  

Baza pod cienie w różnych konsystencjach
Envato

Baza pod cienie do powiek tłustych

Nie ma co kryć, ze baza pod cienie to kosmetyk, który najpierw znalazł zastosowanie u kobiet, które mają problemy z tłustymi powiekami. Dlatego też często paniom, które nie mają problemu ze „znikającym” makijażem oka albo zbierającym się cieniem w zagięciach wydaje się, że baza się u nich nie sprawdzi. To nie jest prawda, bo jak już wiesz – baza pod cienie ma więcej zastosowań. Choćby to, że „podbija” kolor cienia, który na powiece prezentuje się dokładnie tak jak na palecie, otwiera morze możliwości. O ile łatwiej jest przecież dobrać makijaż dla blondynek, brunetek, rudych, wiedząc, jak cień zaprezentuje się na powiecie!  

Jednak faktem jest, że właśnie w przypadku tłustych powiek sprawdza się na medal. Zapobiega zbieraniu się cienia i utrwala makijaż oka. Co tu kryć – baza pod cienie do tłustych powiek to prawdziwa rewolucja w makijażu, która przez wiele lat była dostępna dla nielicznych, a dziś może sprawić, że wreszcie twój makijaż będzie zachwycający przez wiele godzin!  

Cienie do powiek i pędzelek
Unsplash

Jak nakładać bazę pod cienie?

Po co w ogóle o tym pisać? Przecież to oczywiste – nanosisz na powiekę bazę pod cienie, następnie cień. Koniec. O, nie, nie. To tylko pozory. Bo liczy się… przygotowanie powieki! 

  1. Oczyść powiekę z zanieczyszczeń i tłuszczu 
  2. Dokładnie wysusz powiekę – to klucz do sukcesu
  3. Nałóż bardzo cienką warstwę bazy pod cienie (tak żeby nie powstała nieestetyczna skorupa) 

4. a) Jeśli chcesz utrwalić cień – przypudruj bardzo delikatnie powiekę, żeby nieco okiełznać lepkość bazy pod cienie
4. b) Jeśli chcesz podbić kolor cienia – nie pudruj powieki 

5. Nanieś cienie na powiekę tak, jak zwykle. 

I już. Twój pierwszy makijaż oka z wykorzystaniem bazy pod cienie… gotowy!

4.8/5 - (11)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore