Makijaż ślubny – wszystko, co musisz o nim wiedzieć 💄🫦

Makijaż ślubny jest dla każdej panny młodej 👰🏻‍♀️ niemalże tak samo ważny, jak wybór kreacji na ten wyjątkowy dzień 💎. Powinien być on perfekcyjnie wykonany, a jednocześnie podkreślać największe atuty i wydobywać kobiecy urok. Ważne jest również to, by makijaż ślubny był trwały i bez problemu przetrwał próby uroczystości. Jeśli więc Twój ślub zbliża się wielkimi krokami, to jest to najlepszym moment, by sprawdzić, jak przygotować się na makijaż ślubny 💄!

Makijaż ślubny – wszystko, co musisz o nim wiedzieć 💄🫦
Adobe Stock

Przeczytaj i oceń!

4.7/5 - (17)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Przygotowania do makijażu ślubnego – od czego zacząć?

Panny młode 👰🏻‍♀️ zwykle na etapie przygotowań muszą mierzyć się z ogromnym stresem. Wybór sukni ślubnej, przygotowanie zaproszeń czy dopilnowanie szczegółów uroczystości to prawdopodobnie niektóre obowiązki, które masz na swoich barkach. Pozostaje jeszcze kwestia makijażu ślubnego 💄🫦, który musi dopasować się do Twojej urody i być może nawet przetrwać wesele!

Oferty promowane

makijaż ślubny panny młodej
Adobe Stock

Być może zastanawiasz się jak powinien wyglądać makijaż ślubny 💄, albo ile godzin przed ślubem zrobić makijaż, by przetrwał on całą noc? Specjalnie dla Ciebie 👰🏻‍♀️ przygotowaliśmy poradnik, który pozwoli Ci zaplanować wszystko krok po kroku! 💖

Profesjonalny makijaż ślubny? Wybierz odpowiednią kosmetyczkę!

Makijaż na ślub 💄🫦 cywilny i kościelny powinien być wykonany przez profesjonalistkę. Wobec tego, pierwszym zadaniem dla Ciebie jest znalezienie makijażystki, która sprosta Twoim oczekiwaniom. Powinnaś spotkać się z wizażystką, a następnie omówić z nią szczegóły makijażu ślubnego. Poinformuj ją, na czym najbardziej Ci zależy, a także zapytaj, jakie rozwiązania ona może Ci zaproponować. 💖

panna młoda podczas makijażu ślubnego
Adobe Stock

Pamiętaj, by rozsądnie wybrać kosmetyczkę, która ma wykonać Twój makijaż ślubny 💄🫦. W tym celu przejrzyj portfolio wizażystki 🌸, a także zapytaj znajome lub przyjaciółki odnośnie tego, czy mogą ją zarekomendować. W przypadku, kiedy wybierasz wizażystkę, kieruj się także tym, co podpowiada Ci intuicja! Ona nigdy nie zawodzi!

Ile wcześniej szukać kosmetyczki?

Panna młoda zwykle ma jeden dylemat: ile wcześniej umówić się na makijaż ślubny?👰🏻‍♀️ Otóż powinnaś zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem. Weź pod uwagę nawet termin na rok przed planowanym ślubem. Dlaczego? Taka ilość czasu będzie wystarczająca na wprowadzenie niezbędnych modyfikacji czy uzgodnienia innych wersji makijażu ślubnego 🖌️ .

Panna młoda podczas makijażu ślubnego
Adobe Stock

Jeśli jednak poszukujesz kosmetyczki „w ostatniej chwili”, to postaraj się ją znaleźć na co najmniej 4 miesiące przed planowanym ślubem 👰🏻‍♀️. W przypadku, kiedy chcesz skorzystać z tej usługi w popularnych miesiącach weselnych, wówczas wizażystki 🌸 mogą mieć nieco bardziej napięte grafiki. Musisz to również uwzględnić.💍

Dopasuj styl makijażu ślubnego do Twojej urody i preferencji

Zanim udasz się na wizytę do makijażystki 💄🫦, sprecyzuj swoje preferencje co do makijażu na ten dzień. Pamiętaj, że taki make up ma podkreślić rysy twarzy i zamaskować ewentualne niedoskonałości 💎. Niemniej jednak musi on także korespondować z Twoim typem urody oraz stylistyką całej uroczystości.

Makijaż ślubny dopasowany do urody i preferencji
Adobe Stock

Makijażystka powinna zaprezentować Ci katalogi lub wcześniej wykonany makijaż ślubny u innej klientki. Przejrzyj je z uwagą i czerp inspiracje👰🏻‍♀️. Dodatkowo pamiętaj, że ślubny makijaż musi być dopasowany do:

  • Twojego gustu;
  • typu urody🌸;
  • osobowości;
  • danej pory roku;
  • wyglądu sukni ślubnej.

Warto zadbać o makijażystkę, która wykonuje swoją pracę profesjonalnie i wie, czego potrzebuje klientka w dniu ślubu. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu i będziesz wyglądać dokładnie tak, jak sobie to wymarzyłaś. 🌸

💡 Zobacz także: Poszukujesz specjalistów, którzy wykonają dla Ciebie makijaż ślubny? Sprawdź nasz katalog i wybierz idealną osobę!

Próbny makijaż ślubny – czy się opłaca?

Makijaż próbny💄 – tak, czy może jednak nie? Wiele panien młodych 👰🏻‍♀️ zadaje sobie to samo pytanie. W sieci możesz znaleźć różnorodne opinie odnośnie tego, czy warto robić próbny makijaż ślubny. Niestety, ale musisz wiedzieć, że za wykonanie makijażu próbnego będzie dla Ciebie kolejnym wydatkiem 💸. Jednak ile kosztuje próbny makijaż ślubny? Otóż to już zależy od danego salonu i kosmetyczki.

Panna młoda podczas próbnego makijażu ślubnego
Adobe Stock

Faktem jest, że w pierwszej chwili być może będziesz chciała zapomnieć o makijażu próbnym 💖 i stwierdzisz, że nie jest Ci on potrzebny. Jeśli na co dzień malujesz się, możesz uznać, że nie będzie to dla Ciebie koniecznością. Jednak pamiętaj, że:

  • makijaż próbny pomoże Ci się oswoić z image 👰🏻‍♀️, który będzie Ci towarzyszył w dniu ślubu;
  • makijaż próbny pozwoli Ci sprawdzić, czy kosmetyki i ich kolorystyka podkreślają typ urody jaki reprezentujesz;
  • sprawdzisz, czy pomadka lub podkład nie uczulają;
  • ocenisz efekt końcowy lub ewentualnie zmienisz make up 🌸;
  • przekonasz się, czy eyeliner lub sztuczne rzęsy nie są dla Ciebie zbytnio problematyczne.

Próbny makijaż ślubny 💄🫦 ma więc wiele zalet. Każda panna młoda 👰🏻‍♀️ powinna więc rozważyć kwestię jego wykonania.

Wykonywanie próbnego makijażu ślubnego
Adobe Stock

Ile wcześniej makijaż próbny?

Jeśli zdecydowałaś się na przetestowanie kosmetyków i chcesz wykonać próbny makijaż ślubny 💄🫦, wówczas umów się na wizytę u wizażystki na około dwa tygodnie lub wcześniej przed planowaną uroczystością. Wówczas będziesz mieć czas na zmianę kosmetyków czy np. dobranie odpowiedniego podkładu do cery, jeszcze zanim wykonasz profesjonalny makijaż ślubny.

Panna młoda podczas makijażu próbnego
Adobe Stock

💡 Wskazówka: Miej na uwadze to, że makijaż ślubny to makijaż fotograficzny 📷. Wykonanie wersji próbnej, pozwoli Ci się przyzwyczaić do nowej odsłony.

Jak przygotować się na próbny makijaż ślubny?

Próbny makijaż ślubny będzie wymagał od Ciebie odpowiedniego przygotowania 💖. Jako przyszła panna młoda z pewnością masz już swoją wizję make up’u 💄🫦, a także wybraną suknię ślubną. Powinnaś takie informacje przygotować dla swojej wizażystki. Wówczas wykonanie makijażu ślubnego próbnego będzie dla niej nieco łatwiejsze!

Najlepiej będzie, jeśli na próbny makijaż ślubny 💄🫦 zabierzesz ze sobą zdjęcia sukni, którą będziesz miała w dniu ślubu, a także biżuterii. Dobrym rozwiązaniem jest także zdjęcie bukietu, gdyż makijaż powinien być utrzymany w pasującej kolorystyce 🌸.

Makijaż ślubny - malowanie ust
Adobe Stock

Jednocześnie pamiętaj, że istnieje „lista” odnośnie tego, czego nie robić przed makijażem ślubnym próbnym. Nie powinnaś dokonywać znaczących zmian w swoim wyglądzie. Zrezygnuj z wizyty w solarium, czy farbowania włosów. Może to wpłynąć na finalny efekt Twojego make up.

Makijaż ślubny – z dojazdem czy w salonie?

Makijaż na ślub możesz wykonać zarówno w miejscu pracy kosmetyczki, ale także i w Twoim domu. W tym wypadku wszystko uzależnione jest od preferencji panny młodej 👰🏻‍♀️ – jednak nie tylko. Zarówno makijaż ślubny 💄🫦 z dojazdem jak i ten wykonywany w salonie mają wady i zalety, których powinnaś być świadoma.

Makijaż ślubny z dojazdem do domu panny młodej
Adobe Stock

Profesjonalne makijaże ślubne 💄🫦 wykonywane w salonach zwykle są dość wygodne z perspektywy wizażystki. Ma ona do dyspozycji pełne i przestronne stanowisko, a także wszystkie kosmetyki w zasięgu ręki. Salony dysponują także odpowiednim oświetleniem, dzięki czemu kosmetyczka i panna młoda mogą szybko zauważyć pewne niedoskonałości i dokonać niezbędnych poprawek.

Zwróć uwagę na to, że jeśli nie możesz zagwarantować wizażystce odpowiednich warunków do wykonania makijażu próbnego czy ślubnego w domu 💖, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie wizyta w jej miejscu pracy.

Makijaż ślubny w domu panny młodej
Adobe Stock

Z kolei makijaż ślubny wykonany w domu będzie wygodniejszy dla Ciebie 💖. Nie musisz dojeżdżać i możesz w spokoju przygotować się na wesele. Weź pod uwagę, że często niedostateczne oświetlenie może utrudnić np. dobranie podkładu do cery, dopasowanie różu czy odpowiedniej długości rzęs.

💡 Wskazówka: Rozważ więc wszystkie „za i przeciw” obu rozwiązań. Weź pod uwagę, że niektóre kosmetyki jak np. bronzer czy rozświetlacz mogą prezentować się inaczej, w zależności od światła.

Jak przygotować skórę do makijażu ślubnego?

Jeśli chcesz, by makijaż ślubny 💄🫦 prezentował się w zachwycający sposób, wówczas powinnaś odpowiednio wcześnie zadbać o skórę swojej twarzy i dekoltu. Zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że kosmetyki będą lepiej przylegać do skóry, nie będą się ważyć i po prostu będą się lepiej prezentować. Jeśli więc zastanawiasz się jak przygotować twarz do makijażu u kosmetyczki 🌸, to sprawdź poniższe wskazówki!

Makijaż ślubny panny młdoej
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Wiesz, że wizażystka może wykonać także makijaż ślubny pana młodego? Sprawdź, czy warto się na niego zdecydować.

Kiedy wykonać zabiegi pielęgnacyjne skóry przed makijażem?

Zabiegi pielęgnacyjne możesz zacząć wykonywać już na kilka miesięcy przed makijażem. Kobiety zwykle decydują się np. na oczyszczanie twarzy, peelingi chemiczne 💖, mikrodermabrazję, czy stosowanie wypełniaczy.

Makijaż ślubny - pielęgnacja twarzy
Adobe Stock

Pamiętaj jednak, że kluczem do sukcesu będzie tu odpowiednie nawilżenie skóry. Codzienne stosowanie kosmetyków odżywczych sprawi, że Twoja cera będzie świeża i wypoczęta🌸. Dodatkowo, utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia pomaga w uzyskaniu gładkiej i jednolitej warstwy makijażu 💄, bez zbędnych niedoskonałości 💖.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne zastosować na kilka dni przed makijażem?

Ślubny makijaż 👰🏻‍♀️ wymaga jedwabiście gładkiej skóry, bez wyprysków i zaskórników. Jeśli jednak nie rozpoczęłaś przygotowań skóry na miesiąc lub więcej przed, wówczas Twoje możliwości są ograniczone.

Na kilka dni przed makijażem 💄🫦 skup się przede wszystkim na nawilżaniu i łagodzeniu ewentualnych podrażnień. Nie stosuj agresywnych kosmetyków, a także nie korzystaj z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Panna młoda wykonuje zabiegi pielęgnacyjne przed wykonaniem makijażu ślubnego
Adobe Stock

Czy możesz opalać skórę twarzy przed makijażem?

Okazuje się, że na kilka dni przed tym, jak ślubny makijaż 💄🫦 ma zostać wykonany, powinnaś zrezygnować z opalania. Skóra twarzy może być po tym zabiegu podrażniona, co sprawi, że kosmetyki nie będą do niej dobrze przylegać.

Makijaż ślubny panny młodej
Adobe Stock

Co więcej, opalanie na kilka dni przed makijażem może całkowicie zmienić jego finalne rezultaty, a tego z pewnością być nie chciała. 🛑🤚🏻

Ile czasu potrzeba na makijaż ślubny?

Wykonanie makijażu na wesele 💄🫦 jest procesem czasochłonnym, na co musisz się przygotować. W dużej mierze to makijażystka i jej doświadczenie, a także zastosowane kosmetyki będą miały na ten aspekt decydujący wpływ.

Makijaż ślubny ust
Adobe Stock

Make up 💄 na tę uroczystość i czas jego trwania będzie także uzależniony od stopnia skomplikowania wizażu. Pewnie zastanawiałaś się jaki makijaż wybrać na ślub? 👰🏻‍♀️ Jeśli postawiłaś na skomplikowane wzory i fantazyjne dodatki, które uzgodniłaś wcześniej z wizażystką 🌸, wówczas czas trwania makijażu może się nieco przedłużyć.

Dodatkowo musisz uwzględnić, że często podczas wykonywania make up zdarzają się poprawki, zmiany kosmetyków czy nawet problemy z aplikacją sztucznych rzęs . W tym wypadku cały wizaż będzie trwał nieco dłużej.

Makijaż ślubny - czas wykonania
Adobe Stock

Zazwyczaj jednak makijaż próbny zajmuje od 1 do 4 godziny. W tym momencie wizażystka ustala z klientką najwięcej szczegółów odnośnie charakteru wesela, dobiera odpowiedni do cery podkład i błyszczyk, a także sugeruje, jakie rzęsy najlepiej podkreślą oczy 🌸. Można powiedzieć, że w tym momencie wizażystka przygotowuje się do wykonania usługi właściwej.

Czas na makijaż ślubny 💄🫦 – właściwy – jest zwykle nieco krótszy. Można wykonać go w około godzinę. Panna młoda dalej ma możliwość wprowadzania drobnych zmian, by ślubny makijaż jak najlepiej dopasował się do jej preferencji 💖.

Makijaż ślubny: cena

Panny młode👰🏻‍♀️ zwykle zastanawiają się ile kosztuje makijaż na ślub 💄🫦? Podobne dylematy pojawiają się w kwestii tego, czy za makijaż ślubny się płaci?💸 Otóż tak – obie usługi będą dla Ciebie wydatkiem, który będziesz musiała ponieść.

Ślubny makijaż 💄– właściwy – zwykle kosztuje od 100 do nawet 400 złotych 💸. Jeśli zastanawiałaś się ile kosztuje makijaż ślubny z dojazdem do domu, to musisz dodatkowo doliczyć wydatek, jaki poniesie kosmetyczka, by mogła się do Ciebie dostać.

Makijaż ślubny - malowanie ust
Adobe Stock

Z kolei próbny makijaż ślubny 💄 to zwykle koszt w okolicach 80 – 150 złotych 💸. Zwykle jest to taki „przedsmak” tego, co makijażystka ma Ci do zaoferowania. Jest to także moment dopasowania kosmetyków do typu urody🌸.

Pakiet ślubny: wykonanie makijażu i fryzury

Możesz poprosić wizażystkę o kompletny pakiet ślubny 💎 – oczywiście jeśli ma go ona w swojej ofercie. Zwykle zawiera się w nim wykonanie makijażu próbnego, ślubnego, a także fryzura czy nawet i manicure. Jak łatwo możesz zauważyć, jest to pełna i kompleksowa oferta dla klientek 👰🏻‍♀️, które chcą jak najlepiej przygotować się na ten wyjątkowy dzień wesela.

Makijażystka zadba o Twój makijaż ślubny 💄, fryzjerka przygotuje włosy, a kosmetyczka zajmie się Twoimi paznokciami 🌸. To brzmi jak spełnienie marzeń każdej panny młodej.

Pakiet ślubny - makijaż i fryzura panny młodej
Adobe Stock

Finalnie, skorzystanie z takiego pakietu może okazać się dla Ciebie korzystniejsze pod względem cenowym. Nie musisz osobno płacić za upięcie, manicure czy inne usługi 💎. Sam fakt tego, ile kosztuje pakiet ślubny, uzależniony jest od konkretnej wizażystki.

Najpierw fryzura czy makijaż?

Fryzura jest niemniej ważna niż makijaż ślubny 💄. Możesz się więc zastanawiać, ile godzin przed ślubem zrobić fryzurę? A może nawet rozważasz kwestię tego, kiedy umyć włosy przed fryzurą?

Makijaż ślubny i fryzura panny młodej
Adobe Stock

Pamiętaj więc, że makijaż ślubny będzie jednym z ostatnich etapów Twojej całej stylizacji. Tak naprawdę ślubny makijaż będzie jej dopełnieniem i przysłowiową wisienką na torcie 🌸.

Zwykle zaleca się, by udać się na ślubny makijaż 💄 po wizycie u fryzjera. Co więcej wizażystka przed przystąpieniem do wykonania makijażu będzie musiała oczyścić Twoją skórę z resztek preparatów, które sprawiły, że fryzura jest wręcz niezniszczalna 💎.

Kiedy najlepiej umyć włosy przed zaplanowaną fryzurą?

Fryzura na Twój wielki dzień 👰🏻‍♀️ będzie przygotowywana przez profesjonalistów. Nie musisz więc martwić się myciem włosów i stosowaniem odżywek. Wszystko to będzie wykonane w gabinecie fryzjerskim. Jedyne co musisz zrobić, to przygotować wizję fryzury tak, by makijaż ślubny się do niej dopasował 💖.

przygotowanie fryzury ślubnej
Adobe Stock

Czy możesz koloryzować włosy przed wizytą u fryzjera?

Jeśli postanowiłaś zmienić kolor włosów na kilka dni przed swoim weselem 👰🏻‍♀️, to powinnaś oddać się w ręce specjalistów 🌸. Dobiorą oni odpowiednią technikę koloryzacji i zadbają o to, by odżywić Twoje kosmyki.

Układanie fryzury ślubnej pannie młodej
Adobe Stock

Umowa na makijaż ślubny

Umowę na makijaż ślubny 💄 powinna być zawarta z wizażystką, która podejmuje się jego wykonania. Panna młode bardzo często zapomina, że ślubny makijaż jest jedną z usług, a od jej wykonania zależy powodzenie najważniejszego dnia w życiu kobiety 💎!

Makijaż ślubny - wystylizowana panna młoda
Adobe Stock

Umowa makijaż ślubny – jak powinna wyglądać?

Umowa jest standardowym dokumentem zawieranym pomiędzy zlecającym i wykonującym. Jej przedmiotem jest makijaż ślubny 👰🏻‍♀️. W sieci znajdziesz wiele wzorów tego typu umów 📋, z których możesz skorzystać.

Makijaż ślubny - zestaw pomadek do ust
Adobe Stock

Dlaczego umowa na makijaż ślubny jest istotna?

Może zdarzyć się tak, że makijaż ślubny nie spełni Twoich oczekiwań i np. nie wytrzyma całonocnej zabawy lub spowoduje reakcję alergiczną 🛑. W tym wypadku to właśnie ten dokument będzie podstawą do ubiegania się o zwrotów kosztów za makijaż lub ewentualne odszkodowanie 🛑🤚🏻.

Makijaż ślubny oczu
Adobe Stock

Makijaż na ślub cywilny i kościelny

Ślubny makijaż 💄 powinien być także dopasowany do charakteru uroczystości. Pamiętaj, że ślub cywilny i kościelny to dwie, różne ceremonie. Makijaż ślubny 🌸 na uroczystość cywilną może być makijażem subtelnym, którego podstawę stanowią delikatne kosmetyki.

Z kolei makijaż ślubny na ślub kościelny może być o wiele bardziej wyrazisty i fotograficzny. Taki makijaż ślubny ma przetrwać całą noc i być jednym z najlepszych dodatków do Twojej urody 💖.

makijaż na ślub cywilny i kościelny
Adobe Stock

Makijaż ślubny💄 jest jednym z najważniejszych etapów przygotowań. Jego wykonanie powinnaś zaplanować znacznie wcześniej 👰🏻‍♀️. Co więcej, makijaż ślubny powinien być dopasowany do Twoich preferencji i charakteru uroczystości.

Pamiętaj, że makijaż ślubny powinnaś wykonać po wizycie u fryzjera i odpowiednio przygotować do niego swoją skórę 🌸. Dzięki temu będziesz prezentowała się zjawiskowo💎!

Oceń artykuł!

4.7/5 - (17)

Podsumowanie tego artykułu

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore