Najpiękniejsze fryzury ślubne dla wyjątkowej panny młodej

Każda panna młoda podczas przygotowań do ślubu stara się, aby jej strój i image były dopracowane w każdym szczególe. Przez długi czas szuka dodatków, które uzupełnią jej kreację – idealnej biżuterii, wygodnych butów i seksownej bielizny.

Najpiękniejsze fryzury ślubne dla wyjątkowej panny młodej

Aplikacja wesele z klasą

Znacznie wcześniej szuka również fryzury ślubnej, która będzie pasowała do jej kształtu twarzy i rodzaju włosów. Obecnie najpopularniejsze fryzury ślubne to te utrzymane w klimacie boho – z warkoczami i rozpuszczonymi włosami. Jednak również fryzury ślubne, w których postawimy na upięcie czy koki, mogą być lekkie i piękne. Jak dobrać idealną fryzurę na ślub cywilny lub ślub konkordatowy?

Oferty promowane

Fryzury ślubne na długie i krótkie włosy

Fryzury ślubne na długie kręcone włosy
Pexels

Długie włosy mogą być przekleństwem lub zbawieniem – wszystko zależy od tego, czy są cienkie, czy grube, puszące się czy idealnie proste. Warto mieć świadomość tego, jakie mamy włosy, i dobrać do nich odpowiednią fryzurę. Przy długich włosach możemy pozwolić sobie na zróżnicowane fryzury na wesele, należy jednak pamiętać o tym, że uczesanie powinno pasować do sukni i całości stylizacji. Jeśli postawiłyśmy na dodatki boho, dobrze jest zastanowić się nad rozpuszczonymi włosami lub warkoczem. Jeśli jednak całość stylizacji utrzymana jest w stylu glamour, nasze włosy lepiej będą wyglądały, gdy upniemy je w delikatny i elegancki kok lub wybierzemy hollywoodzkie fale.

Co zrobić z krótkimi włosami na ślubie? Kupować dopinki czy może postawić na naturalność? Oczywiście to kwestia, którą każda panna młoda musi rozważyć zupełnie sama. Wśród inspiracji można znaleźć wiele niezwykłych fryzur idealnie prezentujących się właśnie na krótkich włosach.

Przed ślubem warto również zadbać o wygląd włosów – podciąć rozdwojone końcówki, używać odżywek, które nabłyszczą włosy i sprawią, że będą pięknie wyglądały. Zaufany fryzjer powinien doradzić nam, jakich preparatów użyć i jaka fryzura ślubna będzie odpowiednia dla naszego kształtu twarzy czy wybranej sukni ślubnej.

Zobacz także: Czas wypełnić protokół przedślubny? Zapoznaj się z najważniejszymi pytaniami

Fryzury ślubne – najpiękniejsze upięcia

Fryzury ślubne - ciekawe upięcie koczka
Pixabay

Ślub cywilny czy ślub konkordatowy? Kameralna kolacja czy wesele z przytupem? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć, zanim podejmiemy decyzję o tym, czy włosy upinamy, czy jednak pozostawiamy je rozpuszczone.

Panie, które mają kręcone włosy, są w uprzywilejowanej pozycji, ponieważ nie ma strachu, że ich pokręcone włosy się rozprostują. Właśnie dlatego, jeśli mamy dłuższe, proste włosy i chciałybyśmy, aby były skręcone, warto postawić na delikatne upięcie, które podtrzyma fale.

Nie musi to być oczywiście pełen kok. Wystarczy zebrać część włosów przy twarzy lub zrobić luźne upięcie nad karkiem. Propozycje te idealnie pasują zarówno do stylizacji z welonem, jak i bez niego.

Zobacz także: Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy i obrączkę?

Fryzury ślubne z welonem

Fryzury ślubne z welonem
Unsplash

Jaką fryzura na ślub sprawdzi się najlepiej, jeśli planujemy przez całą uroczystość mieć welon? Wiele zależy od tego, jak wygląda góra sukni ślubnej i czy chcemy ramiona zakryć włosami, czy wyeksponować szyję.

Dobór fryzury ślubnej jest niezwykle subiektywny, dlatego warto również zadać sobie pytanie, czy podoba nam się bardziej welon wpięty w koczek i ułożony nisko na karku, czy może welon ułożony na rozpuszczonych włosach. Dodatkowo panny młode coraz częściej wybierają dwa welony: długi do kościoła i krótki na salę. W tym wypadku należy dobrać fryzurę tak, by była odpowiednia do obu z nich. Jak to sprawdzić? Na jedną z ostatnich przymiarek warto wybrać się we fryzurze próbnej i przymierzyć do niej welony.

Fryzury ślubne boho – z warkoczem i kwiatami

Fryzury ślubne z kwiatami
Unsplash

W ostatnich latach najpopularniejszym trendem stały się wesela rustykalne i boho. Właśnie do tych stylizacji dopasowuje się nie tylko rustykalny wystrój sali, ale także stroje pary młodej. Jak zatem stworzyć boho/rustykalną fryzurę? Naturalnie warto postawić na lekkość – delikatne fale, warkocze i żywe kwiaty we włosach. To właśnie te elementy sprawią, że panna młoda będzie wyglądała jak piękna rusałka.

Galeria zdjęć

https://www.instagram.com/p/BfN3GaJhAqA/
https://www.instagram.com/p/BuUhySIHrmo/
https://www.instagram.com/p/BaBWUAilVqY/
https://www.instagram.com/p/BbihQNslwRH/
https://www.instagram.com/p/BkCjHrrhLNM/
https://www.instagram.com/p/BqjeE4gHGZ8/
https://www.instagram.com/p/BtDGqBjn816/
https://www.instagram.com/p/BtwES4-nq2N/
https://www.instagram.com/p/BpIDo-KALmy/

4.7/5 - (34)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore