Poszetka do garnituru – niebanalny dodatek dla pana młodego

Poszetka do garnituru – niebanalny dodatek dla pana młodego

O ile kobiety w dniu ślubu mogą wybierać w dziesiątkach sukni i setkach dodatków, o tyle panowie mają znacznie bardziej ograniczony wybór. Pewnie dlatego niektórzy panowie młodzi czują, że ich weselny strój jest nudny i monotonny, przez co zastanawiają się, jak to zmienić. Bardzo dobry wybór to eleganckie drobne dodatki – takie jak niewychodząca z mody poszetka do garnituru. 

Każdy garnitur ślubny to strój wieczorowy, co podkreśla jego kolor, użyte materiały, lecz nie tylko. Doskonale pokazują to odpowiednie dodatki – stylowe obuwie, mucha czy krawat, ale także poszetka. A to równie ważny element całej ślubnej stylizacji, co pozostałe dodatki. Dlatego warto wiedzieć, jak wybrać poszetkę doskonałą. 

Poszetka do garnituru – jaki kolor wybrać?

W dniu ślubu pary młode mają zwykle każdy aspekt przemyślany – zwłaszcza kolory. Nic dziwnego, sama biel ma tyle różnych odcieni! Warto zadbać o to, by wszystkie akcenty w danym kolorze były identyczne lub maksymalnie do siebie zbliżone. Jeśli chodzi o garnitur na wesele, to poszetka często jest w kolorze dodatków weselnych lub koloru koszuli pana młodego. 

W tym pierwszym wypadku warto też wziąć pod uwagę, jaki kolor ma garnitur i czy odcień poszetki z nim współgra. Nie najlepiej będzie wyglądać na przykład liliowa poszetka do granatowego garnituru, ale już jako poszetka do szarego garnituru może prezentować się perfekcyjnie. Warto też przemyśleć wzory – poszetka do garnituru w kratę lepiej by nie była w grochy, bo całość może powodować wrażenie chaosu.  

Jeśli nie wiesz, jaka poszetka do garnituru, jaki kolor i wzór powinna mieć – zaufaj sprzedawcy w sklepie z modą męską. Te osoby znają się na tym najlepiej! 

Poszetka do garnituru w kropki
Pixabay

Zobacz także: Szukasz garnituru na wesele lub inne wielkie wyjście? Sprawdź oferty, które znajdziesz w naszym katalogu firm weselnych w kategorii garnitury ślubne!

Składanie poszetki do garnituru 

Wybór poszetki to jedno, druga kwestia to jej złożenie! Przecież nie możesz jej po prostu „wcisnąć”, masz wyglądać elegancko. Metod składania poszetki jest kilka, ale wybraliśmy dla ciebie dwie, które nie sprawią ci kłopotu, a cała twoja stylizacja będzie schludna, tak jak i poszetka do garnituru. Jak złożyć ją szybko trzęsącymi się ze stresu dłońmi? 

  1. metoda puff – układasz poszetkę na płaskiej powierzchni, następnie unosisz środkową część do góry, tak by brzegi wciąż przylegały do podłoża. Teraz łapiesz środkową część w dłoń i unosisz do góry, tak by całość się złożyła, pamiętaj jednak, by ta „luźna część” pozostała swobodna. Brzegi poszetki podwijasz. Następnie pozostaje tylko umieścić ją w odpowiednim miejscu, tak by „luźna część” wystawała. W ten sposób może zdobić poszetka garnitur ślubny, bo nie musisz się stresować, że straci swoją formę w trakcie tańca.
  2. metoda klasyczna – połóż poszetkę na płaskiej powierzchni. Zegnij dwa przeciwległe brzegi do środka. Umieść tak złożoną poszetkę w odpowiednim miejscu. 
  3. metoda na trójkąt – połóż poszetkę na płaskiej powierzchni. Złóż przeciwległe rogi do siebie, tak by powstał trójkąt. Następnie złóż jeden bok „podstawy” trójkąta na długość około 3/4 podstawy. To samo zrób z drugim bokiem „podstawy”. Powinieneś osiągnąć efekt „otwartej koperty”. Złóż całość do wysokości „otwartej” części „koperty” i tak wykonaną poszetkę umieść w brustaszy garnituru, by trójkąt („otwarta koperta”) z niej wystawał. 

Jak widzisz, jedna sprawa to ładna i dobrze dobrana poszetka do garnituru – składanie jej to już trochę trudniejsza kwestia. Ale jeśli przetestujesz te metody, na pewno znajdziesz swój ulubiony sposób na składanie poszetki do garnituru. 

Poszetka do garnituru – kiedy ją założyć? 

Kwestię kolorów mamy już za sobą, więc nie będziemy mówić o tym, czy dobrym pomysłem jest poszetka do niebieskiego garnituru. Chodzi głównie o okazję, nie tyle o kolor. Choć oczywiście są poszetki doskonałe do codziennych stylizacji, komponujące się idealnie z lnianymi tkaninami, to jednak poszetka i elegancki garnitur smokingowy jest zawsze strzałem w dziesiątkę. 

Czy jednak brak poszetki to złamanie modowego savoir-vivre? W przypadku takiej uroczystości jak ślub jak najbardziej jest ona dobrze widziana. Ale już przy ceremonii pogrzebowej – niekoniecznie. Skąd więc wiedzieć, czy to dobry pomysł ta cała poszetka do garnituru i kiedy na pewno nie trzeba jej wkładać.

Nigdy nie ma przymusu. Poszetka do garnituru to wspaniały dodatek, który dopełnia stylizację i podnosi dostojność wydarzenia, ale jej brak nie jest traktowany jako faux pas. 

Poszetka do garnituru w kolorze szarym
Unsplash

Zobacz także: Czy panna młoda powinna towarzyszyć ukochanemu podczas wyboru garnituru? Ten temat budzi gorące dyskusje!

Poszetka do garnituru ślubnego – jak się wyróżnić

Pan młody może się wyróżnić na różne sposoby. Czy to wybierając odpowiednie szelki do garnituru, kolorowe skarpetki czy poszetkę. Jednak poszetka do garnituru ślubnego to świetny dodatek, bo łatwo można ją poprawić, nie sprawia, że jest ci nie wygodnie, a uzupełnia stylizację.  Co nie mniej istotne – nie ma chyba tańszego eleganckiego dodatku niż poszetka do garnituru. Cena waha się zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. 

Jak więc się wyróżnić? Jako pan młody już się wyróżniasz! Dodaj do tego oryginalnie i estetycznie złożoną poszetkę do garnituru i będziesz wyglądać perfekcyjnie!

Kolorowa poszetka do garnituru
Unsplash

Galeria zdjęć

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore