Ta atrakcja weselna zapadnie w pamięć waszym gościom – sprawdźcie!

Ta atrakcja weselna zapadnie w pamięć waszym gościom – sprawdźcie!

Atrakcje, jakie wybieramy na swoje wesele, powinny odzwierciedlać jego styl oraz być uosobieniem nastawienia pary młodej. Jeżeli jesteście zwariowani, pełni pozytywnej i gorącej energii, to na pewno powinniście zwrócić uwagę na żywiołowe i widowiskowe pokazy ognia!

Teatr ognia – klimatycznie, niebanalnie i bezpiecznie

W przeciągu kilku ostatnich lat powoli do lamusa zaczęły odchodzić pokazy fajerwerków. Ma to związek z coraz częstszymi suszami, oraz oczywiście z dbałością o komfort naszych czworonogów. Trend ten stawia pary młode przed nie lada problemem. Nie jest bowiem łatwo znaleźć równie widowiskowe show, które zapadnie w pamięć gościom weselnym.

Tutaj na scenę wchodzą pokazy tańca z ogniem. Profesjonalnie i pomysłowo zorganizowany pokaz ognia zapewni niezwykle emocjonujące chwile, pełne magii ognia połączonej z efektami specjalnymi i okraszonej klimatyczną muzyką.

Jedną z najdłużej działających w Polsce grup fireshow jest FLOW FIRESHOW z Poznania. Oto kilka jej wskazówek, jak powinien wyglądać widowiskowy i profesjonalny pokaz ognia na wesele.

Dopracowany program pełen atrakcji

Na weselu liczy się zabawa oraz pozytywne emocje. Dlatego pokaz fireshow powinien być wybrany zgodnie z tym, co przemawia do wyobraźni pary młodej. Pokazy grupy Flow są starannie opracowanymi widowiskami. Wybierać można pomiędzy pokazem w stylu lat 20′ pt. GATSBY SHOW lub nowoczesnym show multimedialnym pt. INSOMNIA FIRESHOW.

FLOW FIRESHOW

Oba pokazy to nie tylko dopracowane show z ogniem, ale też cały pakiet atrakcji dla gości oraz pary młodej. Po pokazie weselnicy mogą spróbować swoich sił z ogniem i w formie zabawy zatańczyć z płonącymi rekwizytami.

Najbardziej romantyczny moment to sesja zdjęciowa przy płonącym serduszku. Jest ona aranżowana przy akompaniamencie muzyki wybranej przez nowożeńców.

FLOW FIRESHOW

Efekty specjalne – cicha pirotechnika

Tutaj dochodzimy do sedna tematu. Pokazy ognia stoją w Polsce na bardzo różnym poziomie. Najbardziej profesjonalne grupy potrafią stworzyć widowisko będące połączeniem różnych efektów oraz niepowtarzalnej umiejętności tańca z ogniem. Tak przygotowany występ jest bardzo widowiskowy i oryginalny.

Przykładem może być pokaz Gatsby Show połączony z projektorami ognia oraz efektami pirotechniki scenicznej. Co ważne, wszystkie efekty użyte podczas tego pokazu ognia są ciche i posiadają odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu pokaz może odbywać się w miejscach, gdzie bardzo ważne jest zachowanie niskiego poziomu hałasu – na przykład na salach położonych w pobliżu osiedli mieszkaniowych czy stajni z końmi.

Wszystkie efekty są odpowiednio zaprogramowane do muzyki. W czasie pokazu goście mogą zobaczyć na przykład wodospad iskier, czy wystrzały z wytwornic ognia. Ilość efektów może być dostosowana w zależności od budżetu oraz wymagań pary młodej.

A może pokaz na prezent?

Czy pokaz to dobry pomysł na prezent? Oczywiście, że tak! W dzisiejszych czasach coraz bardziej liczą się emocje, a nie rzeczy. Ładunek energii i emocji, jaki niosą ze sobą pokazy ognia na pewno zostanie doceniony przez młodych małżonków.

FLOW FIRESHOW

Przy organizacji pokazu-niespodzianki należy zachować ostrożność. Przede wszystkim, para młoda nie może się o nim dowiedzieć. Jako organizator powinniśmy zrobić wywiad, czy pokaz ognia nie naruszy planu wieczoru. Warto tutaj skontaktować się z profesjonalną ekipą, która zadba o dogranie wszelkich szczegółów z managerem lub właścicielem obiektu. Byłoby nietaktem, gdybyśmy zaprosili gości na pokaz w momencie, kiedy na salę właśnie miał wjeżdżać przysłowiowy dzik.

Czy pokaz ognia są bezpieczne?

Klimat zmienia się na naszych oczach. Najpopularniejsze miesiące sezonu ślubnego w Polsce to jednocześnie miesiące o bardzo niskim współczynniku opadów deszczu. Ogień jest oczywiście niebezpieczny i praca z nim wiąże się z wieloma kwestiami bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać. Dlatego rekomendujemy współpracę z profesjonalnymi grupami, które zapewniają kompleksową realizację usługi, posiadają ubezpieczenie OC oraz są w stanie uzyskać zgodę właściciela terenu na taki pokaz.

Jak wybrać wykonawcę pokazu tańca z ogniem?

Na pewno warto poczytać opinie innych par młodych oraz dokładnie obejrzeć materiały foto i video wykonawcy atrakcji. Kiedy usługodawca udostępnia materiał nagrany na żywo podczas pokazu, to znaczy, że nie ma nic do ukrycia, a to co zobaczymy na żywo najprawdopodobniej sprosta naszym oczekiwaniom.

Bardzo ważnym aspektem jest też odpowiednio sformułowana umowa. W przypadku pokazu ognia, powinna ona zawierać takie elementy jak: ilość tancerzy, czas trwania atrakcji oraz dokładne zapisy dotyczące tego, co zapewnia wykonawca, a co my powinniśmy dla niego zorganizować.

Jeżeli chodzi o koszty pokazu ognia, to są one bardzo zróżnicowane. Jest w Polsce kilka profesjonalnych grup, oferujących pokazy na pewnym niezmiennym, wysokim poziomie. Koszt takiego kilkuosobowego show waha się w granicach 3-5 tys. złotych, w zależności od dodatkowych efektów. Są też oczywiście tańsze, a co za tym idzie mniej widowiskowe alternatywy.

Warto poświęcić trochę czasu na research odpowiedniego usługodawcy. W końcu nie ma nic gorszego, niż dodatkowy stres związany z niesłownym czy mało profesjonalnym podwykonawcą usługi weselnej.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą FLOW FIRESHOW.

4.5/5 - (39)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore