Ta atrakcja weselna zapadnie w pamięć waszym gościom – sprawdźcie!

Atrakcje, jakie wybieramy na swoje wesele, powinny odzwierciedlać jego styl oraz być uosobieniem nastawienia pary młodej. Jeżeli jesteście zwariowani, pełni pozytywnej i gorącej energii, to na pewno powinniście zwrócić uwagę na żywiołowe i widowiskowe pokazy ognia!

Ta atrakcja weselna zapadnie w pamięć waszym gościom – sprawdźcie!

Aplikacja wesele z klasą

Teatr ognia – klimatycznie, niebanalnie i bezpiecznie

W przeciągu kilku ostatnich lat powoli do lamusa zaczęły odchodzić pokazy fajerwerków. Ma to związek z coraz częstszymi suszami, oraz oczywiście z dbałością o komfort naszych czworonogów. Trend ten stawia pary młode przed nie lada problemem. Nie jest bowiem łatwo znaleźć równie widowiskowe show, które zapadnie w pamięć gościom weselnym.

Oferty promowane

Tutaj na scenę wchodzą pokazy tańca z ogniem. Profesjonalnie i pomysłowo zorganizowany pokaz ognia zapewni niezwykle emocjonujące chwile, pełne magii ognia połączonej z efektami specjalnymi i okraszonej klimatyczną muzyką.

Jedną z najdłużej działających w Polsce grup fireshow jest FLOW FIRESHOW z Poznania. Oto kilka jej wskazówek, jak powinien wyglądać widowiskowy i profesjonalny pokaz ognia na wesele.

Dopracowany program pełen atrakcji

Na weselu liczy się zabawa oraz pozytywne emocje. Dlatego pokaz fireshow powinien być wybrany zgodnie z tym, co przemawia do wyobraźni pary młodej. Pokazy grupy Flow są starannie opracowanymi widowiskami. Wybierać można pomiędzy pokazem w stylu lat 20′ pt. GATSBY SHOW lub nowoczesnym show multimedialnym pt. INSOMNIA FIRESHOW.

FLOW FIRESHOW

Oba pokazy to nie tylko dopracowane show z ogniem, ale też cały pakiet atrakcji dla gości oraz pary młodej. Po pokazie weselnicy mogą spróbować swoich sił z ogniem i w formie zabawy zatańczyć z płonącymi rekwizytami.

Najbardziej romantyczny moment to sesja zdjęciowa przy płonącym serduszku. Jest ona aranżowana przy akompaniamencie muzyki wybranej przez nowożeńców.

FLOW FIRESHOW

Efekty specjalne – cicha pirotechnika

Tutaj dochodzimy do sedna tematu. Pokazy ognia stoją w Polsce na bardzo różnym poziomie. Najbardziej profesjonalne grupy potrafią stworzyć widowisko będące połączeniem różnych efektów oraz niepowtarzalnej umiejętności tańca z ogniem. Tak przygotowany występ jest bardzo widowiskowy i oryginalny.

Przykładem może być pokaz Gatsby Show połączony z projektorami ognia oraz efektami pirotechniki scenicznej. Co ważne, wszystkie efekty użyte podczas tego pokazu ognia są ciche i posiadają odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu pokaz może odbywać się w miejscach, gdzie bardzo ważne jest zachowanie niskiego poziomu hałasu – na przykład na salach położonych w pobliżu osiedli mieszkaniowych czy stajni z końmi.

Wszystkie efekty są odpowiednio zaprogramowane do muzyki. W czasie pokazu goście mogą zobaczyć na przykład wodospad iskier, czy wystrzały z wytwornic ognia. Ilość efektów może być dostosowana w zależności od budżetu oraz wymagań pary młodej.

A może pokaz na prezent?

Czy pokaz to dobry pomysł na prezent? Oczywiście, że tak! W dzisiejszych czasach coraz bardziej liczą się emocje, a nie rzeczy. Ładunek energii i emocji, jaki niosą ze sobą pokazy ognia na pewno zostanie doceniony przez młodych małżonków.

FLOW FIRESHOW

Przy organizacji pokazu-niespodzianki należy zachować ostrożność. Przede wszystkim, para młoda nie może się o nim dowiedzieć. Jako organizator powinniśmy zrobić wywiad, czy pokaz ognia nie naruszy planu wieczoru. Warto tutaj skontaktować się z profesjonalną ekipą, która zadba o dogranie wszelkich szczegółów z managerem lub właścicielem obiektu. Byłoby nietaktem, gdybyśmy zaprosili gości na pokaz w momencie, kiedy na salę właśnie miał wjeżdżać przysłowiowy dzik.

Czy pokaz ognia są bezpieczne?

Klimat zmienia się na naszych oczach. Najpopularniejsze miesiące sezonu ślubnego w Polsce to jednocześnie miesiące o bardzo niskim współczynniku opadów deszczu. Ogień jest oczywiście niebezpieczny i praca z nim wiąże się z wieloma kwestiami bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać. Dlatego rekomendujemy współpracę z profesjonalnymi grupami, które zapewniają kompleksową realizację usługi, posiadają ubezpieczenie OC oraz są w stanie uzyskać zgodę właściciela terenu na taki pokaz.

Jak wybrać wykonawcę pokazu tańca z ogniem?

Na pewno warto poczytać opinie innych par młodych oraz dokładnie obejrzeć materiały foto i video wykonawcy atrakcji. Kiedy usługodawca udostępnia materiał nagrany na żywo podczas pokazu, to znaczy, że nie ma nic do ukrycia, a to co zobaczymy na żywo najprawdopodobniej sprosta naszym oczekiwaniom.

Bardzo ważnym aspektem jest też odpowiednio sformułowana umowa. W przypadku pokazu ognia, powinna ona zawierać takie elementy jak: ilość tancerzy, czas trwania atrakcji oraz dokładne zapisy dotyczące tego, co zapewnia wykonawca, a co my powinniśmy dla niego zorganizować.

Jeżeli chodzi o koszty pokazu ognia, to są one bardzo zróżnicowane. Jest w Polsce kilka profesjonalnych grup, oferujących pokazy na pewnym niezmiennym, wysokim poziomie. Koszt takiego kilkuosobowego show waha się w granicach 3-5 tys. złotych, w zależności od dodatkowych efektów. Są też oczywiście tańsze, a co za tym idzie mniej widowiskowe alternatywy.

Warto poświęcić trochę czasu na research odpowiedniego usługodawcy. W końcu nie ma nic gorszego, niż dodatkowy stres związany z niesłownym czy mało profesjonalnym podwykonawcą usługi weselnej.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą FLOW FIRESHOW.

4.5/5 - (39)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore