• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Wysoki kok – klasyka fryzur ślubnych (i nie tylko!) wraca w odświeżonej formie!

Wysoki kok – klasyka fryzur ślubnych (i nie tylko!) wraca w odświeżonej formie!

Koki są najczęściej wybieranymi upięciami włosów przez kobiety, zwłaszcza przez panny młode. Jednak w ostatnich latach prym wiodą koki nisko upięte, a te najbardziej eleganckie i klasyczne wysokie koki zeszły na dalszy plan. Ale jak to zwykle bywa w modzie… zatoczyła koło!

Powoli do lamusa odchodzą fryzury ślubne z wiankiem, które były hitem ostatnim lat. Panny młode zdecydowanie zwracają się w stronę klasyki. Nic dziwnego, przecież wysoki kok to niezwykle efektowne i wygodne upięcie, zwłaszcza jeśli chodzi o fryzury ślubne na długie włosy! Ale nie tylko ślubne – taki kok zrobi furorę zarówno na weselu, jak i na wakacjach. Trzeba go tylko dopasować do swoich włosów i okoliczności! 

Wysoki kok ślubny z warkoczem i lokami

Kiedyś wysoki kok kojarzył się niemal wyłącznie z bardzo gładko zaczesanymi włosami, toną wsuwek, litrami lakieru do włosów i efektem „ulizania”. Dziś tak nie jest! Wysoki kok ślubny może być messy! 

Doskonale taki kok wygląda z modnym wciąż warkoczem. Włosy od karku w stronę koku są zaplecione w warkocz. Dzięki temu wysoki kok nie potrzebuje wielu wsuwek, a do tego prezentuje się bardzo efektownie. Co ważne, jest to też świetna wiadomość dla krótkowłosych dziewcząt. Otóż wysoki kok z krótkich włosów jak najbardziej można połączyć z warkoczem! Dla doświadczonego fryzjera nie będzie to żaden problem. 

Wysoki kok z warkoczem może być też bardziej zwarty w swej konstrukcji. Wówczas ciasny wysoki kok na czubku głowy otaczamy włosami zaplecionymi w warkocz. Wygląda to zjawiskowo i ukrywa wsuwki. Oczywiście nie jest to dobry pomysł dla pań o kręconych włosach. Te powinny postawić na bardziej „zmierzwione” fryzury ślubne. W tym przypadku świetny będzie wysoki kok z loków, który zajmuje dużą część głowy – wygląda to bardzo naturalnie i można mieć pewność, że nie będzie wpadki w trakcie imprezy, gdy kręcone kędziorki zechcą żyć własnym życiem.

wysoki kok

Wysoki kok ślubny krok po kroku

Z każdą fryzurą okolicznościową warto udać się do fryzjera, który nie tylko dobrze ją wykona i utrwali, ale też dobierze do naszych włosów. Nie inaczej jest w przypadku koczka. Ponieważ to upięcie w podstawowej wersji wydaje się łatwe do wykonania samodzielnie, wiele kobiet zastanawia się, jak zrobić wysoki kok ślubny. Podpowiemy ci! 

Poniżej znajdziesz dwie propozycje. Pierwsza jest bardziej wymagająca, a druga łatwiejsza – obie możliwe do wykonania w domu!

1. Wysoki kok o dużej objętości – mokre włosy potraktuj odrobiną pianki do włosów, następnie wysusz i lekko natapiruj u nasady. Podziel włosy na grzywkę (to pasma włosów opadające przy twarzy) i część właściwą wysokiego koka. Tę drugą zbierz i zwiąż w kucyk. Jeśli masz długie włosy – zrób to też przed końcówkami włosów. Następnie zawiń kucyk w kierunku czubka głowy (do środka) i zepnij wsuwkami. Włosami zakrywaj wnętrze koka i spinaj wsuwkami do czasu, aż osiągniesz zadowalający efekt.   

2. Wysoki kok ślubny na wkładce typu donut – tego typu koki to świetne fryzury dla cienkich włosów, bo dodają objętości! Do tego są bajecznie proste i szybkie w wykonaniu, a przy tym efektowne. Zrób wysoki kucyk, nałóż na niego nakładkę-gąbkę typu donut w kolorze włosów (dostępne w popularnych drogeriach) i zakryj ją włosami, podpinając całość wsuwkami. Wysoki kok krok po kroku gotowy, a do tego twoje włosy wyglądają jak elegancki pączek z dziurką!

 Galeria zdjęć 

Czasem trudno sobie wyobrazić takie fryzury, dlatego zobacz, co dziś w modzie fryzur ślubnych piszczy. Przygotowaliśmy dla ciebie galerię zdjęć, w których znajdziesz wysoki kok w wersjach najbardziej na czasie! 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu