• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Wysoki kok – klasyka fryzur ślubnych (i nie tylko!) wraca w odświeżonej formie!

Redakcja
Wysoki kok – klasyka fryzur ślubnych (i nie tylko!) wraca w odświeżonej formie!

Koki są najczęściej wybieranymi upięciami włosów przez kobiety, zwłaszcza przez panny młode. Jednak w ostatnich latach prym wiodą koki nisko upięte, a te najbardziej eleganckie i klasyczne wysokie koki zeszły na dalszy plan. Ale jak to zwykle bywa w modzie… zatoczyła koło!

Powoli do lamusa odchodzą fryzury ślubne z wiankiem, które były hitem ostatnim lat. Panny młode zdecydowanie zwracają się w stronę klasyki. Nic dziwnego, przecież wysoki kok to niezwykle efektowne i wygodne upięcie, zwłaszcza jeśli chodzi o fryzury ślubne na długie włosy! Ale nie tylko ślubne – taki kok zrobi furorę zarówno na weselu, jak i na wakacjach. Trzeba go tylko dopasować do swoich włosów i okoliczności! 

Wysoki kok ślubny z warkoczem i lokami

Kiedyś wysoki kok kojarzył się niemal wyłącznie z bardzo gładko zaczesanymi włosami, toną wsuwek, litrami lakieru do włosów i efektem „ulizania”. Dziś tak nie jest! Wysoki kok ślubny może być messy! 

Doskonale taki kok wygląda z modnym wciąż warkoczem. Włosy od karku w stronę koku są zaplecione w warkocz. Dzięki temu wysoki kok nie potrzebuje wielu wsuwek, a do tego prezentuje się bardzo efektownie. Co ważne, jest to też świetna wiadomość dla krótkowłosych dziewcząt. Otóż wysoki kok z krótkich włosów jak najbardziej można połączyć z warkoczem! Dla doświadczonego fryzjera nie będzie to żaden problem. 

Wysoki kok z warkoczem może być też bardziej zwarty w swej konstrukcji. Wówczas ciasny wysoki kok na czubku głowy otaczamy włosami zaplecionymi w warkocz. Wygląda to zjawiskowo i ukrywa wsuwki. Oczywiście nie jest to dobry pomysł dla pań o kręconych włosach. Te powinny postawić na bardziej „zmierzwione” fryzury ślubne. W tym przypadku świetny będzie wysoki kok z loków, który zajmuje dużą część głowy – wygląda to bardzo naturalnie i można mieć pewność, że nie będzie wpadki w trakcie imprezy, gdy kręcone kędziorki zechcą żyć własnym życiem.

wysoki kok

Wysoki kok ślubny krok po kroku

Z każdą fryzurą okolicznościową warto udać się do fryzjera, który nie tylko dobrze ją wykona i utrwali, ale też dobierze do naszych włosów. Nie inaczej jest w przypadku koczka. Ponieważ to upięcie w podstawowej wersji wydaje się łatwe do wykonania samodzielnie, wiele kobiet zastanawia się, jak zrobić wysoki kok ślubny. Podpowiemy ci! 

Poniżej znajdziesz dwie propozycje. Pierwsza jest bardziej wymagająca, a druga łatwiejsza – obie możliwe do wykonania w domu!

1. Wysoki kok o dużej objętości – mokre włosy potraktuj odrobiną pianki do włosów, następnie wysusz i lekko natapiruj u nasady. Podziel włosy na grzywkę (to pasma włosów opadające przy twarzy) i część właściwą wysokiego koka. Tę drugą zbierz i zwiąż w kucyk. Jeśli masz długie włosy – zrób to też przed końcówkami włosów. Następnie zawiń kucyk w kierunku czubka głowy (do środka) i zepnij wsuwkami. Włosami zakrywaj wnętrze koka i spinaj wsuwkami do czasu, aż osiągniesz zadowalający efekt.   

2. Wysoki kok ślubny na wkładce typu donut – tego typu koki to świetne fryzury dla cienkich włosów, bo dodają objętości! Do tego są bajecznie proste i szybkie w wykonaniu, a przy tym efektowne. Zrób wysoki kucyk, nałóż na niego nakładkę-gąbkę typu donut w kolorze włosów (dostępne w popularnych drogeriach) i zakryj ją włosami, podpinając całość wsuwkami. Wysoki kok krok po kroku gotowy, a do tego twoje włosy wyglądają jak elegancki pączek z dziurką!

 Galeria zdjęć 

Czasem trudno sobie wyobrazić takie fryzury, dlatego zobacz, co dziś w modzie fryzur ślubnych piszczy. Przygotowaliśmy dla ciebie galerię zdjęć, w których znajdziesz wysoki kok w wersjach najbardziej na czasie! 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

O tym się mówi

Jak urządzić sypialnię, aby była przytulna? Dzięki kilku trikom stanie się twoim ulubionym miejscem do odpoczynku!
Jak urządzić sypialnię, aby była przytulna? Dzięki kilku trikom stanie się twoim ulubionym miejscem do odpoczynku!
TOP zdjęcia w styczniu 2020!
TOP zdjęcia w styczniu 2020!
Czy kosmetyki mineralne są dla każdej kobiety? Oto, co musisz o nich wiedzieć!
Czy kosmetyki mineralne są dla każdej kobiety? Oto, co musisz o nich wiedzieć!

Trendy weselne

Nasz Instagram

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu