Jak przygotować cerę na wesele – 5 niezbędnych kroków

Jak przygotować cerę na wesele – 5 niezbędnych kroków

Zarówno Panna Młoda, jak i weselni goście pragną podczas tej wyjątkowej uroczystości zachwycać nieskazitelną, promienną cerą. Wiele uwagi poświęca się makijażowi ślubnemu, jednak to właśnie zadbana i dobrze odżywiona skóra gwarantuje osiągnięcie wymarzonego efektu. Dowiedz się, co jest najczęstszą przyczyną jej niezdrowego wyglądu, oraz co zrobić, by utrzymać ją w doskonałej kondycji.

Co najbardziej szkodzi Twojej skórze?

Nasza skóra jest bardzo wrażliwa na wszystko, co się dzieje wewnątrz organizmu. Wszelkie dolegliwości zdrowotne, sposób odżywiania czy tryb życia prędzej czy później w jakiś sposób ujawniają się na naszej twarzy. Jednak o ile na problemy hormonalne czy wrodzone predyspozycje nie mamy zbyt dużego wpływu, o tyle wielu kłopotów z cerą możemy uniknąć dzięki jej właściwej pielęgnacji.

Na początek dobrze jest zrezygnować z niektórych drogeryjnych kosmetyków zawierających szkodliwe substancje, takie jak konserwanty (stwarzają ryzyko reakcji alergicznej), parabeny (mogą wpłynąć na gospodarkę hormonalną organizmu), parafinę lub wazelinę (zatykają pory oraz blokują ujście naturalnego sebum), silikony (gromadzą się na skórze i zostają w niej, przyspieszając proces starzenia i uniemożliwiając wchłanianie się substancji odżywczych z kosmetyków) oraz detergenty (są drażniące, zaburzają prawidłowe pH skóry i wysuszają). Dużo lepiej do codziennej pielęgnacji sprawdzą się wysokiej jakości preparaty pełne komponentów pochodzenia naturalnego, substancji stanowiących budulec naszego organizmu (które bardzo dobrze się wchłaniają) oraz składników aktywnych. Do tej kategorii bez wątpienia należą profesjonalne produkty marki Iwostin. 

Adobe Stock

5 kroków do idealnej cery

1. Oczyszczanie

To jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji polegający na usunięciu ze skóry makijażu, zanieczyszczeń, zbędnej warstwy łoju oraz resztek martwego naskórka. W tym celu najlepiej użyć kosmetyku o łagodnym działaniu – nie może on powodować ściągnięcia ani przesuszenia cery. Najbezpieczniejszymi i najskuteczniejszymi produktami oczyszczającymi są delikatne płyny micelarne i hipoalergiczne pianki. 

2. Złuszczanie

Jego celem jest usunięcie martwego naskórka oraz pobudzenie jego prawidłowej regeneracji. Dzięki temu cera będzie lepiej przygotowana na przyjęcie składników aktywnych. Skórę warto złuszczać za pomocą peelingu z dodatkiem kwasu migdałowego lub glikolowego, 1 – 2 razy w tygodniu, w zależności od jej potrzeb.

3. Tonizowanie

Celem tej czynności jest przywrócenie skórze prawidłowego odczynu pH, zakłóconego podczas mycia. Jest ona bardzo ważna, ponieważ nieprawidłowe pH może przyczynić się do powstania podrażnień, a dodatkowo zaburza równowagę flory bakteryjnej. 

Adobe Stock

4. Nawilżanie i odżywianie

Na tym etapie musimy dostarczyć cerze zarówno odpowiednią dawkę wilgoci, jak i wszystkie niezbędne substancje odżywcze. W tym celu możemy stosować sera, kremy i olejki bogate w składniki aktywne. W żadnym z wybranych przez nas preparatów nie powinno zabraknąć podstawowego komponentu nawilżającego, wiążącego wodę w skórze, czyli kwasu hialuronowego. 

5. Ochrona przed słońcem

Promienie słoneczne odpowiadają w 80% za przedwczesne starzenie się skóry, często powodują też nieestetyczne przebarwienia, a nawet oparzenia. Dlatego zarówno przed weselem, jak i w każdym innym okresie, warto mieć przy sobie krem z wysokim filtrem ochronnym lub przeciwsłoneczny spray do twarzy. 

Bogaty wybór kosmetyków do pielęgnacji cery znajdziesz w drogerii internetowej Makeup. Wypróbuj doskonałej jakości produkty marki Iwostin i spraw, by nieskazitelna i zdrowa skóra towarzyszyła Ci podczas najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w życiu. 

4.6/5 - (36)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore