Jak udekorować auto do ślubu. Wedding planner radzi

Na ślub można się dostać w dwojaki sposób: na piechotę, jeśli uroczystość ma miejsce np. w ogrodzie sali, w której później odbędzie się wesele lub autem 🚗, jeśli miejsce ślubu i przyjęcia dzieli większa odległość. I tu zaczyna się temat niesamowicie kreatywny, chociaż niekoniecznie na taki wygląda – dekoracje 🌸 auta do ślubu.

Jak udekorować auto do ślubu. Wedding planner radzi
Adobe Stock
Aplikacja wesele z klasą

Wydawać by się mogło, że nie ma w tym nic skomplikowanego – wynajmujemy auto, dodajemy kilka kwiatów i mamy gotowy pojazd do przyjechania nim na miejsce ceremonii lub na dłuższy objazd, niekoniecznie tylko na trasie obiekt – kościół/urząd/plener. Dekoracja auta do ślubu może być oryginalna i oczywiście spersonalizowana.

Oferty promowane

Auto do ślubu – jakie wybrać?

W pierwszej kolejności musicie zdecydować, jakim autem będziecie jechać do ślubu. Macie tutaj szerokie pole manewru. Może to być Wasze prywatne auto 🚘, auto z segmentu „Klasyk”, limuzyna, auto terenowe, sportowe i wiele innych. Od tego, które z nich wybierzecie będzie zależało, jak można je udekorować.

Jak udekorować auto prywatne?

Auta prywatne może dekorować tak naprawdę dowolnie. Od wielu lat króluje dekoracja klamek kwiatami 🌸. Ten minimalistyczny akcent pozwala wyróżnić parę młodą spośród innych pojazdów. Najlepiej, jeśli są to takie same kwiaty, które panna młoda ma w bukiecie, aby wszystko wyglądało ładnie i spójnie. Może to być sam kwiat lub mini bukiecik i do tego delikatna wstążka. Całość przyczepiamy za pomocą przyssawki. Oprócz klamek pary często decydują się na dekoracje maski auta. Ich mocowanie wygląda tak samo, jak do klamek.

Adobe Stock

Dekoracja aut klasycznych i sportowych

Jeśli chodzi o auta klasyczne, to tutaj nad dużą dekoracją bym się zastanowiła. Takie auta same w sobie są piękne i wyróżniają się na tle innych pojazdów. Natomiast jeśli chcecie je wyróżnić, postawcie na specjalną tablicę rejestracyjną, z napisem „Młoda Para” 👰🤵 lub z Waszymi imionami. 

To samo dotyczy limuzyn oraz aut sportowych, gdzie przy ostatnich pamiętajcie, że nie każda wypożyczalnia pozwala na oklejanie auta w dowolny sposób.

Adobe Stock

Dekoracyjne kompozycje z kwiatów

Kolejnym bardzo oryginalnym pomysłem jest kompozycja z kwiatów na tyle samochodu 🌺. Doskonale sprawdzi się ona np. na garbusach. Świetnie będzie wyglądała kompozycja zarówno z kwiatów żywych, jak i różnego rodzaju suszonych roślin. Może być ona stworzona w formie standardowej kompozycji lub na przykład wielkiego wianka. Z kolei na przodzie auta bardzo ładnie może wyglądać mini kompozycja. Stosuje się takie na przykład na popularnych ostatnio „ogórkach”, czyli VW T2, lub innego typu wannach.

Adobe Stock

Dekoracje w stylu vintage

Wróćmy jeszcze na chwilę do garbusów. Jeśli nie chcecie kwiatów na samochodzie, to może spodoba Wam się styl vintage i przymocowana na bagażniku walizka 👜? Może ona też świetnie symbolizować wejście w kolejny etap życia i Waszą wspólną podróż. Walizka może być skórzana lub w postaci wiklinowego koszyka 🧺. Tutaj czego byście nie wybrali, będzie się prezentowało bardzo romantycznie.

Adobe Stock

Dekoracyjny “ogon”

Dla par, które nie chcą w żaden sposób ingerować w karoserię auta, polecam „ogony” przy zderzaku. Co prawda znane wszystkim puszki są hałaśliwe, ale może zdecydujecie się na przykład na ogon ze wstążek. Mogą być w Waszych kolorach przewodnich lub minimalistycznie białe.

Jak widać zwykłe auto może mieć wiele odsłon. Na koniec pamiętajcie o absolutnie najważniejszej kwestii, aby przed jakimkolwiek dekorowaniem pojazdu udać się z nim na myjnię.

Oceń artykuł

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore