Niebanalne zaproszenia na ślub. Zaczaruj gości oryginalnym pomysłem!

Niebanalne zaproszenia na ślub. Zaczaruj gości oryginalnym pomysłem!
Adobe Stock

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłych nowożeńców. Nic więc dziwnego, że w tym wyjątkowym czasie zależy im, aby otoczyć się najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Dlatego też zaproszenie gości weselnych to jeden z istotniejszych elementów podczas ślubnych przygotowań. Jak zatem zaprosić najbliższych w oryginalny sposób? 💌

Aplikacja wesele z klasą

Jednym z niełatwych wyzwań każdej młodej pary jest przygotowanie listy gości. Jakaż to ulga, kiedy wiecie już, kto będzie gościł na Waszym weselu. Kolejnym krokiem będzie zatem wysłanie zaproszenia. Oczywiście wcześniej należy wybrać odpowiednie. Wydaje się banalne, ale dotyczy to jedynie standardowych zaproszeń w formie papierowej. Rynek papeterii rozpieszcza nas co raz to piękniejszymi projektami. Ostatni trend – minimalizm, jest tak doskonały, że przebija czasem nawet najbardziej kolorowe zaproszenia. 📩 Pary młode też stawiają na dużą oryginalność i personalizację do tego stopnia, że szukają innych rozwiązań na niebanalne zaproszenie swoich gości na ślub i wesele. Jak inaczej można to zrobić niż tradycyjną drogą?

Oferty promowane

Zaproszenie DIY

Bardzo modne i na czasie są ostatnio mikro i kameralne uroczystości, które pozwalają na szaleństwa DIY. Sztuka ta przypadła do gustu szczególnie pannom młodym, co więcej już sam fakt wykonania zaproszenia samodzielnie jest niezwykle oryginalnym pomysłem. 😊 Może to być oryginalny papier, wszelkie zdobienia, dołączenie żywych kwiatów, samodzielnie wykonane stemple, a jeśli macie odpowiednie umiejętności, może zaproszenia wypisać ręcznie, za pomocą kaligrafii. Każdy gość na pewno to doceni.

Adobe Stock

Zaproszenie w formie łapacza snów

Idąc dalej w duchem DIY mogą to być mini łapacze snów, na których naklejona jest kartka z treścią zaproszenia. 😉 Do tego piękny ogon z szyfonowych wstążek i już mamy piękne zaproszenie, które być może zawiśnie gdzieś w domu na pamiątkę.

Adobe Stock

Oryginalny upominek jako zaproszenie

Jeśli planujecie mikro wesele, na którym będzie maksymalnie 15-20 osób, pomyślcie o zorganizowaniu wcześniej małego przyjęcia na przykład w formie obiadu, gdzie wręczycie zaproszenia wszystkim gościom na raz. Dzięki temu będą mogli oni się lepiej poznać. Możecie to zrobić w formie czekadełka do głównego dania. Co powiecie na muffinkę z chorągiewką i datą Waszego ślubu? 🧁 A do niej oczywiście dołączony liścik ze szczegółami. Może to być równie dobrze list w butelce, czy sukulent w mini doniczce.

Adobe Stock

Obecnie wiele par decyduje się na śluby i wesela plenerowe. Pomyślcie o czymś, co przyda się gościom w trakcie wesela. W upalny termin może to być na przykład wachlarz, z wypisanymi na nim szczegółami.

Zaproszenie dostosowane do motywu Waszego wesela

Doskonałym polem do popisu są wesela z motywem przewodnim. I tak możecie zaprosić gości w formie biletu lotniczego, biletu na koncert. 😉 Na motyw z lat 80 świetna będzie kostka Rubika. Na motyw zieleni zaproszenie w formie liścia np. monstery.

Powyższe pomysły są świetną propozycją dla kameralnych uroczystości. A co z tymi większymi? Oczywiście i na takie możecie stworzyć coś niesamowitego. Możecie również pomyśleć o formach nieco bardziej nowoczesnych.

Zaproszenie w formie filmu

Co powiecie na nagranie filmu? Wyobraźcie sobie minę Waszych gości, kiedy otrzymują plik z podpisem „OTWÓRZ MNIE”, a tam Wy zapraszający na swój ślub i wesele. 👰 🤵 Jeśli nie lubicie się z obiektywem możecie przygotować piękną prezentację również w formie animowanej. Możecie do niej dołączyć zdjęcia Wasze, sali weselnej, mapkę dojazdu i inne ważne dla Was elementy.

Wasza strona ślubna jako zaproszenie

Wasza spersonalizowana strona ślubna

Dla logistycznych dusz, które lubią wszystko mieć w jednym miejscu polecam stworzenie strony internetowej wesela, na którą decyduje się dużo par, a szczególnie tych, które mieszkają za granicą. 😊 Tam również możecie umieścić zaproszenie na swój ślub i wesele, a także zawrzeć wiele innych kwestii, które gości powinni wiedzieć teraz lub przydadzą się później Wam. Wiele par robi zakładkę ze swoją historią, dodają pola gdzie można zaznaczyć preferencje żywieniowe (to ważne, jeśli ktoś jest na coś uczulony), czy też informują o noclegu dla gości.

Wasza strona ślubna

Kwestia samych zaproszeń pokazuje nam pięknie, jak bardzo organizacja ślubu i wesela staje się wspaniałą, dopięta na ostatni guzik uroczystością. Dla jednych to jedna noc do przetańczenia, a dla innych jedyny, najważniejszy dzień w życiu. Dlaczego więc nie przygotować go i spędzić tak, aby był pod każdym względem niezapomniany?

4.9/5 - (45)

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore