Śpiewnik weselny. Jak go zrobić? Pobierz gotową listę piosenek i ich teksty!

Każda para młoda 👰‍♀️🤵‍♂️ marzy o tym, aby jej wesele było nie tylko romantyczne, ale także bardzo huczne i niezapomniane. Aby tak było, goście muszą się dobrze bawić, ponieważ ich zadowolenie staje się poniekąd zadowoleniem pary młodej. W rozruszaniu i zachęceniu do zabawy z pewnością może pomóc śpiewnik weselny.

Śpiewnik weselny. Jak go zrobić? Pobierz gotową listę piosenek i ich teksty!
Adobe Stock

Przeczytaj i oceń!

4.7/5 - (12)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Zastanawiacie się nad tym, czy śpiewnik weselny jest Wam potrzebny? Jeśli nie preferujecie bardziej swojskich klimatów, z pewnością na Waszej liście nie znajdą się piosenki biesiadne czy inne przyśpiewki weselne 🎶, które łatwo śpiewać w większym gronie. To jednak nie oznacza, że musicie rezygnować ze śpiewnika weselnego. Po pierwsze, możecie go zrobić zupełnie sami. Po drugie, możecie wstawić tam słowa jakichkolwiek piosenek, które są w Waszym guście, a równocześnie są łatwe do śpiewania i porwą tłumy do szalonej zabawy 🕺! Co musisz wiedzieć o śpiewniku? Dlaczego śpiewniki weselne to dobry pomysł i kiedy warto z nich skorzystać? Jak zrobić śpiewnik weselny DIY, żeby zaskoczyć swoich gości? Skąd wziąć gotowe śpiewniki weselne? Podpowiadamy😊!

Oferty promowane

Jak wykorzystać śpiewnik weselny?

Przed przystąpieniem do robienia bądź zamawiania śpiewników wiele par młodych zastanawia się nad tym, jak je wykorzystać. Jedni myślą o typowej i tradycyjnej zabawie biesiadnej, która zazwyczaj ma miejsce przy stołach. Inni chcą zorganizować małe karaoke 🎤 i w tym właśnie momencie podarować gościom śpiewniki 📒, które jako pamiątkę zabiorą do domów. Czy któraś z opcji jest lepsza? Oczywiście, że nie! Wszystko zależy od tego, w jakim klimacie organizujecie swoje wesele. Jeżeli postawiliście na swojskość i styl rustykalny czy boho, biesiada przy stołach zupełnie nie przeszkadza. Podobnie jest, jeśli szykujecie góralskie wesele

Jeśli jednak marzycie o weselu w stylu glamour, biesiadowanie przy stołach może nie do końca pasować. W takim wypadku karaoke będzie lepszym wyjściem, szczególnie jeśli chcecie uniknąć wszelkich utworów, które kojarzone są z przyśpiewkami. Oczywiście warto również zastanowić się nad tym, która z rozrywek będzie bardziej pasowała do gości i pamiętać o tym, że jedna nie wyklucza drugiej 😊!

Śpiewnik weselny - mikrofon i konsoleta Dja
Adobe Stock

Śpiewnik weselny – zrób to sam!

Jak zrobić śpiewnik weselny? Jeśli jesteście jedną z tych par młodych, które uwielbiają stwierdzenie “zrób to sam!”, z pewnością również śpiewnik na wesele będziecie chcieli stworzyć własnoręcznie 😍. Na szczęście nie ma nic prostszego! Wystarczy zaprojektować pierwszą i ostatnią stronę, a środek śpiewnika dopasować do swojego gustu muzycznego 🎵. Należy również zwrócić uwagę na to, jakie piosenki w śpiewniku weselnym będą strzałem w dziesiątkę. Rady na temat wyboru konkretnych utworów, bazując na swoim zawodowym doświadczeniu, mogą udzielić Wam: DJ lub wybrane zespoły weselne 🎸. 

Jak zrobić śpiewnik weselny? Projekt śpiewnika weselnego można stworzyć w programie komputerowym 💻 takim jak Canva czy bardziej zaawansowanym na przykład w Photoshopie. Śpiewnik weselny z powodzeniem zrobicie też w Wordzie. Najlepiej dopasować go do innych dodatków m.in. zaproszeń 💌 czy winietek. Jeśli wszystko tworzycie sami, nie będzie to żadnym problemem. Śpiewnik weselny może przedstawiać Wasze zdjęcie 📸, jak śpiewacie, dzięki temu stanie się również pamiątką. 

Grafika na śpiewnik weselny i okładkę może być również prostsza – wystarczy tytuł i data ślubu oraz Wasze imiona. Pamiętajcie, że teksty w śpiewniku weselnym powinny być czytelne, dlatego nie wybierajcie fantazyjnych fontów. Do stworzenia śpiewników na wesele będziecie potrzebować:

  • papieru na pierwszą i ostatnią stronę o większej gramaturze,
  • dziurkacza,
  • cienkiego sznurka 🧶,
  • naklejek ozdobnych,
  • wsadu (kartek papieru o mniejszej gramaturze),
  • dekoracji (drewniane serduszka, sznurki, papiery dekoracyjne),
  • kleju na gorąco,
  • nożyczek ✂.
Śpiewnik weselny diy
Adobe Stock

Jeśli projekt swojego śpiewnika stworzyliście na komputerze, wystarczy, że wydrukujecie go na wysokiej jakości drukarce i zepniecie ze sobą kartki. Jeśli jednak chcecie, aby było to raczej rękodzieło, naklejcie wszystkie elementy osobno. Pamiętajcie, żeby śpiewnik weselny wyposażyć w spis treści. Na pierwszej kartce możecie stworzyć wzór, który pojawił się również na zaproszeniach lub winietkach. Na przykład kokardka z jutowego sznurka a na niej naklejone drewniane serduszko 🤎. Z boku wszystkich kartek zróbcie dziurki dziurkaczem i przeciągnijcie przez nie sznurki. Śpiewnik gotowy! 

Szczególnie ważna jest okładka na śpiewnik weselny – jeżeli zapraszacie niewielkie grono najbliższych i potrzebujecie kilkanaście śpiewników, możecie zrobić ją sami, np. metodą decoupagu. W przeciwnym razie najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z okładki na śpiewnik weselny przeznaczonej do druku. Nie lubicie projektów DIY? W takim razie zdecydujcie się na gotowe śpiewniki ślubne, które bez problemu kupicie w Internecie. Cena takiego śpiewnika ślubnego to ok. 3-6 złotych 💸.

Śpiewnik weselny trzymany w ręku przez gitarzystkę
Adobe Stock

Gotowy śpiewnik weselny – teksty

W śpiewniku weselnym mogą się znaleźć nie tylko piosenki biesiadne, ale także zwykłe polskie piosenki weselne czy nawet piosenki do tańca 💃🕺. To, co się w nim pojawi, zależy tylko od Was. Aby jednak ułatwić Wam wybór, stworzyliśmy gotowy plik z tekstami i tytułami piosenek 👇, które mogą się znaleźć w śpiewniku weselnym. Znajdziecie tam nie tylko przyśpiewki typu “Miała baba koguta”, ale także słowa najpopularniejszych polskich utworów! Skorzystajcie z naszego gotowego śpiewnika weselnego do druku i bawcie się dobrze! Śpiewnik weselny “zrób to sam” to świetny sposób na to, żeby włożyć w przygotowania do ślubu odrobinę serca ❤. Sprawdźcie, jakie utwory znajdziecie wśród naszych propozycji. 

Oceń artykuł!

4.7/5 - (12)

Podsumowanie tego artykułu

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore