Jak zrobić śpiewnik weselny? Pobierz gotową listę piosenek i ich teksty!

Jak zrobić śpiewnik weselny? Pobierz gotową listę piosenek i ich teksty!

Każda para młoda marzy o tym, aby ich wesele było nie tylko romantyczne, ale także bardzo huczne i niezapomniane. Aby tak było, goście muszą się dobrze bawić, ponieważ poniekąd ich zadowolenie staje się zadowoleniem pary młodej. W rozruszaniu i zachęceniu do zabawy z pewnością może pomóc śpiewnik weselny.

Zastanawiacie się nad tym, czy śpiewnik weselny jest wam potrzebny. Jeśli nie preferujecie bardziej swojskich klimatów, z pewnością na waszej liście nie znajdą się piosenki biesiadne czy inne przyśpiewki weselne, które łatwo śpiewać w większym gronie. To jednak nie oznacza, że musicie rezygnować ze śpiewnika weselnego. Po pierwsze, możecie go zrobić zupełnie sami. Po drugie, możecie wstawić tam słowa jakichkolwiek piosenek, które są w waszym guście, a równocześnie są łatwe do śpiewania i poderwą tłumy do szalonej zabawy! Co musisz wiedzieć o śpiewniku?

Jak wykorzystać śpiewnik weselny?

Przed przystąpieniem do robienia bądź zamawiania śpiewników wiele par młodych zastanawia się nad tym, jak je wykorzystać. Jedni myślą o typowej i tradycyjnej zabawie biesiadnej, która zazwyczaj ma miejsce przy stołach. Inni chcą zorganizować małe karaoke i w tym właśnie momencie podarować gościom śpiewniki, które jako pamiątkę zabiorą do domów. Czy któraś z opcji jest lepsza? Oczywiście, że nie! Wszystko zależy od tego, w jakim klimacie organizujecie swoje wesele. Jeżeli postawiliście na swojskość i styl rustykalny czy boho, biesiada przy stołach zupełnie nie przeszkadza. Podobnie jest, jeśli szykujecie góralskie wesele

Jeśli jednak marzycie o weselu w stylu glamour, biesiadowanie przy stołach może nie do końca pasować. W takim wypadku karaoke będzie lepszym wyjściem, szczególnie jeśli chcecie uniknąć wszelkich utworów, które kojarzone są z przyśpiewkami. Oczywiście warto również zastanowić się nad tym, która z rozrywek będzie bardziej pasowała do gości i pamiętać o tym, że jedna nie wyklucza drugiej!

Para młoda tańczy w ogrodzie do polskiej piosenki na pierwszy taniec
Envato

Śpiewnik weselny – zrób to sam!

Jak zrobić śpiewnik weselny? Jeśli jesteście jedną z tych par młodych, które uwielbiają stwierdzenie “zrób to sam!”, z pewnością również śpiewnik będziecie chcieli stworzyć własnoręcznie. Na szczęście nie ma nic prostszego! Wystarczy zaprojektować pierwszą i ostatnią stronę, a środek śpiewnika dopasować do swojego gustu muzycznego. 

Projekt śpiewnika weselnego można stworzyć w programie komputerowym takim jak Canva czy bardziej zaawansowanym Photoshopie. Najlepiej dopasować go do innych dodatków, między innymi: zaproszeń czy winietek. Jeśli wszystko tworzycie sami, nie będzie to żadnym problemem. Śpiewnik weselny może przedstawiać wasze zdjęcie, jak śpiewacie, dzięki temu stanie się również pamiątką. Do stworzenia śpiewnika będziecie potrzebować:

  • papieru na pierwszą i ostatnią stronę o większej gramaturze,
  • dziurkacza,
  • cienkiego sznurka,
  • naklejek ozdobnych,
  • wsadu (kartek o mniejszej gramaturze),
  • dekoracji (drewniane serduszka, sznurki, papiery dekoracyjne),
  • kleju na gorąco,
  • nożyczek.

Jeśli projekt swojego śpiewnika stworzyliście na komputerze, wystarczy że wydrukujecie go na wysokiej jakości drukarce i zepniecie ze sobą kartki. Jeśli jednak chcecie, aby było to raczej rękodzieło, naklejcie wszystkie elementy osobno. Na pierwszej kartce możecie stworzyć wzór, który pojawił się również na zaproszeniach lub winietkach. Na przykład kokardka z jutowego sznurka a na nią naklejone drewniane serduszko. Z boku wszystkich kartek zróbcie dziurki dziurkaczem i przeciągnijcie przez nie sznurki. Śpiewnik gotowy!

Gotowy śpiewnik weselny – teksty

W śpiewniku weselnym mogą się znaleźć nie tylko piosenki biesiadne, ale także zwykłe polskie piosenki weselne czy nawet piosenki do tańca. To, co się w nim pojawi, zależy tylko od was. Aby jednak ułatwić wam wybór, stworzyliśmy dla was gotowy plik z tekstami i tytułami piosenek, które mogą się znaleźć w śpiewniku weselnym. Znajdziecie tam nie tylko przyśpiewki typu “Miała baba koguta”, ale także słowa najpopularniejszych polskich utworów!

4.7/5 - (12)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore