• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

W dniu ślubu czy po? Sesja ślubna w plenerze

W dniu ślubu czy po? Sesja ślubna w plenerze

Pośpiech jej nie sprzyja. Dobry nastrój i chwila wolnego czasu są niezbędne, by była udana. Kiedy umówić się na sesję ślubną i jakie miejsce wybrać na plener ślubny?

Sesja ślubna powinna być przyjemnością. Ma uwiecznić nie tylko fakt zawarcia małżeństwa, ale też szczęście i emocje Pary Młodej. Nie bez znaczenia jest więc miejsce, który wybierzecie na sesję plenerową i czas, w którym zechcecie ją wykonać.

Walka z czasem – sesja plenerowa w dniu ślubu

Wykonanie dobrej sesji w plenerze zajmuje przynajmniej dwie godziny i brakuje na nią wolnej chwili w dniu ślubu. Oczywiście dobry fotograf, w zależności od ilości wolnego czasu między błogosławieństwem, a ślubem lub między ślubem, a weselem i w zależności od dostępnych „po drodze” plenerów, zaproponuje wykonanie kilku zdjęć – np. ze świadkami. Kilka takich zdjęć można też wykonać podczas wesela w ogrodzie domu weselnego czy restauracji, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy długo jest widno. Ale to ma być dla Pary Młodej przyjemność, a nie walka z czasem.

Jeśli jednak zależy Wam na sesji plenerowej w dniu ślubu, przemyślcie wcześniej dokładnie, gdzie chcecie ją wykonać. Czas nie jest Waszym sprzymierzeńcem, z pewnością szybko będziecie chcieli wrócić do gości weselnych. Dodatkowe osoby w dniu ślubu (kamerzysta, kierowca, świadkowie) nie są potrzebne, a często przy nich Nowożeńcy nie potrafią być sobą i się odprężyć.

Jeśli koniecznie chcecie jednak wyjechać „na chwilę”, wybierzcie miejsce, które nie będzie zbytnio oddalone od sali weselnej – zaoszczędzicie tym samym czas i szybciej będziecie mogli wrócić do gości weselnych.

Sesja ślubna bez pośpiechu, czyli po ślubie i weselu

Na sesję plenerową warto umówić się kilka dni po ślubie – będziecie mniej zestresowani, a przez to bardziej naturalni. Będziecie mieli też więcej czasu i nie będziecie martwili się tym, że przy bardziej wyszukanych pozach, pobrudzicie białą suknię czy garnitur. Ponadto fryzura Pani Młodej – inna niż w dniu ślubu – będzie miłą odmianą w stosunku do zdjęć wykonanych w dniu ślubu.

I tu i tam – sesja ślubna w kilku miejscach

Na sesję plenerową najlepiej znaleźć kilka różnych miejsc (ale w bliskiej odległości od siebie), żeby była urozmaicona i nietypowa. Warto pomyśleć o wspólnych zainteresowaniach – sesja miłośników koni będzie ciekawa w stadninie, żeglarzy w porcie jachtowym czy na pokładzie żaglowca, fanów lotnictwa w aeroklubie. Wybierając się na sesję plenerową, weźcie ze sobą tylko dobry humor, stres pozostawiając w domu. Zyskają na tym Wasze zdjęcia! Wskażcie fotografowi styl zdjęć, a nawet konkretne zdjęcia, które w jego galerii szczególnie Wam się spodobały.

Jakie miejsce wybrać na sesję ślubną?

Ważne, aby na sesję plenerową wybrać miejsce, w którym Para Młoda będzie mogła poczuć się swobodnie i naturalnie. To kwestia bardzo indywidualna. Jedni wolą otwarte przestrzenie w otoczeniu przyrody – w górach, nad morzem, jeziorem lub po prostu na łące. Inni z kolei preferują wnętrza pałacu albo ekskluzywnego hotelu, a kolejni – opuszczony dworzec kolejowy lub historyczne ruiny, plac zabaw, karuzelę czy budynek starej fabryki. Ważne, by młodzi nie byli przytłoczeni miejscem, w którym odbywa się sesja.

Pamiętajcie: zadaniem ślubnej sesji fotograficznej jest pokazanie uczuć, emocji i przeżyć łączących dwie bliskie osoby – nie zaś Pary Młodej na ładnym tle.

Nie macie pomysłu na plener ślubny?

  • Po pierwsze, możecie zdać się w tej kwestii całkowicie na profesjonalistę. Współcześnie fotografia ślubna wychodzi naprzeciw wszelkim oczekiwaniom klientów i prawie każdy fotograf ślubny ma jakieś ciekawe pomysły oraz sprawdzone miejsca, gdzie można wykonać sesję.
  • Kolejna rada jest zupełnym przeciwieństwem tej pierwszej, a mianowicie możecie zdać się tylko i wyłącznie na siebie. Zastanówcie się, jakie są Wasze ulubione miejsca, czy też, co lubicie razem robić, jednym słowem – co Was łączy i wywołuje miłe wspomnienia. Może to być restauracja, gdzie obchodzicie małe i większe uroczystości we dwoje, czy też park, w którym po raz pierwszy umówiliście się na randkę. Ilość pomysłów jest praktycznie nieograniczona. Co ważne, sesja powinna być zgodna z Waszymi upodobaniami, jeżeli nie podoba Wam się pomysł wchodzenia w sukni ślubnej do jeziora, nie musicie tego robić tylko dlatego, że jest to akurat w modzie. Bez względu na trendy, warto jest postawić na koncepcję, która Wam będzie odpowiadać. Oczywiście, sugestie fotografa są tutaj jak najbardziej mile widziane, pamiętajcie jednak, że to Wy  decydujecie.

Jaki jest sekret pięknych zdjęć z pleneru?

Trzeba znaleźć czas dla fotografa. To brzmi banalnie, ale czasem naprawdę trzeba zwolnić, zapomnieć o wszystkim na parę chwil i wspólnie z fotografem cieszyć się chwilą.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu