W dniu ślubu czy po? Sesja ślubna w plenerze

W dniu ślubu czy po? Sesja ślubna w plenerze

Pośpiech jej nie sprzyja. Dobry nastrój i chwila wolnego czasu są niezbędne, by była udana. Kiedy umówić się na sesję ślubną i jakie miejsce wybrać na plener ślubny?

Przed czy po ślubie? - sesja ślubna w plenerzeSesja ślubna powinna być przyjemnością. Ma uwiecznić nie tylko fakt zawarcia małżeństwa, ale też szczęście i emocje Pary Młodej. Nie bez znaczenia jest więc miejsce, który wybierzecie na sesję plenerową i czas, w którym zechcecie ją wykonać.

Walka z czasem – sesja plenerowa w dniu ślubu

Wykonanie dobrej sesji w plenerze zajmuje przynajmniej dwie godziny i brakuje na nią wolnej chwili w dniu ślubu. Oczywiście dobry fotograf, w zależności od ilości wolnego czasu między błogosławieństwem, a ślubem lub między ślubem, a weselem i w zależności od dostępnych „po drodze” plenerów, zaproponuje wykonanie kilku zdjęć – np. ze świadkami. Kilka takich zdjęć można też wykonać podczas wesela w ogrodzie domu weselnego czy restauracji, zwłaszcza wiosną i latem, kiedy długo jest widno. Ale to ma być dla Pary Młodej przyjemność, a nie walka z czasem.

Jeśli jednak zależy Wam na sesji plenerowej w dniu ślubu, przemyślcie wcześniej dokładnie, gdzie chcecie ją wykonać. Czas nie jest Waszym sprzymierzeńcem, z pewnością szybko będziecie chcieli wrócić do gości weselnych. Dodatkowe osoby w dniu ślubu (kamerzysta, kierowca, świadkowie) nie są potrzebne, a często przy nich Nowożeńcy nie potrafią być sobą i się odprężyć.

Jeśli koniecznie chcecie jednak wyjechać „na chwilę”, wybierzcie miejsce, które nie będzie zbytnio oddalone od sali weselnej – zaoszczędzicie tym samym czas i szybciej będziecie mogli wrócić do gości weselnych.

Sesja ślubna bez pośpiechu, czyli po ślubie i weselu

Na sesję plenerową warto umówić się kilka dni po ślubie – będziecie mniej zestresowani, a przez to bardziej naturalni. Będziecie mieli też więcej czasu i nie będziecie martwili się tym, że przy bardziej wyszukanych pozach, pobrudzicie białą suknię czy garnitur. Ponadto fryzura Pani Młodej – inna niż w dniu ślubu – będzie miłą odmianą w stosunku do zdjęć wykonanych w dniu ślubu.

I tu i tam – sesja ślubna w kilku miejscach

Na sesję plenerową najlepiej znaleźć kilka różnych miejsc (ale w bliskiej odległości od siebie), żeby była urozmaicona i nietypowa. Warto pomyśleć o wspólnych zainteresowaniach – sesja miłośników koni będzie ciekawa w stadninie, żeglarzy w porcie jachtowym czy na pokładzie żaglowca, fanów lotnictwa w aeroklubie. Wybierając się na sesję plenerową, weźcie ze sobą tylko dobry humor, stres pozostawiając w domu. Zyskają na tym Wasze zdjęcia! Wskażcie fotografowi styl zdjęć, a nawet konkretne zdjęcia, które w jego galerii szczególnie Wam się spodobały.

Jakie miejsce wybrać na sesję ślubną?

Ważne, aby na sesję plenerową wybrać miejsce, w którym Para Młoda będzie mogła poczuć się swobodnie i naturalnie. To kwestia bardzo indywidualna. Jedni wolą otwarte przestrzenie w otoczeniu przyrody – w górach, nad morzem, jeziorem lub po prostu na łące. Inni z kolei preferują wnętrza pałacu albo ekskluzywnego hotelu, a kolejni – opuszczony dworzec kolejowy lub historyczne ruiny, plac zabaw, karuzelę czy budynek starej fabryki. Ważne, by młodzi nie byli przytłoczeni miejscem, w którym odbywa się sesja.

Pamiętajcie: zadaniem ślubnej sesji fotograficznej jest pokazanie uczuć, emocji i przeżyć łączących dwie bliskie osoby – nie zaś Pary Młodej na ładnym tle.

Nie macie pomysłu na plener ślubny?

 • Po pierwsze, możecie zdać się w tej kwestii całkowicie na profesjonalistę. Współcześnie fotografia ślubna wychodzi naprzeciw wszelkim oczekiwaniom klientów i prawie każdy fotograf ślubny ma jakieś ciekawe pomysły oraz sprawdzone miejsca, gdzie można wykonać sesję.
 • Kolejna rada jest zupełnym przeciwieństwem tej pierwszej, a mianowicie możecie zdać się tylko i wyłącznie na siebie. Zastanówcie się, jakie są Wasze ulubione miejsca, czy też, co lubicie razem robić, jednym słowem – co Was łączy i wywołuje miłe wspomnienia. Może to być restauracja, gdzie obchodzicie małe i większe uroczystości we dwoje, czy też park, w którym po raz pierwszy umówiliście się na randkę. Ilość pomysłów jest praktycznie nieograniczona. Co ważne, sesja powinna być zgodna z Waszymi upodobaniami, jeżeli nie podoba Wam się pomysł wchodzenia w sukni ślubnej do jeziora, nie musicie tego robić tylko dlatego, że jest to akurat w modzie. Bez względu na trendy, warto jest postawić na koncepcję, która Wam będzie odpowiadać. Oczywiście, sugestie fotografa są tutaj jak najbardziej mile widziane, pamiętajcie jednak, że to Wy  decydujecie.

Jaki jest sekret pięknych zdjęć z pleneru?

Trzeba znaleźć czas dla fotografa. To brzmi banalnie, ale czasem naprawdę trzeba zwolnić, zapomnieć o wszystkim na parę chwil i wspólnie z fotografem cieszyć się chwilą.

KOMENTARZE: 8

 1. Moim zdaniem zdecydowanie w inny dzień, nie ukrywajmy, wtedy sa inne rzeczy do roboty 😉 Poza tym, znikać, spieszyć się, zmeczenie robi swoje, naprawdę lepiej wybrać inny, dogodny termin. A jak ktoś szuka dobrego fotografa, bo i zdjecia chce miec zacne, to polecamy rzucić okiem na portfolio naszego fotografa: pana Bartka ze smok studio

 2. @red wiem co mówisz, my mamy podobnie… musieliśmy zrezygnować z naszego pierwotnego planu i będziemy mieć sesję w kopalni!

 3. my mamy sesję zdjęciową zaplanowaną w iście industrialnej przestrzeni. Tylko musimy się spieszyć, bo za pół roku teren ten będzie zrównany z ziemią ;(

 4. my sesję mamy zaplanowaną na 2 tygodnie po ślubie i weselu 😉 chcemy się trochę pobawić na własny weselu!! poza tym sama kiedyś pozowałam, więc wiem, że nie jest to łatwy kawałek chleba. Sesje zdjęciowe naprawdę mogą być męczące!

 5. u nas będzie połączenie nasze pomysły + pomysły fotografa 😉 ponieważ obydwoje z moim przyszłym narzeczonym jeździmy na rowerach, więc nie może ich zabraknąć na sesji, a co za tym idzie na zdjęciach ^^ oczywiście będą to specjalne składaki, które mój tata przygotuje specjalnie na tę okazję. Pojedziemy gdzieś do lasu. Już się nie mogę doczekać!

 6. z doświadczenia wiem, ze sesja zdjęciowa w dniu ślubu to nic dobrego ;( sama miałam sesje w czasie wesela i pamiętam, że się bardzo spieszyliśmy, a goście się niecierpliwili (niektórzy nawet „zarzucili” fochem;/)- odradzam gorąco i popieram stanowisko autora artykułu!

 7. idąc za radą naszych znajomych będziemy mieć sesję w innym dniu, ponieważ chcemy aby zdjęcia wyszły fajnie, no i żeby nie było widać sińców pod oczami, co jest u mnie oznaką stresu ;]

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).