Kości policzkowe – podkreśl swoje naturalne piękno i dodaj twarzy szlachetności!

Kości policzkowe – podkreśl swoje naturalne piękno i dodaj twarzy szlachetności!

Kości policzkowe, odpowiednio wymodelowane, podkreślają naturalne piękno twarzy. Optycznie ją wysmuklają i korygują. Są też niewątpliwym atutem kobiecości i przyciągają męskie spojrzenia. Aby podkreślić kości policzkowe, bardzo często kupujemy wiele kosmetyków, testujemy nowości, oglądamy tutoriale na popularnych serwisach społecznościowych i wykonujemy różnego rodzaju ćwiczenia. Wszystko po to, by wyglądać przepięknie!

Jednym ze sposobów na podkreślenie kości policzkowych jest konturowanie twarzy. Ta umiejętność pozwoli ci samodzielnie zrobić każdy rodzaj makijażu niezależnie od tego, czy będzie to makijaż dzienny czy makijaż wieczorowy. Konturowanie jest również bardzo często wykorzystywane podczas wykonywania tego jedynego, najpiękniejszego makijażu ślubnego! Zobacz jakie to proste, a będziesz mogła każdego dnia dodać szlachetności i seksapilu rysom twojej twarzy!

Jak mieć wystające kości policzkowe? Tu decyduje nie tylko natura

Dla jednych z nas kości policzkowe, szczególnie te wystające, to dar natury. Niektóre kobiety muszą się troszkę postarać, żeby je podkreślić. Współczesne kanony piękna pokazują jednak, że tą strefę twarzy coraz częściej podkreśla się tak, by uczynić z kości atut.

Dla przykładu – wystające kości policzkowe ma wiele aktorek, np. Angelina Jolie uznawana za jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Jeżeli masz takie wystające kości, to nie musisz, a wręcz nie powinnaś ich podkreślać, a raczej lekko stonować. Wystające kości policzkowe uznawane są za te najbardziej pożądane, mimo że występują różne rodzaje kości. Te wystające wystarczy podkreślić lekko makijażem, uwydatnić ich naturalny kształt i gotowe!

Jeżeli natomiast masz szerokie kości policzkowe, tak jak Madonna, a tym samym szerszą twarz, powinnaś uważać z różem. Nieumiejętnie nałożony róż spowoduje, że twarz wyda się jeszcze szersza. Kości policzkowe, potrzebują dobrych jakościowo kosmetyków, ale tutaj nazwa czy marka nie jest najważniejsza. Nawet tanie kosmetyki w połączeniu z twoimi umiejętnościami stworzą genialny efekt!

Kości policzkowe mogą być również ułożone w taki sposób, że pojawiają się wtedy, kiedy się uśmiechasz. Tworzą się wówczas pod oczami charakterystyczne „poduszki”. Stosując rumieniec w makijażu, uważaj, żeby zrobić to dyskretnie, ponieważ może zgubić się prawidłowy kontur twarzy, a ty stracisz tym samym oczy i usta! Jeśli twoje kości policzkowe są małe, jak na przykład u Julii Roberts, nie jest to powód do zmartwienia – zobacz jak je mieć! Wystarczy, że w odpowiednich miejscach nałożysz pod kośćmi policzkowymi bronzer, następnie rozświetlasz i efekt gwarantowany!

Kości policzkowe są atutem kobiecości, ale coraz częściej dbają o nie również mężczyźni. Męska twarz z dobrze zarysowaną szczęką i wyraźne kości policzkowe to scheda po przodkach. Taka twarz wydaje się bardziej wyrazista i atrakcyjna. Kości mogą symbolizować silnego i walecznego mężczyznę, jak również podkreślać delikatne i chłopięce rysy. Tu nie ma reguł. Dla przykładu kości policzkowe w typie urody młodzieńczej u chłopaka nadają twarzy łagodnego wyglądu. Panowie jednak z reguły nie stosują kosmetyków do modelowania twarzy.

Kobieta maluje kości policzkowe
Envato

Zobacz także: Domowe maseczki na twarz, dzięki którym twoja cera będzie wyglądała pięknie i zdrowo!

Jak podkreślić kości policzkowe?

Jeśli oglądasz swoje kości policzkowe wzdłuż i wszerz i zastanawiasz, jak je uwydatnić albo może trochę ukryć, zobacz jak to zrobić! Przy dobrze dobranych kosmetykach twoja twarz będzie kompletna, a makijaż na wesele, wieczorowy czy codzienny przykuje uwagę otoczenia i sprawi, że poczujesz się piękna. Trochę wiedzy, cierpliwości i zaoszczędzisz na wizażyście! Możesz w prosty sposób bez implantów czy wypełniaczy poprawić naturę.

Jak mieć kości policzkowe dobrze wyeksponowane, ale nie przerysowane – czyli jak je podkreślić w idealny sposób? Podstawową zasadą jest odpowiednie dobranie podkładu. Przykryjesz nim wszystkie niedoskonałości. Pod linią kości policzkowych nałóż specjalny bronzer. Tu wybór jest duży – możesz zdecydować się na puder brązujący w kamieniu, lub kulkach. Dla cery tłustej, normalnej czy mieszanej wybierz żel, a dla cery suchej najlepszy będzie krem. Dla spotęgowania efektu zastosuj kosmetyk o ton, dwa ciemniejszy od koloru skóry – wtedy makijaż będzie wyglądał naturalnie. Następnie nałóż rozświetlacz, tylko pamiętaj, że linie bronzera i rozświetlacza muszą się harmonijnie zlewać. Nałóż też trochę rozświetlacza w kąciki oczu, wówczas oczy będą się wydawać większe i mniej zmęczone. Nie zapomnij zaaplikować też trochę kosmetyku na szczyt nosa. Będzie sprawiał wrażenie smuklejszego. Tutaj mała uwaga: pamiętaj, że jasnymi odcieniami powiększamy, a ciemnymi zmniejszamy wybrane partie twarzy!

Konturowanie twarzy na mokro lub na sucho zależy od tego, jaki chcesz osiągnąć  końcowy efekt. Czy ma to być makijaż dzienny, wieczorowy czy makijaż ślubny. Jeżeli chcesz osiągnąć mocny efekt, łatwiej to zrobić przy pomocy kremowych produktów. Jeżeli stawiasz na naturalność, to oszczędniej stosowane kosmetyki spowodują, że makijaż będzie się wtapiał w całość, a twarz osiągnie świetlisty i zdrowy wygląd. Tego typu konturowanie twarzy wymaga jednak cierpliwości, ponieważ nałożenie kremowych kosmetyków wiąże się z większą precyzją. Trudniej je też rozprowadzić. Sprawdzają się jednak świetnie, kiedy chcesz np. zrobić sobie zdjęcia, albo przygotowujesz się do wielkiego wyjścia.

Kobieta pokazuje kości policzkowe
Envato

Ćwiczenia na kości policzkowe pomogą je wyeksponować i wyszczuplić twarz

Kości policzkowe mamy różne, jedni mają je z natury uwydatnione, inni muszą się o to trochę postarać – jak je mieć, kiedy ich nie mamy? Nie musisz od razu korzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Możesz zacząć od kilku prostych ćwiczeń:

1. Złóż wargi jakbyś chciała kogoś pocałować, czyli w tzw. „rybkę”. Wciągnij policzki do środka,  policzki po obu stronach muszą być bardzo wklęsłe. Ćwiczenie zrób kilka razy, po co najmniej 5 sekund. 

2. Nabierz powietrza i wypełnij nim policzki, następnie przenieś nagromadzone powietrze na jedną stronę, wytrzymaj kilka sekund, potem przenieś powietrze na drugą stronę. Powtórz ćwiczenie kilka razy. Różnicę zauważysz już niebawem!

3. Jak najczęściej się uśmiechaj, podnosząc kąciki ust maksymalnie do góry. Staraj się jednak, aby oczy pozostały nieruchome. Częściej się uśmiechając, będziesz miała nie tylko piękne kości policzkowe, ale dobry nastrój!

5/5 - (47)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore