Masaż twarzy – zafunduj relaks swojej skórze!

Masaż twarzy wykonywany regularnie, ale również w odpowiedni sposób może mieć zbawienny wpływ na kondycję twojej skóry. Pozwala on bowiem na jej odmłodzenie, uelastycznienie, ujędrnienie, odprężenie, a także wygładzenie. Czym jest japoński i limfatyczny masaż twarz, a także jak w kilku prostych krokach wykonać go samodzielnie w domu przeczytasz w artykule!

Masaż twarzy – zafunduj relaks swojej skórze!
Relaxed young Asian woman enjoying relaxing anti-aging face massage in beauty salon

Przeczytaj i oceń!

4.7/5 - (39)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Japoński masaż twarzy – 4 etapy do osiągnięcia naturalnego piękna

Według Japończyków masaż jest drogą prowadzącą do naturalnego piękna, pozwalającą na utrzymanie harmonii i zdrowia. Jego tradycja opiera się na Anmie – kultywowanym od wieków systemie masażu, w którym An oznacza nacisnąć, a Ma – pocierać. Pozwala on na poprawę krążenia i odmłodzenie skóry, ale także redukcję napięcia, relaks i uspokojenie układu nerwowego. Ta naturalna i całkowicie bezinwazyjna forma liftingu opiera się na czterech etapach:

Oferty promowane
  • Relaks – polegający na rozluźnieniu mięśni szyi, karku oraz dekoltu, co wpływa na rozluźnienie mięśni mimicznych twarzy, a także zmniejszeniu napięcia w okolicy czoła, ust czy oczu, dzięki czemu możliwe będzie dostarczenie skórze odpowiedniej ilości składników odżywczych oraz tlenu. Masaż pozwala skórze odpocząć, redukując jednocześnie stres.
  • Oczyszczanie – etap opierający się na pobudzeniu krążenia oraz usunięciu nagromadzonych toksyn. Taki drenaż pozwala także zmniejszyć obrzęki, opuchliznę i cienie pod oczami.
  • Lifting – pobudzenie mięśni twarzy, dzięki zastosowaniu zmiennych technik o różnym tempie oraz nasileniu
  • Akupresura – część energetyczna, polegająca na pobudzeniu pracy narządów wewnętrznych, a także zrównoważeniu emocji i energii poprzez pracę na punktach akupresurowych twarzy. Pozwala na poprawę ogólnego stanu zdrowia, a także łagodzi pojawiające się dolegliwości.

Wybierając się na japoński masaż twarzy do gabinetu kosmetycznego zarezerwuj sobie nieco więcej czasu. Taki rytuał, na który składają się wcześniej wymienione etapy może trwać nawet 1,5 godziny! Każdy ruch wykonywany jest bowiem w ściśle określony sposób i z niezwykłą precyzją, aby w końcowej fazie osiągnąć zamierzony efekt zabiegu.

japoński masaż twarzy
Envato

Zobacz także: Domowy peeling do ciała – sprawdzone sposoby na piękną i gładką skórę

Masaż twarzy w domu – jak wykonać samodzielnie odmładzający rytuał?

Masaż twarzy możesz wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak również w domu. Jeśli decydujesz się na jego samodzielne przeprowadzenie pamiętaj, aby najpierw odpowiednio przygotować cerę. Masaż powinien zostać wykonany na oczyszczonej i pozbawionej makijażu skórze. Zatem pierwszym krokiem w celu osiągnięcia zamierzonych efektów będzie demakijaż oraz odpowiednia pielęgnacja twarzy.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z masażem twarzy warto wykonywać go przed lustrem po to, aby dokładnie kontrolować każdy ruch. Najważniejsze, aby wszystkie kroki masażu prowadzić ku górze – przeciwnie do kierunku działania grawitacji. Z kolei do samego masażu warto użyć naturalnych olejów, odpowiednio dopasowanych do rodzaju cery. Pamiętaj o tym, aby aplikować olejek zawsze na zwilżoną skórę, aby nie przesuszyła się.

  • Zaaplikuj na skórę olejek do twarzy, co pozwoli dostarczyć jej niezwykle ważnych i potrzebnych składników odżywczych. Możesz użyć na przykład olejku arganowego, posiadającego właściwości przeciwstarzeniowe czy olejku jojoba, który pozwala na ograniczenie wydzielania sebum. Dla skóry odwodnionej świetnie sprawdzą się oleje zawierające kwas hialuronowy.
  • Palcami rozpocznij masaż policzków, dół-góra – od linii żuchwy w stronę skroni. Taki masaż to doskonały sposób na relaks i odmłodzenie podobnie jak joga twarzy.
  • Następnie przy pomocy palców: środkowego oraz serdecznego wymasuj w okrężny sposób okolice wokół oczu, przesuwając się od czoła w stronę skroni i następnie w stronę nosa.
  • Czubkami palców masuj czoło, od środka w kierunku lewego i prawego boku. Warto poświęcić także chwilę na punkt znajdujący się pomiędzy brwiami i dokładnie go wymasować.
  • W kolejnym kroku opuszkami palców precyzyjnie wykonaj masaż linii żuchwy, a następnie przy pomocy przy pomocy zgiętych palców wskazujących wymasuj całą żuchwę, zaczynając od brody i kierując się ku górze.
  • Wykorzystując palec środkowy i serdeczny wykonuj okręgi wokół obszaru ust, co pozwoli na wygładzenie pojawiających się bruzd.
  • Następnie zgodnie z kierunkiem krążenia limfy rozpocznij palcami masaż, kierując się od środka czoła w stronę skroni, od czubka nosa w stronę uszu oraz od linii żuchwy w stronę szyi.
  • W ostatnim etapie zajmij się uciskającym masażem punktów, znajdujących się na twarzy, po to, aby zredukować pojawiają się w nich napięcie. O jakie miejsca chodzi? Czoło, broda, łuki brwiowe, kąciki oczu, wszędzie tam, gdzie odczuwasz spięcie i dyskomfort.
  • Po wykonaniu masażu umyj twarz ulubioną pianką lub żelem, w celu pozbycia się ze skóry olejku.
masaż twarzy wałeczkiem jadeitowym
Envato

Zobacz także: Jak dbać o rzęsy? Poznaj najlepsze sposoby pielęgnacji tych naturalnych i przedłużanych!

Co wykorzystać do masażu twarzy?

Wykonując masaż twarzy możesz skorzystać z wielu dostępnych na rynku akcesoriów. Poniżej kilka propozycji, które mogą ci się przydać:

  • muślinowa ściereczka – idealna do usunięcia makijażu, ale również do wykonania relaksującego masażu twarzy. Wystarczy zwilżyć ją ciepłą wodą i rozpocząć delikatny masaż.
  • wałek jadeitowy – od wieków doceniany za swoje wyjątkowe właściwości w całej Azji. Dzięki jadeitowi zwanemu także “kamieniem młodości” pozwala polepszyć krążenie, dotlenić i wygładzić skórę, a także pozbyć się opuchlizny. Przed zastosowaniem można schłodzić go na jakiś czas w lodówce.
  • szczoteczka do masażu twarzy – wykorzystanie w szczoteczce naturalnego włosia sprawia, że nie powoduje ona alergii. Masaż można wykonać zarówno na sucho, jak i na mokro. Polecana szczególnie osobom posiadającym przetłuszczającą się skórę.
  • szczoteczka soniczna – świetnie masuje, ale także pozwala pozbyć się martwego naskórka, resztek makijażu, zanieczyszczeń i innych niedoskonałości na skórze. Efekt? Czysta i promienna cera!

Oceń artykuł!

4.7/5 - (39)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore