„Miłosna zagrywka” – sesja stylizowana inspirowana Gambitem Królowej

„Miłosna zagrywka” – sesja stylizowana inspirowana Gambitem Królowej

Motyw przewodni na czasie, który będzie widoczny i jednocześnie nie przyćmi młodej pary? Zdjęcia, które pokażą ten sam obraz z trzech punktów widzenia i w trzech różnych interpretacjach? Do tego dwa różne filmy, ogrom dekoracji, najnowsza kolekcja nieziemskich sukien ślubnych, pokaz barmański, kilkanaście propozycji dodatków, przesłodki stół, a nawet ujęcia buduarowe. Brzmi, jak doskonały pomysł na warsztaty lub event branżowy? Nie tym razem. Dokładnie taki był zamysł stylizowanej sesji zdjęciowej w Pałacu Pacółtowo na Mazurach, która została zorganizowana przez grupę usługodawców ślubnych.

Kiedy zbierze się kilkanaście kreatywnych umysłów dzieją się cuda 😍. W okresie lockdownu robiliśmy wszystko, żeby nie siedzieć z założonymi rękami, bo tego nie potrafimy. Kiedy nie możemy pracować po prostu roznosi nas chęć tworzenia. Poczynając od kilku spontanicznych sesji doszliśmy do wniosku, że trzeba stworzyć coś dużego.

Tak powstała sesja „Miłośna rozgrywka” ♟ inspirowana doskonałym serialem produkcji Netflix „Gambit Królowej”, który otrzymał Złotego Globa.

Koto Foto
Koto Foto
Koto Foto
Koto Foto
GAMBIT_139
GAMBIT_096
Koto Foto
Koto Foto
Koto Foto
Koto Foto
Koto Foto
Koto Foto
Koto Foto
Koto Foto
Koto Foto

Gambit, według definicji, jest to otwarcie szachowe, w którym gracz poświęca jedną lub kilka bierek, w zamian za uzyskanie lepszej pozycji.

My również poświęciliśmy bardzo dużo. Przede wszystkim czas oraz swoje wycieńczone lockdownem umysły. Postanowiliśmy działać i zorganizować sesję stylizowaną, która maksymalnie zainspiruje młode pary. Nie chcieliśmy się ograniczać w żaden sposób i wybierać spośród nas osób, które będą brały w niej udział. Jednocześnie chcieliśmy wszystkich zaskoczyć, dlatego przez kilka miesięcy przygotowywaliśmy sesję w absolutnej tajemnicy. Zero rozgłosu, relacji, istna tajemnica. Dzięki temu ruchowi osiągnęliśmy zamierzony efekt.

Zaczęliśmy od motywu przewodniego – szachów ♟♟. Chcieliśmy znaleźć złoty środek, aby z jednej strony było wiadomo, co jest głównym tematem, a z drugiej, aby nie przesadzić z jego zbytnim nagromadzeniem. Skupiliśmy się na papeterii 💌, specjalnie zaprojektowanej na tę okazję. Prócz tego, że zawiera ona elementy szachów jest okraszona kolorami roku Pantone 2021. Pomieszaliśmy szarość z żółcią i zyskaliśmy 100% elegancji.

W dekoracjach wykreowanych przez dekoratorki mamy elementy niestandardowe, np. czarne sztućce 🍴, które stanowią świetną alternatywę dla wciąż popularnych srebrnych czy też złotych. Nadają kontrast pastelowym elementom oraz delikatnym kompozycjom kwiatowym 🌸, umieszczonym zarówno na stołach, jak i na ściance za młodą parą, która tutaj jest trójwymiarową konstrukcją. Walizki 🧳 na przedzie stołu prezydialnego nawiązują do ciągłych podróży głównej bohaterki Beth i jej mamy. Można by nawet rzec, że zawarcie związku małżeńskiego jest podróżą do kolejnego etapu w życiu młodej pary. Po bokach natomiast stoją oczywiste figury szachowe – króla i królowej.

Nie zabrakło również proponowanej przez nas atrakcji, jaką był pokaz barmański oraz adekwatne do motywu drinki 🍸, które jednocześnie stanowiły nawiązanie do lat 50. i 60. Wisienką na torcie w dekoracjach jest niesamowity candy bar 🍦. Wyróżnia się z daleka, jest świetnym kontrastem dla dekoracji stołów, w każdym detalu ma przemycony motyw szachowy i uwierzcie, smakował wyśmienicie.

Motyw szachów zaistniał także w stylizacjach młodej pary. Nasza panna młoda 👰 zaprezentowała kilka modeli sukien ślubnych z najnowszej kolekcji Ariamo Bridal. Do każdego modelu przygotowana została inna fryzura oraz makijaż, a także dodatki, takie jak buty i biżuteria. Pan młody wystąpił w jednej stylizacji, za to miał na sobie specjalnie uszytą na sesję marynarkę w szachownicę. Tutaj skupiliśmy się na emocjach, a parę młodą pragnęliśmy ubrać, a nie przebrać.

Wojciech Gańko Fotografia
Wojciech Gańko Fotografia
DEKOREJSZYN-16
DEKOREJSZYN-19
Wojciech Gańko Fotografia
Wojciech Gańko Fotografia
Wojciech Gańko Fotografia
Wojciech Gańko Fotografia
Wojciech Gańko Fotografia
MŁODY-4
detale gambit-12
Wojciech Gańko Fotografia
SZACHOWELOVE-10
łazienka-2

Całość została zinterpretowana przez trzech fotografów, reprezentujących 3 odmienne style. Wykonane zostały także dwa odmienne teledyski. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, jak jeden motyw przewodni można przedstawić na różne sposoby i że każda para młoda powinna mieć wybór wśród usługodawców. Jednocześnie chcieliśmy podkreślić, że każdy wykonawca ma swój niepowtarzalny styl, u którego para młoda na pewno znajdzie coś dla siebie. Nad całością natomiast czuwałam ja, jako wedding planner.

Organizując sesje stylizowane chcemy pokazać parom młodym nasze pomysły, kreatywność, a jednocześnie uwolnić nasze wodze fantazji. Przede wszystkim jednak pragniemy zapewnić, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was nieco do przekucia Waszych najskrytszych marzeń w rzeczywistość ❤️.

Pracownia Fotograficzna Lunatic Photos
Pracownia Fotograficzna Lunatic Photos
DSC_8637
DSC_8625 (1)
DSC_8512
DSC_8502
DSC_8767
DSC_8697
Pracownia Fotograficzna Lunatic Photos

W realizacji sesji udział wzięli:

Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner
Koto Foto
Pałac Pacółtowo
ARIANNE Moda Ślubna
Perfect Moments
Wojciech Gańko Fotografia
Pracownia Fotograficzna Lunatic Photos
Wyczesz Wymaluj
Licencjonowani Barmani
Tortolandia Ewa Jończyk
Frej Studio – Fotografia i Film
Vidgraf FILMS
Jubiler I&M Matusewicz
La Dolce Design – zaproszenia ślubne

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore