Huczne wesele czy skromne przyjęcie?

Ekstrawertycy i ludzie, którzy cenią sobie towarzystwo innych, kompletnie nie wyobrażają sobie ślubu 👰🤵 na mniej niż 150 osób, bez bliższej i dalszej rodziny oraz znajomych. Wesele z rozmachem to dla nich oczywistość. Z kolei dla introwertyków rozpoczynanie życia hucznym weselem to prawdziwy koszmar. Często godzą się na to, żeby spełnić marzenie drugiej połówki albo rodziców. Ci nierzadko pragną zaprosić na wesele dzieci całą rodzinę. 

Huczne wesele czy skromne przyjęcie?
Adobe Stock

Przeczytaj i oceń!

4.7/5 - (10)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Jak to wszystko pogodzić i co wybrać? Szczególnie jeśli to nie rodzice płacą za ślub, tylko Wy. Zapożyczać się 💰, robić po swojemu, czy…? No właśnie! Zanim zdecydujecie, przeczytajcie ten artykuł. Przygotowały go dla Was ekspertki Wesela z klasą. Największego portalu ślubnego w Polsce.

🔥 Teraz na topie

Huczne wesele czy kameralne przyjęcie?

Myślisz, jak zorganizować ślub i wesele. Niezależnie, czy kusi Cię skromne przyjęcie weselne, czy duże wesele🎉, musisz wiedzieć, że każde z nich ma swoje zalety i wady. A wielkość przyjęcia to dylemat wielu par. Huczne imprezy czy kameralne przyjęcia weselne? Co będzie lepszym rozwiązaniem? Rozważmy obie opcje!

Plusy hucznego wesela

Wiele par marzy o hucznym weselu. Bo urządzenie wesela to dla nich przygoda, wyzwanie i okazja na świętowanie startu w nowe życie. Chcą, by towarzyszyło im w tym jak najwięcej bliskich 💙❤️💚 . 

Lubisz być na świeczniku? To będziesz!

Na dużym weselu o młodej parze jest głośno! 🎉 Wszyscy składają Wam życzenia, przytulają. Jeśli zdecydujecie się zorganizować duże wesele, Wasi goście na długo zapamiętają ten wieczór.

Para młoda będzie mieć wielu gości

Na ślub i wesele przyjedzie bliższa i dalsza rodzina oraz znajomi. W ten sposób masz szansę, że nikt z rodziny nie zostanie pominięty. Jeśli macie duże rodziny 👨🏻‍👩‍👧‍👦🏻 i chcecie wspólnie świętować ten dzień, warto zdecydować się na większą liczbę gości.

Ten jeden raz w życiu spełnisz marzenia!

Wiele kobiet śni o perfekcyjnym ślubie i weselu jak z bajki ⭐. Jeśli macie taką możliwość, warto zrealizować swoje ślubne marzenia. W końcu to jedyny taki dzień w życiu!

Huczne wesele - tańczący ludzie
Adobe Stock

Minusy hucznego wesela

Niestety wielkie przyjęcie ma też spore minusy. Organizacja to dla wielu prawdziwe wyzwanie 😨 i olbrzymi stres. Poznajcie za i przeciw, zanim zdecydujecie się na takie przyjęcie.

Wielkość wesela a koszty 

Wystawne przyjęcie wiąże się ze sporym wydatkiem 💵. O tym niestety musisz pamiętać przy organizacji wesela. Duże polskie wesele na kilkaset osób, organizowane zgodnie z tradycją, to olbrzymie koszty. Często przekraczające możliwości finansowe młodej pary. Organizując wesele, pamiętaj, że to spory koszt.

Wielkość wesela a Wasze samopoczucie 

Decydując się na organizację wielkiej uroczystości, nie zawsze będziecie czuć się swobodnie na własnym ślubie. Często słyszy się, że wypada zaprosić nawet dalszych krewnych, ale jeśli będzie dużo osób, które ledwo znacie, atmosfera wcale nie będzie taka rodzinna i możecie mieć wrażenie, że otaczają Was obcy ludzie.

Urządzenie dużego wesela to stres

Ta opcja może wiązać się z dużą dawką stresu 😥. Przy większych przyjęciach trudniej dopiąć wszystko na ostatni guzik, a dzień ślubu to dla młodej pary i tak bardzo duże przeżycie.

Plusy kameralnego przyjęcia

Kameralna uroczystość to na pewno mniej stresu i mniejszy wydatek. Poznaj pozostałe zalety takiej imprezy. 💛

💡 Zobacz także: Nie wiesz, gdzie zorganizować wesele? Najpiękniejsze sale weselne znajdziesz w naszym katalogu.

Najbliższe grono znajomych to mniejsze koszty

Wiele par decyduje się na taką imprezę z powodu finansów 💵. Mała uroczystość weselna to większa oszczędność. Jeśli nie zależy Wam na wielkiej, hucznej imprezie, wesele nie będzie tak dużym obciążeniem finansowym.

Tak możecie spędzić czas z najbliższymi

Chcecie spędzić razem czas, bez stresu? Świętowanie w gronie najbliższych znajomych zapewni Wam kameralną, rodzinną atmosferę. Będziecie mieć więcej czasu dla najlepszych przyjaciół i będziecie mogli porozmawiać z każdym gościem. Wszyscy będą mogli skupić się na tym, co najważniejsze (czyli na Was😁). 

Swoboda podczas uroczystości

Decydując się na kameralną imprezę, młoda para w gronie najbliższych będzie czuć się w pełni swobodnie. 💙 Nie będziecie wstydzić się swoich emocji i nie zestresujecie się tak, jak przed większą „publicznością”.

Dekoracje na kameralnym weselu
Adobe Stock

Minusy kameralnego przyjęcia

Szczególnie dla introwertyków małe przyjęcie jest bardzo kuszące. Nie muszą wychodzić ze swojej strefy komfortu. Ale co z innymi? Zobacz, jakie wady ma niewielka uroczystość.

Niektórzy mogą poczuć się pominięci

Niezaproszeni bliscy mogą czuć się pominięci. Nie każdy zrozumie, że nie mieliście złych intencji i od początku planowaliście małe przyjęcie weselne zamiast hucznej imprezy. Niestety, przy ograniczonej liczbie gości trzeba się z tym liczyć.😮

Możecie poczuć niedosyt

Możecie poczuć niedosyt. To jedyny taki dzień, który wspomina się przez całe życie. Po latach możecie trochę żałować, że nie wyszaleliście się na własnym weselu i z lekką zazdrością wspominać przyjęcia innych par. Podczas rodzinnego obiadu możecie poczuć się, jakby chwilę wcześniej nie wydarzyło się nic niezwykłego, a przecież wzięliście ślub! Kameralne przyjęcie będzie miało zupełnie inny klimat niż typowe polskie wesele, więc także goście mogą czuć się trochę nieswojo.

Małe czy duże przyjęcie weselne przyjęcie? 

Każde ma swoje wady i zalety. Wybór formy świętowania zależy od indywidualnych preferencji pary młodej 👰🤵. Poniżej proste podsumowanie dla Ciebie: huczne wesele czy małe przyjęcie. Co wybierasz?

Para młoda na kameralnym przyjęciu weselnym
Adobe Stock

Plusy Przyjęcia weselnego — kameralne przyjęcie weselne vs. huczna impreza

Wystawne wesele Kameralne Przyjęcie
▪️ Wielu gości, wiele rozmów.
▪️ Spotkanie z rodziną, z którą dawno się nie widzieliście.
▪️ Nikt nie zostanie pominięty.
▪️ Wiele pięknych wspomnień.
▪️ Więcej prezentów.
▪️ Państwo młodzi są na świeczniku.
▪️ Dobra zabawa do białego rana (wspaniałe zabawy weselne z wieloma gośćmi).
▪️ Wszyscy będą o Was mówić.
▪️ Wiele wpisów w księdze gości.
▪️ Możecie wykazać się kreatywnie.
▪️ Niski budżet .
▪️ Kameralna atmosfera w ten wielki dzień.
▪️ Cieszysz się rodziną i przyjaciółmi, są tu osoby, na których Ci zależy.
▪️ Czujesz się bardziej swobodnie.
▪️ Mniej załatwiania,  mniej się zmęczysz, masz mniej stresu.
▪️ Masz wiele opcji sal na wesele — liczba osób nie wpływa na wybór miejsca.

Minusy Rodzajów Wesel: skromne wesele czy gigantyczna uroczystość?

Duże wesele Kameralne wesele
▪️ Wysoki Budżet.
▪️ Sporo organizacji.
▪️ Często to męczące.
▪️ Łatwo o czymś zapomnieć.
▪️ Większy stres.
▪️ Bawią się głównie goście, musisz wszystkiego dopilnować.
▪️ Huczne wesela wymagają dużej sali w domu weselnym.
▪️ Wszyscy Was będą całować.🙂
▪️ Mniej prezentów.
▪️ Możesz czuć, że niewystarczająco celebrujesz ten dzień.
▪️ Dalsza rodzina może poczuć się niemiło.
▪️ Rodzice, którzy chcieli wesela mogą poczuć się niemiło.

Zanim zaczniecie planować ślub i wesele, dokładnie przemyślcie, o jakim typie przyjęcia marzycie 💙 i jak te wizje będą miały się do rzeczywistości. To niełatwa decyzja! Trzymamy za Was kciuki!

Oceń artykuł!

4.7/5 - (10)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore