Huczne wesele czy kameralne przyjęcie?

Huczne wesele czy kameralne przyjęcie?

605

Wielkość przyjęcia weselnego to dylemat wielu par. Huczne wesele czy kameralny obiad? Co będzie lepszym rozwiązaniem? Rozważmy obie opcje!

huczne wesele

Huczne wesele czy kameralne przyjęcie?

Plusy hucznego wesela

 • Będzie o Was głośno! Jeśli zdecydujecie się na wesele z rozmachem, Wasi goście na długo zapamiętają ten wieczór.
 • Nikt nie zostanie pominięty. Jeśli macie duże rodziny i chcecie wspólnie świętować ten dzień, warto zdecydować się na większą liczbę gości.
 • Spełnicie swoje marzenia! Wiele kobiet śni o perfekcyjnym ślubie i weselu jak z bajki. Jeśli macie taką możliwość, warto zrealizować swoje ślubne marzenia. W końcu to jedyny taki dzień w życiu!

Minusy hucznego wesela

 • Wystawne przyjęcia są niestety kosztowne. Realizacja hucznej imprezy to spory wydatek, często przekraczający możliwości finansowe Młodej Pary.
 • Możecie nie czuć się swobodnie na własnym ślubie. Często słyszy się, że wypada zaprosić nawet dalszych krewnych, ale jeśli będzie dużo osób, które ledwo znacie, atmosfera wcale nie będzie taka rodzinna i możecie mieć wrażenie, że otaczają Was obcy ludzie.
 • Ta opcja może wiązać się z dużą dawką stresu. Przy większych przyjęciach trudniej dopiąć wszystko na ostatni guzik, a dzień ślubu to dla Młodej Pary i tak bardzo duże przeżycie.

Plusy kameralnego przyjęcia

 • Mniejsze wesele to większa oszczędność. Jeśli nie zależy Wam na wielkiej, hucznej imprezie, wesele nie będzie tak dużym obciążeniem finansowym.
 • Świętowanie tego dnia w gronie najbliższych zapewni Wam kameralną, rodzinną atmosferę. Będziecie mogli spędzić więcej czasu z każdym gościem i wszyscy będą mogli skupić się na tym, co najważniejsze.
 • W gronie najbliższych będziecie czuć się w pełni swobodnie, nie będziecie wstydzić się swoich emocji i nie zestresujecie się tak, jak przed większą „publicznością”.

Minusy kameralnego przyjęcia

 • Niezaproszeni bliscy mogą czuć się pominięci. Nie każdy zrozumie, że nie mieliście złych intencji i od początku planowaliście małe przyjęcie zamiast hucznego wesela. Niestety, przy ograniczonej liczbie gości trzeba się z tym liczyć.
 • Możecie poczuć niedosyt. To jedyny taki dzień, który wspomina się przez całe życie. Po latach możecie trochę żałować, że nie wyszaleliście się na własnym weselu i z lekką zazdrością wspominać przyjęcia innych par.
 • Podczas rodzinnego obiadu możecie poczuć się, jakby chwilę wcześniej nie wydarzyło się nic niezwykłego, a przecież wzięliście ślub! Kameralne przyjęcie będzie miało zupełnie inny klimat niż typowe polskie wesele, więc także goście mogą czuć się trochę nieswojo.

Zanim zaczniecie planować ślub i wesele, dokładnie przemyślcie, o jakim typie przyjęcia marzycie i jak te wizje będą miały się do rzeczywistości. To niełatwa decyzja!

fot. Pexels

Autor: Adrianna Fliszewska

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).