Atrakcje na wesele – 76 pomysłów, które sprawią, że Wasze przyjęcie będzie niezapomniane!

Atrakcje na wesele – 76 pomysłów, które sprawią, że Wasze przyjęcie będzie niezapomniane!
Adobe Stock

Atrakcje na wesele 🎉 są punktem obowiązkowym, jeśli zależy Wam, aby zaskoczyć gości i sprawić, że Wasze przyjęcie będzie niezapomniane. Oprócz klasycznych atrakcji, bez których nie wyobrażamy sobie żadnego wesela, coraz częściej spotykamy oryginalne i nietuzinkowe niespodzianki. Przygotowaliśmy dla Was całą masę pomysłów, które możecie wykorzystać na Waszym przyjęciu. 🥰 Wiele z nich to nowinki na polskim rynku. Niech nasz artykuł będzie dla Was ściągą i asem w rękawie. Dobrze wybrane atrakcje sprawią, że Wasze wesele zapisze się w pamięci wszystkich gości na długie lata. 💕

Spis treści
Aplikacja wesele z klasą

Po wyborze sali weselnej i zorganizowaniu najważniejszych punktów przyjęcia warto poszukać inspiracji, które pomogą Wam uatrakcyjnić wielki dzień. W branży ślubnej jest wiele atrakcji, które już od lat królują 👑 na weselach, dlatego proponujemy pójść o krok dalej i poszukać czegoś nowego. Wybór jest naprawdę ogromny. Wśród różnorodnych atrakcji na pewno znajdziecie takie, które spełnią Wasze oczekiwania i będą cudowną niespodzianką dla gości. Powinny być one odpowiednio dobrane w zależności od tego, w jakim stylu planujecie przyjęcie. Wesele w stylu boho, glamour, rustykalnym, czy klasycznym👰🤵 – zastanówcie się, o czym marzycie i rozpocznijcie poszukiwania.

Atrakcje na wesele, których nie może zabraknąć na żadnym przyjęciu

Na liście najbardziej popularnych atrakcji weselnych, bez których nikt nie wyobraża sobie wesela, znajduje się pierwszy taniec pary młodej, tort weselny, podziękowania dla rodziców, toasty oraz wiele innych. Chociaż są to klasyczne elementy ślubne, możecie się postarać, aby zamienić je w niezapomnianą niespodziankę. 🤩 Poniżej przedstawiamy listę atrakcji, które są must-have każdego wesela.

Pierwszy taniec weselny 💃🕺

Pierwszy taniec pary młodej to moment oficjalnego rozpoczęcia przyjęcia weselnego, dlatego warto zadbać, aby na długo zapisał się w pamięci Waszych gości. Możecie sprawić, aby była to wyjątkowa, romantyczna chwila pełna wzruszeń i emocji. 🥲

Jest to również idealny moment na zaskoczenie widowni czymś zabawnym i odnoszącym się do historii Waszej miłości. Pokaz tańca w wykonaniu pary młodej to jeden z najważniejszych momentów dnia ślubu.

Atrakcje na wesele - para młoda przytulona podczas pierwszego tańca na weselu
Adobe Stock

Lekcje pierwszego tańca

Jeśli chcecie naprawdę solidnie przygotować się do pierwszego tańca, warto skorzystać z profesjonalnych lekcji, prowadzonych pod okiem wyspecjalizowanego instruktora. 🕺Przygotowania warto rozpocząć kilka miesięcy przed ślubem, abyście zdążyli nauczyć się techniki i dobrze przećwiczyć przygotowaną choreografię.

Piosenka na pierwszy taniec

Dobór oprawy muzycznej oraz tańca zależy od Was. Wybór utworów jest ogromny, ale warto zapoznać się z listą najbardziej popularnych piosenek. Jeśli nie jesteście mistrzami tańca, wystarczy, że będziecie romantycznie przytulać się 💑 w rytm spokojnej muzyki. A jeśli chcecie zaszaleć z rozbudowaną choreografią, to energiczne utwory będą idealnym wyborem.

💡Jaką piosenkę na pierwszy taniec wybrać? Nasza lista pomoże Wam znaleźć idealny utwór. 🎶

Jaki rodzaj tańca wybrać?

Na liście najpopularniejszych rodzajów tańca wybieranych przez pary młode znajdują się: walc angielski, walc wiedeński, rumba, salsa, 💃 cza-cza, bachata, tango. Jeśli jednak chcecie zaskoczyć swoich gości, możecie pomyśleć o stworzeniu bardziej szalonego show. Mix taneczny 👩‍🤝‍🧑🏻lub wplecenie w układ personalnych elementów będzie oryginalnym pomysłem.

Ciężki dym i taniec w chmurach – widowiskowe atrakcje weselne ☁️

Ciężki dym to prawdziwy hit wesel, który cieszy się popularnością już od wielu lat. I wcale nas to nie dziwi! Ten prosty zabieg sprawi, że Wasz taniec zamieni się w spektakularne widowisko. Jako młoda para będziecie tańczyć wśród ciężkiego dymu, co wyglądać będzie jak taniec w chmurach. Tworzy to naprawdę niesamowity i bajkowy efekt, który pięknie zaprezentuje się na fotografiach i filmie.

Atrakcje na wesele - para młoda podczas pierwszego tańca w ciężkim dymie
Adobe Stock

Dla nieśmiałych tancerzy mała wskazówka – jeśli nie jesteście mistrzami tańca, to ciężki dym ukryje Wasze ewentualne, pomylone kroki. 🤭

Wodzirej na wesele 👨‍🎤

Częstą atrakcją na polskich weselach jest obecność wodzireja. Zazwyczaj jest on także DJ’em, ale może to być osoba zatrudniona dodatkowo. Wiele osób działa w ten sposób w duecie, aby jak najlepiej poprowadzić imprezę. Wodzirej to bardzo ważna osoba na weselu. Jest odpowiedzialny za prowadzenie całej imprezy, dobór repertuaru, przeprowadzanie zabaw oraz utrzymanie dobrego nastroju wśród gości 🤗 przez całe wesele. Nie pozwoli nudzić się żadnemu z gości weselnych i porwie wszystkich do wspólnej zabawy.

Atrakcje na wesele - wodzirej na weselu z saksofonem w czerwonym garniturze
Adobe Stock

Jeśli planujecie imprezę międzynarodową, warto pomyśleć o zatrudnieniu dwujęzycznego wodzireja. Wielu z nich ma w swojej ofercie taką usługę. Prowadzenie zabaw różnych językach sprawi, że wszyscy goście będą mogli uczestniczyć w zabawach z takim samym zaangażowaniem.

Oczepiny

Na żadnym polskim weselu nie może zabraknąć oczepin. Od Was zależy, jaki będą one miały przebieg. Tradycyjnie odbywają się one równo o północy. Głównym punktem jest rzucanie welonem lub bukietem przez pannę 👰 młodą oraz muszką lub krawatem przez pana 🤵 młodego. W zależności od regionu oczepiny mają inny scenariusz. Ale chodzi w nich o wybór nowej pary młodej, czyli szczęśliwców, którzy złapali atrybuty państwa młodych.

Atrakcje na wesele - panna młoda rzuca bukietem w trakcie oczepin
Adobe Stock

Aktualnie oczepiny coraz częściej występują w unowocześnionej wersji. Zamiast rzutu bukietem panny młodej możecie zorganizować zabawę ze wstążkami. A w wersji dla pana młodego, zabawę z muszką schowaną w pudełku.

Przed lub po wyborze nowej pary młodej warto zdecydować się na kolejne zabawy. 🥳 Najbardziej popularne atrakcje weselne oczepinowe to:

 • test zgodności
 • milionerzy
 • jaka to melodia
 • familiada
 • pociąg ze stacjami
 • zabawy choreograficzne

Podziękowania dla rodziców 🫶

Rodzice to wyjątkowi goście na Waszym weselu, dlatego specjalnie wyróżnienie ich podczas przyjęcia będzie bardzo miłym i wzruszającym gestem. Jest wiele sposobów na uhonorowanie najbliższych Wam osób. Warto uwzględnić w planie imprezy czas przeznaczony na wyjątkowe podziękowania dla rodziców.

A jak je zorganizować? Wasz Dj lub zespół na pewno Wam w tym pomogą i podsuną kilka pomysłów.

Atrakcje na wesele - para młoda podczas podziękowań dla rodziców
Adobe Stock

Podziękowania dla rodziców – Klasyczne

Bardzo miłym i tradycyjnym sposobem na podziękowanie rodzicom będzie przygotowanie wzruszającej 🥹 przemowy, a następnie wręczenie upominków. Wybór pomysłów na prezenty dla rodziców jest bardzo szeroki. Mogą to być:

 • bukiet kwiatów
 • kosze pełne słodkości
 • bilety na koncert
 • pamiątkowy album ze zdjęciami
 • duże zdjęcie w ramie
 • las w słoju

Po tym pełnym emocji momencie para młoda prosi do tańca rodziców oraz zaprasza wszystkich gości. Najbliższe osoby mogą tańczyć wewnątrz kółka.

Atrakcje na wesele - para młoda i goście weselni z zimnymi ogniami podczas podziękowań
Adobe Stock

Podziękowania dla rodziców – Gala Oskarów, która zaskoczy gości weselnych 🌟

Możecie się także zdecydować na bardziej urozmaiconą formę. Coraz częściej widzimy na weselach galę wręczenia Oskarów z czerwonym dywanem. W taką formę podziękowań zaangażujecie wszystkich gości. Będzie to kolejna, oryginalna atrakcja.

Podziękowania dla rodziców – Prezent w formie Filmu lub prezentacji 🎞️

Bardziej angażującym, ale efektownym pomysłem jest przygotowanie filmu lub prezentacji z podziękowaniami. Możecie opowiedzieć w nim śmieszne i wzruszające historie. Fajnym pomysłem jest umieszczenie w prezentacji zdjęć z dzieciństwa.

Toasty i przemówienia gości weselnych 🙋‍♀️💁

Każde przyjęcie weselne powinno być pełne toastów i życzeń dla młodej pary. Wzniesienie kieliszka z szampanem i zaśpiewanie 100 lat jest przeważnie pierwszą rzeczą po przybyciu pary młodej na salę weselną. Niejednokrotnie możemy także usłyszeć tradycyjne „Gorzko, gorzko…!”. Toast może wznieść każdy i wypić za zdrowie młodej pary.

Świetnym pomysłem, który można wykorzystać na każdym ślubie, jest wyznaczenie czasu na przemowy gości weselnych. Jest to znana formuła stosowana na ślubach za granicą. W Polsce nie jest jeszcze bardzo popularna, ale coraz częściej możemy się z nią spotkać. Przemowę mogą przygotować np. świadkowie lub rodzice, przywołując śmieszne 😆 bądź wzruszające chwile z życia młodej pary. Jeśli lubicie emocjonalne momenty, to koniecznie zorganizujcie taką atrakcję weselną.

Księga gości 📖

Atrakcje weselne to także takie, które zostawiają po sobie pamiątkę. Zorganizowanie księgi gości będzie świetnym pomysłem. Każdy z Waszych gości weselnych będzie mógł wpisać się do księgi gości i zostawić po sobie wpis. ✏️ Może jakiś zabawny cytat lub wspomnienie związane z młodą parą? Wasi goście będą mieć możliwość wykazania się pomysłowością!

Jeśli chcecie urozmaicić Waszą księgę gości pomyślcie o zamówieniu fotobudki na wesele. Goście będą wklejać wydrukowane zdjęcia do księgi i dopisywać do nich swoje życzenia.

Jeżeli nie macie do dyspozycji fotobudki, spytajcie, czy Wasz fotograf ma w swojej ofercie pozowanie na tle ścianki i możliwość natychmiastowego wydruku zdjęć.

Więcej o fotograficznych 📷 atrakcjach przeczytacie w dalszej części artykułu.

Balony na wesele🎈

Lubicie klasyczne atrakcje weselne? Jeśli tak, to zdecydujcie się na balony z helem! Możliwości ich wykorzystania jest wiele. Mogą służyć jako ozdoba sali weselnej, pięknie będą prezentować się w formie łuku ślubnego. Sprawdza się także jako ścianka ustawiona za stołem weselnym lub tło do zdjęć. Świetną opcją jest także wypuszczenie z pudełka przez parę młodą 100 balonów na przykład po zakończeniu ceremonii ślubnej.

Taneczne atrakcje na wesele 🕺💃

Na żadnym weselu nie może zabraknąć tańca. Jeśli zastanawiacie się, jaką jeszcze atrakcję możecie przygotować, to pomyślcie właśnie o zabawach tanecznych. Dj-e i zespoły mają w swoim repertuarze wiele ich rodzajów. Poniżej kilka popularnych pomysłów.

Atrakcje na wesele - ludzie tańczący na imprezie
Adobe Stock

Polonez – taniec gości weselnych 🎶

Jeśli nie macie pomysłu na pierwszy taniec albo sami nie chcecie być główną weselną atrakcją, świetnym i tradycyjnym pomysłem, zaczerpniętym z naszej historii, jest zatańczenie poloneza. Taka forma rozpoczęcia imprezy na pewno przypadnie do gustu waszym gościom i będzie świetnym pomysłem na ich integrację.

Taniec belgijka na weselu 🙆‍♀️🙆‍♂️

W trakcie wesela można zorganizować wiele zabaw tanecznych. Jest to bardzo popularna forma animacji. Belgijka to taniec ludowy, w którym goście dobierają się w pary 👩‍🤝‍🧑🏻 i uczą kroków od prowadzącego tę zabawę. W trakcie zamieniamy się partnerami i mamy okazję przez chwilę tańczyć z każdym z uczestników. Taniec jest bardzo skoczny i wesoły, a podczas jego trwania nie brakuje śmiesznych sytuacji. A przecież o takie atrakcje weselne nam chodzi!

Tańce na wesele 🪩

Zabawy taneczne pomogą nam porwać do tańca wszystkich gości siedzących na swoich miejscach. Jeśli z jakiś powodów impreza nie idzie zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a goście nie chcą się bawić, to zabawa taneczna na pewno ich rozrusza i zapełni parkiet. W rytm jakich przebojów możemy tańczyć układ choreograficzny? Porozmawiajcie z Waszym Dj-em lub zespołem. Gwarantujemy, że na pewno znajdziecie idealną zabawę 🎊dla Waszych gości.

Atrakcje na wesele -taniec pary młodej i gości w ogrodzie
Adobe Stock

Romantyczny taniec w chmurach 🤩

Na pewno zależy Wam na wyjątkowych fotografiach, dlatego warto zaaranżować w trakcie wesela chwilę na Wasz romantyczny taniec. Możecie zorganizować chwilę tylko dla Was na parkiecie w późniejszych godzinach wesela. Jeśli macie do dyspozycji ciężki dym, ☁️ a zespół lub Dj oferują efektowne oświetlenie, Wasz fotograf i filmowiec będą mieli okazję złapać naprawdę oryginalne kadry. Zdjęcia i film z takiego tańca będą wspaniałą pamiątką.

Atrakcje na wesele - para młoda tańcząca w ciężkim dymie
Adobe Stock

Pokaz tańca na weselu 🕺💃

Pokaz tańca to fantastyczna opcja, szczególnie, jeśli to para młoda może zaprezentować swoje taneczne umiejętności podczas wesela. Pokaz tańca na weselu może również zamienić się w mini kurs dla zainteresowanych gości, którzy chcieliby nauczyć się np. podstaw mamby lub samby. Do takiego pokazu można również zatrudnić osoby, które wykonują różnego rodzaju tańce. Duet czy większa grupa? A może występ solowy? Możliwości jest wiele, a robi to naprawdę ogromne wrażenie. 🤩

🩰 Taniec brzucha, taniec nowoczesny, walc angielski? Dopasujcie występ do stylu wesela i zorganizujcie idealny pokaz tańca na weselu.

Oryginalne atrakcje na wesele, które pokochają goście weselni 🥰

Pokaz tańca to dla Was za mało? Jeśli chcecie, by Wasze wesele było niezapomnianym przeżyciem dla gości, polecamy Wam zapoznać się z nowościami wśród atrakcji weselnych. W każdym roku w branży ślubnej pojawiają się kolejne pomysły, dlatego warto zaglądać do naszych inspiracji na stronie i trzymać rękę na pulsie.

Takie niekonwencjonalne atrakcje weselne z pewnością zachwycą gości i sprawią, że Wasze przyjęcie będzie wyjątkowe. 💫

Atrakcje na wesele - para młoda i goście weselni przy stole w ogrodzie
Adobe Stock

💡Zobacz także: Sprawdź nasz katalog i wybierz idealne atrakcje weselne na swój ślub.

Telefoniczna księga gości, którą pokochają Twoi goście weselni

Chcecie mieć wyjątkową pamiątkę po gościach weselnych? Zdecydujcie się na telefon życzeń! ☎️ To nowość na polskim rynku i ma on szansę stać się prawdziwym hitem. Jest ciekawą alternatywą dla klasycznej księgi gości. Móc usłyszeć życzenia od gości w formie nagrania to fantastyczna pamiątka, która będzie sprawiała nam radość przez długie lata.

Po podniesieniu słuchawki usłyszeć można komunikat nagrany przez parę młodą w formie poczty głosowej. Macie szansę się wykazać i ciekawie spersonalizować swoją wiadomość. Po usłyszeniu sygnału każdy gość może się nagrać. Następnie odkłada słuchawkę.

Atrakcje na wesele - telefoniczna księga gości na weselu
Adobe Stock

Możecie dobrać wygląd telefonu do stylu Waszego wesela. Aparat w stylu vintage lub eleganckim? Decyzja należy do Was. 😊

Quiz, który porwie do zabawy Waszych gości weselnych

Quiz dla gości weselnych z pytaniami o parze młodej to świetna atrakcja, która rozbawi całą salę. 🤓 Taka forma zabawy integruje gości i zmobilizuje ich do aktywnego uczestnictwa w weselu. Dzięki rywalizacji i śmiesznym odpowiedziom świetna zabawa gwarantowana!

Jeżeli organizujecie wesele w miejscu, w którym do dyspozycji jest rzutnik i projektor, to możecie wykorzystać go do prezentacji pytań dla gości. Jeśli czujecie się na siłach, sami zaplanujcie taką prezentację. Możecie także skorzystać z gotowych programów czy gier dostępnych w Internecie.

Atrakcje na wesele - kobieta grająca w quiz weselny na telefonie
Adobe Stock

Porozmawiajcie z Waszym Dj-em lub zespołem, ponieważ taka rozrywka jest często zawarta w ich programie. Czasami występuje w formie gry „Familiada”, gdzie dwie drużyny kolejno parami odpowiadają na pytania o młodej parze.

Nowością jest quiz w formie gry na aplikację do telefonu. 📱 Taka zabawa prowadzona przez Dj-a będzie niezwykle interesującą atrakcją dla gości. Pytania o parze młodej wyskakują na ekranie, a uczestnicy zaznaczają odpowiedzi na swoich telefonach.

Wróżka i wróżby jako atrakcje weselne 🔮

Myślicie o jakiejś nietypowej atrakcji? Zatrudnijcie wróżkę! Wiemy, że nie będzie to ulubiona rozrywka wszystkich gości, jednak nie podchodźmy do tematu zbyt serio! Celem tej niespodzianki jest przede wszystkim dobra zabawa. Wróżby mogą okazać się świetnym urozmaiceniem imprezy. Z takiej atrakcji skorzystają nie tylko wielbiciele magii i wróżb, ale także osoby, które liczą na nietuzinkową formę rozrywki. Upewnijcie się tylko, czy na Waszym przyjęciu weselnym nie ma gościa, którego obecność wróżki mogłaby urazić.

Atrakcje na wesele - wróżenie z kart przez wróżkę na weselu
Adobe Stock

Jak zorganizować taką atrakcję? Coraz więcej wróżek ma w swojej ofercie obecność na różnych imprezach. Tarot? Czytanie z dłoni? A może astrologia? 🧙 Opcji jest wiele, a doświadczona wróżka doradzi Wam, jaką formę zabawy wybrać.

W trakcie organizacji zadbajcie o przygotowanie zacisznego miejsca, w którym będą odbywały się wróżby. Ważne jest, aby każdy mógł tam mieć odrobinę prywatności.

Huśtawka na weselu

Jeżeli organizujecie wesele w plenerze lub Wasza sala znajduje się w zielonej lokalizacji, to sprawcie sobie huśtawkę! Taka przepięknie ozdobiona, umiejscowiona w odpowiedniej przestrzeni, będzie tworzyć niesamowity klimat i nada Waszemu weselu romantyczny nastrój. 🥰 Będzie świetnym wyborem na wesele w stylu boho lub rustykalnym.

Atrakcje na wesele - para młoda podczas sesji na huśtawce
Adobe Stock

Huśtawkę koniecznie wykorzystajcie do sesji ślubnej. Fotograf na pewno ucieszy się z tak przygotowanej dekoracji i wspólnie stworzycie przepiękne zdjęcia. Będzie także atrakcją dla Waszych gości i posłuży im jako tło do zdjęć.

Strefa chillout 🧘‍♀️

Na weselu dzieje się wiele. Goście są wciąż animowani i zachęcani do uczestniczenia w kolejnych zabawach. Czasami naprawdę brakuje czasu na rozmowę z rodziną i przyjaciółmi. Dajcie im chwilę wytchnienia i pomyślcie o miejscu, w którym będą mogli odpocząć od gwaru i się zrelaksować. 🌿 Gwarancją udanej zabawy jest nie tylko dużo dynamicznych atrakcji, ale także czas spędzony z najbliższymi.

Atrakcje na wesele - strefa relaksu na weselu
Adobe Stock

Jeśli Wasza sala ma do dyspozycji ogród lub położona jest wśród zieleni, 🌳 to taka strefa będzie strzałem w 10. Organizacja ślubu w letnie miesiące daje nam możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wykorzystajcie to i zaaranżujcie efektowną przestrzeń zachęcającą do relaksu. Wiele sal ma już takie strefy w swoich ogrodach. Jeśli nie, to sami możecie ją zaaranżować. Wystarczy kilka leżaków lub wygodnych puf, a także stoisko z napojami i przekąskami. Strefa relaksu może być zorganizowana także wewnątrz sali weselnej. 🏠

Znajdziecie firmy, które organizują przestrzeń relaksu jako dodatek do swoich usług np. prosecco van, food truck czy bar z lemoniadą. Takie stoiska są bardzo atrakcyjne wizualnie.

Pokaz iluzjonisty

Jeśli chcecie, aby na Waszym ślubie pojawiło się trochę magii, to zdecydujcie się na pokaz iluzjonisty! 🪄 Taka atrakcja weselna to świetna zabawa. Pokaz iluzjonisty może odbywać się w kilku formach. Przeważnie magik rozpoczyna swój występ przed całą publicznością. Prezentuje swoje sztuczki, a następnie angażuje w nie wybrane osoby. Dzięki temu goście będą mieć szanse wzięcia w nich udziału, co wpływa na zwiększenie zainteresowania pozostałych gości.

Atrakcje na wesele - iluzjonista prezentuje sztuczki z krartami na weselu
Adobe Stock

Pokazy iluzjonistów składają się z kilku elementów: sztuczki ze znikaniem, 🐇 pojawianiem się 🎩 i scalaniem się różnych przedmiotów, przewidywaniem. Są to zazwyczaj bardzo charyzmatyczne osoby, które swoim show gwarantują świetną zabawę. Atrakcje magiczne, to coś, co zaskoczy i rozbawi Waszych gości.

Po takim występie iluzjonista może prowadzić dalsze zabawy przy stolikach gości. Ta nietuzinkowa forma atrakcji na pewno mile zaskoczy Waszych gości weselnych.

Karaoke na weselu

Chcecie wyciągnąć swoich gości do dobrej zabawy? Taka atrakcja wesela, jaką jest karaoke 🎤 , ma szansę zostać zapamiętaną na długie lata. Gwarancja świetnej zabawy i integracji gości. Takie aktywności angażujące więcej osób, to zawsze najlepsza zabawa. Któż nie lubi wspominać starych hitów i nucić znanych melodii? Może odkryjecie w rodzinie nowe talenty muzyczne? Teksty piosenek możecie wyświetlać na rzutniku.

Atrakcje na wesele - dziewczyna śpiewająca do mikrofonu w trakcie karaoke na weselu
Adobe Stock

Gazeta weselna i ślubna 🗞️

Oprócz atrakcji wizualnych czy muzycznych w ofercie firm z branży ślubnej znajdziecie także nietuzinkowe atrakcje ślubne w formie przedmiotów i gadżetów. Jedną z nich jest gazeta weselna. Jest to papierowa, zabawna forma podziękowania dla gości. Para młoda dostarcza swoje zdjęcia i informacje, a redakcja przygotowuje ciekawe i śmieszne artykuły na ich temat. Możecie udzielić wywiadu, przygotować quiz bądź krzyżówkę. Teksty będą przedstawiały historię Waszej miłości. 💞

Gazetę możecie wydrukować w większej ilości i wręczyć ją także osobom, które nie były gośćmi weselnymi. To świetna pamiątka, która będzie wywoływała uśmiech przez lata.

Kolorowy dym/Race dymne

Kolorowy dym to świetny sposób na wykonanie fantastycznych ujęć. 🌈 W łatwy sposób zorganizujecie efektowną i niezapomnianą atrakcję. Taki gadżet urozmaici każdą sesję i nada ujęciom wyjątkowego klimatu. Wystarczy kilka kolorowych rac dymnych, a efekt WOW gwarantowany.

Dym możecie wykorzystać podczas sesji plenerowej wykonanej w dniu ślubu bądź w innym dniu. Stworzycie niebanalną scenerię, dzięki której fotograf będzie miał szansę wykonać niesamowite kadry. Najlepsze atrakcje weselne, to takie, które angażują gości.

W dniu ślubu wykorzystajcie race i zaproście do zabawy i na sesję Waszych gości. Dynamiczne i szalone sesje grupowe z przyjaciółmi będą świetną pamiątką.💚

Anioły na szczudłach – niebiańskie atrakcje weselne 😇

Jeżeli chcecie, żeby podczas ślubu ktoś nad Wami czuwał, to koniecznie zatrudnijcie anioły na szczudłach. Parę młodą wychodzącą z kościoła lub urzędu mogą obsypać płatkami róż, konfetti lub puszczać bańki mydlane. Dodatkowo świetnie sprawdzą się jako atrakcja dla najmłodszych weselników. Na pewno rozbawią gości i stworzą niebiański nastrój. 💘

Tatuaże z henny

Tatuaże z henny to świetne urozmaicenie imprezy. Zatrudnijcie kogoś, kto profesjonalnie się tym zajmuje, a następnie cieszcie się pięknymi ozdobami ciała. 😍 Możecie poprosić, aby przygotowywane wzory wpisywały się w charakter imprezy i jego styl. Są fajną atrakcją, która nie nadszarpnie Waszego budżetu. Na pewno będzie hitem wśród młodszej części gości weselnych.

Atrakcje na wesele dla najmłodszych gości 👶🧒

Jeśli uwzględniacie w swoich zaproszeniach na ślub także obecność dzieci, to koniecznie zadbajcie, aby uatrakcyjnić im ten dzień. Nikt nie chce, aby maluchy nudziły się, były smutne lub biegały wokół stolików. Spędzić cały dzień na weselu to dla nich wielkie wyzwanie, dlatego sprawmy im dużo przyjemności i zorganizujcie im ten czas.

Atrakcje na wesele - dziewczynka i chłopiec w eleganckich strojach na weselu
Adobe Stock

Pomyślcie o przygotowaniu atrakcji zarówno dla starszych dzieci, jak i najmłodszych 🧸 weselników. Nie musicie ograniczać się tylko do znanych wszystkim baniek mydlanych. Na rynku znajdziecie całą masę ciekawych atrakcji, które sprawią radość wszystkim maluchom.

💡Zobacz także: Atrakcje na wesele dla dzieci i dorosłych! Spraw, aby Twoje wesele było niezapomniane!

Animator dla dzieci

Najlepiej oddać organizację rozrywek dla dzieci w ręce specjalistów. Szczególnie jeśli spodziewacie się wielu maluchów na weselu. Zatrudnienie profesjonalnych animatorów będzie gwarancją, że będą one uczestniczyć w przemyślanych oraz bezpiecznych zabawach. Osoba prowadząca będzie je integrować i zachęcać do brania udziału w różnych wyzwaniach. Odciążą też rodziców, którzy w tym czasie będą mogli swobodnie bawić się na parkiecie.

Atrakcje na wesele - dzieci zdmuchujace konfetti
Adobe Stock

Animatorzy mają w swoim repertuarze wiele zabaw i atrakcji. Warsztaty plastyczne, 🎨 konkursy, gry 🏸 ruchowe i plenerowe, zabawy z balonami 🎈 i wiele innych. Warto skorzystać z takiej usługi i zapewnić dzieciom mile spędzony czas.

💡Zobacz także: Jeśli poszukujesz animatora dla dzieci, koniecznie sprawdź ich oferty w naszym katalogu.

Bańki mydlane 🫧

To prosta w organizacji atrakcja, a jest bardzo efektowna. Jeśli zdecydujecie się na zatrudnienie animatora, to na pewno będzie on miał taką atrakcję w swoim repertuarze. Wystarczy woda, płyn oraz trochę wyobraźni i umiejętności, aby wyczarować magiczne kształty i kolory.

Bańki mydlane w wydaniu bardziej zaawansowanym to nie tylko mały przedmiot, który pamiętamy z naszego dzieciństwa, do samodzielnego puszczania baniek. To także różne maszynki wypuszczające bańki lub konstrukcje pozwalające na tworzenie baniek o wielkich rozmiarach. Nawet takich, w których można znaleźć się w ich wnętrzu. Dzieciaki będą zachwycone taką niespodzianką. 😄

Atrakcje na wesele - dziewczynka podczas pokazu baniek mydlanych
Adobe Stock

Malowanie buziek

Malowanie buziek 🧒 i rączek to także jedna z atrakcji, jaką oferują animatorzy. Maluchy mogą wybrać wzór, który zostanie namalowany na ich twarzach. Można także zastosować zmywalne tatuaże dla dzieci. Dzieciaki uwielbiają takie gadżety, dlatego na pewno chętnie skorzystają z takiej zabawy.

Atrakcje na wesele - malowanie wzorów na twarzy dziewczynki
Adobe Stock

Artystyczny kącik 🎨

Nie wszystkie dzieci będą chciały uczestniczyć w grach ruchowych i konkursach. Bardziej nieśmiałe i spokojniejsze maluchy wybiorą raczej atrakcje w bardziej zacisznym miejscu. Idealnym sposobem na zorganizowanie im czasu będzie kącik artysty. Wystarczy stolik, krzesełka oraz akcesoria do rysowania i malowania.

Kącik malucha

Jeśli na Waszym ślubie pojawi się wiele dzieci, warto pomyśleć o stworzeniu dla nich odrębnej przestrzeni, w której zaaranżujecie miejsce do zabawy oraz miejsca do siedzenia. Fajnym pomysłem jest umieszczenie tam małego stołu ze słodyczami, 🍭🍬 owocami i przegryzkami. Dzieci będą spędzały czas w swoim gronie, dzięki czemu na pewno nie będą się nudziły.

Dmuchany plac zabaw 🏰 – atrakcja weselna dla ruchliwych maluchów

Dmuchańce, znane nam głównie z różnych festynów, możemy zamówić także jako niespodziankę dla dzieci na wesele. Jeśli organizujecie przyjęcie w ciepłe miesiące, a wokół sali weselnej jest sporo przestrzeni, to taka atrakcja będzie fajnym urozmaiceniem dla najmłodszych. Niektóre sale mają na stałe do dyspozycji swoje dmuchane place zabaw.

Wybór dmuchańców jest szeroki. Są to na przykład:

 • zamki
 • sportowe boiska
 • trampoliny
 • zjeżdżalnie

Maluchy uwielbiają szaleć i skakać, a taka atrakcja sprawi, że poczują się jak w parku rozrywki. I pozwolą na chwilę odetchnąć swoim rodzicom. 😉

Atrakcje na wesele pełne światła 💡

Świetlne atrakcje to niezwykle efektowne urozmaicenie Waszego wesela. W ostatnich sezonach szczególną popularnością cieszą się zimne ognie. Ale innych możliwości jest naprawdę dużo. Poznajcie nasze propozycje.

Atrakcje na wesele - sesja boho pary młodej z zimnymi ogniami
Adobe Stock

Świetlisty taniec, w którym uczestniczą goście weselni 🕯️

Chcecie, żeby Wasz taniec był naprawdę wzruszający? Świetlisty taniec będzie idealny! Para młoda wykonuje taniec trzymając wspólnie zapaloną świecę. Następnie każdy gość odpala swoją świecę od świecy pary młodej. Czy jest coś bardziej romantycznego? Brzmi to wręcz bajkowo! 🥰 Taki taniec możecie także zorganizować w późniejszych godzinach imprezy, aby była dodatkową atrakcją na przyjęciu weselnym.

Jeśli sala weselna nie zgodzi się na odpalenie świec w swoich wnętrzach, spytajcie, czy zimne ognie będą odpowiednią alternatywą.

Fontanna iskier

Atrakcja weselna, jaką jest fontanna iskier, zdobywa serca par młodych i gości już od kilku sezonów. To rodzaj pokazu pirotechnicznego, który doda wyjątkowego charakteru ważnym momentom wesela. Możecie wykorzystać ją podczas pierwszego tańca, krojenia 🎂 tortu, podziękowań dla rodziców. Fontanna iskier sprawi, że wszystkie atrakcje weselne będą prawdziwym widowiskiem. Rozbłyskujące światła iskier tworzą piękne tło, które pięknie prezentuje się na zdjęciach.

Jeśli chcecie niezbyt wysokim kosztem zaimponować ⭐ gościom weselnym, to fontanna iskier będzie idealnym pomysłem. Porozmawiajcie z Dj-em lub zespołem, może oferują tego typu usługę.

Atrakcje na wesele - para młoda pozująca wśród fontanny iskier
Adobe Stock

Fontanna jest odpalana elektronicznie, dlatego uważa się ją za bezpieczną i można używać jej na salach weselnych.

Pokaz fajerwerków 🎆 – niesamowite widowisko na Waszym weselu!

Pokaz sztucznych ogni to jeden z najbardziej efektownych atrakcji weselnych. Zdecydowanie zapierają dech w piersiach. Pokaz fajerwerków to również idealna szansa na zrobienie wyjątkowych zdjęć ślubnych. To widowisko zdecydowanie wprawia w zachwyt. 🤩

Coraz więcej sal weselnych wprowadza do swojej oferty pokazy fajerwerków. Taka usługa nie należy do najtańszych. Jeśli jednak oddacie jej organizację w ręce profesjonalistów, to będziecie mieli pewność, że zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności, a także formalności i pozwolenia.

Pokazy laserowe

Pokazy pirotechniczne to nie Wasza bajka? Pokazy laserowe są dla nich niezłą alternatywą. Nie spotyka się często tego typu spektaklu, dlatego na pewno wywrze on duże wrażenie na Waszych gościach weselnych.

Takie przedstawienie przywodzi na myśl wielkie imprezy plenerowe lub koncerty. Pokaz będzie wyglądał efektownie 💫 zarówno na zewnątrz, jak i na sali weselnej. Zastanówcie się tylko, czy będzie on pasował do charakteru Waszej imprezy.

Zimne ognie – atrakcja weselna na świeżym powietrzu

Jeżeli chcecie zachwycić Waszych gości weselnych, to koniecznie wypróbujcie zimne ognie!To atrakcja, która króluje na imprezach już od wielu sezonów. Wcale nas to nie dziwi! To bardzo prosta w organizacji niespodzianka, która pięknie prezentuje się na zdjęciach.

Atrakcje na wesele - para młoda krojąca tort wśród gości z zimnymi ogniami
Adobe Stock

Prawdziwym przebojem ostatnich lat jest wykonanie zdjęć pary młodej z zimnymi ogniami w otoczeniu gości weselnych. 📸 Para młoda stoi na pierwszym planie, a pozostałe osoby tworzą świetliste tło na drugim planie. Inną opcją jest stworzenie szpalera. Goście trzymają w dłoniach zimne ognie w górze, a para młoda powoli przechodzi tak utworzonym tunelem.

Napisy LED

Popularne atrakcje na wesele z kategorii dekoracji światłem, to napisy LED, nazywane także ledonami. Przypominają one neony. Jest to bardzo efektowna ozdoba, która stanowi wspaniałe tło do zdjęć ślubnych i dodaje pazura wnętrzom sal weselnych.

Wybór napisów jest naprawdę spory. Znajdziecie je w języku polskim lub angielskim. Często są to pojedyncze słowa typu „Love” i „Miłość” 💘, ale również cytaty z piosenek, np. „Z Tobą chcę oglądać świat” lub krótkie teksty, np. „Better together”. Takie napisy będą się pięknie prezentować szczególnie nad stołem pary młodej i sprawiają, że każda sala weselna zamieni się w klimatyczne wnętrze. 💫Dekoracyjne atrakcje weselne to także ważny element przyjęcia, więc nie pomijajcie ich przy organizacji.

Atrakcje na wesele - ledowy napis better together
Adobe Stock
Atrakcje na wesele - panna młoda na tle neonowego napisu let's party
Adobe Stock

Lampiony szczęścia🕯️

Lampiony szczęścia to piękna i spektakularna atrakcja, jednak trzeba mieć na nią specjalne pozwolenie. Komplikacje związane są z niebezpieczeństwem, jakie niosą ze sobą odpalone w lampionach jednorazowe świeczki. ✨ Jest to efektowna atrakcja, jednak należy pamiętać o wszelkich środkach ostrożności, a w razie konieczności załatwić pozwolenie na zorganizowanie takiej atrakcji.

Atrakcje na wesele - kobieta wypuszczająca lampion szczęścia
Adobe Stock

Pokaz ogni – Fireshow 🔥

To kolejna niecodzienna atrakcja weselna dla gości, która robi ogromne wrażenie. Kto lubi igrać z ogniem😉, ten zdecydowanie powinien pomyśleć o fireshow. Będziecie mieli okazję uczestniczyć w prawdziwym widowisku. Grupa artystów prezentuje całą gamę atrakcji. Zobaczycie tam elementy tańca, pokazów cyrkowych, żonglowanie, akrobatykę, teatr i wiele innych.

Pokazy pirotechniczne niestety nie należą do najtańszych. Cena może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Ale taki spektakl naprawdę wart jest swojej ceny.

Kulinarne 🥗 atrakcje weselne

Jedną z głównych atrakcji, na którą czekają goście weselni, jest oczywiście jedzenie. Każda para młoda dobiera odpowiednie menu, które zawalczy o zadowolone podniebienia wszystkich gości. Oprócz głównych dań możecie także zorganizować dodatkowe kulinarne atrakcje. Poniżej kilka popularnych pomysłów.

Słodkie atrakcje weselne to klucz do serca gości. 🥰

Tort weselny

Tort weselny to główna atrakcja wśród słodkich niespodzianek na weselu. Możecie go dopasować zarówno do stylu imprezy, jak i Waszych gustów kulinarnych.

Atrakcje na wesele - para młoda krojąca tort weselny
Adobe Stock

Wybór tortów jest bardzo szeroki. Klasyczne ciasta, naked cake, a nawet tort 🎂 stworzony z muffinek. Dzięki odpowiedniemu przyozdobieniu dopasujecie go do klimatu wesela. Czy to styl, boho, glamour, czy rustykalny – bez problemu znajdziecie coś dla siebie.

Warto postawić na produkt o wysokiej jakości, stworzony z naturalnych składników.

💡Zobacz także: Czym się kierować podczas wyboru tortu weselnego 🍰? Poznaj najważniejsze wskazówki!

Słodki stół/Candy bar 🍬🍭

Każdy smakosz słodyczy na pewno doceni słodki stół. Na specjalnie przygotowanym stole możecie ustawić talerze lub patery, na których umieścicie rozmaite słodkości. Ciastka, donuty, muffiny, bezy, monodesery czy różne inne desery – wszystko to z pewnością trafi w gusta Waszych gości weselnych. 🍩🍪

Lody na weselu

Szukacie jakiejś alternatywy dla tradycyjnych przekąsek na weselu? Lody z pewnością okażą się strzałem w 10! I nie chodzi nam o lody podane do stołu w pucharkach w ramach deseru. Możecie wynająć stoisko z lodami. Lody włoskie 🍦 z automatu? A może gałki podane wprost z klimatycznego pojazdu lub samochodu? Taka lodowa niespodzianka świetnie się sprawdzi podczas wesela w sezonie letnim, zwłaszcza podczas upałów. Będzie także atrakcyjną dekoracją ogrodu lub sali.

Stoisko z popcornem i watą cukrową

Słodkie i słone przekąski świetnie sprawdzają się na różnego rodzaju przyjęciach. Między głównymi posiłkami każdy gość chętnie coś przekąsi. Co powiecie na stoisko z popcornem 🍿 i watą cukrową? Takie atrakcje na wesele na pewno spodobają się zarówno dorosłym jak i najmłodszym gościom weselnym.

Atrakcje na wesele - popcorn trzymany w dłoniach przez parę młodą
Adobe Stock

Fontanna czekoladowa – atrakcja weselna dla łasuchów

Dla fanów słodkości fontanna czekoladowa 🍫 sprawdzi się idealnie. Atrakcja weselna, taka jak ta, na pewno zachwyci gości weselnych. Owoce 🍓 lub pianki zanurzone w czekoladzie smakują obłędnie i na pewno każdy z Waszych weselników będzie zachwycony taką atrakcją. 😋 Fontanna czekoladowa będzie także atrakcyjną dekoracją słodkiego stołu.

Stoły tematyczne – atrakcje weselne dla smakoszy

Jeśli chcemy nieco bardziej urozmaicić menu weselne, można zastanowić się nad zamówieniem tematycznego stołu z jedzeniem. Wśród najpopularniejszych są: stół wiejski, stół słodkości z czekoladową fontanną, stół z owocami morza czy stół sushi

Stół z owocami morza i sushi na weselu

Dla miłośników owoców morza możecie przygotować, np. krewetki, kalmary czy sushi🦐🦞 Świetnie będą się prezentować w towarzystwie warzyw, a także dobrego wina. Takie atrakcje na wesele na pewno docenią fani kuchni śródziemnomorskiej. Koniecznie sprawdźcie, czy Wasza sala weselna oferuje taką opcję, a jeśli nie, to możecie domówić wyspecjalizowany catering.

Wiejski stół na wesele

Alternatywą do atrakcji weselnej, jaką jest słodki stół, będzie wiejski stół. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza wśród fanów potraw regionalnych. Co można tam umieścić? Na pewno sery 🧀 i wędliny. Dodatkowo pomyślcie o różnych potrawach z Waszego regionu. Smalec czy pasztet także będą stanowić doskonałą przekąskę. Do tego możecie dodać tradycyjną nalewkę lub bimber. 😉 Może Wasi członkowie rodziny specjalizują się w wyrobie takich smakołyków? Tata albo dziadek na pewno będą dumni z możliwości zaserwowania gościom swoich wyrobów.

Live cooking

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się atrakcje weselne takie jak live cooking. Jest to gotowanie na żywo z udziałem profesjonalnego kucharza. Zabierze Was w kulinarną podróż i będzie przygotowywał potrawy na Waszych oczach 👀, a dodatkowo opowiadał o nich. Dzięki temu Wy jak i goście weselni będziecie mogli zobaczyć, jak wygląda proces tworzenia konkretnego dania. 😎

Pizza na weselu 🍕

Któż z nas nie lubi pizzy? A czy wyobrażacie sobie podać ją na weselu? Na pewno wiele z Was będzie zaskoczona, ale to kulinarna atrakcja, z którą coraz częściej można się spotkać na weselach.

Pizza będzie super pomysłem, gdy podacie ją w ramach jednej z ciepłych kolacji. Goście będą na pewno pozytywnie zaskoczeni. Kotlety i rolady jadł już każdy. Ale pizza? Warto zaryzykować i obserwować zszokowane miny babć, cioć i wujków.😁

Niektóre sale mają już taką atrakcję w swojej ofercie. Szczególnie takie, które starają się stworzyć włoski i toskański klimat. A jeśli nie, to możecie zamówić usługę pizza bar, czyli rodzaj food trucka. 🚐

Barista na wesele

Nie wyobrażamy sobie wesela bez kawy, która pomogą nam wytrwać do końca imprezy. Jeżeli chcecie, by wykorzystać ją w bardziej fantazyjny sposób, pomyślcie o zatrudnieniu baristy. Przygotuje on dla wszystkich wspaniałe napoje i opowie o procesie powstawania kawy ☕️ Dodatkowo na oczach gości zaprezentuje technikę latte art, czyli tzw. malowania na kawie, gdzie za pomocą mleka można stworzyć na kawie przepiękne kształty, np. serca, liście, źdźbło.

Bar z lemoniadą

Jeśli organizujecie wesele w letnim okresie, to nie zapominajcie o orzeźwiających napojach dla gości. Można wykorzystać je i zrobić z nich jedną z atrakcji. Bar z lemoniadą 🍋 to prosty sposób na atrakcyjne podanie napojów. Świeże lemoniady na pewno pozwolą zarówno gościom, jak i parze młodej orzeźwić się przed dalszą zabawą. 🧃

Atrakcje na wesele - bar z lemoniadą na weselu
Adobe Stock

Food truck na weselu

Ta dość nietypowa dla branży weselnej atrakcja z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i zdecydowanie zdobywa swoich zwolenników. Food truck to idealna opcja, dzięki której Wasi goście odbędą wspaniałą kulinarną podróż. 😋 Przede wszystkim to ciekawa alternatywa dla stołów tematycznych. Każdy gość weselny chętnie zje ulubionego burgera 🍔, frytki belgijskie 🍟 czy przysmaki pochodzące z różnych innych stron świata.

Food truck może stanowić dodatek do tradycyjnych potraw podawanych podczas wesela, ale również może występować w formie cateringu podczas całego przyjęcia weselnego.

Atrakcje na wesele - goście weselni jedzący potrawy z food trucka
Adobe Stock

Fotograficzne i filmowe atrakcje weselne 🎥📷

Na weselu nie może oczywiście zabraknąć zdjęć! 📸 Czy ktoś w ogóle wyobraża sobie, aby nie uwiecznić najważniejszego dnia w życiu? Oprócz zatrudnienia profesjonalnego fotografa, pomyślcie o organizacji fotograficznych niespodzianek. Wybór jest duży, a dzięki takiej atrakcji będziecie mieli wspaniałą pamiątkę.

Atrakcje na wesele - kobiety w przebraniach pozują w fotobudce
Adobe Stock

Fotobudka największy hit wśród atrakcji weselnych

Chcecie przygotować atrakcję weselną, która na pewno będzie rozchwytywana przez gości? Zdecydujcie się na fotobudkę. Jest to jedna z najbardziej popularnych atrakcji i od wielu lat nie schodzi z topu listy przebojów weselnych atrakcji.

Fotobudki 📷 mają różne formy i możecie wybrać taką, która będzie najbardziej pasować do stylu Waszego wesela. Pojawia się coraz więcej bardzo atrakcyjnych wizualnie stoisk. Spotkać możecie fotobudki w formie przyczep kempingowych, vanów 🚐, w stylu retro, wykonane z drewna lub w stylu glamour. Wybór jest ogromny!

Atrakcje na wesele - śmieszne gadżety na patykach do fotobudki
Adobe Stock

💡Zobacz także: Jeśli poszukujesz idealnej fotobudki na swój ślub, sprawdź oferty w naszym katalogu.

Fotobudka 360 – nowość, która ma szansę zostać weselną atrakcją roku!

Fotobudka 360 to nowość na rynku i na pewno stanie się hitem nadchodzących sezonów. Warto wyprzedzić trendy i zaskoczyć gości taką niespodzianką. 😍

Jak to działa? Osoby wchodzą na specjalną platformę, mogą przebrać się w śmieszne gadżety, tańczyć i wygłupiać, a to wszystko jest rejestrowane przez aparat, który kręci się wokół nich. Otrzymujemy krótki, dynamiczny filmik, który możemy od razu przesłać na nasz telefon.

Fotolustro – fotobudka w eleganckim wydaniu 🪞

Kolejną nowocześniejszą formą fotobudki jest fotolustro. Czym właściwie różni się to od znanej wszystkim fotobudki? Takie zdjęcie możecie podpisać! Na lustrze jest opcja umieszczenia napisu przed zrobieniem zdjęcia. Dodatkowo lustro jest bardzo atrakcyjne wizualnie i ma dobre oświetlenie, co podniesie jakość ujęć. 💡

Atrakcje na wesele - fotolustro na weselu
Adobe Stock

Pokaz zdjęć

To jedna z tych atrakcji weselnych, która wiele nie kosztuje, a ma szansę podbić serca wszystkich gości. Zabawne 📷 fotografie, krótkie filmiki z dzieciństwa i śmieszne anegdoty – to fajna atrakcja, która zainteresuje nie tylko najbliższą rodzinę, ale także przyjaciół i znajomych. 😄 Wystarczy Wasza pomysłowość oraz rzutnik i ekran, na którym wyświetlicie prezentację.

Pokaz zdjęć możecie wykorzystać jako element podziękowań dla rodziców. Dużo wzruszeń i śmiechu macie gwarantowane!

Instax

Zdjęcia z polaroida, czyli nowoczesne Instaxy to prawdziwy hit wśród atrakcji weselnych. Aparat Instax 📸 możecie wynająć lub kupić. Nie jest to droga inwestycja, a takie natychmiastowe zdjęcia będą wspaniałą pamiątką. Każde zdjęcie jest niepowtarzalne, występuje tylko w jednym egzemplarzu.

Zorganizujcie miejsce, w którym położycie aparat, wkłady, gadżety oraz księgę gości 📖 i artykuły do pisania. Taki stolik będzie dodatkową dekoracją sali. Możecie także stworzyć ściankę do zdjęć. Od Was zależy, czy zdjęcia mają zostać wklejone w księgę, czy każdy gość będzie mógł zabrać je ze sobą. Jest to naprawdę świetny sposób na zmotywowanie gości do zostawienia wpisu w księdze.

Pokój wspomnień

Pokój wspomnień to kolejna, ciekawa alternatywa dla fotobudki. Jest to bardziej zaawanasowana opcja, którą coraz częściej możemy spotkać na weselach.

W specjalnie przygotowanym studio nagraniowym goście siadają przed kamerą i odpowiadają na pytania do kamery. Dotyczą one pary młodej lub życia w małżeństwie. Zadaniem gości jest udzielić odpowiedzi, porad lub złożyć życzenia nowożeńcom. Odpowiedzi gości sklejane są w jeden film, 🎞️ który po weselu będzie dostępny dla wszystkich gości. Para młoda może w ten sposób podziękować wszystkim gościom weselnym.

Artystyczne atrakcje weselne 🤩

Jeśli drzemie w Was dusza artysty i marzycie o atrakcjach na wesele, które oprócz świetnej zabawy, zagwarantują także zachwyt gości, to mamy kilka propozycji. Coraz częściej możemy spotkać na weselu nietypowe pokazy, które w ogóle nie kojarzyły nam się z weselami. Są to pokazy artystyczne 🩰, występy muzyków 🎶, występy sławnych osób. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Malowanie piaskiem

Młoda para często chce zaskoczyć swoich rodziców wyjątkowymi podziękowaniami. Co powiecie na malowanie piaskiem? Piaskowe animacje w widowiskowy sposób opowiedzą piękną historię miłosną pary młodej. Pokaz to bardzo podniosły moment, któremu towarzyszy tło muzyczne i przyciemnione światła.

Atrakcja nie jest jeszcze bardzo popularna, dlatego na pewno zachwyci wszystkich gości. 🤩

Pokaz akrobatyczny 🤸 na weselu

Pokaz akrobatyczny to coś, czego Wasi goście na pewno się nie spodziewają. Bardzo często takie show połączone jest z innymi dziedzinami, jak pokaz tańca czy ognia. Artyści dbają, aby takiemu pokazowi towarzyszyła odpowiednio dobrana muzyka, która tworzy wyjątkowy nastrój. Zanim zdecydujecie się na akrobatyczne atrakcje, sprawdźcie, czy sala, na której organizujecie wesele, wyrazi na niego zgodę. Jeśli marzą Wam się akrobacje w powietrzu, to w wielu miejscach może to być niewykonalne. Ale pokaz tańca nowoczesnego lub akrobacje z szarfą na pewno uda się zorganizować w każdej przestrzeni. 😊

Atrakcje na wesele - artysta podczas pokazu akrobatycznego w kole na weselu
Adobe Stock

Karykaturzysta na weselu ✏️

Pojawienie się karykaturzysty na weselu spodoba się nie tylko dorosłym, ale będzie także świetną atrakcją dla najmłodszych gości. Dodatkowo jego obecność można wykorzystać do przygotowania prezentów dla gości weselnych. Portrety, które wyjdą spod ręki artysty, goście mogą zabrać do domu na pamiątkę. Zazwyczaj tworzenie karykatury nie trwa długo, więc każdy gość będzie miał możliwość pozowania.

Jeśli skorzystacie z jego usług przed ślubem, to możecie wykorzystać jego pracę jako prezent 🎀 w podziękowaniu dla rodziców i świadków.

Pokaz baniek mydlanych 🫧

Chcesz zapewnić swoim gościom ciekawą weselną atrakcję, która sprawdzi się zarówno wśród dorosłych jak i najmłodszych? Pokaz baniek mydlanych będzie idealnym wyborem. 🥳 Taki artystyczny pokaz to także szansa na zrobienie pięknych zdjęć ślubnych.

Atrakcje na wesele - kobieta prezentuje pokaz baniek mydlanych
Adobe Stock

Bańki mydlane mogą być prawdziwym widowiskiem. Do tej pory kojarzyły nam się z animacjami dla dzieci. Ale znajdziecie artystów, którzy oferują rozbudowane show. Tworzą bańki o różnych kształtach i formach, angażując w występ gości i parę młodą. Jest to dość nowa atrakcja, dlatego na pewno zaskoczycie swoich gości.

Saksofonista na wesele 🎷

Marzycie o wyjątkowej prawie muzycznej na Waszym weselu? Zatrudnienie saksofonisty będzie świetnym pomysłem. Taki występ nadaje imprezie eleganckiego stylu i wyjątkowej atmosfery.

Saksofonistę możecie wynająć na kilka godzin wesela lub granie podczas całej imprezy. Wiele ekip muzycznych stałe współpracuje z dodatkowymi muzykami, dlatego spytać, czy mogą zaproponować Wam taką usługę.

Atrakcje na wesele - saksofonista grający na saksofonie
Adobe Stock

Pierwszy taniec, podziękowania dla rodziców, romantyczne chwile – dźwięki 🎶 saksofonu będą idealnie podkreślały piękne momenty.

Skrzypce na wesele

Podobną atrakcją jest zatrudnienie osoby grającej na skrzypcach 🎻. Wielu artystów robi z takich występów prawdziwe show. Grają dynamiczne utwory, które tworzą tło dla podniosłych momentów. Dodatkowo mogą im towarzyszyć pokazy pirotechniczne, np. fontanna iskier.

Atrakcje na wesele - skrzypaczka podczas gry na skrzypcach na przyjęciu
Adobe Stock

Regionalna muzyka na żywo

Pokazy ognia Was nie ciekawią? Wolicie tradycyjne atrakcje na wesele? Sprawcie sobie regionalną muzykę na żywo! Może to być jakaś orkiestra, zespół góralski czy taki, który występuje w danym regionie. Taka atrakcja na pewno zachwyci wszystkich gości i sprawi, że będzie to niesamowite przeżycie.

Organizując wesele w górach ⛰️, możecie się spodziewać takiego występu jako dodatkowej atrakcji, którą organizuje sala weselna.

Stand-up na weselu

Główną atrakcją Waszego wesela może być także komik, który zajmuje się stand up’em. Taka osoba bardzo często odnosi się do sytuacji z życia codziennego. Możecie spodziewać się różnego rodzaju nawiązań do pary młodej, a także interakcji z gośćmi weselnymi. Taka atrakcja na pewno rozbawi wszystkich gości do łez. 😂

Atrakcje na wesele - stand-up na weselu
Adobe Stock

Występ sławnej osoby na Waszym weselu

Macie ochotę na naprawdę spektakularną weselną atrakcję? Mamy dla Was propozycję, która z pewnością wywoła efekt WOW. 😍 Jest to występ sławnej osoby. Na swoje wesele możecie zatrudnić różnych artystów, aktorów lub muzyków. Może macie ochotę na koncert pianisty lub gitarzysty? A może wolicie artystę z innych dziedzin? Możliwości jest mnóstwo, na pewno będzie to niezapomniane przeżycie dla gości weselnych.

Atrakcje na wesele dla dorosłych gości 🍷

Przyjęcie weselne to także dobre alkohole. Zapewnijcie gościom coś bardziej interesującego niż wódka weselna. Na rynku znajdziecie wiele propozycji, dzięki którym zarezerwujecie gościom alkohole w eleganckim stylu. 🥂

Atrakcje na wesele - pan młody całuje pannę młodą i wznoszą toast szampanem
Adobe Stock

Barman na wesele

Barman to hit każdego wesela. Do jego stoiska ustawiają się długie kolejki od samego początku przyjęcia. Przygotuje on dla Was i Waszych gości weselnych wyjątkowe drinki, które na pewno ugaszą pragnienie nawet tych najbardziej spragnionych. 🍹

To atrakcja, z której skorzystają wszyscy. Nie tylko osoby, które będą miały ochotę na drinka alkoholowego, ale także takie, które w ogóle go nie piją. Oczywiście również dzieci znajdą tam coś dla siebie.

Atrakcje na wesele - barman na weselu przygotowuje efektownego drinka
Adobe Stock

💡Zobacz także: Szukasz profesjonalnego barmana na wesele? Sprawdź nasz katalog i wybieraj spośród wielu ofert.

Pokaz barmański 🍾

Dodatkową atrakcją, którą mogą Wam zapewnić barmani, jest pokaz barmański. Niezmiennie robią na gościach duże wrażenie. Barman rozkłada swoje stoisko na środku parkietu i prezentuje sztuczki barmańskie. Często zaprasza gości i parę młodą jako swoich asystentów.

Fontanna alkoholowa

Kolejną świetną opcją będzie fontanna ⛲ alkoholowa. W takiej fontannie może płynąć poncz lub jakikolwiek inny trunek. Pamiętajcie jednak, żeby postawić ją w takim miejscu, które będzie niedostępne dla dzieci.

Prosecco van

Jeżeli chcecie urozmaicić Wasze przyjęcie weselne i zorganizować coś na świeżym powietrzu, to koniecznie zdecydujcie się na prosecco van. Jest to bardzo atrakcyjne stoisko, dzięki któremu Wasi goście weselni będę mogli spróbować musującego wina. 🥂 Bardzo często znajdziecie tam również owoce, np. malin czy 🍓 truskawek, którymi udekorujecie napoje. Prossecco van to także świetny klimat i dodatkowa dekoracja przestrzeni.

Atrakcje na wesele - kelner serwujący prosecco z prosecco vana
Adobe Stock

Automatyczny barman

Innowacyjne atrakcje na wesele są teraz w modzie. Co powiecie na automatycznego barmana? Takie urządzenie ma do wyboru kilka różnych drinków, spośród których możecie wybrać te, które najbardziej przypadną Wam do gustu. Goście będą mogli sami się obsłużyć i wypróbować nowe smaki. 🍹

Upominki 🎁, które zaskoczą gości weselnych

Wspaniałą atrakcją dla gości weselnych będą małe upominki. Drobiazg wręczony przez parę młodą będzie miłą pamiątką i podziękowaniem dla najbliższych.

Atrakcje na wesele - wręczanie upominków gościom na weselu
Adobe Stock

Słodka niespodzianka

Tradycją jest wręczanie ciasta weselnego, cukierków 🍬 i innych słodyczy. Mogą być one spersonalizowane i oznaczone imionami panny i pana młodego oraz datą ślubu. Warto zadbać o estetyczne opakowanie.

Domowe przetwory

Coraz większą popularnością cieszą się małe słoiczki z miodami i dżemami. Zadbajcie o produkty wysokiej jakości i estetyczne opakowanie.

Wódka weselna i inne alkohole

Starym zwyczajem było wręczanie gościom weselnego alkoholu. Jeśli chcemy obdarować nim gości, warto pomyśleć o przygotowaniu domowych nalewek lub rozlaniu kolorowych alkoholi do ładnych butelek. Estetycznie prezentuje się także mini szampan. 🍾

Gadżety ślubne, które zaskoczą Waszych gości

Jeśli chcielibyście obdarować gości czymś drobnym, ale wyjątkowym, to znajdziecie wiele gadżetów ślubnych. Takie malutkie ozdoby możecie położyć koło talerza każdej osoby. Będą miłą niespodzianką, a każdy gość zabierze drobiazg ze sobą.

Atrakcje na wesele - gadżety ślubne pudełeczka z napisem Thank you
Adobe Stock

Jakie gadżety wybrać? Mamy kilka pomysłów:

 • tatuaże ślubne
 • przypinki i kotyliony
 • magnesy
 • świece
 • pocztówki
 • małe rośliny
  •  
Atrakcje na wesele - przytulona para młoda na weselu
Adobe Stock

I to już koniec naszego poradnika. Mamy nadzieję, że pomoże Wam odnaleźć się wśród atrakcji weselnych. Jak widzicie, wybór jest ogromny i na pewno znajdziecie coś dla siebie. 🥰

Pamiętajcie, aby zachować umiar w doborze niespodzianek i nie zasypać gości zbyt dużą ilością atrakcji. Są one świetnym urozmaiceniem przyjęcia, ale nie zapominajcie, że to święto Waszej miłości i niech ona pozostanie najważniejszym punktem wesela. Nie zapomnijcie świetnie się bawić na własnym weselu.

Podsumowanie tego artykułu

3/5 - (2)

Monika Łopacka

Monika Łopacka

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, Instytutu Twórczej Fotografii (ITF) na Uniwersytecie Śląskim w Opawie oraz Wyższego Studium Fotografii we Wrocławiu. O branży ślubnej może opowiadać godzinami, ponieważ od 10 lat fotografuje je pod marką PerfectLove. Kocha czerń, muzykę elektroniczną oraz fotografię dokumentalną i portretową.

Więcej artykułów autora Monika Łopacka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore