• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Pomysły na oryginalne i niezapomniane podziękowania dla rodziców

Redakcja
Pomysły na oryginalne i niezapomniane podziękowania dla rodziców

Organizacja ślubu i wesela to duże wyzwanie dla narzeczonych, dlatego właśnie najczęściej w tych trudnych bojach pomagają im rodzice. Nie tylko częściowo finansują uroczystość, ale przede wszystkim służą radą i wsparciem. Właśnie dlatego podziękowania dla rodziców na weselu powinny być wyjątkowe!

Podczas wesela organizuje się podziękowania dla rodziców, które według tradycji powinny odbyć się zaraz po oczepinach. Obecnie oczywiście pary młode znacznie wcześniej decydują się na to, aby wyróżnić rodziców i powiedzieć im, jak bardzo są wdzięczni za troskę i miłość.

Podziękowania dla rodziców mogą przybrać różną formę. Każda para młoda stara się, aby ich podziękowania były wyjątkowe, dlatego oprócz prezentów pojawiają się również piosenki, prezenty i wzruszające przemówienia. Jaką opcję wybrać najlepiej?

Podziękowania dla rodziców na weselu – jak je dobrać?

Zachęcamy, aby nie poprzestawać na tradycyjnej formie podziękowań i zaplanować coś wyjątkowego. Podziękowania dla rodziców można dostosować do charakteru wesela (deszcz balonów, konfetti lub płatków róż na przyjęciu w konwencji baśniowej, piosenka wykonana przez góralską kapelę na sielskim weselu), można pokusić się o odrobinę poczucia humoru (zabawne wierszyki, piosenki czy nawet skecz) lub też o wzruszające akcenty (prezentacja multimedialna ze zdjęciami z dzieciństwa). Pamiętajcie o gustach waszych rodziców – to ma być dla nich miły moment.

Zobacz także: Podziękowania dla rodziców – gotowy tekst pięknej przemowy

Podziękowania dla rodziców

Kiedy zorganizować podziękowania dla rodziców?

Najczęściej podziękowania dla rodziców następują po pierwszym tańcu, po oczepinach lub przed podaniem tortu weselnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać zupełnie inny moment. Być może, z różnych powodów, rodzice będą lepiej się czuli, jeżeli podziękowania będą miały kameralny charakter i odbędą się bez tylu świadków (dobrym momentem jest czas po błogosławieństwie). Można również wybrać dzień przed czy po ślubie, zorganizować uroczystą kolację lub zaprosić rodziców na spacer i wówczas im podziękować.

Podziękowania dla rodziców – prezent

Tradycyjnie Państwo Młodzi wręczają rodzicom kwiaty. Należy je oczywiście wcześniej zamówić – niedopuszczalnym jest dawanie bukietów, które Młodzi otrzymali od gości. Często Młoda Para daje rodzicom symboliczny prezent – najbardziej popularne są pamiątkowe księgi, dyplomy, zdjęcia Młodych, statuetki. Te bardziej oryginalne to: medale z napisem „Wielkie dzięki”, koszulki z tekstem „Najlepszy Tata”, kubki z różnymi aplikacjami. Coraz bardziej popularne stają się prezenty ekskluzywne: bon do SPA, zajęcia squasha, a nawet wycieczki zagraniczne.

Zastanówcie się jednak, czy podziękowania dla rodziców i pomysł na taki prezent nie będzie kłopotliwy i rzeczywiście sprawi rodzicom przyjemność. A może przygotować zupełnie indywidualny upominek? Mógłby być to obraz z wizerunkiem anioła albo porcelana pomalowana przez Młodą Parę, drzewo genealogiczne z masy solnej czy też ręcznie wykonany album ze zdjęciami Młodych, fragmentami wspomnień. Wyjątkowy upominek szklany z pełną indywidualną personalizacją także będzie czymś unikatowym, modnym i ponadczasowym, pięknie zaprezentuje się na półce i będzie pamiątką na całe życie.

Zobacz także: Niezwykłe bukiety dla rodziców? Tutaj znajdziesz najlepsze oferty!

Prezenty przygotowane na podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców – tekst

Podziękowanie mamie i tacie za całą miłość, troskę, upominanie i łzy nie jest łatwe. W takich chwilach głos potrafi płatać prawdziwe figle, a słowa z zaskakującą prędkością uciekają z głowy. Na szczęście, istnieje na to rozwiązanie. Wystarczy ułożyć na podziękowania dla rodziców tekst na podziękowania dla rodziców. Napisać, co czujemy i co czuliśmy jako dzieci. Powiedzieć za co jesteśmy wdzięczni. Jeśli zastanawiacie się, jak swoje uczucia ubrać w słowa, sprawdźcie naszą małą podpowiedź. Może dzięki temu łatwiej będzie wam stworzyć własne podziękowania.

Zebraliśmy się dzisiaj tutaj wszyscy,
aby świętować zawarcie naszego związku.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, życzenia oraz wspólna zabawę.
Z tego miejsca pragniemy szczególnie podziękować naszym rodzicom.
Dziękujemy Wam kochani rodzice, za to,
że w tym dniu mogliśmy się wszyscy spotkać.
Dziękujemy za trud, poświęcenie, szereg wyrzeczeń, miłość, radość,
za te wszystkie dni, które wspólnie przeżyliśmy.
Jesteście dla nas najlepszymi przyjaciółmi,
którzy służą nam dobrą radą, wsparciem,
na których możemy zawsze liczyć.
Pragniemy Wam również podziękować za pomoc w realizacji ślubu i wesela.
Dziękujemy Wam.

Podziękowania dla rodziców – piosenka

Jeżeli decydujecie się na publiczne podziękowania dla rodziców, piosenka wybrana właśnie dla nich będzie idealnym rozwiązaniem. Nie ograniczajcie się do piosenki Urszuli Sipińskiej Cudownych rodziców mam. Może do charakteru przyjęcia weselnego bardziej pasować będą utwory: Marylin Monroe My heart belongs to daddy, Natalii Kukulskiej Co powie tata, Czerwonych Gitar Matka czy też Jeremiego Przybory Rodzina. Świetnym rozwiązaniem jest zamówienie u orkiestry lub DJ-a ulubionych utworów Waszych rodziców. I choćby to oznaczało zatańczenie nie jednej, ale czterech różnych piosenek, okażecie rodzicom, każdemu z osobna, jak jest dla was ważny i wyjątkowy.

Planując podziękowania dla rodziców, postarajcie się, by Wasi bliscy poczuli, że nie jest to pusty przejaw tradycji, ale ważny moment, wypływający ze szczerej wdzięczności. Wasi rodzice są wyjątkowi – podziękujcie im zatem w wyjątkowy sposób.

Przede wszystkim warto zastanowić się nad znaczeniem tej chwili. Oto zaczynacie nowy etap życia, wychodzicie z domu rodzinnego, zakładacie własną rodzinę. To dobry moment na podsumowanie i okazanie wdzięczności rodzicom za troskę, miłość i trud włożony w wychowanie. Jeżeli rodzice pomagali przy organizacji wesela, wypada i za to im podziękować.

Podziękowania dla rodziców na kartce

Podziękowania dla rodziców chrzestnych

Zdarza się, że również rodzice chrzestni mają duży udział w naszym życiu. Wyciągają pomocną dłoń, kiedy jest taka potrzeba, służą również radą, jak porozumieć się z rodzicami w momentach, w których nie do końca nam to wychodzi. Jeśli zatem czujecie się wyjątkowo związani z chrzestnymi, przygotuje również i dla nich podziękowania.

Pamiętajcie jednak o tym, aby podziękowania dla rodziców chrzestnych nie przyćmiły tych dla mamy i taty. Jeśli martwicie się o to, jak zostanie to odebrane na weselu, przygotujcie dla chrzestnych jedynie prezent i zrezygnujcie z długiej przemowy czy specjalnej, dedykowanej piosenki. Jeśli jednak są dla was wyjątkowo ważni, nie bójcie się tego podkreślić. Rodzice z pewnością zrozumieją, jakie uczucia wami kierowały.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu