Oświadczyny 💍 – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Oświadczyny 💍 – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!
Adobe Stock

Oświadczyny to niezwykle ważny moment w życiu, do którego warto odpowiednio się przygotować. Jak je zaplanować? Czy istnieje idealny moment na oświadczyny i jak wyglądają one w innym zakątkach świata? Najważniejsze informacje na temat oświadczyn znajdziecie w artykule 💍!

Aplikacja wesele z klasą

Co to są oświadczyny? 

Słownik Języka Polskiego podaje następującą definicję oświadczyn:

Oferty promowane

oświadczyny – propozycja zawarcia małżeństwa; też: wypowiedzenie takiej propozycji

Słownik Języka Polskiego

Podsumowując, oświadczyny to propozycja składana swojej drugiej połówce, związana z zadaniem jej tego wyjątkowego pytania, ale także wymagająca uzyskania odpowiedzi.

Zorganizuj idealne oświadczyny, a następnie skorzystaj z naszej aplikacji 📲, aby zaplanować wesele marzeń!

Planer ślubny dostępny na Android znajdziesz tutaj:

odliczanie dni do ślubu w Google Play

Organizer ślubny dostępny na iOS znajdziesz tutaj:

odliczanie dni do ślubu w App Store

Czym zatem oświadczyny różnią się od zaręczyn?

Często słów tych używa się zamiennie, co nie do końca jest poprawne. Oświadczyny i zaręczyny to bowiem dwa odrębne, nieco różniąca się od siebie słowa.

Zaręczyny to przyrzeczenie małżeństwa, jakie para składa sobie wzajemnie, ale także uroczystość wyprawiana z tej okazji 🎉. Niejednokrotnie, głównie za sprawą amerykańskich komedii romantycznych, słyszeliście pewnie o przyjęciu zaręczynowym, organizowanym zaraz po oświadczynach. Oświadczyny to zatem moment poprzedzający zaręczyny, swego rodzaju wstęp i deklaracja gotowości do zmiany, jaką niewątpliwie jest ślub i wesele.

Pierścionek z brylantem na oświadczyny
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Zorganizuj perfekcyjne zaręczyny 💍 Poradnik krok po kroku!

Jak wyglądały tradycyjne oświadczyny?

Obecnie oświadczyny znacznie różnią się o tych, które znają chociażby nasze babcie czy prababcie, a tradycja zaręczyn nie jest już tak bardzo kultywowana. Dawniej, potencjalny narzeczony przed oświadczynami odwiedzał rodziców ukochanej, aby oficjalnie prosić o zgodę na małżeństwo. Dopiero po jej otrzymaniu oświadczał się swojej wybrance, klękając na prawe kolano. Organizacja wesela bez aprobaty przyszłych teściów nie była w ogóle możliwa. Zazwyczaj podczas takiego spotkania rozmawiano także o kwestiach finansowych 💰 i majątku.

Następnie, już po oświadczynach, ogłaszano bliskim tę radosną nowinę i rozpoczynało się planowanie zaręczyn, a więc przyjęcia z okazji wstąpienia zakochanych w stan narzeczeński. Na uroczystość zapraszano rodzinę i przyjaciół z obu stron. Był to właściwy moment do tego, aby lepiej się poznać, zwłaszcza jeśli wcześniej nie było do tego sposobności. Takie wydarzenie miało zazwyczaj miejsce w domu przyszłej panny młodej 👰. Same oświadczyny nie były jednak dla niej zaskoczeniem.

Oświadczyny - mężczyzna trzymający w ręku pierścionek zaręczynowy
Adobe Stock

Podczas przyjęcia często wymieniano się także pierścionkami – mężczyzna nakładał ukochanej pierścionek zaręczynowy, kobieta również wręczała ukochanemu pierścionek lub sygnet. Najczęściej posiadały one perłę lub brylant, gdyż według tradycji biały kamień miał przynieść szczęście przyszłym nowożeńcom 👰🤵.

Zaręczyny uważano za ceremonię wiążącą – ich zerwanie mogło doprowadzić do społecznego skandalu lub kompromitacji rodziny w oczach nie tylko bliskich, ale także całej społeczności.

Oświadczyny nad morzem
Adobe Stock

Jak obecnie wyglądają oświadczyny?

Dziś, głównie ze względu na to, że uzyskanie zgody na małżeństwo nie jest wymagane, oświadczyny to raczej intymna chwila pomiędzy zakochanymi 💞. Bardzo często również sam moment oświadczyn jest zaskoczeniem i niespodzianką dla kobiety, a zaplanowanie tej wyjątkowej chwil leży w gestii mężczyzny.

Kiedy wybranka na pytanie swojego ukochanego odpowie twierdząco, a pierścionek zaręczynowy będzie już zdobił serdeczny palec prawej ręki, narzeczeni przekazują tę wspaniałą nowinę rodzinie, znajomych i przyjaciołom. Oczywiście mężczyźni, dla których tradycja stanowi istotny element w życiu, nadal odwiedzają rodziców przyszłej narzeczonej, aby zapytać zapytać ich o zgodę na małżeństwo. Obecnie ma to jednak zazwyczaj wyłącznie wymiar symboliczny.

Oświadczyny nad jeziorem
Adobe Stock

👉 CIEKAWOSTKA: W dniu ślubu pierścionek zaręczynowy powinien zdobić palec serdeczny lewej ręki, aby na prawym palcu mogła pojawić się obrączka!

Oświadczyny - pierścionek w szarym pudełku
Adobe Stock

Jak zaplanować oświadczyny? 

Jeśli jesteś już zdecydowany, aby zadać swojej wybrance to jedno z najważniejszych pytań – czas na zaplanowanie oświadczyn! Przed rozpoczęciem warto zastanowić się nad tym, jak powinny one wyglądać oraz odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jakich?

 • Czy oświadczyny powinny być zaskoczeniem dla wybranki?
 • Jakie pierścionek zaręczynowy 💍 spodobałby się partnerce?
 • Jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego będzie pasować na palec Twojej partnerki?
 • Jakie miejsce będzie idealne na oświadczyny dla Twojej partnerki?
 • Czy oświadczyny powinny być powiązane z jakimś innym wydarzeniem 🎄?
 • Czy podczas oświadczyn powinny być obecne inne osoby np. rodzina, przyjaciele?
Oświadczyny podczas romantycznej kolacji
Adobe Stock

Jeśli będziesz mieć wątpliwości, co do odpowiedzi na którekolwiek z nich, warto w dyskretny sposób podpytać ukochaną lub, jeśli obawiasz się, że się czegoś domyśli, przeprowadzić dyskretną rozmowę z bliską jej sercu osobą – mamą, siostrą, przyjaciółką, co z pewnością szybko pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości.

Oświadczyny - napis ułożony z liter
Adobe Stock

Oświadczyny – dopasuj je do swojej wybranki!

Po poznaniu odpowiedzi na nurtujące pytania można rozpocząć planowanie. Ważne, aby nie robić niczego pochopnie. Oświadczyny są bowiem indywidualną kwestią każdej pary. Nie warto zatem sugerować się obecnie panującą modą, sugestiami innych, który ten ważny moment mają już za sobą, a także własną wizją oświadczyn, która niejednokrotnie może znacznie różnić się od oczekiwań partnerki.

Oświadczyny - szczęśliwa para zakochanych
Adobe Stock

Oświadczyny dopasuj zatem do charakteru i temperamentu, jaki posiada przyszła narzeczona. Jeśli jest raczej osobą nieśmiałą zrezygnuj z oświadczyn na oczach tłumów. Możesz zamiast tego zarezerwować stolik w waszej ulubionej restauracji i tam poprosić swoją ukochaną o rękę.

Podczas oświadczyn należy być przede wszystkim sobą. Moment zaręczyn to nie spektakl, dlatego niezwykle trudno na 100% go zaplanować, zgodnie z ustalonym scenariuszem 😊. Warto o tym pamiętać.

Oświadczyny - pierścionek zaręczynowy na dłoni młodej dziewczyny
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Idealny pomysł na zaręczyny? Zobacz nasze propozycje!

Oświadczyny – co powiedzieć? 

To, co powiedzieć ukochanej w trakcie oświadczyn to kwestia bardzo indywidualna. Bez względu na to, jaka będzie twoja mowa na oświadczyn ważne, aby wypowiadane słowa były szczere i płynęły prosto z serca ❤.

Oświadczyny to doskonały czas na wyrażenie swojego uczucia, ale także na podsumowanie wspólnie przeżytych chwil. Jeśli nie do końca wiesz, co powiedzieć ukochanej możesz przywołać wyjątkowe momenty, jakie miały miejsce w waszym życiu od kiedy jesteście razem. Ciekawym pomysłem na wstęp do oświadczyn będzie również przywołanie historii poszukiwań pierścionka zaręczynowego 💍.

Oświadczyny - dwoje zakochanych ludzi
Adobe Stock

To jedno pytanie, ale jakże wyjątkowe, możesz poprzedzić dodatkowo stwierdzeniem, jakie czujesz szczęście, mając swoją drugą połówkę u boku. To także doskonały moment na deklaracje. Powiedz, jak widzisz waszą wspólną przyszłość i jakim mężem chciałbyś być dla swojej partnerki.

Przede wszystkim bądź jednak sobą. Nie bój się okazać emocji, także wzruszenia i łez. W takiej chwili niezwykle trudno zachować jest zimną krew. Naturalność to jedna z najważniejszych cech, pokazujących prawdziwość i szczerość intencji. Nie zapominaj o tym!😉

Oświadczyny z zaskoczenia
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Jak powinna wyglądać mowa zaręczynowa? To koniecznie musisz wiedzieć!

Gdzie się oświadczyć?

Zastanawiasz się, gdzie zorganizować oświadczyny, aby na długo zostały zapamiętane przez twoją drugą połówkę? Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Wszystko zależy od tego, czy chcesz, aby oświadczyny stanowiły element zaskoczenia czy raczej nie. Zaręczyny na rajskiej plaży, górskim szczycie, a może w miejscu pierwszego spotkania? W tej ważnej kwestii zwróć uwagę na oczekiwania drugiej strony, starając się dopasować formę oświadczyn do osobowości swojej wybranki.

Oświadczyny w górach o zachodzie słońca
Adobe Stock

Poniżej prezentujemy kilka propozycji na idealne oświadczyny według panien młodych. Niektóre z nich swoją kreatywnością biją na głowę pomysły na oświadczyny, jakie serwują nam komedie romantyczne. Zobaczcie sami!👇

W nocy na pięknej plaży w Meksyku.

Danka

Mój ukochany wyskoczył z pierścionkiem w łódce ⛵ na środku jeziora. Żeby nie było zbyt romantycznie powiedział, że jak się nie zgodzę to wrzuci mnie do jeziora by zatuszować ślady swojej porażki.

Ela

Pojechaliśmy do Wrocławia od rana spacerowaliśmy po ZOO, a następnie pojechaliśmy na Sky Tower. Po wyjściu z windy szukałam telefonu w torebce, żeby zrobić zdjęcia widoków. W pewnej chwili spojrzałam na niego a on uklęknął, wyciągnął pierścionek zaręczynowy i poprosił mnie o rękę 💍.

Joanna

Oświadczyny przy helikopterze
Adobe Stock

U mnie nie było świec, bukietu róż, garnituru… Oświadczył mi się na festiwalu Woodstock, w tłumie podczas koncertu naszego ulubionego zespołu.

Ania

Przyszłam do domu na przerwę w pracy, robiłam coś przy laptopie i przyszedł do mnie nasz kot 🐈 z kokardą na szyi, pierścionkiem i karteczką „Wyjdziesz za mnie?”

Karolina

W samolocie ✈ o wschodzie słońca ludzie bili nam brawo, a stewardessa przyniosła szampana.

Kasia

Oświadczyny w Wenecji
Adobe Stock

Podczas krótkiego weekendowego wyjazdu na samej górze London Eye uklęknął i zapytał czy zostanę jego żoną.

Ania

Wróciłam do domu, na początek w drzwiach był liścik, abym przypomniała sobie wszystkie nasze wspólne chwile. Gdy weszłam, wzdłuż przedpokoju były poukładane świeczki, a pomiędzy nimi nasze wspólne zdjęcia ułożone chronologicznie. Kiedy skręciłam w lewo był tam ON ubrany w garnitur z ogromnym bukietem róż, wszędzie było pełno świeczek, a na podłodze ułożony z płatków róż napis ” Czy zostaniesz moją żona Paulina”.

Paula

W amfiteatrze (300 osób wokół) po półmaratonie w Hajnówce.

Dominka

Na szczycie Wieży Eiffla podczas weekendu we Francji!

Justyna

Oświadczyny w Paryżu
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Wyjątkowe miejsce na zaręczyny w Polsce. Zainspiruj się!

Kiedy się oświadczyć?

Skoro już wiadomo, jakie miejsca są idealne na oświadczyny, czas wybrać odpowiednią datę. Oczywiście może to być dowolny dzień i dowolna pora, często jednak mężczyźni wybierają konkretne daty. Walentynki, Boże Narodzenie, rocznica znajomości… przeczytajcie opinie panien młodych 👰 i zobaczcie, jakie dni cieszą się największą popularnością jeśli chodzi o oświadczyny.

U mnie to było w dzień naszej 5. rocznicy Myślałam, że zabierze mnie do restauracji na kolację i tam się oświadczy, ale zostałam miło zaskoczona. Zabrał mnie w miejsce naszego pierwszego spotkania – boisko szkolne, gdzie zawiązał mi oczy i poprowadził do trybun. Na boisku stali wszyscy nasi bliscy – cała rodzina i znajomi w koszulkach każdy miał jedną literę ze słów Wyjdziesz za mnie?

Patrycja

Sylwester, stoimy na zewnątrz z kieliszkami szampana w rękach, a tu bach! Na kolana z kwiatami i pierścionkiem.

Kamila

U mnie dzień przed Wigilią. Prowadziłam auto, a w schowku czekał pierścionek 💍.

Agnieszka

Oświadczyny w domu
Adobe Stock

Mnie ukochany oświadczył się w Krakowie w Walentynki ❤.

Iwona

Mój facet oświadczył mi się w Prima Aprilis!

Justyna

W Nowy Rok, kiedy wybiła północ.

Magda

Oświadczyny w Walentynki
Adobe Stock

Prezent na urodziny 🎁. Zabrał mnie na lot paralotnią. Było mega. Jak wylądowałam to czekał z kwiatami i pierścionkiem.

Hanna

Wigilia 🎄, tradycyjne oświadczyny w obecności rodziców i całej rodziny.

Klaudia

Stare Miasto w Warszawie przy hotelu Bristol, w którym poznaliśmy się podczas praktyk. Mój narzeczony dał mi cudowny prezent na Święta Bożego Narodzenia.

Kasia

Oświadczyny w Boże Narodzenie
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Sesja narzeczeńska – sprawdź oferty fotografów oferujących tę usługę!

Ile czekać na oświadczyny?

Nie istnieje matematyczny wzór na to, kiedy się oświadczyć i ile powinno się czekać na oświadczyny. Jedni gotowi są na ślub z ukochaną osobą po kilku miesiącach znajomości, inni potrzebują znacznie więcej czasu na podjęcie tej ważnej decyzji. Jeśli jesteś pewien, że to ta jedyna, z pewnością znajdziesz odpowiedni moment, aby zapytać ukochaną, czy spędzi z Tobą resztę życia 😍.

Oświadczyny w górach zimą
Adobe Stock

W naszym portalu przeprowadziliśmy ankietę, dotyczącą tego, po ilu latach odbyły się Wasze zaręczyny. Prawie 68% ankietowanych (67,84%) odpowiedziało, że do roku od poznania. Po 1-2 latach związku – takiej odpowiedzi udzieliło prawie 9% (8,56%) przyszłych małżonków.

Pozostali ankietowani 👰🤵 odpowiedzieli, że oświadczyny nastąpiły po:

2-3 latach związku – 7,05%
3-4 latach związku – 5,1%
4-5 latach związku – 4,64%
więcej niż po 5 latach – 6,81%.

Kobieta reagująca zaskoczeniem na oświadczyny
Adobe Stock

Oświadczyny – zamiana ról

Obecnie, coraz częściej można usłyszeć o przypadkach, kiedy to kobieta oświadcza się swojemu partnerowi. Jeszcze niedawno takie zachowanie uważane było za kontrowersyjne, jednak obecnie sytuacja znacznie się zmieniła. Kobieta, decydując się na taki krok, często pragnie wyręczyć partnera, który czasem ze względu na swoją nieśmiałość zwleka z decyzją, aby poprosić swoją ukochaną o rękę.

W Polsce oświadczyny zaaranżowane przez kobietę to nadal dość sporna kwestia, gdyż według tradycji i panujących przekonań to w gestii partnera leży to zadanie. Nie zmienia to faktu, że płeć piękna coraz częściej wychodzi z inicjatywą i przełamując obowiązujące stereotypy, decyduje się pierwsza wykonać kroku ku zamążpójściu 😉.

U nas to ja oświadczyłam się swojemu partnerowi. Wręczyłam mu piękne spinki w pudełeczku.

Agnieszka

Oświadczyny - kobieta oświadczająca się mężczyźnie
Adobe Stock

Oświadczyny – sennik

Przyśniły Ci się oświadczyny? Koniecznie sprawdź, co to może oznaczać. W zależności bowiem od tego kto i gdzie się oświadcza sen o oświadczynach może mieć zgoła odmienne znaczenie:

Romantyczne oświadczyny w Walentynki
Adobe Stock
 • oświadczać się komuś – splot pozytywnych wydarzeń doprowadzi cię do ukochanej osoby
 • przyjąć oświadczyny – wielkie szczęście 💗
 • odrzucić oświadczyny – trudności, które mogą mieć wpływ na twoją codzienność
 • oświadczyny na moście – w twojej głowie pojawią się wątpliwości, czy wybór którego dokonałeś/dokonałaś był słuszny
 • oświadczyny na wieży – wyznasz wreszcie swoje uczucia ukochanej osobie
 • oświadcza Ci się przyjaciel – może to sugerować kłótnie i spory w gronie znajomych
 • kobieta oświadcza się mężczyźnie – symbolizuje pragnienie miłości i akceptacji, czasem, że śniącą osobę czeka jakieś wyzwanie
 • spektakularne oświadczyny – lubisz być w centrum uwagi ⭐ i czasem robić niektóre rzeczy na pokaz
Oświadczyny - uśmiechnięci narzeczeni
Adobe Stock

Jakie kwiaty na oświadczyny?

Romantyczna kolacja i bukiet kwiatów to, nie licząc pierścionka zaręczynowego, zestaw must have tradycyjnych oświadczyn. Jakie kwiaty idealnie podkreślą ten wyjątkowy moment?

Róże na oświadczyny

Najczęściej wybierane są oczywiście czerwone róże 🌹, symbolizujące miłość, namiętność, ale również oddanie. A jakie znaczenie mają róże w innym kolorze? Białe oznaczają szczere intencje, herbaciane wyrażają zachwyt, natomiast żółte, których raczej należy się wystrzegać, wybierając kwiaty na oświadczyny i zaręczyny są symbole zazdrości.

Ważna jest również liczba wręczanych róż. Dziewięć kwiatów oznacza deklarację bycia z ukochaną, 21 róż symbolizuje oddanie, zaś 108 kwiatów tego gatunku jest równoznaczne z zadaniem pytania, czy twoja partnerka zgodzi się zostać twoją żoną 👰.

Romantyczne oświadczyny w restauracji
Adobe Stock

Jakie kwiaty oprócz róż na oświadczyny?

Oprócz bukietów z róż możesz postawić również na wiązanki z innych kwiatów na przykład lilii (symbolizują czyste intencje), tulipanów 🌷 (wyrażają szczęście) czy kalii (oznaczają podziw). Niezwykle popularne są również peonie i gerbery.

Obok wiązanek jednorodnych (składających się z jednego gatunku kwiatów) możesz oświadczyć się również wręczając ukochanej osobie bukiet mieszany, a więc zawierający różne, sezonowe rośliny lub zaskoczyć przyszłą narzeczoną bardzo modnym w ostatnich latach flower boxem, w którym schowasz pierścionek zaręczynowy 💍.

Róże na oświadczyny
Adobe Stock

👉 WSKAZÓWKA: Pamiętaj, że zgodnie z tradycją, ale i w dobrym tonie kwiaty z okazji zaręczyn należy wręczyć również mamie ukochanej. Bukiet 💐 powinien być elegancki i dopasowany do rangi wydarzenia!

Oświadczyny po irlandzku

W Polsce przyjęło się, że to właśnie mężczyźni padają na kolana i zadają to jedno najważniejsze pytanie: Czy zostaniesz moją żoną?. Niejedna kobieta z wielkim utęsknieniem czeka na ten szczególny moment, stanowiący wstęp do ślubu i planowania wspólnej przyszłości. Okazuje się jednak, że w Irlandii sytuacja może się odwrócić!

Jak wyglądają irlandzkie zaręczyny?

Dniem, w którym to kobieta może się oświadczyć jest w Irlandii 29 lutego – a więc dzień wypadający tylko w roku przestępnym, a więc raz na cztery lata! Oświadczyny tego właśnie dnia są w Irlandii usankcjonowane kulturowo, a tradycja tego niezwykle ciekawego zwyczaju sięga czasów średniowiecza. Pomysłodawczynią irlandzkich oświadczyn zgodnie z legendą miała być święta Brygida, która poprosiła świętego Patryka, aby wyraził aprobatę dla nowej tradycji. Obydwoje święci, co warto zauważyć, to ważne dla Irlandii postacie, uważane za patronów Zielonej Wyspy 🍀.

Oświadczyny po irlandzku umożliwiały kobiecie przejęcie kierowniczej roli w staraniach o dobre zamążpójście i to bez narażania się na wyśmianie, negatywne opinie rodziny i społeczności. W średniowieczu każda dziewczyna zazwyczaj musiała otrzymać zgodę na małżeństwo, dlatego też to z reguły rodzice wybierali jej kandydata na męża. Wybór ten nie zawsze były jednak zgodny z uczuciami i pragnieniami przyszłej żony. 29 lutego 📆 był zatem dniem, w którym oświadczyny były możliwe bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji, a kobiety mogły same zadecydować kogo ostatecznie poślubią, nawet jeśli kandydat nie do końca przypadł do gustu rodzinie.

👉 CIEKAWOSTKA: W XIII wieku szkocki parlament usankcjonował prawnie tę tradycję

Mężczyzna, który pojawił się na kobiecym celowniku wcale nie musiał przystać na jej propozycję. Odmowa wiązała się jednak z koniecznością podarowania kobiecie, którą odrzucił, ustalonego zgodnie z tradycją prezentu, co miało pomóc jej poradzić sobie z odrzuceniem 😢.

Oświadczyny - napis
Adobe Stock

Irlandzkie oświadczyny dzisiaj

Obecnie oświadczyny 29 lutego w Irlandii to echo średniowiecznych tradycji. Dziś, nic nie stoi już na przeszkodzie. aby to kobieta oświadczyła się swojemu partnerowi, w dowolnym dniu i porze, jeśli tylko ma na to ochotę. Czy warto? Na pytanie, czy to dobry pomysł każda dziewczyna musi odpowiedzieć sobie sama, mają na uwadze swoje potrzeby i pragnienia, ale także poglądy partnera.

Oświadczyny w parku
Adobe Stock

Oświadczyny gwiazd

Czasem kameralnie, innym razem spektakularnie. Gwiazdy i celebryci również pragną zaskoczyć swoje drugie połówki wyjątkowymi oświadczynami. Jak poprosili o rękę swoje partnerki George Clooney czy Orlando Bloom? Oto pomysły, które nie zawsze wymagają sporych nakładów finansowych 💰.

George Clooney oświadczył się swojej żonie Amal…w domu podczas romantycznej kolacji 🍝. Wybranka jego serca musiała jednak sama znaleźć pierścionek zaręczynowy. Z kolei Alexis Ohanian – obecny mąż tenisistki Sereny Williams oświadczył się jej w miejscu pierwszego spotkania – a dokładnie przy tym samym stoliku w hotelowej restauracji w Wiecznym Mieście.

Oświadczyny w czasie Świąt
Adobe Stock

A jaki sposób na udane oświadczyny miał Kanye West? Tu z pewnością o oszczędnościach mowy nie było, bowiem muzyk oświadczył się swojej ówczesnej dziewczynie Kim Kardashian na stadionie baseballowym, który na tę okazję cały wynajął! Nie zabrakło orkiestry oraz wielkiego telebimu, na którym ukazał się napis: „Proszę, wyjdź za mnie! Wcale nie mniej spektakularnie do tematu oświadczyn podszedł Orlando Bloom, który poprosił o rękę Katy Perry w…helikopterze 🚁!

Książe Harry z kolei wcale nie zdecydował się na królewskie oświadczyny i poprosił Meghan Markle o rękę podczas pieczenia kurczaka.

A jak wyglądają oświadczyny na naszym rodzimym podwórku? Bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej podarował swojej ukochanej Marinie Łuczenko tort w kształcie pudełka na biżuterię od Tiffany’ego, a oprócz tego pierścionek zaręczynowy z brylantem 💍 tejże marki.

Oświadczyny w górach nad jeziorem
Adobe Stock

Podsumowanie tego artykułu

5/5 - (35)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore