Pomysły na nietypowe oświadczyny. Moment, który zapamiętacie na całe życie

Pomysły na nietypowe oświadczyny. Moment, który zapamiętacie na całe życie

Nie ma jednego pomysłu na idealne zaręczyny. Każda para jest inna, wiąże ją innego rodzaju uczucie i posiada zupełnie odmienną historię związku. Moment oświadczyn jest bardzo indywidualną kwestią, a zaręczyny powinny być takie, jakie podpowiada nam nasze serce. Jeśli czujesz, że nietypowe zaręczyny byłyby najlepszym pomysłem, podpowiemy, jak mogłyby wyglądać. Zgromadziliśmy kilka pomysłów na nietypowe oświadczyny, które zapadną w pamięć na całe życie!

Oczywiście, oceny tego, czy dany pomysł na oświadczyny jest dobry, czy też nie, powinien każdy dokonać samodzielnie, w oparciu o swoje wartości, oczekiwania i potrzeby. Jesteśmy głęboko przekonani, że na najlepszy pomysł na zaręczyny każdy wpada samodzielnie, bazując na historii swojego związku, tego co was łączy, waszych pasji i pewnych ciekawych niuansów z waszego życia, do których w tym wyjątkowym momencie można nawiązać. Aby jednak taki pomysł wyklarował się w głowie, warto czasem poznać historie i sposoby zaręczyn innych, aby móc złapać dobry punkt zaczepienia.

W międzyczasie sprawdź jeszcze rozmiary pierścionków i porady, jak wybrać odpowiedni. Dowiedz się także, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy, a na pewno moment zaręczyn nie będzie stresował cię dodatkowo!

pomysł na oryginalne zaręczyny podczas pikniku
Envato

Zobacz także: Planujesz zaręczyny? Zamów dla niej przepiękne kwiaty, które zrobią ogromne wrażenie! Sprawdź kwiaciarnie w swoim mieście.

Pomysły na nietypowe zaręczyny

Zaręczyny z pasją w tle

Wspólne hobby w związku bardzo zbliża i jest też doskonałą inspiracją na nietypowe zaręczyny. Pomysły oparte o to, w jaki sposób spędzacie zwykle wspólny czas czy też aktywność, która was połączyła, na pewno przypadną do gustu twojej wybrance! Poniżej znajdziesz kilka ciekawych podpowiedzi, które na pewno zaskoczą ukochaną i nie będą zwyczajnymi zaręczynami!

  • Chodzicie razem na siłownię lub uprawiacie razem sport? Zaproponuj Twojej ukochanej wspólny trening, a w odpowiednim momencie zaskocz ją, wręczając pierścionek zaręczynowy! Możesz to zrobić np. podczas wykonywania zabawnej pozycji jogi czy na szczycie stoku narciarskiego. Możesz zaaranżować nietypowe zaręczyny pośrodku tafli na lodowisku albo umieścić pudełko z pierścionkiem (odpowiednio dociążone) na basenie pod wodą. Pomysły na oryginalne zaręczyny ze sportem w tle mogą być naprawdę różne – pomyśl, co możesz zrobić, biorąc pod uwagę waszą ulubioną dyscyplinę.
  • Lubicie czytać książki? Zacytuj twojej ukochanej fragment waszej ulubionej powieści, albo zaznacz dla niej wybrany cytat i poproś, by sama go odnalazła. Możesz także ukryć pudełko z pierścionkiem między regałami waszej ulubionej biblioteki.
  • Jesteście kinomaniakami? Waszą filmową pasję również możesz wykorzystać, np. nagrywając dla twojej ukochanej film z nawiązaniami do wybranych tytułów, odtworzyć jakąś wybraną scenę z ulubionego filmu lub po prostu… zorganizować nietypowe zaręczyny w kinie. Warto zapytać niewielkie, kameralne, studyjne kina o ewentualną ofertę w tym zakresie.
  • Często spędzacie czas gotując razem? Zaproś ukochaną na warsztaty kulinarne, które zakończą się ogromnym zaskoczeniem w postaci zaręczyn.
  • Jeśli razem tańczycie, sprawa nie będzie taka skomplikowana! Jeżeli waszym tańcem jest salsa kubańska, możesz zorganizować z waszymi znajomymi ruedę (charakterystyczną dla tego typu tańca zabawę z tańcem po okręgu), podczas której klękniesz. Jeżeli często wybieracie się na latynoamerykańskie imprezy, możesz poprosić organizatorów, by wciągnęli twoją dziewczynę na środek parkietu i pomogli ci w niespodziance.
  • Wasze randki często mają miejsce w teatrze, operze, na występach kabaretowych? Oświadcz się dziewczynie na scenie po zakończonym spektaklu lub wydarzenia!

Wasze specjalne miejsce

Każda para ma miejsca, będące im szczególnie bliskie. Park, w którym po raz pierwszy się pocałowaliście, restauracja, do której chodziliście dawniej na randki, miejsce, w którym wyznaliście sobie uczucia…. Może staną się miejscem waszych zaręczyn? Oryginalne oświadczyny mogłyby być odtworzeniem waszej pierwszej randki. Jeśli zastanawiasz się, jak oświadczyć się dziewczynie, pomysły z wykorzystaniem takiej inscenizacji na pewno zrobią na niej ogromne wrażenie! A jeśli nie macie takich szczególnych lokalizacji, może zrobicie to podczas wycieczki w jakieś ciekawe miejsce? Sprawdź romantyczne miejsca w Polsce, które się do tego świetnie nadają!

Zaręczyny z pięknym widokiem

Nietypowe oświadczyny możesz zorganizować także, wykorzystując magię pięknej panoramy – np. decydując się na nie na dachu budynku, na jakimś wysokim tarasie, w punkcie widokowym… Możesz wybrać w tym celu jakieś ciekawe miejsce na zaręczyny w Polsce, które urzeknie was wyjątkowym widokiem.

nietypowe zaręczyny na dachu budynku ze świecami i pięknym widokiem nocą
Unsplash

Zobacz także: Czy kwiaty na zaręczyny to niezbędny ich element? Jakie wybrać, by idealnie pasowały na tę okazję?

Wydarzenia specjalne

Wybieracie się na koncert ulubionego zespołu lub ważny mecz Waszej drużyny? Jeśli marzysz o oświadczynach przed większą publiką i gromkich brawach, gdy z ust Twojej ukochanej padnie słowo „TAK”, zorganizuj ten wielki moment podczas tego typu wydarzenia! To na pewno będą oryginalne zaręczyny, które na długo zostaną w pamięci twojej wybranki.

Połącz zaręczyny z niezwykłym dla was przeżyciem

Jeśli marzyliście o tym, by wspólnie zrobić coś szalonego, będzie to idealna okazja do oryginalnych zaręczyn. Może zaaranżujesz lot balonem lub skok ze spadochronem? Moment spełnienia marzeń, połączony z chwilą zaręczyn, będzie dla was wspaniałym wspomnieniem.

Zorganizuj zabawę, podchody, grę miejską

Zrób jej zabawną niespodziankę i wciągnij w specjalnie przygotowaną grę, w której każdy krok będzie zbliżał ją do oświadczyn. Poprzez tajemnicze zagadki przeprowadź ją przez ważne dla was miejsca, aż dotrze do celu, którym będzie miejsce oświadczyn.

Billboard z tym niezwykle ważnym pytaniem

Pamiętacie te sceny z różnych filmów lub bajek, w których samolot lecący po niebie ciągnął za sobą napis 'Will you marry me?’. Jeśli chcesz zachwycić swoją ukochaną, wynajmij billboard, na którym umieścisz plakat z prośbą o rękę!

Zainspiruj się naszymi wskazówkami i znajdź swój pomysł na oryginalne zaręczyny!

4.7/5 - (16)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore