Romantyczne miejsca w Polsce na randkę i zaręczyny

Romantyczne miejsca w Polsce na randkę i zaręczyny

Aby miłość kwitła, potrzebuje pewnego pokarmu duchowego. Wyjazdy w romantyczne i niezwykłe miejsca można porównać do pysznej pizzy z prawdziwą mozzarellą! Dzięki nim uczucie rozkwita, a dwoje zakochanych ludzi ma okazję spędzić ze sobą trochę czasu inaczej niż zwykle… Jakie romantyczne miejsca w Polsce idealnie nadają się na weekendowy wyjazd… A nawet zaręczyny? 

Pierścionek zaręczynowy kupiony? A może zbliża się rocznica ślubu lub rocznica związku? Jeśli tak właśnie jest, romantyczny wyjazd będzie znakomitym sposobem na uczczenie tego typu okazji. W Polsce istnieje wiele pięknych miejsc, które zapierają dech w piersiach. Które z nich będzie idealnie pasowało do okazji ze względu na romantyczne otoczenie? 

Romantyczne miejsca w Polsce na weekend i randkę

Polska to piękny kraj, który ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Jednak aby znaleźć naprawdę romantyczne miejsca w Polsce, należy troszkę poszperać. Część z nich znacie doskonale. Inne to małe miejscowości, o których najczęściej wiedzą lokalni mieszkańcy. Jeśli zależy wam na zorganizowaniu naprawdę niezapomnianego wyjazdu we dwoje, zobaczcie, gdzie warto skierować swoje kroki!

Zobacz także: Podróż poślubna we Włoszech – co warto zobaczyć w Rzymie?

Łazienki Królewskie w Warszawie

W Warszawie jest wiele pięknych miejsc, jednak to właśnie w Łazienkach Królewskich można spotkać zakochane pary, które spacerują, trzymając się za ręce i zalotnie się uśmiechając. Ten zespół pałacowo-ogrodowy ma swoją długą i ciekawą historię i z pewnością jest idealnym miejscem na randkę czy piknik. Szczególnie wieczorem nabiera kolorów, wtedy zostają zaświecone wszystkie latarnie i światła, a tłum staje się coraz mniejszy. 

Romantyczne miejsca w Polsce - Łazienki Królewskie
Unsplash

Ostrów Tumski we Wrocławiu

Jeśli zastanawiasz się, jakie są najpiękniejsze miejsca w Polsce, to Wrocław jest właśnie jednym z nich. Ciasne uliczki, ciekawe kamieniczki i oczywiście pięknie oświetlony Ostrów Tumski. To najstarsza zabytkowa część Wrocławia, która robi wrażenie nie tylko podczas zwiedzania, ale także podczas rejsu statkiem wycieczkowym po Odrze. W okolicy można zjeść przepyszne lody naturalne i oczywiście posiedzieć nad Odrą.

miejsce na zaręczyny w Polsce we Wrocławiu - Ostrów Tumski
Envato Elements

Zobacz także: Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Sprawdź, zanim się oświadczysz!

Dolina Marzeń w Toruniu

Toruń to jedno z najstarszych polskich miast, w którym można podziwiać wiele średniowiecznych budowli. Jednak oprócz zwiedzania niewątpliwie pięknych uliczek, Toruń ma również do zaproponowania czarujące miejsce nazywane Doliną Marzeń. To mały park w centrum miasta, w którym można ukryć się przed zgiełkiem i hałasem panującymi dookoła. 

Bieszczady

W naszym zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć Bieszczad, których piękno trudno opisać znanymi słowami. Bieszczady nie bez powodu nazywane są najdzikszymi górami w Polsce. Nie trzeba wspinać się bardzo wysoko, żeby docenić ich piękno. Wieczorem doskonale widać gwiazdy, ponieważ Bieszczady to jedno z najciemniejszych miejsc w naszym kraju!

Bieszczady - romantyczne miejsca w Polsce
Envato

Kraina Tysiąca Jezior

Mazury to z pewnością jeden z najbardziej romantycznych regionów geograficzno-kulturowych w Polsce. To idealne miejsce dla tych par, które naprawdę potrzebują odosobnienia i tylko siebie do szczęścia. Na Mazurach można znaleźć wiele małych miejscowości, w których nie będzie trzeba “przebijać się” przez tłumy turystów. Dodatkowo to idealne miejsce na romantyczne kolacje na łonie natury. Zieleń, świeżość i intymność. Te trzy rzeczy znajdziecie właśnie w Krainie Tysiąca Jezior. 

Pixabay

Arkadia

To mała polska miejscowość pozostawiająca niektóre romantyczne miejsca w Polsce daleko w tyle. Dlaczego warto do niej pojechać? Ponieważ właśnie tam będziecie mieli okazję przespacerować się po niezwykłym i tajemniczym ogrodzie w stylu angielskim. W Arkadii znajdziecie między innymi świątynię Diany, nie bez powodu nazywaną świątynią miłości. Proszę bardzo, pomysł na zaręczyny gotowy!

Lanckorona

Chcecie się we dwoje ponudzić? Potrzebujecie czasu, który poświęcicie tylko sobie? O tym małym miasteczku położonym godzinę drogi od Krakowa śpiewał nawet Marek Grechuta. Jeśli chcecie przenieść się do przeszłości i mieć nieskończoną ilość czasu na spacerowanie, rozmowy, picie wina… I czytanie książek, to weekend w tej miejscowości z pewnością was zadowoli. 

Romantyczne miejsca w Polsce na zaręczyny – które z nich wybrać?

Wszystkie wyżej wymienione lokalizacje to także romantyczne miejsca w Polsce na zaręczyny, które z pewnością przypadną Twojej drugiej połówce do gustu i będą stanowiły znakomite tło do tego wyjątkowego wydarzenia. Skoro jest tak wiele pięknych miejsc, z pewnością trudno będzie Ci zdecydować się na jedno z nich. Jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie powinny odbyć się Wasze zaręczyny, przemyśl kilka poniższych kwestii:

 1. Czy jest jakieś miejsce, które w szczególny sposób związane jest z Waszą historią? Zaręczyny w miejscu, które wiąże się z Waszymi wspomnieniami, będą dla Was jeszcze piękniejszym wydarzeniem. Jeśli np. na pierwszych wspólnych wakacjach byliście w jakiejś uroczej miejscowości nad morzem, być może warto do niej wrócić i właśnie tam oświadczyć się Twojej partnerce?
 2. Czy dasz radę zorganizować zaręczyny w taki sposób, aby były prawdziwą niespodzianką dla Twojej ukochanej? Jeśli pragniesz, aby Twoja druga połowa zupełnie nie spodziewała się oświadczyn z Twojej strony, musisz się naprawdę postarać. Nie bez powodu mówią, że przed kobiecą intuicją nic się nie ukryje! Jeśli chcesz zorganizować zaręczyny w jakimś pięknym miejscu, a od dłuższego czasu nigdzie nie wyjeżdżaliście, taka nagła wycieczka już może być sygnałem dla Twojej dziewczyny, że szykujesz coś wielkiego. Może warto zaplanować kilka mniejszych romantycznych wypadów wcześniej, które uśpią nieco czujność Twojej wybranki, tak, by ta wielka chwila była naprawdę ogromnym zaskoczeniem?
 3. Czy Twoja ukochana marzy o zaręczynach na osobności, czy może przyjemna będzie dla niej pewna publiczność? Aplauz turystów zgromadzonych w pewnym miejscu, będących świadkami Waszych zaręczyn, może być bardzo przyjemnym ich elementem, ale nie dla każdego. Zastanów się, czy Twoja ukochana nie woli atmosfery całkowitej intymności. Wiele romantycznych miejsc na zaręczyny w Polsce przyciąga spore grupy turystów, co może być dla Was przeszkodą.
romantyczne zaręczyny w Polsce, które są niespodzianką dla kobiety
Pexels

Miejsce na zaręczyny w Polsce znajdziesz nawet w Waszym mieście!

Nawet, jeśli nie macie możliwości wyjazdu, albo obawiasz się, że taka wyprawa zdradziłaby ukochanej Twoje plany, nie musisz się niczym martwić! W większości polskich miast znajdziesz także romantyczne miejsca na zaręczyny, które stworzą wyjątkową aurę podczas tego niezwykle ważnego wydarzenia. Każde miasto posiada jakieś swoje wyjątkowe, charakterystyczne lokalizacje, które będą odpowiednim miejscem do tego, aby poprosić dziewczynę o rękę. Wystarczy odpowiednia oprawa i ciekawy pomysł, aby chwila ta była naprawdę magiczna. Jeśli wpadniesz na ciekawy pomysł aranżacji zaręczyn, nadadzą się do tego nawet pozornie zwyczajne miejsca:

 • park miejski,
 • ogrody botaniczne lub zoologiczne, palmiarnie,
 • fontanna (np. multimedialne fontanny w Rzeszowie, Warszawie, Lublinie czy Wrocławiu),
 • taras widokowy, balkon lub dach wysokiego budynku (np. Sky Tower we Wrocławiu),
 • urokliwe starówki i rynki,
 • w barze, kawiarni lub restauracji (które mają dla Was duże znaczenie),
 • w teatrze, oprze lub filharmonii,
 • podczas koncertu,
 • podczas meczu lub wydarzenia sportowego.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore