• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Romantyczne miejsca w Polsce na randkę i zaręczyny

Romantyczne miejsca w Polsce na randkę i zaręczyny

Aby miłość kwitła, potrzebuje pewnego pokarmu duchowego. Wyjazdy w romantyczne i niezwykłe miejsca można porównać do pysznej pizzy z prawdziwą mozzarellą! Dzięki nim uczucie rozkwita, a dwoje zakochanych ludzi ma okazję spędzić ze sobą trochę czasu inaczej niż zwykle.. Jakie romantyczne miejsca w Polsce idealnie nadają się na weekendowy wyjazd… A nawet zaręczyny? 

Pierścionek zaręczynowy kupiony? A może zbliża się rocznica ślubu lub rocznica związku? Jeśli tak właśnie jest, romantyczny wyjazd będzie znakomitym sposobem na uczczenie tego typu okazji. W Polsce istnieje wiele pięknych miejsc, które zapierają dech w piersiach. Które z nich będzie idealnie pasowało do okazji ze względu na romantyczne otoczenie? 

Romantyczne miejsca w Polsce

Polska to piękny kraj, który ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Jednak aby znaleźć naprawdę romantyczne miejsca w Polsce, należy troszkę poszperać. Część z nich znacie doskonale. Inne to małe miejscowości, o których najczęściej wiedzą lokalni mieszkańcy. Jeśli zależy wam na zorganizowaniu naprawdę niezapomnianego wyjazdu we dwoje, zobaczcie, gdzie warto skierować swoje kroki!

Romantyczne miejsca w Polsce - Łazienki Królewskie
Unsplash

Zobacz także: Podróż poślubna we Włoszech – co warto zobaczyć w Rzymie?

Łazienki Królewskie w Warszawie

W Warszawie jest wiele pięknych miejsc, jednak to właśnie w Łazienkach Królewskich można spotkać zakochane pary, które spacerują, trzymając się za ręce i zalotnie się uśmiechając. Ten zespół pałacowo-ogrodowy ma swoją długą i ciekawą historię i z pewnością jest idealnym miejscem na randkę czy piknik. Szczególnie wieczorem nabiera kolorów, wtedy zostają zaświecone wszystkie latarnie i światła, a tłum staje się coraz mniejszy. 

Ostrów Tumski we Wrocławiu

Jeśli zastanawiasz się, jakie są najpiękniejsze miejsca w Polsce, to Wrocław jest właśnie jednym z nich. Ciasne uliczki, ciekawe kamieniczki i oczywiście pięknie oświetlony Ostrów Tumski. To najstarsza zabytkowa część Wrocławia, która robi wrażenie nie tylko podczas zwiedzania, ale także podczas rejsu statkiem wycieczkowym po Odrze. W okolicy można zjeść przepyszne lody naturalne i oczywiście posiedzieć nad Odrą.

Dolina Marzeń w Toruniu

Toruń to jedno z najstarszych polskich miast, w którym można podziwiać wiele średniowiecznych budowli. Jednak oprócz zwiedzania niewątpliwie pięknych uliczek, Toruń ma również do zaproponowania czarujące miejsce nazywane Doliną Marzeń. To mały park w centrum miasta, w którym można ukryć się przed zgiełkiem i hałasem panującymi dookoła. 

Bieszczady - romantyczne miejsca w Polsce
Envato

Zobacz także: Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Sprawdź, zanim się oświadczysz! 

Bieszczady

W naszym zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć Bieszczad, których piękno trudno opisać znanymi słowami. Bieszczady nie bez powodu nazywane są najdzikszymi górami w Polsce. Nie trzeba wspinać się bardzo wysoko, żeby docenić ich piękno. Wieczorem doskonale widać gwiazdy, ponieważ Bieszczady to jedno z najciemniejszych miejsc w naszym kraju!

Kraina Tysiąca Jezior

Mazury to z pewnością jeden z najbardziej romantycznych regionów geograficzno-kulturowych w Polsce. To idealne miejsce dla tych par, które naprawdę potrzebują odosobnienia i tylko siebie do szczęścia. Na Mazurach można znaleźć wiele małych miejscowości, w których nie będzie trzeba “przebijać się” przez tłumy turystów. Dodatkowo to idealne miejsce na romantyczne kolacje na łonie natury. Zieleń, świeżość i intymność. Te trzy rzeczy znajdziecie właśnie w Krainie Tysiąca Jezior. 

Arkadia

To mała polska miejscowość pozostawiająca niektóre romantyczne miejsca w Polsce daleko w tyle. Dlaczego warto do niej pojechać? Ponieważ właśnie tam będziecie mieli okazję przespacerować się po niezwykłym i tajemniczym ogrodzie w stylu angielskim. W Arkadii znajdziecie między innymi świątynię Diany, nie bez powodu nazywaną świątynią miłości. Proszę bardzo, pomysł na zaręczyny gotowy!

Lanckorona

Chcecie się we dwoje ponudzić? Potrzebujecie czasu, który poświęcicie tylko sobie? O tym małym miasteczku położonym godzinę drogi od Krakowa śpiewał nawet Marek Grechuta. Jeśli chcecie przenieść się do przeszłości i mieć nieskończoną ilość czasu na spacerowanie, rozmowy, picie wina… I czytanie książek, to weekend w tej miejscowości z pewnością was zadowoli. 

Romantyczne miejsca w Polsce na randkę i zaręczyny
5 (100%) 1 głosów

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet