Sennik zaręczyny. Sprawdź, jakie jest znaczenie snu!

Sennik zaręczyny. Sprawdź, jakie jest znaczenie snu!
Adobe Stock

Zaręczyny to czasem wielkie zaskoczenie, a czasem moment, na który czekają z niecierpliwością zakochani i ich najbliżsi. To właśnie od tej chwili dwoje ludzi postanawia, że przez życie będą szli razem. Czasem jednak oświadczyny przychodzą do nas we śnie i warto wtedy sięgnąć po sennik. Zaręczyny mają w nim różne znaczenie! 💍

Aplikacja wesele z klasą

Zaręczyny to wyjątkowa i emocjonująca chwila, która wiąże się z ogromną radością i jest bardzo często spełnieniem najskrytszych marzeń. Zarówno na jawie, jak i we śnie zaręczyny mają niezwykle bogatą symbolikę i stanowią intensywne przeżycie. Czy jednak sen o zaręczynach zawsze niesie za sobą pozytywne przesłanie? 😴 Czy kiedy przyśnią Ci się zaręczyny, masz powody do niepokoju? Wszystko zależy od kontekstu. Duże znaczenie ma również fakt, w jaki sposób przyśniły Ci się zaręczyny. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, co mówią Twoje sny.

W czasie przygotowań do ślubu i wesela pomoże Wam nasz planer ślubny – aplikacja mobilna!

Wersja na Android dostępna jest tutaj:

planer ślubny Android

Wersja na iOS dostępna jest tutaj:

Planer ślubny iOS

Sennik zaręczyny – co oznacza sen o zaręczynach?

Wydaje się, że sen o zaręczynach może być jedynie przyjemny, szczególnie jeśli właśnie na nie czekamy lub się do nich przygotowujemy. Choć jest to stresujący moment, na ogół wiąże się z samymi pozytywnymi emocjami. Niestety okazuje się, że oświadczyny we śnie często oznaczają kłopoty lub niepowodzenia. Mogą być również podpowiedzią naszego umysłu, że czekamy na kogoś lepszego i obecny związek nie daje nam żadnych perspektyw. 👨‍❤️‍👨

Sennik zaręczyny - piękna blondynka patrzy na swoją dłoń z pierścionkiem zaręczynowym
Adobe Stock

Sen uświadamia nas również, że możesz tęsknić za miłością, rodziną albo lepszym partnerem. Może również oznaczać niepowodzenie w sprawach sercowych lub wyrażać chęć kontaktu z ludźmi lub jedną osobą.

Sennik zaręczyny własne

Jeśli we śnie widzisz własne oświadczyny, to wbrew pozorom nie zawsze mają pozytywne znaczenie. Sen o własnych zaręczynach dotyczy, że w naszym realnym życiu niedługo zakończy się jakiś etap. Może to być oczywiście pozytywna wiadomość, ale może również oznaczać, że zakończy się coś, na czym nam zależy. Może to być znak o zakończeniu Twojego związku lub innej ważnej dla Ciebie relacji. 😉

Sennik zaręczyny - kobieta trzyma dłoń z napisem I said yes
Adobe Stock

Jeśli to my się oświadczamy, podświadomość daje znam znać, że jesteśmy przygotowani na zmiany, które niedługo pojawią się w naszym życiu. Być może spełnią się Twoje najskrytsze marzenia? Lub stanie się coś innego, co wywróci Twoje życie do góry nogami.

Sennik zaręczyny cudze

Przyśnił Ci się sen o cudzych zaręczynach? Bez obaw! Jego znaczenie jest bardzo pozytywne! Sennik twierdzi, że taki sen oznacza, że w najbliższym czasie czekają Cię własne zaręczyny, a może również ślub! 👰 🤵 Cudze zaręczyny oznaczają również również, że czeka Cię piękna przyjaźń z żonatym mężczyzną lub zamężną kobietą.

sennik zaręczyny - dłoń kobiety z pierścionkiem zaręczynowym
Adobe Stock

💡 Zobacz również: Co we śnie oznacza obrączka?

Sennik zaręczyny pierścionek

Sen o pierścionku zaręczynowym ma bardzo bogatą symbolikę. Pierścionek kojarzy się z czymś pozytywnym. Może nawet bogactwem szczególnie, jeśli to złoty pierścionek występuje we śnie. Według sennika pierścionek zaręczynowy widziany podczas zaręczyn może oznaczać, spełnienie marzenia, ale również to, że niedługo przyjdzie Ci walczyć o względy ukochanej osoby. 😍 Tak stanie się jednak tylko wtedy, kiedy przyjmiesz pierścionek zaręczynowy – oczywiście według sennika.

Sennik zaręczyny - pierścionek zaręczynowy z diamentem
Adobe Stock

Odrzucony pierścionek zaręczynowy oznacza, że jeszcze nie chcesz tak dużych zmian w życiu, a Twój partner lub partnerka sprawia, że w Twojej głowie pojawiają się wątpliwości. 🤯 Taki sen po prawdziwych zaręczynach może oznaczać, że decyzja została podjęta zbyt pochopnie lub nie jesteś z ukochaną osobą do końca szczery. Jak widać znaczenie snu, w którym pojawił się pierścionek zaręczynowy nie do końca musi mieć pozytywne znaczenie.

Sennik zerwane zaręczyny

Istnieje również mistyczny sennik, w którym zostały szczegółowo opisane zaręczyny, a także ich zerwanie. Według znawców mistycyzmu oświadczyny to zły omen, który jest ostrzeżeniem i może mówić o nadchodzących kłótniach z partnerem w swoim obecnym związku. 🤯 Zerwanie oświadczyn i odrzucenie pierścionka zaręczynowego to zapowiedź tego, że już niedługo w ważnej sprawie podejmiesz pochopną i nieprzemyślaną decyzję, która będzie miała swoje negatywne skutki. Młodzi ludzie śniący o zaręczynach najczęściej potrzebują uwagi i cierpią, ponieważ nie mają jej pod dostatkiem.  

Sennik zaręczyny - smutna kobieta zakrywa twarz i trzyma złoty pierścionek
Adobe Stock

Sennik – oświadcza Ci się przyjaciel

Jeśli w czasie snu oświadcza Ci się przyjaciel oznacza to spory wśród grona znajomych. Sen o oświadczynach, w których główną rolę gra przyjaciel może zwiastować licznie nieporozumienia wśród grona bliskich Ci osób. 🤝 Jeśli wierzysz w piękną przyjaźń, lepiej zastanów się, czy coś nie stoi jej na przeszkodzie. Czy na pewno jesteś szczery ze swoimi znajomymi? Czy Twoje zachowania względem nich są w porządku? Być może w realnym życiu pojawiło się coś, co powoduje, że czujesz, że Wasza relacja ulega zmianie i nie masz na nią wpływu? Takie niepokoje na jawie mogą odzwierciedlać się w snach. Zastanów się więc, co dzieje się z Waszą relacją i postaraj się to naprawić.

sennik zaręczyny - mężczyzna daje kobiecie pierścionek zaręczynowy
Adobe Stock

Sennik – kobieta oświadcza się mężczyźnie

Czasami bardzo ciężko jest dotrzeć do prawdziwego znaczenia snów. Tym bardziej sen, w którym to kobieta oświadcza się mężczyźnie, może budzić zastanowienie, a nawet niepokój. Sen ten może symbolizować ogromne pragnienie miłości albo akceptacji. Jeśli osoba śniąca w swoim życiu nie do końca żyje w zgodzie ze sobą, taki sen może oznaczać, że najwyższa pora to zmienić. 😊

Sen o oświadczynach, w których to kobieta, a nie chłopak prosi o rękę może być to również znak, że na śniącego czeka jakieś wyzwanie. Być może mierząc się z nim, czeka Cię spełnienie marzeń?

Sennik – gdy ktoś przerywa Twoje zaręczyny

Taki sen zdecydowanie nie wróży niczego dobrego. Sennik mówi, że jeśli ktoś przerywa Twoje zaręczyny, oznacza to, że ktoś będzie się wtrącał do Twojego związku. ☹️ Jest to znak, że jakaś osoba namiesza w Twoim życiu. Dbając o zdrowe relacje w związkach zdecydowanie powinno się trzymać osoby trzecie z dala. Taki sen jest przestrogą, że Twoja relacja może zostać wystawiona na szwank, jeśli tylko wkroczy w nią osoba z zewnątrz.

sennik zaręczyny - mężczyzna i kobieta robią sobie zdjęcie z pierścionkiem zaręczynowym
Adobe Stock

Sennik – jeśli jesteś zmuszona do przyjęcia zaręczyn lub zmuszony do oświadczenia się komuś

Chociaż wydawać by się mogło, że po takim śnie nic dobrego nie może nas spotkać, nic bardziej mylnego! Nasze sny czasem mogą naprawdę nas zaskoczyć i tak jest w przypadku tego kontekstu. Sennik stanowi bowiem, że jeśli śni Ci się, że jesteś zmuszona do przyjęcia zaręczyn lub zmuszony do oświadczenia się komuś, oznacza to, że wkrótce znajdziesz osobą, którą obdarzysz miłością. 🥰 Czeka Cię również wielkie szczęście w miłości. Znajdziesz osobę, którą pokochasz do szaleństwa. Związek prawdopodobnie będzie szczęśliwy i długotrwały.

sennik zaręczyny - mężczyzna klęczy przed kobietą i oświadcza jej się
Adobe Stock

💡 Zobacz także: Czeka Cię sesja narzeczeńska? Wybierz najlepszego fotografa z Twojej okolicy!

Sennik – gdy oświadczasz się w jakiś spektakularny sposób

Jeśli w Twoim marzeniu sennym oświadczasz się w miejscu publicznym i robisz to dość w spektakularny sposób, oznacza to, że lubisz robić rzeczy na pokaz i być w centrum uwagi. 😎 Jeśli nawiedzają Cię takie sny, zastanów się, jak wygląda Twoje życie na jawie. Być może faktycznie starasz się skupić na sobie całą uwagę otoczenia? Przyjrzyj się bliżej swojemu postępowaniu, bo wkrótce może się obrócić przeciwko Tobie.

sennik zaręczyny - mężczyzna trzyma na dłoniach klocki z napisem marry me
Adobe Stock

Sennik – we śnie widzisz zaręczonych

Jeśli w swoim marzeniu sennym widzisz szczęśliwie zaręczone osoby, oznacza to, że szybko rozstrzygniesz jakiś spór i wkrótce pogodzisz się z bliską Ci osobą. 🤝

sennik zaręczyny - mężczyzna oświadcza się kobiecie nad jeziorem
Adobe Stock

Sennik – zaręczyny koleżanki

Jeśli w śnie Twoja koleżanka się zaręcza, oznacza to, że wkrótce czekają Cię Twoje własne zaręczyny albo małżeństwo i ślub. 👰 🤵 Dla osób, które są w związkach, wróży to wierną i długą przyjaźń.

Podsumowanie tego artykułu

4.6/5 - (30)

Wiktoria Marcinkiewicz

Wiktoria Marcinkiewicz

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej SPOT w Krakowie. Niepoprawnie zakochana w teatrze i kinematografii. Miłośniczka dobrego contentu i marketingu. W wolnych chwilach zaczytuje się w książkach Joanny Bator i udaje się na długie spacery ze swoim wiernym psim przyjacielem.

Więcej artykułów autora Wiktoria Marcinkiewicz

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore