Dzisiejszej nocy zaręczyliście się we śnie? Sprawdź, co mówi o tym sennik!

Dzisiejszej nocy zaręczyliście się we śnie? Sprawdź, co mówi o tym sennik!

Zaręczyny to czasem wielkie zaskoczenie, a czasem moment, na który czekają z niecierpliwością zakochani i ich najbliżsi. To właśnie od tej chwili dwoje ludzi postanawia, że przez życie będą szli razem. Czasem jednak oświadczyny przychodzą do nas we śnie i warto wtedy sięgnąć po sennik. Zaręczyny mają w nim różne znaczenie!

W sny można nie wierzyć, jednak bez dwóch zdań mary senne potrafią popsuć dzień albo sprawić, że zaczniemy zastanawiać się nad wieloma ważnymi kwestiami w naszym życiu. Bardzo często zaskakujące sny pojawiają się wtedy, kiedy szykujemy się na duże zmiany lub czeka nas stresujący okres. Podświadomość potrafi podsunąć wtedy wiele niepokojących obrazów. Dzieje się tak podczas zmiany pracy, przygotowań do ślubu czy przygotowań do przeprowadzki. Jeśli zatem macie jakieś wątpliwości, możecie zajrzeć do naszych senników (sennik ślub, sennik wesele, sennik obrączka), w których znajdziecie wytłumaczenie swoich sennych marzeń. Dzisiaj przedstawiamy wam wytłumaczenie snów związanych z zaręczynami. Co dokładnie oznaczają? Własne czy cudze zaręczyny są bardziej pozytywne? A może pierścionek widoczny podczas zaręczyn coś znaczy? Sprawdźcie!

Sen o zaręczynach

Wydaje się, że sen o zaręczynach może być jedynie przyjemny, szczególnie jeśli właśnie na nie czekamy lub się do nich przygotowujemy. Choć jest to stresujący moment, na ogół wiąże się z samymi pozytywnymi emocjami. Niestety okazuje się, że oświadczyny we śnie często oznaczają kłopoty lub niepowodzenia. Mogą być również podpowiedzią naszego umysłu, że czekamy na kogoś lepszego i obecny związek nie daje nam żadnych perspektyw. Oczywiście to, co dokładnie oznacza sen, zależne jest od kontekstu:

  • oświadczyny przyjaciela – spór między przyjaciółmi;
  • kobieta oświadcza się mężczyźnie – nadchodzące wyzwanie, potrzeba akceptacji i miłości;
  • przerwane zaręczyny – ktoś będzie wtrącał się w twoje życie i związek;
  • zmuszanie do zaręczyn – znajdziesz osobę, którą pokochasz i z którą stworzyć szczęśliwy związek. 
Kobieta ma sen o zaręczynach
Unsplash

Sennik: zaręczyny cudze lub własne

Jak można przeczytać w sennikach, najczęściej śnimy o własnych zaręczynach lub o tym, że im się przyglądamy. Jesteśmy świadkami na przykład oświadczyn własnej córki czy siostry. To, czy ktoś się nam oświadcza, czy tylko się temu przyglądamy, ma duże znaczenie. Jakie dokładnie? 

Własne oświadczyny wbrew pozorom nie zawsze mają pozytywne znaczenie. Najczęściej bowiem dotyczą tego, że w naszym życiu niedługo zakończy się jakiś etap. Może to być oczywiście pozytywna wiadomość, ale może również oznaczać, że zakończy się coś, na czym nam zależy. Jeśli to my się oświadczamy, podświadomość daje znam znać, że jesteśmy przygotowani na zmiany, które niedługo pojawią się w naszym życiu. 

Jak wiadomo, sny potrafią być wyjątkowo przewrotne, właśnie dlatego bardziej pożądane jest, aby przyśniły się nam cudze zaręczyny. Taki sen ma jedynie pozytywne znaczenie – po pierwsze, może być zwiastunem rychłego ślubu, po drugie, jeśli jesteście już po ślubie, oznacza znalezienie prawdziwej przyjaźni. 

Zaręczyny - pierścionek na dłoni
Unsplash

Sennik: zaręczyny – pierścionek

Według sennika pierścionek widziany podczas zaręczyn we śnie może oznaczać, że już niedługo spełnią się twoje marzenia, ale również to, że niedługo przyjdzie ci walczyć o względy kogoś dla ciebie ważnego. Tak stanie się jednak tylko wtedy, kiedy przyjmiesz pierścionek zaręczynowy – oczywiście według sennika. Odrzucony pierścionek zaręczynowy oznacza, że jeszcze nie chcesz tak dużych zmian w życiu, a twój partner lub partnerka sprawia, że w twojej głowie pojawiają się wątpliwości. Taki sen po prawdziwych zaręczynach może oznaczać, że decyzja została podjęta zbyt pochopnie.  

Kobieta czyta sennik zaręczyny
Unsplash

Sennik: zerwanie zaręczyn 

Istnieje również coś takiego jak mistyczny sennik, w którym zostały szczegółowo opisane zaręczyny, a także ich zerwanie. Według znawców mistycyzmu oświadczyny to zły omen, który jest ostrzeżeniem i może mówić o nadchodzących kłótniach z partnerem. Zerwanie zaręczyn to zapowiedź tego, że już niedługo w ważnej sprawie podejmiesz pochopną i nieprzemyślaną decyzję, która będzie miała swoje negatywne skutki. Młodzi ludzie śniący o zaręczynach najczęściej potrzebują uwagi i cierpią, ponieważ nie mają jej pod dostatkiem.  

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore