Piękne miejsca w Polsce na zaręczyny

Piękne miejsca w Polsce na zaręczyny

Pierścionek już zakupiony i pojawia się pytanie – jakie miejsce wybrać? Gdzie oświadczyć się ukochanej? Możesz zabrać ją na romantyczną podróż za granicę, ale nie zapominaj, że nasz kraj kryje w sobie wiele uroczych zakątków idealnych na tę wyjątkową okazję! Sprawdź nasze propozycje – piękne miejsca w Polsce na zaręczyny według Wesele z klasą:)

miejsca w Polsce na zaręczyny

 

Piękne miejsca w Polsce na zaręczyny

GÓRY

Polska posiada tak różnorodne pasma górskie, że na pewno znajdziesz miejsce idealne dla Was! Góry się piękne o każdej porze roku, wszystko zależy od Waszych upodobań.

miejsca w Polsce na zaręczyny

Polecamy oczywiście Tatry – miejsca często odwiedzane, takie jak np. Morskie Oko, czy Dolina Pięciu Stawów, ale również mniejsze dolinki i rzadziej uczęszczane szlaki.

Nie jesteście wielkimi fanami trekkingu? Beskidy! Są to najmłodsze polskie góry, które skrywają mnóstwo wspaniałych zakątków. Polecamy wybrać się na jedną z beskidzkich hal, np. Halę Miziową, z której rozpościerają się cudne widoki, bądź wspiąć się na Krawcowy Wierch. Zaręczyny w takich okolicznościach przyrody – marzenie!

Do pasma Beskidów należą również Bieszczady. To prawdziwie romantyczny obszar kraju. Najmniej zaludnione góry, pełne niezwykłego uroku. Zdecydowanie polecamy rzucić wszystko i jechać w Bieszczady się oświadczyć! :)

Tak naprawdę w jakie góry się nie wybierzecie – nie będziecie żałować! Zaręczyny w górach to świetny pomysł.

MORZE

Jeśli było o górach, to nie może zabraknąć morza. Na północ kraju również możecie wybrać się o każdej porze roku, jednak na taką intymną okazję, jaką są zaręczyny, rekomendujemy wyjechać poza sezonem, gdy nie ma tłumu plażowiczów.

miejsca w Polsce na zaręczyny

Jednym z bardzo ciekawych miejsc w nadmorskich klimatach jest niewątpliwie Latarnia w Świnoujściu – po wdrapaniu się po 308 schodach tej najwyższej nad Bałtykiem latarni, możecie cieszyć się romantyczną chwilą. W tej miejscowości zachęcamy również do odwiedzenia prześlicznej Stawy Młyny – jest to znak nawigacyjny w kształcie wiatraka.

Jedno ze sztandarowych miejsc nad polskim morzem? Molo w Sopocie! Może wybierzecie się tam wieczorem, podczas zachodu słońca? Niesamowite emocje gwarantowane!

Piaszczysta plaża oraz szum fal – Polska charakteryzuje się pięknymi plażami. Wybierz jedną z nadmorskich miejscowości, przygotuj piknik i zaskocz swoją ukochaną zaręczynami nad brzegiem morza!

PARKI I OGRODY

Pozostając w klimatach natury, proponujemy zorganizowanie zaręczyn w jednym z polskich parków i ogrodów.

miejsca w Polsce na zaręczyny

Zdecydowanym numerem 1 są Łazienki Królewskie w Warszawie. Charakteryzują się wieloma klimatycznymi alejkami, możliwością obcowania z przyrodą w naszej stolicy oraz wartymi zobaczenia Pałacem na Wyspie i Starą Pomarańczarnią.

Dobrze znany mieszkańcom Wrocławia jest Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim wchodzącym w jego skład. Znajdziecie w nim wiele zacisznych kątków idealnych na ten moment – moment zaręczyn!

W województwie śląskim znajdziecie niesamowicie urokliwe Ogrody Kapias. Pełne są romantycznych zaułków dla zakochanych.

Niedaleko Łowicza mieści się niezwykły park, nazwa na to wskazuje – Arkadia. Powstał w XVII wieku, zawiera różnorodną roślinność oraz romantyczne zabytki – m. in.  Świątynie Diany, Dom Murgrabiego, Łuk Grecki, Domek Gotycki, Akwedukt i Cyrk Rzymski. Przepływa tam rzeka Skierniewka.

ZAMKI I PAŁACE

Twoja ukochana jest totalną romantyczką, uwielbia kostiumowe filmy i seriale? Zabierz ją do zamku, jak prawdziwą księżniczkę! :) Cudne widoki to rzecz oczywista, można również zaczerpnąć trochę wiedzy historycznej.

miejsca w Polsce na zaręczyny

Niewątpliwie jednym z najpiękniejszych jest Zamek Moszna (na zdjęciu powyżej). W tym miejscu znajdującym się na Opolszczyźnie poczujecie się jak w bajce!

Dolny Śląsk pełen jest zamków i pałaców wartych odwiedzenia. Jeden z nich to Zamek Czocha – co prawda krąży o nim wiele legend i jest owiany wieloma tajemnicami… ale kto powiedział, że zaręczyny nie mogą być z „dreszczykiem”? 😉

W Pławniowicach na Śląsku znajduje się wyjątkowy Pałac. Posiada bardzo ciekawą czerwoną elewację, a roztaczający się dookoła ogród to świetne miejsce na oświadczyny!

Województwo podkarpackie może pochwalić się urokliwym Pałacem w Olszanicy. Znajdziecie tam spokój i ciszę – idealny moment, aby nacieszyć się sobą nawzajem.

UROKI MIASTA

Zaręczyny w otoczeniu przyrody będę niewątpliwie wspaniałym przeżyciem dla Was obojga. Jeśli jednak nie chcecie uciekać z miasta lub planujecie odwiedzić jakieś miasto – miejskie klimaty są również bardzo odpowiednie na zadanie tego najważniejszego pytania!

miejsca w Polsce na zaręczyny

Miasto z powyższego zdjęcia, czyli Wrocław, zachwyca i oczarowuje. Zabierz swoją ukochaną na Rynek, do najstarszej części miasta, czyli Ostrowa Tumskiego i koniecznie na Most Tumski! A może zaręczyny na wysokości? Wybierzcie się do Sky Tower i podziwiajcie panoramę miasta!

Wielowiekowa tradycja ścigająca się z nowoczesnością, czyli Kraków – tam również znajdziecie wiele miejsc idealnych na zaręczyny. Wawel, Rynek, Kazimierz albo niezwykle uroczy Zalew Zakrzówek.

Fascynują Was klimaty industrialne? Odwiedźcie jedno z miast słynących kiedyś z przemysłu. Łódź ma swoją Off Piotrkowską, Śląsk pełen jest zabytkowych kopalni i fabryk.

Pięknych miejsc w Polsce jest wiele, wiele więcej. Nasz subiektywny przegląd zawiera jedynie ich część.

Mamy nadzieję, że znajdziecie wymarzone miejsce na zaręczyny i będzie to niezapomniana chwila! Może wrócicie do tego miejsca na sesję narzeczeńską i/lub ślubną?

 

Autor: Paulina Góralska

Zdjęcia: Pexels, Pixabay

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).