Kiedy zaręczyny? Sprawdź najpopularniejsze dni na oświadczyny

Kiedy zaręczyny? Sprawdź najpopularniejsze dni na oświadczyny

Podjęcie decyzji dotyczącej daty zaręczyn leży z reguły po stronie przyszłego pana młodego. Jest wielu zwolenników i przeciwników wybierania na dzień oświadczyn jednej z najpopularniejszych dat. Jakie święta i okazje najczęściej skutkują rosnącą liczbą przyszłych par młodych? Poznaj najpopularniejsze dni na zaręczyny!

Najczęściej zaręczyny planowane są jako niespodzianka, która ma być ogromnym zaskoczeniem dla dziewczyny. Po kryjomu sprawdza się więc rozmiary pierścionków zaręczynowych, przechowuje go w najbardziej niedostępnym miejscu, planuje wszystkie szczegóły tej wielkiej chwili w ukryciu. Wszystko po to, by zaręczyny były jeszcze większym, bardziej wzruszającym i emocjonującym przeżyciem. I całe szczęście! Tak ogromna niespodzianka staje się jednym z najpiękniejszych wspomnień w naszym życiu.

Wiele kobiet zastanawia się, kiedy facet jest gotowy na zaręczyny, myśląc, że w jakiś sposób będą w stanie przewidzieć jego zamiary. Panie bardzo często chcą „przygotować się” na tę chwilę i spodziewają się jej, snując domysły co do daty oświadczyn. Nie warto jednak psuć sobie niespodzianki!

Zaręczyny w najpopularniejsze dni są dobrym pomysłem, jeżeli oboje jesteście sentymentalni i lubicie tradycyjne podejście do tematu. Kiedy dużą wagę przywiązujecie do określonych świąt i celebrujecie je z dużym zaangażowaniem, wtedy ta niezwykle silnie łącząca was chwila będzie miała jeszcze większe znaczenie.

Paradoksalnie, jeśli chcesz, aby wasze zaręczyny były ogromną niespodzianką, w niektórych przypadkach te najpopularniejsze daty będą dobrym rozwiązaniem. Jeśli twoja dziewczyna żartobliwie stwierdziła kiedyś, że „wszyscy zaręczają się w święta”, to być może właśnie klęknięcie przed nią w tym czasie będzie dla niej największym zaskoczeniem! Taki pomysł na zaręczyny „na przekór” będzie świetny, jeśli oboje macie swobodne podejście do wszelkich symbolik i dat. Wykorzystaj dobre poczucie humoru swojej ukochanej do tego, by zaplanować zaskakujące oświadczyny.

Najpopularniejsze dni na zaręczyny

Jeżeli chcielibyście poznać, jakie szczególne daty w roku oraz wyjątkowe okazje są najczęściej wybierane przez panów na zaręczyny, poniżej przedstawiamy kilka propozycji. Sprawdźcie, jakie dni są najpopularniejsze na zaręczyny!

Walentynki – 14 lutego

Święto zakochanych sprzyja miłosnym wyznaniom. Wszechobecny romantyczny nastrój, mnóstwo zakochanych par, gorąca atmosfera… Nic dziwnego, że tak wielu panów decyduje się właśnie tego dnia na tak ważny krok. To dobry moment na zaręczyny zwłaszcza, gdy masz w zanadrzu jakąś niespodziankę dla swojej lubej. Możesz zrobić to podczas walentynkowego, wspólnego wyjazdu, kolacji przy świecach, a nawet w domu, aranżując w szczególny sposób przestrzeń. Piękny bukiet czerwonych róż i ukryte w nich pudełeczko z pierścionkiem zaręczynowym może być cudownym prezentem dla twojej ukochanej, jeśli oczywiście jest ona fanką tego święta. Bez wątpienia 14 lutego to dla wielu idealny dzień na zaręczyny.

Jeśli zastanawiasz się jednak, kiedy zaręczyny będą największą niespodzianką dla twojej wybranki, lepiej nie rób tego właśnie w ten dzień. To moment, w którym panie są szczególnie wyczulone na wszelkie niespodzianki i łatwo wtedy o przedwczesne odkrycie twoich planów!

zaręczyny w walentynki z pięknym brylantowym pierścionkiem i różami
Pexels

Zobacz także: Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Sprawdź, aby uniknąć wtopy!

Święta Bożego Narodzenia – 24-26 grudnia

Święta to radosny czas, w którym jest coś magicznego. To doskonała okazja, by wyznać swoim bliskim, jak bardzo są dla nas ważni. Dlatego też wielu mężczyzn wręcza wtedy swoim wybrankom pierścionki zaręczynowe. W święta można celebrować ten wyjątkowy moment w gronie najbliższych, co jeszcze bardziej umocni waszą relację. Poproszenie dziewczyny o rękę przy świątecznym stole jest dobrym pomysłem zwłaszcza wtedy, gdy jesteście tradycjonalistami, a rodzina odgrywa ogromną rolę w waszym życiu.

Zaręczyny podczas Świąt mogą być także zupełnie niespodziewane! Jak to zorganizować? Pierścionek może też być przecież cudownym prezentem pod choinkę, który zapadnie w pamięci twojej ukochanej jako najpiękniejsza niespodzianka. Taki upominek to z pewnością cudowny pomysł dla osoby, która uwielbia świąteczny klimat.

Sylwester – 31 grudnia

Wielkie odliczanie do Nowego Roku i… nowego etapu w życiu! Wielu parom młodym fajerwerki na niebie kojarzą się także z fajerwerkami w sercach, gdy wspominają swoje sylwestrowe zaręczyny. Dzięki oświadczynom w Sylwestra żegnają stary rok jako „dziewczyna” i „chłopak” i wchodzą w nowy rok jako narzeczeństwo. Takie rozpoczęcie kolejnego etapu w życiu nabiera jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru. Ponadto, noworoczne postanowienia i plany z pewnością będą już mogły dotyczyć także organizacji ślubu i wesela.

To świetny pomysł na oświadczyny zwłaszcza wtedy, gdy celebrujecie noc sylwestrową w jakiś wyjątkowy sposób – np. oglądając pokaz sztucznych ogni w jakimś tętniącym życiem mieście, podczas wspólnej wycieczki. Sprawdź miejsca na zaręczyny w Polsce i zaplanuj wypad, którego nigdy nie zapomnicie. Warto powiązać te dwa wydarzenia, aby chwila oświadczyn nabrała magicznej atmosfery!

Urodziny ukochanej

Czy pierścionek zaręczynowy może być dobrym prezentem urodzinowym? Oczywiście! Spraw twojej dziewczynie najpiękniejszą niespodziankę, prosząc ją o rękę w dniu jej urodzin. Możesz zadać to szczególne pytanie, gdy będziecie celebrować ten wyjątkowy dzień sam na sam, bądź w gronie bliskich, na urodzinowym przyjęciu. Wszystko zależy od Ciebie oraz od tego, jak chcesz, aby wyglądały Wasze zaręczyny.

Bez wątpienia wspólne świętowanie, radość i beztroska związane z tym wydarzeniem na zawsze pozostaną w waszej pamięci. A dodatkowo, o rocznicy zaręczyn na pewno nie zapomnicie!

Rocznica

Niezależnie od tego, czy jest to rocznica pierwszego spotkania, pierwszej randki, rozpoczęcia związku, wyznania sobie miłości, pierwszego pocałunku czy jakakolwiek inna ważna dla was data, z pewnością jest to dobry pomysł, aby właśnie ten dzień wybrać na zaręczyny. Może wybierzecie się w miejsce, które jest związane z tą rocznicą, by właśnie tam wkroczyć w kolejny etap związku?

Kolekcjonowanie wspomnień i powroty do ważnych chwil umacniają relację. Wspólne rocznice to symboliczny, sentymentalny dzień na zaręczyny.

kiedy zaręczyny jak nie w sylwestra
Unsplash

Zobacz także: Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, aby ukochana była zachwycona?

Nawet w najbardziej popularne daty możesz zaplanować nietypowe oświadczyny, które zachwycą wybrankę twojego serca. Dobrze przemyśl scenariusz tej wyjątkowej chwili, a z pewnością przygotujesz plan rodem z najpiękniejszej romantycznej komedii.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore