Kiedy się oświadczyć? Sprawdź najpopularniejsze dni na oświadczyny

Kiedy się oświadczyć? Sprawdź najpopularniejsze dni na oświadczyny
Adobe Stock

Kiedy jesteście w stałym związku i łączy Was prawdziwe uczucie, po pewnym czasie zaczynacie myśleć, jak zbudować wspólną przyszłość i kiedy będzie ten właściwy moment do zakładania rodziny. Wtedy właśnie w życiu każdego mężczyzny nastaje ta chwila, kiedy patrząc na swoją ukochaną, wie, że chce z nią spędzić resztę życia. Pozostaje jedynie zadać to jedno najważniejsze pytanie: „Czy zostaniesz moją żoną?” Zatem, kiedy się oświadczyć? Jak wybrać odpowiedni dzień i moment? Po jakim czasie uklęknąć przed wybranką? Podpowiadamy! 💍

Najczęściej zaręczyny planowane są jako niespodzianka, która ma być ogromnym zaskoczeniem dla dziewczyny. Po kryjomu sprawdza się więc, jakie rozmiary mają pierścionki zaręczynowe, jaka próba złota będzie najlepsza, przechowując ten wybrany w najbardziej niedostępnym miejscu. Wszystko po to, by zaręczyny były jeszcze większym, bardziej wzruszającym i emocjonującym przeżyciem. 😍 I całe szczęście! Tak ogromna niespodzianka staje się jednym z najpiękniejszych wspomnień w życiu.

Kiedy facet powinien się oświadczyć?

Kiedy najwcześniej zaczynasz myśleć o oświadczynach? Podobno dziewczyny chcą założyć pierścionek zaręczynowy na palec średnio po 2-3 latach związku. 💍 Jak to wygląda w przypadku mężczyzn? Wspólne życie to bardzo poważna decyzja i ciężko radzić w kwestiach sercowych. Natomiast znamy pewien sposób, który może Wam pomóc w podjęciu tej jakże ważnej decyzji. Podobno istnieje bowiem matematyczny wzór, którego wynik pokazuje, po ilu latach oświadczyć się dziewczynie. Rozwiązanie to opracował profesor Tony Dooley wykładowca na australijskiej uczelni University of New South Wales’s School of Mathematics and Statistics.

[(n-p) x 0,386] + p = wiek oświadczyn

N – maksymalny wiek, w którym chciałbyś wziąć ślub

P – wiek, w którym zaczynasz myśleć o stałym związku

Kiedy się oświadczyć - dziewczyna z pierścionek zaręczynowym na palcu
Adobe Stock

Według naukowców wynik ten sprawdza się w przypadku 40% mężczyzn. Czy jednak moment oświadczyn powinien być od niego zależny? Odpowiedź z pewnością znacie doskonale sami. Nie ma bowiem jednoznacznej odpowiedzi w tak ważnej kwestii. Na ten odpowiedni moment składa się bardzo wiele czynników. Przede wszystkim musicie wiedzieć, czy Wasza partnerka na pewno tego chce. 😉 Ty być może jesteś gotowy, ale czy ona również? Zrób rozeznanie. Możesz nawet podpytać jej przyjaciół, rodziców. Może okazać się, że Twoja dziewczyna już od dawna na to czeka i naprawdę chce się zaręczyć, ale równie dobrze może być kompletnie nieprzygotowana na oświadczyny i ślub. Istnieje jednak kilka kroków, które pomogą Ci sprawdzić czy to faktycznie najlepszy czas do zaręczyn.

Kiedy oświadczyć się dziewczynie? Cenne wskazówki

Czy istnieje idealny moment, aby oświadczyć się swojej wybrance serca? Odpowiedź brzmi: tak, jednak pod warunkiem, że odpowiesz sobie na kilka ważnych pytań. 🙂 Podejmując tak ważną decyzję w swoim życiu, musisz wiedzieć czy naprawdę tego chcesz, a przede wszystkim, czy Twoja ukochana podziela Twoje zdanie. Miej na nią uważność. Słuchaj jej. Pomyśl, czego może pragnąć, jak wymarzyła sobie ten wyjątkowy dzień. Czy lubi niespodzianki, a może chciałaby być przygotowana? Czy szybkie oświadczyny przypadną jej do gustu, a może woli, aby był to cały dzień romantycznych uniesień? Na te i wiele innych pytań musisz odpowiedzieć sobie sam. My jednak chcemy dać Ci kilka wskazówek.

Kiedy się oświadczyć - piękna blondynka z pierścionkiem zaręczynowym na palcu
Adobe Stock

Czy jesteś gotowy na wspólne życie?

To podstawowe pytanie, jakie mężczyzna powinien sobie zadać, zanim wyciągnie pierścionek. 💍 Związek to piękna sprawa, jednak małżeństwo to zupełnie inne historia. Czy jesteś utwierdzony w przekonaniu, że naprawdę tego chcesz? Zastanów się nad tym, zanim zaczniesz myśleć o zaręczynach. Weź głęboki oddech, usiądź i na spokojnie pomyśl, czy to z tą osobą chcesz być do końca życia? Czy jesteście razem szczęśliwi? Czy macie wspólne priorytety? Czy chcecie tego samego? Czy potraficie razem dzielić zarówno radości, jak i smutki? Odpowiedzi na te pytania powinny pomóc Ci w podjęciu decyzji na całe życie.

💡 Zobacz także: Czeka Was sesja narzeczeńska? Wybierz najlepszego fotografa!

Czy Twoja druga połówka również tego chce?

Zanim zaczniesz myśleć nad zaręczynami, upewnij się, że Twoja ukochana również tego chce. 👩‍❤️‍👨 Aby mieć pewność po prostu z nią porozmawiaj. Czasem jest tak, że kobiety wysyłają sygnały, że chcą oświadczyn. Mówią o tym, dają różne aluzje. Jeśli jednak to się nie dzieje, możesz sprawdzić grunt. Zapytaj ją, co sądzi o wspólnym życiu, małżeństwie, rodzinie. To bardzo ważne, aby znać jej zdanie zanim poprosisz ją o rękę.

Kiedy się oświadczyć - mężczyzna wkłada pierścionek zaręczynowy na palec kobiety
Adobe Stock

Co wiąże Cię z rodziną ukochanej?

Oczywiście, że nie żenisz się z jej rodziną, ale dobrze jest wiedzieć, jakie są Wasze stosunki oraz relacje. Czasem zdanie rodziny Twojej partnerki może wyraźnie wpłynąć na jej decyzję. 👩‍🦳👨‍🦳 Jeśli jesteś tradycjonalistą, możesz porozmawiać z przyszłymi teściami i zapytać ich o zdanie. Poparcie z ich strony powinno Cię uspokoić i dodać pewności.

💡 Zobacz także: Wybierz idealny pierścionek zaręczynowy dla Twojej ukochanej!

Kiedy się oświadczyć? Najlepsze dni na oświadczyny

Wyobraźmy sobie, że znajdujesz się w momencie, kiedy odpowiedziałeś sobie na wszystkie najważniejsze pytania i jesteś pewien, że to z tą osobą chcesz być do końca życia. Po podjęciu tej ogromnie ważnej decyzji, następnym krokiem jest wybranie daty. ⏰ Zaczynasz zastanawiać się, kiedy będzie ten idealny moment na oświadczyny. Pamiętaj, że to Wasze miłość i uczucia są najważniejsze. Bez względu na to czy wybierzesz bardzo popularną datę, czy całkowicie ją zaskoczysz, najważniejszym jest, abyś w tym dniu kierował się sercem. My zatem podpowiadamy, jakie dni są najpopularniejsze na zaręczyny.

Kiedy się oświadczyć - dłoń kobiety z pierścionkiem zaręczynowym na tle choinki
Adobe Stock

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia

24-26 grudnia to iście magiczny czas. Doskonała okazja, by wyznać swoim bliskim, jak bardzo są dla nas ważni. 🎄Dlatego też wielu mężczyzn wręcza wtedy swoim wybrankom pierścionki zaręczynowe. W święta można celebrować ten wyjątkowy moment w gronie najbliższych, co jeszcze bardziej umocni Waszą relację. Jeśli nie wiesz, kiedy się oświadczyć, poproś dziewczyny o rękę przy świątecznym stole. Jest to dobry pomysł zwłaszcza wtedy, gdy jesteście tradycjonalistami, a rodzina odgrywa ogromną rolę w Waszym życiu.

Kiedy się oświadczyć - oświadczyny w święta
Adobe Stock

Jeśli chcesz zaskoczyć Twoją ukochaną włóż pierścionek zaręczynowy do jednego z prezentów. 🎁 Taka niespodzianka na pewno zapadnie w pamięć Twojej ukochanej i nada tej wyjątkowej chwili jeszcze więcej czaru.

Sylwester 31 grudnia

Wielkie odliczanie do Nowego Roku i nowy etapu w życiu! 🥳 Wielu parom młodym fajerwerki na niebie kojarzą się także z fajerwerkami w sercach, gdy wspominają swoje sylwestrowe zaręczyny. Dzięki oświadczynom w Sylwestra żegnają stary rok jako „dziewczyna” i „chłopak” i wchodzą w nowy rok jako narzeczeństwo. Takie rozpoczęcie kolejnego etapu w życiu nabiera jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru. Ponadto, noworoczne postanowienia i plany z pewnością będą już mogły dotyczyć także organizacji ślubu i wesela.

Kiedy się oświadczyć - oświadczyny w Sylwestra
Adobe Stock

Walentynki 14 lutego

Walentynki to chyba jeden z najbardziej popularnych dat dla zaręczyn. Miłosne uniesienia, romantyczne chwile, cały świat na ten jeden dzień zamienia się w krainę miłości. 🥰 Nic więc dziwnego, że tak wielu mężczyzn decyduje się na oświadczyny właśnie w tym dniu. To dobry moment na zaręczyny zwłaszcza, gdy masz w zanadrzu jakąś niespodziankę dla swojej lubej. Możesz zrobić to podczas walentynkowego, wspólnego wyjazdu, kolacji przy świecach, a nawet w domu, aranżując w szczególny sposób przestrzeń. Piękny bukiet czerwonych róż i ukryte w nich pudełeczko z pierścionkiem zaręczynowym może być cudownym prezentem dla twojej ukochanej, jeśli oczywiście jest ona fanką tego święta. Bez wątpienia 14 lutego to dla wielu idealny dzień na zaręczyny.

Kiedy się oświadczyć - mężczyzna oświadcza się kobiecie w Walentynki
Adobe Stock

Urodziny ukochanej

Czy pierścionek zaręczynowy może być dobrym prezentem urodzinowym? Oczywiście! 🎁 Spraw Twojej dziewczynie najpiękniejszą niespodziankę, prosząc ją o rękę w dniu jej urodzin. Możesz zadać to szczególne pytanie, gdy będziecie celebrować ten wyjątkowy dzień sam na sam, bądź w gronie bliskich, na urodzinowym przyjęciu. Wszystko zależy od Ciebie oraz od tego, jak chcesz, aby wyglądały Wasze zaręczyny.

Kiedy się oświadczyć - oświadczyny w restauracji
Adobe Stock

Rocznica

Niezależnie od tego, czy jest to rocznica pierwszego spotkania, pierwszej randki, rozpoczęcia związku, wyznania sobie miłości, pierwszego pocałunku czy jakakolwiek inna ważna dla was data, z pewnością jest to dobry pomysł, aby właśnie ten dzień wybrać na zaręczyny. Może wybierzecie się w miejsce, które jest związane z tą rocznicą, by właśnie tam wkroczyć w kolejny etap związku? 👩‍❤️‍👨

Bez względu, w jakim czasie zdecydujesz się na oświadczyny, myśl przede wszystkim o Waszej miłości. 🥰 Pamiętaj, że oświadczasz się pierwszy raz i nie wszystko musi wyjść idealnie! Daj sobie na to przestrzeń. Jeśli chcesz na zawsze zostać ze swoją dziewczyną i naprawdę chcesz Waszego małżeństwa, podejmujesz wspaniałą decyzję. Dopasowanie między Wami to nadrzędna kwestia, a reszta ułoży się sama!

Podsumowanie tego artykułu

4.7/5 - (34)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore