• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Kiedy zaręczyny? Sprawdź najpopularniejsze dni na oświadczyny

Redakcja
Kiedy zaręczyny? Sprawdź najpopularniejsze dni na oświadczyny

Podjęcie decyzji dotyczącej daty zaręczyn leży z reguły po stronie przyszłego pana młodego. Jest wielu zwolenników i przeciwników wybierania na dzień oświadczyn jednej z najpopularniejszych dat. Jakie święta i okazje najczęściej skutkują rosnącą liczbą przyszłych par młodych? Poznaj najpopularniejsze dni na zaręczyny!

Najczęściej zaręczyny planowane są jako niespodzianka, która ma być ogromnym zaskoczeniem dla dziewczyny. Po kryjomu sprawdza się więc rozmiary pierścionków zaręczynowych, przechowuje go w najbardziej niedostępnym miejscu, planuje wszystkie szczegóły tej wielkiej chwili w ukryciu. Wszystko po to, by zaręczyny były jeszcze większym, bardziej wzruszającym i emocjonującym przeżyciem. I całe szczęście! Tak ogromna niespodzianka staje się jednym z najpiękniejszych wspomnień w naszym życiu.

Wiele kobiet zastanawia się, kiedy facet jest gotowy na zaręczyny, myśląc, że w jakiś sposób będą w stanie przewidzieć jego zamiary. Panie bardzo często chcą „przygotować się” na tę chwilę i spodziewają się jej, snując domysły co do daty oświadczyn. Nie warto jednak psuć sobie niespodzianki!

Zaręczyny w najpopularniejsze dni są dobrym pomysłem, jeżeli oboje jesteście sentymentalni i lubicie tradycyjne podejście do tematu. Kiedy dużą wagę przywiązujecie do określonych świąt i celebrujecie je z dużym zaangażowaniem, wtedy ta niezwykle silnie łącząca was chwila będzie miała jeszcze większe znaczenie.

Paradoksalnie, jeśli chcesz, aby wasze zaręczyny były ogromną niespodzianką, w niektórych przypadkach te najpopularniejsze daty będą dobrym rozwiązaniem. Jeśli twoja dziewczyna żartobliwie stwierdziła kiedyś, że „wszyscy zaręczają się w święta”, to być może właśnie klęknięcie przed nią w tym czasie będzie dla niej największym zaskoczeniem! Taki pomysł na zaręczyny „na przekór” będzie świetny, jeśli oboje macie swobodne podejście do wszelkich symbolik i dat. Wykorzystaj dobre poczucie humoru swojej ukochanej do tego, by zaplanować zaskakujące oświadczyny.

Najpopularniejsze dni na zaręczyny

Walentynki – 14 lutego

Święto zakochanych sprzyja miłosnym wyznaniom. Wszechobecny romantyczny nastrój, mnóstwo zakochanych par, gorąca atmosfera… Nic dziwnego, że tak wielu panów decyduje się tego dnia na tak ważny krok. To dobry moment na zaręczyny zwłaszcza, gdy masz w zanadrzu jakąś niespodziankę dla swojej lubej. Możesz zrobić to podczas walentynkowego, wspólnego wyjazdu, kolacji przy świecach, a nawet w domu, aranżując w szczególny sposób przestrzeń.

Jeśli zastanawiasz się jednak, kiedy zaręczyny będą największą niespodzianką dla twojej wybranki, lepiej nie rób tego właśnie w ten dzień. To moment, w którym panie są szczególnie wyczulone na wszelkie niespodzianki i łatwo wtedy o przedwczesne odkrycie twoich planów!

zaręczyny w walentynki z pięknym brylantowym pierścionkiem i różami
Pexels

Zobacz także: Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Sprawdź, aby uniknąć wtopy!

Święta Bożego Narodzenia – 24-26 grudnia

Święta to radosny czas, w którym jest coś magicznego. To doskonała okazja, by wyznać swoim bliskim, jak bardzo są dla nas ważni. Dlatego też wielu mężczyzn wręcza wtedy swoim wybrankom pierścionki zaręczynowe. W święta można celebrować ten wyjątkowy moment w gronie najbliższych, co jeszcze bardziej umocni waszą relację. Poproszenie dziewczyny o rękę przy świątecznym stole jest dobrym pomysłem zwłaszcza wtedy, gdy jesteście tradycjonalistami, a rodzina odgrywa ogromną rolę w waszym życiu. Pierścionek może też być cudownym prezentem pod choinkę, który zapadnie w pamięci twojej ukochanej jako najpiękniejsza niespodzianka.

Sylwester – 31 grudnia

Wielkie odliczanie do Nowego Roku i… nowego etapu w życiu! Wielu parom młodym fajerwerki na niebie kojarzą się także z fajerwerkami w sercach, gdy wspominają swoje sylwestrowe zaręczyny. Dzięki oświadczynom w Sylwestra żegnają stary rok jako „dziewczyna” i „chłopak” i wchodzą w nowy rok jako narzeczeństwo. To świetny pomysł na oświadczyny zwłaszcza wtedy, gdy celebrujecie noc sylwestrową w jakiś wyjątkowy sposób – np. oglądając pokaz sztucznych ogni w jakimś tętniącym życiem mieście, podczas wspólnej wycieczki. Sprawdź miejsca na zaręczyny w Polsce i zaplanuj wypad, którego nigdy nie zapomnicie. Warto powiązać te dwa wydarzenia, aby chwila oświadczyn nabrała magicznej atmosfery!

Urodziny ukochanej

Czy pierścionek zaręczynowy może być dobrym prezentem urodzinowym? Oczywiście! Spraw twojej dziewczynie najpiękniejszą niespodziankę, prosząc ją o rękę w dniu jej urodzin. Wspólne świętowanie, radość i beztroska związane z tym wydarzeniem na zawsze pozostaną w waszej pamięci, a o rocznicy zaręczyn na pewno nie zapomnicie.

Rocznica

Niezależnie od tego, czy jest to rocznica pierwszego spotkania, pierwszej randki, rozpoczęcia związku, wyznania sobie miłości, pierwszego pocałunku czy jakakolwiek inna ważna dla was data, wspólne rocznice to symboliczny, sentymentalny dzień na zaręczyny.

kiedy zaręczyny jak nie w sylwestra
Unsplash

Zobacz także: Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, aby ukochana była zachwycona?

Nawet w najbardziej popularne daty możesz zaplanować nietypowe oświadczyny, które zachwycą wybrankę twojego serca. Dobrze przemyśl scenariusz tej wyjątkowej chwili, a z pewnością przygotujesz plan rodem z najpiękniejszej romantycznej komedii.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu