• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

O czym i jak pisać z dziewczyną, którą chcesz bliżej poznać?

O czym i jak pisać z dziewczyną, którą chcesz bliżej poznać?

Stało się! Postanowiłeś zrobić ten pierwszy krok i zacząć chodzić na randki, ale nie do końca wiesz, jak zagadać, by nie wyjść na kogoś, kto stosuje „tani podryw”. A może zależy ci na konkretnej osobie, ale nie masz pojęcia, jak pisać z dziewczyną, jakie tematy poruszać, o czym mówić, a co pomijać…

To normalne, że jesteś zagubiony! Zależy ci przecież na romantycznej relacji z drugą osobą, chcesz dobrze wypaść. Co więc robić? Czy warto podsuwać nowo poznanej dziewczynie wiersze o miłości, czy raczej to ją odstraszy? A może sugestywnie podsyłać zagraniczne i polskie piosenki o miłości i czekać na reakcję? Co jest świetnym wyborem, a co może okazać się konwersacyjną klapą?

O czym pisać z dziewczyną, którą chciałbyś bliżej poznać?

Spotkaliście się na imprezie, okazało się, że macie wspólnych znajomych. Wymiana spojrzeń i uśmiechów już dawno za wami, ba! przedstawiono was sobie, ale nie mieliście czasu lub sposobności dłużej porozmawiać. Podjąłeś decyzję – znalazłeś ją w mediach społecznościowych i po godzinach przeglądania jej zdjęć, w końcu otwierasz okienko do konwersacji. Wszystko brzmi świetnie, ale… nie wiesz, o czym pisać z dziewczyną, o której wiesz tyle, że ma wspaniały śmiech i chcesz ją bliżej poznać.

Kilkukrotnie zaczynasz rozmowę, ale przed wysłaniem usuwasz wszystko, bo wydaje ci się słabe, głupie, beznadziejne. No więc o czym i jak pisać z dziewczyną? Pewnych tematów, które pomogą przełamać lody, jest kilka:

 • impreza, na której się poznaliście, byliście ostatnio – dobry temat do rozpoczęcia rozmowy, bo nawiązuje do wspólnych wspomnień, możecie omówić, co było fajne, a co nie, itp.,
 • nawiązanie do wpisu lub innych aktywności dziewczyny w portalach społecznościowych – jeśli masz ją w znajomych, to pokaż, że czytasz posty, które publikuje, albo komentarze na fanpage’ach. To pokaże, że jest dla ciebie ważna i że tematy, które porusza są dla ciebie interesujące. Pamiętaj tylko, by nie przesadzić! Jeśli wymienisz kilkanaście różnych wpisów albo wspomnisz o tym, że lubi komentować cytaty o związku, to możesz wyjść na osobę nadgorliwą lub dotykającą zbyt delikatnych tematów,
 • jej lub wspólne pasje – jeździ na rowerze albo uwielbia górskie wędrówki? A może okazało się, że oboje uwielbiacie ten sam zespół? Wykorzystaj to w rozmowie!
mężczyzna siedzi na schodach, korzysta z telefonu i uśmiecha się
Envato

Zobacz także: Czym jest miłość? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele

Jak pisać z dziewczyną – przykłady ciekawych „zaczepek”

Przede wszystkim pamiętaj, że ten pierwszy krok jest kluczowy. Dlatego poświęć dużo czasu na to, by zastanowić się, jak napisać do dziewczyny po raz pierwszy. Potrzebna ci „zaczepka”, czyli coś, na co zechce odpisać. Musisz mieć na uwadze to, że może nie być zainteresowana zwykłym „cześć” lub uśmiechniętą emotką ze strony osoby, której prawie nie zna.

Chcesz wiedzieć konkretnie, jak pisać z dziewczyną? Przykłady można by mnożyć, ale prawda jest brutalna: każda kobieta jest inna, nie ma więc jednego tekstu, na który każda zareaguje. Znajdą się na pewno dziewczyny, którym spodoba się pytanie, czy spadły z nieba, albo propozycja, by wykonać wspólnie quiz dla par, ale to nie jest uniwersalny pomysł. Jednak nie martw się – możesz wykorzystać pewne schematy, które pomogą zaintrygować kobietę. Trzymaj się jednak zasady, by komunikat, który napiszesz, dopasować do odbiorcy, czyli tej konkretnej dziewczyny:

 • niebanalny ukryty komplement – jeśli kobieta ma naturalne zdjęcie (nie widać ingerencji aplikacji i programów graficznych), napisz jej np. „WOW, nie sądziłem, że filtry na Snapie potrafią tak upiększać”. Zaintrygujesz ją! Z pewnością odpisze, że nie użyła żadnych filtrów i nie rozumie, o co chodzi. Wtedy wkroczysz z przeprosinami i informacją, że wygląda tak pięknie, że nic dziwnego, że pomyślałeś, że ingerowała w to technologia. Będzie jej miło!
 • zauważ drobny szczegół – w wiadomości zawrzyj coś, co napisała na swoim profilu albo widać na zdjęciu, dodaj na końcu pytanie i gotowe! Dziewczyna będzie wiedziała, że to nie jest wiadomość kopiuj-wklej do wszystkich. Przykład: „Hej, czy to kubek z Przyjaciół? Uwielbiam ten serial, muszę wiedzieć, gdzie go dorwałaś!”.
 • przekuj wadę w zaletę – jesteś nieśmiały? Wykorzystaj to! Stylizowanie się na kogoś, kim się nie jest, jest często widoczne gołym okiem, nawet w internecie… Dlatego jeśli napiszesz np. „Cześć, długo się wahałem, czy do ciebie napisać, w końcu uznałem, że raz kozie śmierć. To prawdziwy przełom w moim życiu!”. Dziewczyna zapewne odpisze, że super być jego częścią albo że nie wyglądasz na nieśmiałego. I… rozmowa będzie toczyć się dalej.
mężczyzna zastanawia się jak pisać z dziewczyną
Envato

Zobacz także: Jak przeprosić dziewczynę. Najlepsze sposoby na zażegnanie kłótni

Jak napisać do dziewczyny, której nie znam?

OK, jeśli masz jakąś wiedzę o osobie, to pewnie wymyślisz, o czym pisać z dziewczyną. Gorzej jest, gdy zastanawiasz się, jak zacząć pisać z dziewczyną, która jest ci zupełnie nieznajoma i nie wiesz o niej nic… Wtedy łatwo o błędy:

 • wysyłanie emotikonek – irytujące i nic nie wnosi do rozmowy,
 • wysyłanie samego powitania – „hej, co słychać, co u ciebie, jak się masz?” – to teksty, na które prawdopodobnie nie odpisze ci nieznajoma,
 • tanie komplementy – unikaj haseł o tym, że jest pięknym aniołem albo że ma cudowne oczy. Czy myślisz, że ktoś, kto cię nie zna, uzna to za chwytliwe?
 • nieumiejętne wykorzystanie drobnych wiadomości – znasz tylko jej nick i datę urodzenia, więc wysyłasz jej tekst o tym, że wasze znaki zodiaku dopasowanie mają niemal 100-procentowe… Niekoniecznie dobry pomysł.

Skorzystaj raczej z tego, co dziewczyna pisze o sobie między wierszami, z informacji zawartych w jej profilu lub z tego, co jest na zdjęciu profilowym. Wykorzystaj to do umiejętnego zaintrygowania jej!

Jak zacząć pisać z dziewczyną, by zainteresować ją swoją osobą?

Początki konwersacji nigdy nie są łatwe. Dlatego warto przemyśleć to, jak zacząć pisać z dziewczyną – o tym już wiesz. Powinieneś nienachalnie skupić się na niej. Ale czy wiesz, jak pisać z dziewczyną, by zainteresować ją sobą? To proste: podkreśl wspólną pasję lub hobby. Oboje lubicie gry komputerowe? Zapytaj ją o jej ulubioną i powiedz o swoich faworytach. Co ważne, nawet jeśli lubi zupełnie inny rodzaj gier niż ty – nie krytykuj jej wyboru! Pokaż, że jako ekspert w tej dziedzinie widzisz plusy gier, które ona uważa za najlepsze. Spytaj, czy czytała komiksy albo widziała film nawiązujący do tej gry. I opowiedz o swoich wrażeniach.

Zawsze najpierw słuchaj, dopytaj, ale też otwórz się i opowiedz o sobie. Zobaczysz, że po kilku zdaniach przestaniesz się zastanawiać, jak rozmawiać z dziewczyną. Po prostu będziesz to robić!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu