Jak przeprosić dziewczynę. Najlepsze sposoby na zażegnanie kłótni

Jak przeprosić dziewczynę. Najlepsze sposoby na zażegnanie kłótni

Każdy z nas pragnie stworzyć udany, pełen miłości związek. Bywa, że mniej lub bardziej świadomie, popełniamy błędy, które ranią drugą osobę i nie wiemy jak je naprawić, chcąc wynagrodzić ukochanej osobie doznaną krzywdę. Zanim podejmiemy kroki, aby zrekompensować zadany cios, w pierwszej kolejności musimy przeprosić za swoje słowa lub zachowanie. Poniżej podpowiadamy jak przeprosić dziewczynę w najbardziej szczery i ujmujący sposób.

Aplikacja wesele z klasą

Jak przeprosić dziewczynę za drobny błąd, który ją zranił?

Życie w związku to wspaniałe uczucie. Jednak bez względu na to jak bardzo dbamy o swoją drugą połówkę, bywa że popełniamy błędy nawet nieświadomie, nie wiedząc że nasze zachowanie zrani najważniejszą dla nas osobę. Często bagatelizujemy drobne przewinienia i nie wiedząc jak przeprosić dziewczynę, pozostawiamy je bez komentarza. Aby ułatwić sobie ten pierwszy krok, skorzystaj z poniższych porad:

Oferty promowane

  • Po prostu to powiedz. Prawdziwy mężczyzna nie wstydzi się słowa “przepraszam”. Jeżeli zrobiłeś coś, co zraniło twoją dziewczynę, powiedz że jest ci z tego powodu przykro i dopilnuj, by podobna sytuacja nie miała miejsca. Szczerość i umiejętność przyznawania się do błędu to podstawa udanego związku.
  • Jeżeli nie masz pomysłu co powiedzieć, sięgnij po cytaty o związku. Z pewnością pomogą ci ubrać w słowa to co czujesz i pokażą twojej dziewczynie, jak bardzo ci na niej zależy. Te zabawne dodatkowo szybko rozładują powstałe między wami napięcie.
  • Nie ma nic lepszego na chandrę, niż tabliczka czekolady. Obdaruj swoją ukochaną odrobiną słodkości. Te bardziej wyszukane mają wytłoczony napis, który podkreśli twoje dobre intencje.
  • Nie zapominaj o kwiatach. Wszystkie kobiety je uwielbiają!

Drobne błędy, które nie są efektem działania z premedytacją, z pewnością nie zaważą na losach waszego związku, ale warto podkreślić jak ważna jest dla was ta relacja i nie chcecie jej osłabiać nawet najmniejszymi nieporozumieniami.

Jak przeprosić kobietę – pomysły na oryginalne przeprosiny, które zrobią wrażenie

Kiedy wypowiedzenie słowa “przepraszam” nie stanowi dla ciebie problemu, ale czujesz że to za mało, chciałbyś zrobić coś, co poprawi nastrój, pozytywnie zaskoczy i rozbawi twoją ukochaną, warto sięgnąć po rozwiązania, które wymagają więcej wysiłku i samodzielnej pracy. Oto oryginalne pomysły jak przeprosić kobietę żeby wybaczyła, z których może skorzystać każdy:

  • Przygotuj wyjątkową kolację. Przez żołądek do serca – powszechnie znane powiedzenie znajduje swoje potwierdzenie w rzeczywistości, udowadniając że w starych powiedzeniach jest sporo prawdy. Żadna kobieta, nie pozostanie obojętna wobec takiej formy przeprosin.
  • Podaruj jej wiersze o miłości. Najlepiej stworzone przez siebie. Bez względu na to czy masz lekkie pióro, czy nie. Możesz to zrobić w zabawnej formie lub podejść do zadania z pełnym profesjonalizmem. Wiersz czy piosenka, takie zaangażowanie z pewnością rozczuli twoją ukochaną i będzie stanowiło wyjątkową pamiątkę.
  • Zaplanuj jej wyjątkowy dzień. Jeżeli przez twoje zachowanie ona poczuła się zraniona, czas by zrekompensować to cierpienie. Spraw, by dzięki tobie przez cały dzień czuła się absolutnie wyjątkowo. Zastanów się co sprawia jej najwięcej przyjemności, co lubi jeść, jakie ma hobby, co lubi robić gdy jesteście razem. Przygotuj jej ulubione śniadanie, okazuj dużo czułości, zabierz na spacer w ulubione miejsce, do kina lub teatru, spędźcie ten dzień tylko we dwoje.

Bez wątpienia czas i zaangażowanie to najlepszy pomysł na przeprosiny, który możemy zaoferować najbliższej sercu osobie.

para trzymająca się za ręce
Unsplash

Zobacz także: Quiz dla par jako pomysł na nudne popołudnie lub… ciekawą zabawę weselną!

Zastanawiasz się, jak przeprosić dziewczynę sms-em? Sprawdź, czy to dobry pomysł

Umówmy się – przeprosiny wysłane za pośrednictwem sms-a, nie są dobrym pomysłem. Są jednak sytuacje, w których warto skorzystać z tej formy przeprosin, równolegle z inną. Kiedy żyjemy w związku na odległość, gdy emocje wezmą górę i dziewczyna ignoruje twoje telefony lub gdy podczas rozmowy w cztery oczy, nie potrafisz ubrać w słowa swoich uczuć. Zatem jak przeprosić dziewczynę, gdy spotkanie nie jest możliwe? Warto, abyś w tych sytuacjach napisał ukochanej to, co chcesz jej przekazać, na spokojnie analizując co stanowi źródło problemu i dlaczego tak się zachowałeś. Taka wiadomość może stanowić wstęp do rozmowy telefonicznej lub spotkania, szczególnie gdy dzieli was duża odległość i nie macie możliwości rozwiązania problemu na gorąco. Fajnym pomysłem będą cytaty o miłości, które możesz wkleić w wysyłaną wiadomość. Czasem słowa innych osób pozwalają wyjątkowo dobrze wyrazić to, co czujemy.

Jak przeprosić za zdradę lub inną równie poważną krzywdę?

Zdrada jest bardzo złożonym tematem, jeżeli pojawi się w związku obie strony będą musiały zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem oraz wykazać równie dużą motywacją do przepracowania tego problemu. Pierwszy krok stanowią przeprosiny, skrucha i gotowość do odbudowania związku ze strony osoby, która zawiodła zaufanie partnera. Słowo “przepraszam” jest najważniejsze, a tuż za nim musi iść działanie potwierdzające je. Musimy pokazywać każdego dnia, że ten związek jest dla nas najważniejszy i zrobimy wszystko, żeby go odbudować. Należy również pamiętać, aby wyjaśnić dlaczego dopuściliśmy się zdrady, co dokładnie spowodowało że tak postąpiliśmy.

Aby nie dopuścić do zdrady, warto słuchać i obserwować siebie. Pytać czego tak naprawdę potrzebujemy. Często zdrada pojawia się w naszych snach. Aby dowiedzieć się co oznacza, wystarczy sięgnąć po sennik. Zdrada z młodą kobietą lub mężczyzną oznacza pragnienie odskoczni od rzeczywistości. Zdrada z kimś starszym, wskazuje na podświadome marzenie o stabilizacji i większym poczuciu bezpieczeństwa.
Dla wielu osób duże znaczenie mają znaki zodiaku i dopasowanie, które między nimi zachodzi. Być może zanim wejdziemy w związek warto poznać znak zodiaku ukochanej i prześledzić horoskop partnerski.

Z biegiem lat i rosnącym stażem związku, coraz bardziej się poznajecie i wzajemnie docieracie. Drobne sprzeczki pojawiają się na każdym etapie bycia razem, dlatego warto od czasu do czasu sprawdzić nowe pomysły jak przeprosić dziewczynę. To dzięki nim możemy tworzyć trwałe i zdrowe relacje.

4.9/5 - (20)

Katarzyna Grabowska

Katarzyna Grabowska

Absolwentka prawa, miłośniczka włoskich przysmaków i produkcji filmowych Złotej Ery Hollywood. Interesuje się psychologią, kryminologią, szeroko rozumianą sztuką oraz wnętrzarstwem. Idealny ślub? Powinien odzwierciedlać temperament i zainteresowania młodej pary.

Więcej artykułów autora Katarzyna Grabowska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore