• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Jak przygotować mowę zaręczynową? Co powiedzieć?

Jak przygotować mowę zaręczynową? Co powiedzieć?

„Wyjdziesz za mnie?” to trzy najważniejsze słowa, które mężczyzna mówi kobiecie podczas oświadczyn. Jak zasugerować swojej wybrance, że to pytanie za chwilę padnie i jak wprowadzić ją w wyjątkową atmosferę? Jak rozpocząć zaręczyny? Co powiedzieć? Mowa zaręczynowa to coś, co sprawi, że ten moment będzie naprawdę magiczny.

Zaręczyny?! Co powiedzieć? Każdy mężczyzna zastanawia się nad tym, w jaki sposób zadać to magiczne, najważniejsze pytanie podczas zaręczyn. Powiedzenie go tak nagle, w jakiejś wybranej sytuacji, wydaje się takie… przypadkowe. Warto rozpocząć zaręczyny od przynajmniej krótkiego wyznania miłości, aby zbudować odpowiedni nastrój i napięcie. Taka „przemowa na zaręczyny” budzi w wielu przyszłych narzeczonych wiele niepokoju i stresu, a zupełnie niepotrzebnie. Podpowiemy ci, co powiedzieć podczas oświadczyn, aby wydarzenie to było idealne.

Zaręczyny – co powiedzieć? Krótki poradnik

 • W pierwszej kolejności po prostu samodzielnie zastanów się, co chcesz powiedzieć podczas oświadczyn. Czy chcesz wyznać ukochanej, jak bardzo jest dla ciebie ważna, że chcesz założyć z nią rodzinę, budzić się przy niej każdego dnia? Podsumuj to, co razem przeżyliście, przypomnij sobie, kiedy po raz pierwszy pomyślałeś o ślubie… A może opowiedz historię pierścionka? Postaraj się wymyślić słowne „wprowadzenie” do oświadczyn, które będzie odzwierciedleniem twoich uczuć.
 • Dopasuj styl i słownictwo do tego, w jaki sposób rozmawiacie ze sobą na co dzień. Na pewno macie swoje wyjątkowe powiedzonka i słowa, które tworzą Wasz wspólny język. Pamiętaj, że najpiękniejsze słowa płyną prosto z serca i nie są skopiowane od innych. Chyba, że chcesz odtworzyć zaręczyny z ulubionej książki lub filmu swojej wybranki – to też jest dobry pomysł, jeśli planujesz nietypowe oświadczyny.
 • Zastanów się, co powiesz po otrzymaniu odpowiedzi. Wyobraź sobie ten moment i emocje, które będą Ci towarzyszyć. Na pewno twoja wybranka będzie miała sporo do powiedzenia, ale ty nie możesz przecież zamilknąć! Jeśli zdecydowałeś się na wstępną mowę, wypada ją równie pięknie zakończyć. Możesz wtedy powiedzieć, jak wielkim szczęściarzem się czujesz, że pękasz z dumy i obiecujesz, że do końca życia twoja ukochana będzie przy tobie szczęśliwa.

Przemowa na zaręczyny – przykład kilku zdań, które może zawierać

Wszyscy wiemy, jak w hollywoodzkich filmach wygląda przysięga małżeńska, która jest kulminacyjnym momentem romantycznej historii. Zwykle małżonkowie decydują się na romantyczną przemowę, która wzrusza wszystkich słuchaczy. Przemowa na zaręczyny, przypominająca taką przysięgę, będzie również bardzo wzruszającym momentem.

Poniżej przytoczyliśmy kilka prostych, pomocnych sformułowań, które możesz wpleść do twojej przemowy.

 • Pamiętam jak dziś moment, w którym się poznaliśmy. Byłaś wtedy… Przyciągnęłaś moją uwagę tym, że… Zachwyciłaś mnie swoim… Zapamiętałem, że zrobiło na mnie ogromne wrażenie to, że…
 • Kiedy poznawałem cię bliżej, najbardziej zaskoczyło mnie to, że… Zmieniłaś moje nastawienie w kwestii… Nauczyłaś mnie tego, że… Zrozumiałem, że tak naprawdę najważniejsze w życiu jest dla mnie… Nigdy bym nie pomyślał, że…
 • Uwielbiam nasze wspólne… Nie mógłbym żyć bez naszych… Moje życie nabrało sensu dzięki temu, że… Czuję, że jestem szczęśliwy, wtedy gdy ty…
 • Chciałbym, abyś wiedziała, że… Pragnę, abyś czuła się…
 • Dzięki tobie czuję, że… Kiedy jestem przy tobie, wiem, że… Spędzając z tobą czas, myślę o…
 • Marzę o tym, abyśmy za 20 lat… Widzę nas za kilkadziesiąt lat, jak… Wierzę, że do końca życia będziemy… Każdego dnia będę ze wszystkich sił starał się, byś… Snucie wspólnych planów sprawia, że…
 • Wiem, że jako moja żona, będziesz… Chciałbym być mężem, który… Obiecuję ci, że nasza przyszłość… Razem będziemy…

Jeśli zastanawiasz się, jakich słów użyć, posłuchaj także polskie piosenki o miłości, które pełne są pięknych wyznań. Pewne zwroty, trafne porównania i metafory mogą być dla ciebie inspiracją, ale ABSOLUTNIE nie kopiuj ich w niezmienionej formie! Przemowa na zaręczyny powinna być swobodna, naturalna, a przede wszystkim TWOJA.

Co powiedzieć ukochanej na oświadczynach, jeśli bardzo się stresuję?

Pamiętaj, że nie chodzi o to, byś na pamięć uczył się mowy zaręczynowej, ale żebyś dobrze przemyślał to, co powiedzieć ukochanej na oświadczynach. Emocje, które będą Ci towarzyszyć i tak prawdopodobnie, wezmą górę, ale warto, byś skupił się na najważniejszym przekazie. Jeśli wiesz, że żadna przemowa na zaręczyny się nie uda, bo na pewno bardzo się zestresujesz, to nic nie szkodzi! Proste słowa i krótka, aczkolwiek piękna prośba o rękę z pewnością wystarczą! Powiedz po prostu:

 • Jesteś dla mnie najważniejsza na świecie i pragnę spędzić z tobą całe życie. Czy chciałabyś spędzić je ze mną?
 • Tak mocno cię kocham, że jedyne, czego pragnę, to abyś została moją żoną. Wyjdziesz za mnie?
 • Chciałbym każdego dnia, do końca życia budzić się przy tobie i trzymać cię za rękę. Czy zostaniesz moją żoną?

Oczywiście, to jedynie bardzo swobodne propozycje na zaręczyny. Mamy po prostu na myśli to, że wystarczy coś naprawdę prostego, a i tak magia tej chwili będzie dla was niezapomniana.

Przygotuj kwiaty na zaręczyny, piękny pierścionek (oczywiście sprawdź rozmiary pierścionków zaręczynowych, nim go kupisz) i do dzieła! Trzymamy kciuki! Na pewno wszystko pięknie wypadnie!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu