Album ślubny – stwórz oryginalną i sentymentalną pamiątkę najpiękniejszego dnia w życiu!

Album ślubny – stwórz oryginalną i sentymentalną pamiątkę najpiękniejszego dnia w życiu!

W dobie smartfonów i tabletów, a tym samym łatwo dostępnej fotografii, mamy mnóstwo zdjęć, przeróżnych ujęć i filmików pamiątkowych w wersji cyfrowej. Bardzo łatwo je przeglądać w mediach społecznościowych i na urządzeniach mobilnych. Coraz rzadziej decydujemy się na wywoływanie zdjęć w wersji papierowej, a album uzupełniamy tylko przy szczególnych okazjach. Właśnie dlatego ważne jest, aby album ślubny był papierowy!

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców, chrzest dziecka, okrągłe urodziny babci czy inne rodzinne wydarzenia to nie lada wyzwanie! Zazwyczaj chcemy wręczyć coś oryginalnego i ładnego. Prędzej czy później, pośród wielu propozycji, pojawia się w naszej głowie opcja przygotowania albumu z pamiątkowymi zdjęciami kryjącymi masę wspomnień! Jeśli tylko znajdziemy odpowiednie ujęcia, z pewnością sprawi radość obdarowanemu. Album ze zdjęciami można wręczyć również rodzicom pary młodej, zamieszczając w nim wszystkie ważne fotografie z dzieciństwa i okresu dorastania. Jest też piękną pamiątką ze ślubu i wesela!

Zdjęcia ze ślubu to wspaniały prezent dla młodych oraz rodziny, ale także dla ukochanego! Plener ślubny z zachodzącym słońcem w tle, albo sesja buduarowa z przygotowań do ślubu to idealny materiał na przygotowanie niepowtarzalnego albumu. To właśnie na tych fotografiach będziesz wyglądała przepięknie i warto je mieć zawsze pod ręką! Przygotowanie albumu wbrew pozorom to nie tylko wklejenie zdjęć na kartkach. Wymaga chwili zastanowienia, wybrania odpowiednich kadrów i oprawy dla nich. Zobacz, jaki album warto wybrać!

Album ślubny – rustykalny, drewniany czy skórzany?

Album ślubny to trwała pamiątka ze ślubu. Przybiera książkową mniej lub bardziej tradycyjną formę kartek ze zdjęciami. Często przygotowywany jest przez firmy fotograficzne, które wykonują zdjęcia na waszym ślubie i weselu. Projekty te są jednak zwykle dość standardowe. Mimo że wyglądają ładnie, to jednak nie wyróżniają się niczym szczególnym. Dlatego warto wybrać propozycję nietuzinkową i oryginalną.

Hitem ostatnich lat jest album ślubny wykonany z naturalnych materiałów, na przykład drewniany lub ze skóry. Doznania płynące z trzymania takiego albumu w rękach są niesamowite. Do tego zapach drzewa, kwiatów lub skóry i wy w roli głównej! Takie albumy będą stanowiły świetne uzupełnienie, jeśli planujecie rustykalne wesele. Nie tylko dobrze prezentują się w nich zdjęcia, ale także same są bardzo fotogeniczne!

Album ślubny może zatem przybierać różną formę – jeśli dodasz kilka suszonych kłosów lub inny polny akcent wklejany między zdjęciami – będzie rustykalny. Jeśli natomiast wybierzesz tradycyjną, klasyczną okładkę lub fotoksiążkę, będzie uniwersalną i elegancką pamiątką odpowiednią dla każdego gościa. Oczywiście możesz też zamówić album ślubny, który będzie spersonalizowany albo przygotować ręcznie robiony prezent!

Album ślubny
Unsplash

Zobacz także: Szukasz artykułów ślubnych – zajrzyj do naszego katalogu i znajdź najlepszą ofertę na księgi czy prezenty dla gości

Jakie zdjęcia wybrać do albumu ślubnego?

Album ślubny to nie tylko okładka i ozdoby, ale przecież przede wszystkim fotografie i odwieczny dylematy – jakie zdjęcia powinny się w nim znaleźć. Wszystko zależy od przeznaczenia albumu. Jeśli stanowi on pamiątkę dla gości weselnych – fotografie powinny uwzględniać przebieg uroczystości i wesela i przedstawiać najlepsze momenty! Jeśli szykujesz album ślubny i chcesz wybrać zdjęcia dla rodziców, na pewno będzie im miło, kiedy znajdą się w nim fotografie właśnie z nimi. Jeżeli natomiast szykujesz album dla ukochanego – wybierz najbardziej romantyczne lub szalone zdjęcia prezentujące chwile, które tak doskonale zrozumiecie tylko wy!

Standardowo w albumie ślubnym znajduje się od ok. 40 do 100 zdjęć. Jeśli będzie ich za dużo – straci swój urok i oglądanie stanie się nudne. Czasem wybór najlepszego ujęcia nie jest łatwy, ale nie warto umieszczać kilku takich samych fotografii. Lepiej w to miejsce wkleić inne ujęcie. Oczywiście to, jakie zdjęcia znajdą się w albumie ślubnym, zależy tylko od was. Jeśli czujecie, że na okładce powinno znaleźć się zdjęcie z rodzicami – właśnie tak zróbcie! Jeśli jednak chcecie przygotować wersję bardziej z humorem – możecie wraz z żartobliwym tekstem wybrać zdjęcie, na którym się przekomarzacie i w takiej konwencji utrzymać również środek albumu. To wy decydujecie! 

Personalizowany album ślubny – czy warto?

Jest wiele ofert albumów ślubnych wykonywanych standardowo na życzenie pary młodej razem z usługą fotograficzną. Te albumy na pewno są sprawdzonym rozwiązaniem. Dzięki doświadczeniu fotografów i zakładów wykonujących takie pamiątki możecie mieć pewność, że nie będzie żadnych wpadek.

Jeśli jednak szukasz czegoś oryginalnego – nic tak nie wyciska łez, jak spersonalizowany prezent, dzięki któremu obdarowana osoba wie, że został przygotowany wyłącznie z myślą o niej! Personalizowany album może zawierać konkretne cytaty, które powtarzane są waszej rodzinie, nazwy miejsc wyjątkowych dla was lub też ulubione słowa, liczby, czy symbole. Wybór motywu przewodniego takiego albumu może być spójny z charakterem wesela, ale też stanowić nową, świeżą propozycję. Jeśli dodacie do tego kilka wzruszających ujęć, z pewnością pamiątka ta będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.

Jeżeli tylko czas i możliwości wam na to pozwalają, możecie przygotować specjalne, personalizowane albumy ślubne dla poszczególnych gości wesela pełniących ważne funkcje np. świadkowej i świadka oraz dla rodziców. Będzie to na przykład forma podziękowania dla rodziców, a jednocześnie niesamowita pamiątka i wielka satysfakcja dla was z przygotowania czegoś niezwykłego!

Album ślubny
Pexels

Zobacz także: Księga gości weselnych – jaką wybrać i jak ją zrobić? Sprawdź nasze propozycje!

Album ślubny dla rodziców – scrapbooking!

Ślub nie tylko dla was jest wielkim przeżyciem. Stanowi też jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu dla waszych rodziców. To oni z wielkim przejęciem pomagają w przygotowaniach. Ojciec pęka z dumy i ukrywa wzruszenie, gdy prowadzi swoją ukochaną córkę do ołtarza, a matka pana młodego dzieli się z przyszłą synową swoim największym skarbem. Te wszystkie emocje zasługują na pewne uporządkowanie. To właśnie rodzicom dedykuje się część weselnej zabawy, wręczając pamiątkowe upominki i dziękując za dotychczasowy trud wychowania oraz wsparcie. Zasługują więc oni na wyjątkowy prezent!

Jeśli chcesz wręczyć rodzicom oryginalny i wzruszający album ślubny, idealny będzie scrapbooking. Jest to technika ręcznego tworzenia i dekorowania ramek, albumów ze zdjęciami, kartek okolicznościowych i innych pamiątek rodzinnych. Za pomocą skrawków papieru tworzy się jedyne w swoim rodzaju arcydzieła. Na rynku jest wiele ofert na przygotowanie takiego jedynego w swoim rodzaju albumu okolicznościowego. Oczywiście możesz spróbować wykonać takie dzieło też sama. Potrzebujesz kleju, nożyczek, kolorowego papieru, tektury i zmysłu artystycznego! Ten album ślubny na pewno będzie niósł dodatkową wartość dla obdarowanych, a też cena jego wykonania będzie zdecydowanie niższa.

Galeria zdjęć

Współczesne albumy ze zdjęciami to prawdziwe dzieła sztuki. Wspaniale wyglądają nie tylko na żywo, ale również na pamiątkowych fotografiach. Jeśli zastanawiasz się, jaki album zamówić albo czy nie wykonać go samodzielnie, zobacz nasze inspiracje w galerii zdjęć! Na pewno znajdziesz propozycję idealną dla swoich najbliższych!

4.8/5 - (18)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore