Wzór umowy z zespołem muzycznym. Sprawdź, na co zwracać uwagę!

Wzór umowy z zespołem muzycznym. Sprawdź, na co zwracać uwagę!
Adobe Stock

Planowanie wesela nie należy do rzeczy łatwych. Trzeba o wiele zadbać, wielu rzeczy przypilnować. Jedną z nich jest umowa z zespołem muzycznym. Zadbajcie o to, by w dniu wesela faktycznie miał kto zagrać na sali weselnej. Umowa to Wasza gwarancja.

Aplikacja wesele z klasą

Oprawa muzyczna ślubu i wesela to jeden z najważniejszych elementów przygotowań do tego ważnego wydarzenia. Niezależnie od tego, czy Wasz wybór padł na rozwiązanie, jakim jest DJ na wesele, czy jednak tradycja wzięła górę i wolicie zespoły weselne, umowa z usługodawcą to podstawa. Dowiedz się, jak powinien wyglądać wzór umowy z zespołem weselnym i co powinno się w niej znaleźć. 📜

Oferty promowane

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy z zespołem weselnym?

Umowa podpisywana z zespołem weselnym to gwarancja Waszego bezpieczeństwa. 😉 Nie chcecie chyba doprowadzić do sytuacji, w której nieuczciwy kontrahent rezygnuje z wykonania usługi na kilka dni przed planowanym weselem. Dla Was byłby to niepotrzebny stres oraz przede wszystkim – ryzyko, że nie znajdziecie nikogo na zastępstwo. Umowy z zespołem weselnym są więc absolutną koniecznością. Na co zwrócić uwagę podczas podpisywania odpowiednich dokumentów? 

Po pierwsze: czytajcie co podpisujecie. Przed zawarciem umowy poproście o jej wysłanie na adres mailowy, abyście mieli czas zapoznać się ze wszystkimi jej paragrafami i upewnić się, że dokument zabezpiecza Wasze interesy. Po drugie: jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości, skonsultujcie się z prawnikiem. To oznacza dodatkowe koszty, ale Wasze bezpieczeństwo zdecydowanie jest tego warte.

Wzór umowy z zespołem muzycznym - muzyk grający na saksofonie
Adobe Stock

Co zawrzeć w umowie z zespołem weselnym?

Przykładowa umowa z zespołem weselnym powinna zawierać najważniejsze informacje na temat usługi, którą zespół ma świadczyć na Waszą rzecz. 📑 Określcie między innymi:

  • miejsce,
  • czas (nie tylko datę, ale również przedział godzinowy pracy zespołu),
  • wynagrodzenie,
  • kwestię ewentualnego dojazdu i płatności za niego,
  • liczebność zespołu,
  • konsekwencje niedotrzymania umowy oraz odstąpienia od niej,
  • czas, do którego należy uiścić płatność za usługę,
  • informacje na temat przerw (ile, czas trwania itp.),
  • płatność za ewentualny nocleg (Wy czy zespół?)

W umowie z zespołem weselnym zazwyczaj zawarte są także informacje dotyczące tego, kto zapewnia energię elektryczną oraz żywność i napoje dla zespołu podczas przyjęcia. Zazwyczaj pozostaje to w gestii zleceniodawcy, a więc pary młodej. Ważne jest również zamieszczenie informacji o ewentualnym udostępnianiu przez zespół w internecie lub social mediach wycinków imprezy w celach reklamowych kapeli oraz punktu dotyczącego kwestii dojazdu do sali weselnej z miejsca zamieszkania zespołu. Od ilu kilometrów jest on płatny i ile wynosi opłata za 1km.  

Umowa z zespołem muzycznym - band grający na weselu
Adobe Stock

Jak powinna wyglądać umowa z zespołem weselnym?

Umowa z zespołem weselnym powinna być skonstruowana w czytelny sposób. Wszystkie jej zapisy muszą być dla Was całkowicie zrozumiałe. Co więcej, każda ze stron musi otrzymać własny egzemplarz (wszystkie egzemplarze mają być jednobrzmiące). Jeżeli to zespół ma zająć się prowadzeniem oczepin, toastami, zabawami weselnymi, uregulujcie to w umowie. 

👉Podobnie należy postąpić w kontekście składu zespołu, zwłaszcza jeżeli zależy Wam na tym, żeby na weselu pojawili się jego konkretni członkowie, na przykład wokalistka/wokalistka, którzy oczarowali Was swoim głosem. Dotyczy to również liczby i rodzaju wykorzystywanych przez zespół instrumentów.

Wzór umowy z zespołem muzycznym - muzyk grający na akordeonie
Adobe Stock

Do czego przyda Ci się przykładowa umowa z zespołem weselnym?

Wzór umowy z zespołem weselnym pomoże Wam upewnić się, czy w dokumencie, który zamierzacie podpisać znajdują się wszystkie niezbędne zapisy. Analizując kilka wzorów możecie wyłapać, jakie paragrafy pojawiają się w nich najczęściej i na tej podstawie sprawdzić umowę, pomiędzy Wami, a zespołem weselnym, z którego usług chcecie skorzystać. 😉 O przygotowanie odpowiedniego wzoru umowy możecie poprosić prawnika – wówczas będziecie mieli pewność, że dokument na pewno dobrze zabezpiecza Wasze interesy.

Wzór umowy z zespołem muzycznym - muzyk grający na gitarze
Adobe Stock

Jak wykorzystać wzór rozwiązania umowy z zespołem weselnym?

Życie bywa nieprzewidywalne, dlatego już na etapie podpisywania umowy warto zastanowić się, jak wybrnąć z sytuacji, w której konieczne będzie jej rozwiązanie. 🙂 Umowę najczęściej podpisuje się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, dlatego trudno przewidzieć, czy w tym czasie zespół nie zmieni swojego składu i nie wypadnie z niego osoba, na której uczestnictwo liczyliście lub w Waszym życiu osobistym nie stanie się coś, co będzie wymagało odwołania wesela. Właśnie dlatego, kwestię rozwiązania umowy musicie określić już w czasie jej podpisywania, a wzór rozwiązania przyda Wam się do sporządzenia własnego dokumentu.

Podsumowanie tego artykułu

4.7/5 - (47)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore