Zaproszenia ślubne – jak zaskoczyć i zachwycić gości?

Zaproszenia ślubne – jak zaskoczyć i zachwycić gości?

Właśnie uświadomiliście sobie, że chcecie przez życie wspólnie podążać w jednym kierunku i postanowiliście wziąć ślub. A już za moment nadejdzie czas, aby poinformować rodzinę i znajomych o tym wspaniałym wydarzeniu. Na jakie zaproszenia ślubne się zdecydować? Jakie wybrać, aby zaskoczyć i oczarować zapraszanych gości? Podpowiadamy!


Zdjęcie: Usplash

Zanim zdecydujecie się na zaproszenia ślubne, warto, abyście określili styl wesela oraz kolor i motyw przewodni. Ważne, aby zaproszenia były spójne z dodatkami i dekoracjami na Waszej uroczystości.

Po wybraniu kolorystyki i stylu wesela, kolejnym krokiem jest określenie budżetu, jaki chcecie przeznaczyć na ślubną papeterię, a także sposób, w jaki będzie ona wykonana.

Typowe i nietypowe zaproszenie ślubne

Klasyczne zaproszenia ślubne możecie nabyć w sklepie z dodatkami weselnymi. Przy odrobinie fantazji możecie zaprojektować własne, spersonalizowane zaproszenia, które będą wykonane na oryginalnym papierze i będą zawierać indywidualne akcenty dotyczące pary młodej. Możecie również zaprojektować zaproszenia zawierające Wasze fotografie – np. z sesji narzeczeńskiej. To może być także kolaż ze zdjęć, gdzie na każdym ujęciu para trzyma kartkę papieru, na której wskazane są szczegóły wydarzenia.

Zdjęcie: Pexels

Lubicie składać puzzle? Skorzystajcie z tego i zamówcie zaproszenia w formie puzzli. Jako obraz, na którym będą napisane data i miejsce ślubu – wybierzcie Wasze zdjęcie.

Jeśli papier albo puzzle to dla Was za mało – sięgnijcie po inny sposób. Zaproszenie może być drewniane.

Elektroniczne zaproszenie ślubne

W czasach zaawansowanej technologii szkoda nie wykorzystać tego sposobu w zaproszeniach ślubnych. Opcja ta jest odpowiednia dla par, które lubią technologiczne nowinki – możecie zrobić zaproszenia elektroniczne! Współczesny człowiek w ogromnej mierze używa komunikatorów internetowych, aby kontaktować się z innymi, więc dlaczego nie wysłać zaproszenia na ślub w postaci kartki elektronicznej? Takie szybkie i tanie dostarczenie zaproszenia ma wiele zalet. To również daje pole do popisu Waszej wyobraźni i umiejętnościom. Wykorzystując wielką liczbę szablonów, dostępnych w programach graficznych, można stworzyć nietypowe i oryginalne zaproszenia w kilka minut.


Zdjęcie: Unsplash

Poza tym, elektroniczne zaproszenie zostanie dostarczone o wiele szybciej do dowolnych zakątków świata, niż to papierowe.

Wideo-zaproszenie na ślub

Jeżeli marzą Wam się zaproszenia, o których goście będą opowiadać innym, jako o przykładzie kreatywnego rozwiązania – przygotujcie zaproszenia ślubne w formie wideo lub prezentacji.

To może być wideo-zaproszenie, w którym bohaterowie – para młoda – będą zapraszać na swoją uroczystość. Taki film możecie nagrać samodzielnie! Możecie również wymyślić kreatywny scenariusz i zamówić realizację takiego filmu u ekspertów. I chociaż koszt takiego zaproszenia będzie już wyższy, to takie zaproszenie możecie wysłać w nieograniczonych ilościach. Pomysłów na taki film jest dużo: to może być historia Waszej znajomości, film „krok po kroku – od pierwszej randki do zaręczyn”, albo historia z motywem znanego filmu. Ten sposób jest coraz bardziej popularny także wśród Polaków.

W prezentacji z kolei można opowiedzieć swoją historię miłosną za pomocą zdjęć. Możecie pokazać również zdjęcia miejsc, w których odbędzie się Wasze święto wraz ze szczegółowym opisem dotarcia do miejsca.

Savoir-vivre


Zdjęcie: Unsplash

Bez względu na to, na jakie zaproszenie się zdecydujecie, ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad zapraszania gości:

  • zaproszenia muszą być dostarczone z odpowiednim wyprzedzeniem, aby goście mieli czas na przygotowanie się oraz zarezerwowanie terminu
  • koniecznie jest sporządzenie listy gości, aby wysłać zaproszenia do wszystkich, których chcecie zaprosić na swój ślub

Dobrze jest zainspirować się i znaleźć zaproszenia ślubne pasujące do Was i Waszego gustu, a nie tylko do panującej mody. Ale warto poświęcić na stworzenie zaproszeń trochę więcej czasu, a efekt z pewnością zachwyci Was i Waszych bliskich! 🙂

Jeżeli szukacie pięknych zaproszeń, warto sięgnąć tutaj.

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz