Teledysk ślubny – czym jest i czy warto go nagrać?

Teledysk ślubny – czym jest i czy warto go nagrać?

Był czas, kiedy kamerzyści byli na każdym weselu i nagrywali długie, 4-godzinne filmy z całego przyjęcia, które oglądało się góra kilka razy w życiu, a zazwyczaj… raz. Z tego powodu wiele par, po podliczeniu kosztów wesela, rezygnowało z takich usług i decydowało się wyłącznie na fotografa. Jednak od kilku lat kamerzyści weselni przeżywają swój renesans. A wszystko z powodu teledysków ślubnych!

Fotografowie i kamerzyści mają obecnie do zaoferowania wiele ciekawych rozwiązań, takich jak: sesja buduarowa, sesja narzeczeńska czy nagranie podziękowań dla rodziców. Teledysk ślubny to kolejny nowoczesny twór, czyli krótkie streszczenie ślubu albo odbywający się w innym dniu sfilmowany plener ślubny i zmontowany tak, by wspólnie z muzyką tworzyć teledysk. Czy warto? Przeczytajcie i zdecydujcie sami!


Teledysk ślubny czy film weselny?

Oferty kamerzystów są bogate, jak więc wybrać idealną dla siebie? Musicie najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujecie od nagrania. Czy chcecie mieć pamiątkę z całej uroczystości, słuchać słów przysiąg, oglądać swój pierwszy taniec w całości, przeżywać krojenie tortu i oczepiny? Jeśli tak, to opcji macie kilka.

Możecie zdecydować się na długi, tradycyjny, trwający około 4 godzin film. Będzie w nim zawarte dosłownie wszystko, ale…  z pewnością trudno będzie wam obejrzeć tak długi materiał filmowy w całości. Do tego takie filmy często się dłużą, są nieco monotonne.

Alternatywą dla nich są krótsze formy – od 20-30 minut po godzinę lub dwie. Wówczas macie bardziej skondensowany film, w którym zawarte są najważniejsze momenty przyjęcia, a „akcja” nie ciągnie się zbyt długo, więc oglądanie waszego wesela będzie zawsze przyjemnością.

Ale może nie chcecie tradycyjnego filmu i wolicie w formie teledysku weselnego przeżyć ten dzień na nowo i czuć się jak gwiazdy największych miłosnych hitów muzycznych? Wówczas w kilku, zwykle 3-5 minutach, macie zamknięte całe wesele, bez zbędnych dłużyzn. Możecie też zamiast takiego „minireportażu” zdecydować się na teledysk ślubny w plenerze kilka dni po ślubie – wówczas będzie to dodatkowa niesamowita pamiątka na lata!

Panna młoda na teledysku ślubnym
Unsplash

Zobacz także: Szukasz kamerzysty na wesele? Zajrzyj do największej i najlepszej bazy kontaktów!


Cena teledysku ślubnego

Wydawałoby się, że im krótsza forma filmowa, tym taniej… Otóż nic bardziej mylnego. Decydując się na teledysk ślubny, trzeba brać pod uwagę wydatek rzędu 2,5-3,5 tys. zł. Dlatego też wiele firm oferuje pakiety łączone – film weselny i reportaż w formie teledysku ślubnego. Wówczas cena zestawu jest podobna lub nieznacznie wyższa niż cena samego teledysku ślubnego. Można również zdecydować się na plener ślubny w ważnym dla was miejscu, wykonany w innym dniu niż dzień ślubu. W takiej sytuacji teledysk ślubny to cena rzędu 1500-2000 zł.


Wyjątkowy teledysk ślubny – w górach czy nad morzem?

Sesja ślubna i podróż poślubna to świetny moment, aby nagrać kilka scen do teledysku ślubnego. Warto rozważyć jednak wykorzystanie w pełni opcji, na jakie pozwala współczesna technologia. Na teledyskach ślubnych fantastycznie prezentują się nagrania z drona czy też wykonane kamerą 360 stopni. Na pewno pejzaż nadmorski jest niezwykle romantyczny, ale – co tu kryć – dość monotonny. Alternatywą jest więc nagranie teledysku ślubnego w górach. Kadry z lotu ptaka, zapierające dech w piersi widoki, ogrom przyrody i miłość nowożeńców… Brzmi jak scenariusz wspaniałego teledysku ślubnego!

Para młoda w górach podczas kręcenia teledysku ślubnego
Unsplash

Zobacz także: Pomysły na podziękowania dla rodziców – najmodniejsze trendy ostatnich lat


Teledysk ślubny – piosenki, które sprawią, że będzie jeszcze bardziej romantyczny!

Oczywiście teledysk – jak sama nazwa wskazuje – to nagranie muzyczno-filmowe. Rola muzyki jest tu naprawdę niezwykle istotna. Źle dobrany utwór może zepsuć przyjemność z oglądania waszego filmu, a tego przecież nie chcecie! Dlatego najważniejsze to… dobrze wybrać kamerzystę. Przejrzyjcie jego portfolio i obejrzyjcie teledyski ślubne, które już nagrał. Dzięki temu będziecie wiedzieć, czy ta osoba umie dopasować podkład muzyczny do filmu, czy montaż jest odpowiedni i czy całość przyjemnie się ogląda. To ważne, by zaufać kamerzyście, gdyż w przypadku teledysku ślubnego to właśnie on będzie decydować o ścieżce dźwiękowej. Dlaczego? Ponieważ zna się na tym najlepiej. Nie każda romantyczna piosenka pasuje do teledysku ślubnego, ale oczywiście, możecie zasugerować kilka utworów, które chcielibyście usłyszeć w tle swojego wideoklipu. Sprawdzone typy to:

 1. Ed Sheeran – Thinking out loud
 2. Ed Sheeran – Perfect
 3. Beyonce – Halo
 4. Calum Scott – You are the reason
 5. Kagu – Shadow of the wind
 6. Secret Nation – Lighthouse
 7. Secret Nation – You are mine
 8. Ellie Goulding – Love me like you do
 9. Clean Bandit feat. Zara Larsson – Symphony
 10. Alle Farben & Janieck – Little Hollywood
 11. Maroon 5 – Sugar
 12. Sia – My love
 13. Sonny Cleveland – You’ve got me running in circles
 14. One Republic – Something I need
 15. The Lumineers – Stubborn Love

4.6/5 - (33)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore