Ściana z kwiatów za parą młodą to hit tego sezonu? Sprawdź, jak ją zrobić!

Ściana z kwiatów za parą młodą to hit tego sezonu? Sprawdź, jak ją zrobić!

Jak jeszcze bardziej urozmaicić dekoracje sali weselnej? Jednym z elementów, który z pewnością jest istotny dla wielu panien młodych, jest dekoracyjna ścianka  wyróżniająca miejsca pary młodej. W ostatnim czasie prawdziwe rekordy popularności bije ściana z kwiatów. 

Fotografie zrobione przy stole pary młodej to kadry, które pojawiają się niemalże w każdym albumie ślubnym. Właśnie dlatego warto pomyśleć o tym, co stanie za parą młodą, aby tworzyć piękne tło do zdjęć. Ścianka weselna to w ostatnim czasie prawdziwy hit i większość panien młodych marzy o tym, aby była odpowiednio dopasowana do stylu wesela. Z pewnością w obecnie trwającym sezonie ślubnym jednym z najpopularniejszych motywów jest roślinność. Nikogo więc zatem nie zdziwi, że to właśnie ściana z kwiatów, czy to na wesele w stylu glamour, czy na wesele w stylu boho, jest najbardziej pożądana. Jak ją zrobić? Jakie modele można spotkać na rynku? I ile kosztuje wynajęcie gotowej ścianki kwiatowej?

Ściana z kwiatów – najpopularniejsze modele, które zrobisz sama!

Z każdym rokiem panny młode przykładają coraz większą wagę nie tylko do swojego wyglądu, ale także do wyglądu sali czy kościoła. Na dekoracje sali weselnej składa się wiele elementów, między innymi: plan rozsadzenia gości, bukiety kwiatów, oświetlenie, a nawet tak małe dodatki jak winietki czy prezenty dla gości weselnych. Oczywiście bardzo ważnym dodatkiem jest również tło, jakie widnieje za parą młodą. Często para młoda decyduje się wynająć gotową ściankę lub zrobić ją własnoręcznie. Wiele panien młodych upodobało sobie ściankę z kwiatów. Czy jednak zawsze musi wyglądać tak samo? Jakie opcje do wyboru mają, organizując swój ślub. 

Zanim wybierzecie, jakie kwiaty mają zdobić ściankę i ile ma ich być, pomyślcie o tym, co stanie się waszym stelażem. Często podstawę, do której można mocować dekoracje, udostępnia sala weselna. Jeśli jednak tak się nie dzieje, podstawę można wykonać z drewnianych desek, metalowych prętów, starych drzwi a nawet drewnianego płotu lamelowego. 

Ściana z kwiatów
Hotel Pałac Romantyczny

Zobacz także: Szukasz dekoracji ślubnych? Zajrzyj do naszego katalogu i znajdź najlepszą ofertę!

Ściana z kwiatów żywych

Nic nie wygląda tak pięknie jak żywe kwiaty. Jakie zatem wrażenie musi robić ściana, która cała pokryta jest różami, peoniami lub eustomą. To z pewnością idealne tło dla każdej zakochanej pary młodej, która chce mieć piękne zdjęcia z wesela. Oczywiście ściana z kwiatów żywych to spory wydatek, dlatego warto zastanowić się, czy koszt wesela nie będzie zbyt wysoki, jeśli wybierzecie właśnie taki dodatek.  

Ściana z kwiatów sztucznych

Stworzenie ściany, która cała będzie pokryta różami, tulipanami czy innymi kwiatami, może kosztować naprawdę dużo. Alternatywą są oczywiście sztuczne kwiaty, które można zamówić w wielu hurtowniach i własnoręcznie wykonać tego typu dekorację. Oczywiście aby całość wyglądała bardziej naturalnie, warto dodać kilka prawdziwych liści bądź całe długie gałęzie pnączy. 

Ściana z kwiatów papierowych

Kolejną opcją jest ściana z kwiatów, które stworzycie własnoręcznie. Wystarczy kupić papier w odpowiednim kolorze i miesiąc przed ślubem w domu rozpocząć produkcję papierowych kwiatów. Tego typu ścianka kwiatowa może wyglądać naprawdę spektakularnie, a z daleka i tak trudno będzie odróżnić, czy kwiaty są prawdziwe, czy sztuczne. 

Obręcz z kwiatami

Słowo ścianka zazwyczaj kojarzy się z kształtem prostokątnym, choć wcale nie musi tak być! Za parą młodą mogą stanąć “ścianki” w różnych kształtach. Prawdziwym krzykiem mody są w ostatnim czasie okrągłe ściany z kwiatów. Aby taką stworzyć, należy wykonać stelaż, który oplata się winoroślą i dodaje żywe kwiaty. To opcja dla tych osób, które nie chcą rezygnować z prawdziwych roślin. 

Alternatywna ściana z kwiatów

Ściana z kwiatów nie musi być oczywiście w całości pokryta roślinami. Jeśli wolicie bardziej alternatywne wyjście, wystarczy postawić za sobą stare drzwi a nawet starą, drewnianą ramę okna i potraktować je jak stelaż. Przymocujcie do nich kwiaty tam, gdzie będzie wam pasowało, w takiej ilości, na jaką was stać. 

Do ściany z kwiatów możecie dodać również inne elementy, na przykład ramki z waszymi zdjęciami, lustro lub inicjały waszych imion. Modne w ostatnim czasie stały się również drewniane wianki, w których znajdują się napisy “panna młoda” i “pan młody”. Elementy przyklejcie na kwiaty i ścianka gotowa! To dobre rozwiązanie szczególnie na rustykalne wesele!

Ściana z kwiatów
Studio Dekora

Zobacz także: Kwiaty na ślub i wesele – jakie wybrać i które najlepiej nadają się na dekoracje? Sprawdź!

Ścianka kwiatowa – cena

Jeśli chcecie sami wykonać ścianę z kwiatów, z pewnością zastanawiacie się, ile może was to wynieść. W zależności od tego, jaką opcję wybierzecie, musicie przygotować się na koszt od 100 do 400 złotych. Przykładowo kupienie płotu lamelowego będzie wynosiło około 35 złotych, do tego musicie doliczyć koszt kwiatów, kleju czy farby, którą pokryjecie płotek. Zamówienie paczki 50 piankowych róż o wielkości około 7 centymetrów będzie kosztowało około 17 złotych. Wynajęcie gotowej ścianki kwiatowej to koszt od 500 do nawet 800 złotych. 

Ściana z kwiatów – inspiracje!

Nie potraficie się zdecydować, która ściana z kwiatów podoba się wam najbardziej? A może szukacie pomysłu, jak zrobić ją własnoręcznie? W naszej galerii znajdziecie wiele ciekawych i przydatnych inspiracji! 

4.9/5 - (20)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore