Konsultant ślubny – kim jest wedding planner?

Konsultant ślubny – kim jest wedding planner?

2119

Kto z nas nie marzy o bajkowym weselu ze stronic książkowych o cudownej ceremonii ślubnej, wykwintnym balu weselnym i szampańskiej zabawie. Często jednak realizacja własnych wizji pochłania ogrom czasu, którego w dzisiejszym pędzie życia nie mamy. Na szczęście naprzeciw tym problemom powstała instytucja konsultanta ślubnego – wedding plannera. Idea zrodziła się w Stanach Zjednoczonych skąd przywędrowała do Polski. Choć na polskim rynku usług dość późno doceniono pomoc koordynatora ślubnego, to jednak zawód ten zaczyna zdobywać coraz większe uznanie w społeczeństwie.

Kim jest konsultant ślubny i gdzie go szukać?Organizacja wesela wiąże się z ogromnym stresem oraz zdyscyplinowaniem Pary Młodej. Każda inwestycja musi być przemyślana, by nie przekroczyć maksymalnego budżetu. Wszystkie podejmowane działania opierają się o zdolności organizacyjne oraz zamysł twórczy. Co jednak, gdy nam go brakuje? Warto poszukać wsparcia u konsultanta ślubnego. Jego doświadczenie oraz kreatywność mogą być inspiracją do urzeczywistnienia subiektywnych marzeń ślubnych. Dodatkowo pomoże nam zaoszczędzić czas i doradzi w razie nękających wątpliwości.

Konsultant ślubny zorganizuje wesele i zadba o szczegóły

Konsultant ślubny lub doradca ślubny to osoba, której Para Młoda powierza kompleksowe zorganizowanie oraz aranżację ślubu i wesela lub wybranych usług związanych z uroczystością. W ich imieniu wedding planner  negocjuje warunki współpracy z podwykonawcami ślubno-weselnymi, pilnuje terminarza i dba o najmniejsze szczegóły.

Bogaty katalog usług, jakie oferuje konsultant ślubny, pozwala na wybranie tych, które najbardziej nas interesują:

 • zaproszenia ślubne
 • makijaż
 • salon fryzjerski
 • fotografia ślubna oraz wideofilmowanie
 • uszycie lub kupno garnituru ślubnego, fraka lub smokingu
 • uszycie lub kupno sukni ślubnej
 • dekoracja Kościoła, sali weselnej, samochodu ślubnego
 • wynajem miejsca weselnego – restauracja, zajazd, dom weselny, pałac, dworek
 • dekoracja sali
 • wybór tortu weselnego
 • oprawa muzyczna – Zespół Muzyczny, prezenter, wodzirej
 • wynajem autokarów
 • noclegi – hotel, motel, pensjonat, dom wczasowy, apartament ślubny
 • szkoły tańca
 • potwierdzenie przybycia gości
 • opieka nad dziećmi podczas wesela.

Powierzając osobie trzeciej organizację własnego wesela, musimy być przekonani o jego kompetencjach. Warto podpytać znajomych, czy korzystali z pomocy wedding plannera i są zadowoleni.

Sprawdź w sieci

Jeżeli jednak nikt z najbliższego nam otoczenia nie planował swojego wesela z pomocą konsultanta ślubnego warto zajrzeć do Internetu. W gąszczu informacji znajdziemy opinie ludzi korzystających z tego typu usług.

Ciekawymi miejscami, gdzie możemy uzyskać wszelakiego rodzaju porady są fora internetowe skupiające dużą rzesze użytkowników. Jeżeli temat „polecanego wedding plannera” nie został jeszcze poruszony stwórzmy go i czekajmy na odpowiedzi. Warto zostawić namiary na siebie, np. adres mailowy, ponieważ możemy otrzymać bardziej szczegółowe wiadomości.

Przejrzyj strony internetowe

Innym rozwiązaniem jest przeglądanie prywatnych stron koordynatorów ślubnych, z których dowiemy się o rodzaju świadczonych usług, realizacji wcześniejszych przedsięwzięć oraz mamy wgląd do galerii weselnej klientów i kontakt.

PSKŚ, czyli…

Wiedzę o konsultantach dostarcza nam także strona Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, w skrócie PSKŚ, które skupia docenianych usługodawców tej branży.

Jak widać możliwości znalezienia rzetelnego koordynatora jest kilka, pamiętajmy jednak, aby umówić się na rozmowę nie tylko z jedynym. Odpowiedzialność, jaka spoczywa na tej osobie, jest warta poświęcania czasu i podjęcia decyzji „na chłodno” z czterema lub pięcioma ofertami w teczce.

Żyjemy w czasie, kiedy coraz mniej osób z nas ma czas. Czy to dla siebie czy też dla rodziny. Coraz popularniejsze jest korzystanie z firm zajmujących się kompleksową organizacją ślubów. Powstaje pytanie: ryzykować? Dać zaufać komuś? Celem pracy konsultanta ślubnego jest satysfakcja Młodej Pary.

Agencje ślubne korzystają ze sprawdzonych kontrahentów, z którymi stale współpracują, negocjując od nich 10, 15% zniżki. Dzięki temu usługę, o którą musielibyśmy zadbać sami, możemy z pomocą konsultanta mieć taniej. Ponadto oszczędzamy także czas.

KOMENTARZE: 1

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).