Zaproszenia ślubne on-line. Oryginalna alternatywa czy nietrafiony pomysł?

Zaproszenia ślubne on-line. Oryginalna alternatywa czy nietrafiony pomysł?

Ślub i wesele zbliżają się wielkimi krokami. Przygotowania w toku, suknia ślubna wybrana, obrączki zamówione. Pozostaje jedynie wysłanie zaproszeń ślubnych. Tylko jakie wybrać? Na rynku możecie znaleźć naprawdę wiele rodzajów i wariacji. Co jednak w przypadku, kiedy papierowe zaproszenia ślubne nie spełniają Waszych oczekiwań? Być może to właściwy moment, aby zdecydować się na zaproszenia ślubne online. 💻

Klasyczne zaproszenia ślubne, czyli tak zwane papierowe przybierają obecnie najróżniejsze formy. Możecie wybierać pomiędzy boho, rustykalnymi, glamour czy botanicznymi. Tak naprawdę ogranicza Was jedynie Wasza wyobraźnia. Jeśli jednak gotowe wzory Wam nie odpowiadają zawsze możecie pokusić się o zrobienie zaproszeń ślubnych własnoręcznie. Potrzebujecie na to jednak czasu i oczywiście odpowiednich zdolności manualnych. Wydruk zaproszeń, jak i zrobienie ich z własnych materiałów wymaga oczywiście odpowiedniego nakładu finansowego. Czy istnieje zatem tańsze rozwiązanie, aby stworzyć oryginalne i personalizowane zaproszenia ślubne? 🤔 Odpowiedzią są zaproszenia ślubne w wersji online.

Zaproszenia ślubne online – czy to dobry pomysł?

Cyfrowe zaproszenia ślubne są coraz modniejsze szczególnie na Zachodzie. Do Polski trend ten zaczyna dopiero przychodzić, ale jednak coraz więcej par młodych decyduje się na właśnie taką formę. Oryginalne zaproszenia ślubne wcale nie muszą być tylko w wersji papierowej. Wersja cyfrowa również może spełnić najbardziej wyrafinowane oczekiwania. 😊

zaproszenia ślubne online - mężczyzna pokazuje coś kobiecie na laptopie
Adobe Stock

Jeśli decydujecie się na formę papierową musicie pamiętać, aby wybrać odpowiedni projekt oraz oczywiście odpowiedni wcześnie zamówić zaproszenia ślubne. Muszą one być oczywiście dopasowane do dodatków weselnych, aby motyw i styl były spójne. Oczywiście powinny zostać wysłane do gości weselnych z odpowiednim wyprzedzeniem, aby dotarły na czas. Wysyłanie zaproszeń online jest znacznie prostsze i szybsze. 😉 Nie wymaga też takich nakładów finansowych. Koszt jest nieporównywalnie mniejszy, a również macie szansę na piękne zaproszenia i oryginalny pomysł.

Jedyną przeszkodą, jaka może stanąć na Waszej drodze jest wyjście poza utarte kanony i zaproponowanie czegoś nieoczywistego, co nie zawsze może spotkać się z akceptacją szczególnie starszych gości. W takim przypadku możecie na przykład przygotować dwie wersje. Papierową dla starszego pokolenia i online dla młodszych uczestników wesela. Decyzja należy do Was.

💡 Zobacz także: Szukasz oryginalnych zaproszeń ślubnych? Zajrzyj do naszego katalogu i wybierz idealny model.

Zaproszenia ślubne online – na czym to polega?

Wasze przyjęcie weselne się zbliża, a Wy nadal nie macie zaproszeń? Poniżej przedstawiamy Wam kilka przykładów, aby wysłać zaproszenia na ślub w formie cyfrowej.

zaproszenia ślubne online - kobieta i mężczyzna siedzą razem przy komputerze
Adobe Stock

Wasza strona ślubna

Portal ślubny Wesele z klasą daje Wam niepowtarzalną możliwość stworzenia Waszej w pełni personalizowanej strony ślubnej dopasowanej do stylu wesela. Wybierając spośród 10 oryginalnych szablonów projektujecie stronę dbając o jej niepowtarzalny klimat. 😍 Tworzenie stron ślubnych stało się niezwykle popularne pośród par młodych mieszkających za Zachodzie i szczęśliwie powoli zaczyna dochodzić również do Polski. Takie rozwiązanie jest odpowiedzią na zaproszenia ślubne i stanowi ich rozbudowaną formę, a co najważniejsze można zawrzeć na niej o wiele więcej informacji dotyczących zarówno organizacji wesela, jak i wspomnień z nim związanych. Z całą pewnością taka forma zaproszenia mile zaskoczy Waszych gości weselnych. Strona ślubna zapewni wszystko czego szukasz w klasycznych zaproszeniach ślubnych. Link do Waszej strony możecie wysłać Waszym gościom mailowo i nie martwić się o zadawane pytania, gdyż na Waszej stronie znajdą się wszystkie najważniejsze informacje.

zaproszenia ślubne online - kobieta pracuje na laptopie
Stwórz Waszą stronę ślubną

Jakie pozostałe możliwości daje strona ślubna portalu Wesele z klasą?

  • opowiedzenie własnej miłosnej historii,
  • podzielenie się ważnymi dla pary młodej zdjęciami,
  • dodanie mapy dojazdu do kościoła i na uroczystość,
  • poinformowanie gości o tym, co dla pary młodej najważniejsze,
  • załączenie możliwości wpisu do księgi gości,
  • udostępnienie filmu i zdjęć po weselu.
zaproszenia ślubne online - strona ślubna
Kup teraz Waszą wymarzoną stronę ślubną!

Własny projekt graficzny

Jeśli chcecie sami zaprojektować zaproszenia ślubne i macie takie zdolności, możecie skorzystać z programów graficznych typu Canva albo Photoshop. 😉 Zaproszenie takie może być w stylu glamour, rustykalnym, boho, jakie tylko chcecie. Możecie też wkomponować w nie własne obrazy. Pamiętajcie również o odpowiednim tekście na zaproszeniu. Gotowe zaproszenie możecie albo wysłać mailowo albo wydrukować. Jeśli decydujecie się na skorzystanie z usług drukarni, wydrukuj zaproszenia wcześniej i na odpowiednim papierze. Przy złożeniu zamówienia koniecznie podkreślcie, na czym Wam zależy i jak chcecie, aby to zaproszenie wyglądało.

Szablony zaproszeń

Wasz najważniejszy dzień musi być wyjątkowy. Sprawdźcie zatem, jakie są najnowsze trendy królujące wśród zaproszeń ślubnych i wykorzystajcie gotowy szablon. 😊 Wzorów zaproszeń i projektów znajdziecie w sieci naprawdę bardzo wiele. Są one oryginalne i estetyczne, więc nie musicie się obawiać, że Wasi goście domyślą się, że nie zaprojektowaliście takiego zaproszenia samodzielnie. Możecie również skierować zamówienie do drukarni i przygotować kilka egzemplarzy papierowych dla gości starszej daty.

Zaproszenia ślubne online – o czym warto pamiętać?

Przede wszystkim o tym, aby takie zaproszenie było dopasowane do stylu Waszego wesela i do reszty papeterii, jak winietki, menu weselne, plan stołów. 😉 Co dokładnie oznacza wysyłanie zaproszeń na ślub online? Wszystko dzieje się z użyciem Waszego komputera. Nie musicie wychodzić z domu, ani dojeżdżać do Waszych gości w odległe zakątki Polski. To świetna forma, aby zaoszczędzić czas, pieniądze oraz niepotrzebny stres związany z wydrukiem i jego poprawnością.

zaproszenia ślubne online - uśmiechnięci kobieta i mężczyzna w domu
Adobe Stock

Zaproszenia ślubne w wersji online są łatwo dostępne i jest to jedna z propozycji, aby zaskoczyć Waszych gości oryginalnym pomysłem. Jeśli nie chcecie wysyłać zaproszeń w tej formie, zawsze możecie pomyśleć, aby zaprojektować podziękowania dla gości właśnie w taki sposób. Jest to idealne rozwiązanie dla tych par młodych, które chcą skupić się na innych aspektach podczas przygotowania ślubu i wesela. Inspiracji zawsze możecie poszukać w sieci.

Jeśli szukanie zaproszeń papierowych nie sprawia Wam radości, jest to pierwszy sygnał do zapoznania się z formą cyfrową. Wierzymy, że taka propozycja może spełnić Wasze oczekiwania.

Podsumowanie tego artykułu

4.8/5 - (30)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore