• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Zaproszenia na ślub online – czy to dobry pomysł?

Zaproszenia na ślub online – czy to dobry pomysł?

Podczas przygotowań do ślubu i wesela przyszłą parę młodą czeka wiele zadań. Jednym z nich jest wybór, przygotowanie oraz rozdanie zaproszeń gościom weselnym. Właśnie, rozdanie… A gdyby tak zaproszenia ślubne zostały sporządzone w wersji elektronicznej, a nie tradycyjnej papierowej?

Zapewne wielu z was właśnie pomyślało, że zaproszenia na ślub online to szalony pomysł i na pewno się nie sprawdzi. Co powiedzą dziadkowie, ciocie i wujkowie? A co na to rodzice? Mamy na to sposób!

Zaproszenia na ślub online – dodatek do zaproszeń tradycyjnych

Jedną z możliwości wprowadzenia “unowocześnień’ na waszym weselu mogą być zaproszenia w wersji elektronicznej stworzone jako dodatek do zaproszeń papierowych. Jak może to wyglądać?

Na tradycyjnym zaproszeniu możecie umieścić link do strony internetowej z informacją, co znajdą na niej wasi goście – na przykład mapę dojazdu do miejsca zaślubin, sali weselnej czy hotelu oraz wszelkie informacje i aktualizacje.

Jeżeli na waszej liście gości weselnych znajdują się osoby, które na stałe mieszkają za granicą i nie macie możliwości bezpośredniego spotkania z nimi, zaproszenie online może być dla nich niezwykle ciekawe i praktyczne. Dla was z pewnością będzie to bardziej ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu z wysyłką listu za granicę.

Zaproszenia na ślub online – wysyłka mailem

W świecie nowych technologii oraz codzienności upływającej pod znakiem wysyłania emaili oraz wiadomości za pomocą wielu internetowych komunikatorów, dostarczenie zaproszenia na ślub właśnie drogą mailową wydawać by się mogło rzeczą wręcz naturalną.

Ślub i wesele to jednak niezwykle ważne i uroczyste wydarzenia, więc wielu osobom może nie spodobać się taka forma “wręczenia” zaproszeń. Ale dlaczego? Przecież zaproszenie elektroniczne również może być piękne i personalizowane – znajdziecie wiele stron internetowych, na których zaprojektujecie wymarzoną papeterię. Takie zaproszenie także będzie zawierało wszelkie niezbędne dla gości informacje, a dodatkowo będzie ekologiczne! Oczywiście kto będzie sobie życzył, może sobie takie zaproszenie również wydrukować.

Envato

Nie mamy wątpliwości, że zdania w temacie zaproszeń online na ślub będą podzielone. Decyzję o tym, czy chcecie je wykorzystać, choćby jako dodatek, musicie podjąć sami. Ale nie zostawimy was w całkowitej niepewności, zachęcamy do zapoznania się z opiniami par młodych, które wypowiedziały się na internetowych grupach dyskusyjnych w tej kwestii.

Zaproszenia na ślub online – opinie par młodych

Mam alergię na wszystko co online. Proste, niewymagające wysiłku, bez zaangażowania. Papier to papier, SZCZEGÓLNIE dla rodziców, dla których podwójnie wypadałoby się postarać.

Bardzo fajny pomysł – my dostaliśmy takie „zaproszenie” do Turcji na wesele. Były wskazówki odnośnie dojazdu, hotele, co dać w prezencie, podstawowe numery typu taksówki, najbliższy szpital, gdzie najlepiej wymienić walutę. Jeśli macie gości zagranicznych – to super opcja. Ale osob starszych już bym tak nie zaprosiła 🙂

Jako dodatek do zaproszeń papierowych – jak najbardziej tak! Super pomysł.

Absolutnie nie. Moim zdaniem taka forma to lekceważenie gości, szczególnie starszych.

Jak dla mnie super sprawa, trzeba iść z duchem czasu 🙂 Co do starszych osób to zawsze można im wręczyć tradycyjne zaproszenie 🙂

My tak byliśmy zaproszeni. Super, jestem za.

Myślę, że fajna sprawa jak ma się gości z daleka, bo zawsze można na szybko sprawdzić dojazd czy jakieś aktualności i zmiany 😉

Ja traktuję zaproszenia na ważne uroczystości trochę na kształt „pamiątki”. Nie jestem osobą staroświecką, ale jednak preferuję papierową wersję 🙂

Tak, więcej niż połowę wysłałam online. Starsze pokolenie otrzymało klasycznie i dla paru gości, gdzie online by nie przeszło 😎

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu