• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Twój ślub to wyjątkowe wydarzenie. Okaż to i przygotuj nietypowe zaproszenia ślubne!

Twój ślub to wyjątkowe wydarzenie. Okaż to i przygotuj nietypowe zaproszenia ślubne!

Każda para młoda chce, by dzień ślubu był wyjątkowy i niezapomniany nie tylko dla nich, ale też dla ich gości. Warto przy tym pamiętać, że choć ślub i wesele trwają jeden, góra dwa dni, to jednak przygotowania są dłuższe i goście o dniu waszego ślubu dowiedzą się wcześniej. Jeśli chcecie, by razem z wami nie mogli się doczekać tego dnia, przygotujcie nietypowe zaproszenia ślubne!

Takie wyróżniające się formą zaproszenia będą wspominane bardzo długo i na pewno nie będą leżeć na dnie szuflady. Goście będą się nimi chwalić, pokazywać innym, a przede wszystkim mimo upływu lat po jednym rzucie oka będą wiedzieć, że te zaproszenia są od was! Czy nie o taki efekt chodzi? 

Nietypowe zaproszenia ślubne – jak je wybrać 

Gdy przeglądasz w internecie różne zaproszenia ślubne, te nietypowe nie są tymi, które pojawiają się jako pierwsze. Zapewne więc widzisz dziesiątki stron, a na wszystkich bardzo podobne do siebie zaproszenia, różniące się drobiazgami i niczym się nie wyróżniające pośród setek innych. Masz dość? W takim razie to znak, że pora poszukać czegoś innego i zadbać o nietypowe zaproszenia ślubne. Jak je jednak wybrać? 

Przede wszystkim zastanów się nad tym, czy będą komponować się z pozostałymi dodatkami. Bardzo ważne jest, by winietki ślubne były w podobnym tonie, co zaproszenia na ślub. Przemyśl też kolorystykę oraz ideę. Możecie na przykład mieć ślub z elementami eko i zaproszenia mogłyby to wyrażać w pewien sposób. Może macie dużo elementów DIY, czyli ręcznie wykonanych, a może całość będzie obracać się wokół tematu gier? To bardzo istotne, żeby zaproszenie oddawało charakter przyjęcia. 

Pamiętaj też o spójnej całości. Jeśli decydujecie się na nietypowe zaproszenia na ślub, to zwróćcie uwagę nie tylko na pasujące do nich winietki, ale też inne elementy. Może to być menu, plan stołów, a może księga gości weselnych? Ważne, by zaproszenia były elementem początkowym, zajawką tego, co czeka gości później, a nie jedynym wyróżniającym się motywem spośród reszty zupełnie różnych dodatków. Wówczas pozostanie poczucie zgrzytu i braku przemyślenia całości… A chyba tego nie chcecie? 

własnoręczne przygotowywanie zaproszenia
Envato

Zobacz także: O co poprosić gości zamiast kwiatów na ślub? Ciekawe i oryginalne pomysły!

Nietypowe zaproszenia ślubne – czym się wyróżnić? 

Sposobów na wyróżnienie się zaproszeniem jest wiele! Jeśli już wiecie, że dopasujecie pozostałe dodatki oraz znacie charakter czy też motyw waszego przyjęcia weselnego, to pora odkryć najciekawsze nietypowe zaproszenia ślubne! 

  1. Własnoręcznie robione – takie zaproszenia są zawsze oryginalne i niepowtarzalne! Wystarczy, że do typowej popularnej czy prostej formy dodacie coś od siebie. Musicie oczywiście wiedzieć, jak zrobić zaproszenia ślubne, ale tak naprawdę ogranicza was tylko wyobraźnia. Przecież to mogą być zaproszenia filmowe, zaproszenie z elementami świecącymi (diody LED dopięte do gotowego zaproszenia), zaproszenia w formie boxu. Wszystko to możecie wykonać własnymi rękami, nagrać komórką lub wydrukować na domowej drukarce i złożyć zgodnie z poradnikami online.
  2. Kreatywne – dobrym pomysłem jest zlecenie wykonania zaproszeń ślubnych firmie zewnętrznej. Tutaj ograniczają was tylko fundusze. Możecie więc mieć wyjątkowe zaproszenia np. w formie listu w butelce (jeśli kochacie morze), puzzli czy zagadki (idealne dla miłośników gier), wykonane ze sklejki lub na kawałku drewna (w stylu rustykalnym). Oczywiście możecie przebierać w dziesiątkach kształtów, bo nawet tak nietypowe zaproszenia ślubne jak zaproszenie-rower to obecnie żaden problem! 
  3. Tekstowe – to świetny pomysł dla osób, które uwielbiają wyróżnić się treścią. Jeśli podobają się wam standardowe zaproszenia ślubne, tekst wewnętrzny jednak nie jest dla was, to… go zmieńcie! Napiszcie coś, co oddaje ducha waszego związku! Może wierszyk? Może historię znajomości? Może coś bardzo czułego, a może z dowcipem? To też będzie wyjątkowe, nietypowe zaproszenie na ślub! 

Nietypowe zaproszenia ślubne – galeria zdjęć 

Zaproszenia ślubne nietypowe niejedno mają imię. Warto przyjrzeć się wyjątkowym przykładom, zanim znajdziecie „to jedyne” zaproszenie! Dlatego przygotowaliśmy dla was galerię pełną inspiracji! 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu