Nietypowa księga gości, która stanie się pamiątką na lata. Jak ją wybrać?

Nietypowa księga gości, która stanie się pamiątką na lata. Jak ją wybrać?
Adobe Stock

Ustalanie szczegółów na ślub i wesele w panu młodym budzi przerażenie, a w pannie młodej najczęściej zachwyt. Możliwość zorganizowania tej uroczystości i imprezy sprawia, że w głowie szczęśliwej narzeczonej pojawia się milion pomysłów na sekundę. Jednym z nich może być księga gości, która stanie się wyjątkową pamiątką. 📖

Aplikacja wesele z klasą

Sala weselna to pierwszy punkt programu. Od niego rozpoczyna zdecydowana większość par. Później oczywiście należy znaleźć zespół lub DJ-a, fotografa i kamerzystę. Kiedy odhaczymy te najważniejsze punkty, można przejść do ustalania wszystkich drobiazgów. Zaproszenia ślubnewinietki czy stworzenie odpowiedniego menu weselnego. Te kwestie zazwyczaj spoczywają na głowie panny młodej. Tak samo jak znalezienie odpowiedniej księgi gości na wesele, która stanie się niezapomnianą pamiątką. 😊 Jaką księgę wybrać? Jak wymyślić coś niestandardowego i zaskakującego? Spójrzcie, jak naszym zdaniem może wyglądać księga gości!

Czy warto zamówić księgę gości?

Obecnie organizacja wesela związana jest z wieloma dodatkowymi kosztami. Dekoracja sali weselnej przemyślana jest w każdym szczególe. Lampiony, kwiaty, specjalne udekorowanie stołu pary młodej i oczywiście wszystkie mniejsze i większe dodatki. Czy w takim razie warto wydawać kolejne pieniądze na księgę gości? Pomimo wszystkich kosztów odpowiedź jest jedna – tak! Po latach z rozrzewnieniem można wrócić do tej chwili i przeżyć, jakie towarzyszyły naszym gościom. Tego typu pamiątka warta jest więcej niż pieniądze.  

Dlaczego oryginalna księga gości na wesele może być strzałem w dziesiątkę?

Nietypowe pomysły na księgę gości weselnych mogą zwrócić uwagę weselników, zachęcając ich do zostawienia wpisu. Taka księga na przykład w formie butelki, do której wkłada się krótkie liściki to oryginalne rozwiązanie, na długo zapadające w pamięci zaproszonych osób. 🍾 Chcecie, żeby wasze wesele wyróżniało się z tłumu? Pamiętajcie, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego interesująca księga gości to jeden z tych elementów, o które zdecydowanie warto zadbać. 

Jak zrobić księgę gości weselnych?

Księga gości weselnych DIY to świetny pomysł na to, żeby w przygotowania do ślubu i wesela zaangażować bliskie wam osoby – po prostu poproście je o pomoc. Jeżeli zastanawiacie się, jak zrobić samemu księgę gości, najpierw realnie oceńcie swoje zdolności manualne. Nie są zbyt duże? Nie macie wprawy w projektach DIY? Nic nie szkodzi! W takim przypadku zdecydujcie się na możliwie jak najłatwiejsze do wykonania rozwiązanie. Nietypowa księga dla gości weselnych wcale nie musi być skomplikowana. Wspomniana wyżej butelka i odpowiednia liczba niewielkich kartek to prosty w zrobieniu, ale jednocześnie efektowny pomysł. 😊

księga gości w białym kolorze
Adobe Stock

Księga gości – ankieta

W minionych latach elegancką księgą dla gości weselnych najczęściej był album z czystymi kartkami, na których zaproszeni pozostawiali swoje wpisy. Obecnie istnieje wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest weselna księga gości z ankietą, którą goście, jeśli tylko mają taką ochotę, wypełniają. 😉 Na ankietach mogą znaleźć się pytania, odpowiedzi tak/nie, rysunki, krzyżówka i wiele innych ciekawych propozycji. Z pewnością jest to jedna z ciekawszych opcji nadchodzącego sezonu. Taka księga weselnych z pytaniami pozwoli wam lepiej poznać najbliższych, a im zdejmie z głowy problem formułowania okolicznościowego wpisu.   

Księga gości jak drzewo

Księga gości tego typu na pewno zrobi wielkie wrażenie. Drzewo może być wykonane z drewna lub narysowane na dużym i estetycznym plakacie. 🌳 Jak dodać do niego wpis? Najczęściej goście swoje imiona umieszczają na drewnianych listkach lub serduszkach, które przyklejane są do gałązek drzewa.

Księga gości puzzle

Księgę gości można również ułożyć z puzzli, które najczęściej zrobione są ze sklejki. 😉 Goście bawią się w układanie, a na wybranym puzzlu pozostawiają swoje imię lub inny ważny przekaz.

Drewniana księga gości

Jeśli zdecydowaliście się na rustykalne wesele, większość dodatków powinna być dopasowana właśnie do tego stylu. Drewniana księga dla gości weselnych idealnie wpisze się w motyw przewodni imprezy, szczególnie, kiedy sala weselna również ma wiele drewnianych motywów. 😊 Bez wątpienia takie rozwiązanie przetrwa długie lata.

drewniana księga gości
Adobe Stock

Księga gości – odciski palców

Przy tego typu księdze gości trzeba się nieco ubrudzić, jednak z pewnością warto to zrobić. Odciski palców można pozostawić na gałązce drzewa znajdującego się na plakacie lub w sercu z wypisanymi imionami pary młodej. 😉Oczywiście na plakacie mogą się znaleźć również różne inne grafiki, na przykład para młoda, która w rękach trzyma linki prowadzące do nieistniejących jeszcze balonów. W takim wypadku goście ze swoich odcisków tworzą kolorowe wzory balonów. Taka księga ślubna dla gości to strzał w dziesiątkę, jeżeli wolicie nietypowe rozwiązania!

Księga gości i fotobudka w jednym

Dużym zainteresowaniem cieszy się również księga gości ze zdjęciami zaproszonych gości. 📸 Jak to zrobić? Można oczywiście połączyć atrakcje weselne, czyli księgę z fotobudką. Goście robią zdjęcie w dwóch kopiach i jedną z nich wklejają do księgi, obok zapisując kilka słów, którymi chcą podzielić się z parą młodą. To nie tylko świetna zabawa dla zaproszonych, ale także niezwykła pamiątka/album dla pary młodej.

księga gości ze zdjęciami z fotobudki
Adobe Stock

Księga gości – ramka i drewniane serduszka

Księga gości weselnych może mieć też formę serduszka – po jednym serduszku dla pojedynczej osoby lub pary. ❤️ Taka księga na wesele wpiszę się również w styl boho! „Serduszkowe” księgi gości są coraz bardziej popularne i trzeba przyznać, że wyglądają wyjątkowo zachęcająco. Goście kilka słów od siebie zapisują na drewnianych serduszkach, które ostatecznie lądują w ramce ze specjalnym małym wycięciem. Całość tworzy ciekawy obraz, który później można wykorzystać jako ozdobę mieszkania. To świetna rustykalna księga weselna, zwłaszcza jeżeli dodacie do niej kilka roślinnych elementów.

Księga gości weselnych – czarne kartki

Potrzebny wam oryginalny pomysł na księgę gości na wesele? Nic prostszego – album z grubymi, czarnymi kartami wykonanymi z wysokojakościowego papieru to strzał w dziesiątkę. 😉 Taka pamiątkowa księga gości weselnych świetnie wygląda na weselach w stylu art deco lub industrialnym. Pamiętajcie jednak, żeby życzenia w czarnej księdze gości weselnych można było wpisywać specjalnym długopisem, widocznym na ciemnych kartkach.

Personalizowana księga gości weselnych do jedna z najważniejszych pamiątek. Mamy nadzieję, że nasze pomysły przypadły wam do gustu i znaleźliście wśród nich sposób na księgę, która będzie pasowała do waszego wesela. 

Na koniec jeszcze jedna rada: planując przykładowe wpisy do księgi gości weselnych zwróćcie uwagę na to, żeby długopis lub flamaster były wygodne w użyciu i dobrze widoczne na kartach książki. 📖 Co więcej, taka księga na wesele musi być dopasowana do wpisu – zastanówcie się, jaka będzie jego przeciętna długość i zaplanujecie wystarczającą ilość miejsca. Wiele osób ma duży problem z tym co wpisać w księdze gości weselnych – w takim przypadku świetnie sprawdzi się wymieniony wcześniej sposób z odciskami palców. 

Podsumowanie tego artykułu

4.9/5 - (23)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore