Nietypowa księga gości, która stanie się pamiątką na lata. Jak ją wybrać?

Nietypowa księga gości, która stanie się pamiątką na lata. Jak ją wybrać?

Ustalanie szczegółów na ślub i wesele w panu młodym budzi przerażenie, a w pannie młodej najczęściej zachwyt. Możliwość zorganizowania tej uroczystości i imprezy sprawia, że w głowie  szczęśliwej narzeczonej pojawia się milion pomysłów na sekundę.

Sala weselna to pierwszy punkt programu. Od niego rozpoczyna zdecydowana większość par. Później oczywiście należy znaleźć zespół lub DJ-a,  fotografa i kamerzystę. Kiedy odhaczymy te najważniejsze punkty, można przejść do ustalania wszystkich drobiazgów, które tak bardzo męczą płeć męską i zachwycają płeć żeńską.

Zaproszenia ślubne, winietki czy stworzenie odpowiedniego menu weselnego. Te kwestie zazwyczaj spoczywają na głowie panny młodej. Tak samo jak znalezienie odpowiedniej księgi gości, która stanie się niezapomnianą pamiątką. Jaką księgę wybrać? Jak wymyślić coś niestandardowego i zaskakującego? Spójrzcie na nasze propozycje!

Czy warto zamówić księgę gości?

Obecnie organizacja wesela związana jest z wieloma dodatkowymi kosztami. Dekoracja sali weselnej przemyślana jest w każdym szczególe. Lampiony, kwiaty, specjalne udekorowanie stołu pary młodej i oczywiście wszystkie mniejsze i większe dodatki. Czy w takim razie warto wydawać kolejne pieniądze na księgę gości? Pomimo wszystkich kosztów odpowiedź jest jedna – tak! Po latach z rozrzewnieniem można wrócić do tej chwili i przeżyć, jakie towarzyszyły naszym gościom. Tego typu pamiątka warta jest więcej niż pieniądze.  

Crazy-Party

Zobacz także: Szukasz dodatków na weselne przyjęcie? Zajrzyj do naszego katalogu firm w kategorii artykuły ślubne!

Księga gości – ankieta

W minionych latach księgą gości najczęściej był album z czystymi kartkami, na których zaproszeni pozostawiali swoje wpisy. Obecnie istnieje wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest album z ankietami, które goście, jeśli tylko mają taką ochotę, wypełniają. Na ankietach mogą znaleźć się pytania, odpowiedzi tak/nie, rysunki, krzyżówka i wiele innych ciekawych propozycji. Z pewnością jest to jedna z ciekawszych opcji nadchodzącego sezonu.   

Księga gości jak drzewo

Taka księga gości na pewno  zrobi wielkie wrażenie. Drzewo może być wykonane z drewna lub narysowane na dużym i estetycznym plakacie. Jak dodać do niego wpis? Najczęściej goście swoje imiona umieszczają na drewnianych listkach lub serduszkach, które przyklejane są do gałązek drzewa.

Księga gości puzzle

Księgę gości można również ułożyć z puzzli, które najczęściej zrobione są ze sklejki. Goście bawią się w układanie, a na wybranym puzzlu pozostawiają swoje imię lub inny ważny przekaz.

Crazy-Party

Zobacz także: Jak obniżyć koszty wesela i się nimi podzielić? Zobacz, ile kosztuje zorganizowanie uroczystości!

Drewniana księga gości

Jeśli zdecydowaliście się na rustykalne wesele, większość dodatków powinna być dopasowana właśnie do tego stylu. Drewniana księga gości idealnie wpisze się w motyw przewodni imprezy, szczególnie, kiedy sala weselna również ma wiele drewnianych motywów. Bez wątpienia tego typu księga przetrwa długie lata.

Księga gości – odciski palców

Przy tego typu księdze gości trzeba się nieco ubrudzić, jednak z pewnością warto to zrobić. Odciski palców można pozostawić na gałązce drzewa znajdującego się na plakacie lub w sercu z wypisanymi imionami pary młodej. Oczywiście na plakacie mogą się znaleźć również różne inne grafiki, na przykład para młoda, która w rękach trzyma linki prowadzące do nieistniejących jeszcze balonów. W takim wypadku goście ze swoich odcisków tworzą kolorowe wzory balonów.

Fotobudka – napis LOVE/Imprezowa budka

Księga gości i fotobudka w jednym

Dużym zainteresowaniem cieszy się również księga gości ze zdjęciami zaproszonych gości. Jak to zrobić? Można oczywiście połączyć atrakcje weselne, czyli księgę z fotobudką. Goście robią zdjęcie w dwóch kopiach i jedną z nich wklejają do księgi, obok zapisując kilka słów, którymi chcą podzielić się z parą młodą. To nie tylko świetna zabawa dla zaproszonych, ale także niezwykła pamiątka/album dla pary młodej.

Księga gości – ramka i drewniane serduszka

Takie księgi gości są coraz bardziej popularne i trzeba przyznać, że wyglądają wyjątkowo zachęcająco. Goście kilka słów od siebie zapisują na drewnianych serduszkach, które ostatecznie lądują w ramce ze specjalnym małym wycięciem. Całość tworzy ciekawy obraz, który później można wykorzystać jako ozdobę mieszkania.

https://www.instagram.com/p/BuO2SVDA9CX/
https://www.instagram.com/p/BqQMench-jY/
https://www.instagram.com/p/Bkf7YEFFpRh/
https://www.instagram.com/p/BbutzsuF4da/
https://www.instagram.com/p/BuOGJETAmj3/
https://www.instagram.com/p/Blp0dldl_sV/
https://www.instagram.com/p/BjEnTHPF_Jy/
https://www.instagram.com/p/Bv1kwTHg62o/
https://www.instagram.com/p/BvoJB4olrid/
https://www.instagram.com/p/BvhJT-Og2Zi/
https://www.instagram.com/p/BvfAr_thcu3/
https://www.instagram.com/p/Bvb4NRrDTNT/
https://www.instagram.com/p/BvWaV0GgAby/
https://www.instagram.com/p/BumbqsnA9E_/
https://www.instagram.com/p/BuWMWKbAKOA/
https://www.instagram.com/p/Bt4aBlRllp2/
https://www.instagram.com/p/BtbmKqIA8q3/
https://www.instagram.com/p/Btdhi-EAD64/
https://www.instagram.com/p/BtIqjbal_49/
https://www.instagram.com/p/BtNTz4zA8H1/
https://www.instagram.com/p/BskogPGDQda/
https://www.instagram.com/p/Bsddu3elGet/
https://www.instagram.com/p/9E57UflOva/

4.9/5 - (23)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore