Jak zorganizować ślub last minute?

Ile potrzeba czasu aby zorganizować ślub i wesele? Niektórzy twierdzą, że rok. Inni, że co najmniej 2 lata. A gdybym Was namówiła na ślub last minute zorganizowany na przykład w 2 miesiące? I nie mówię tu o cichej uroczystości we dwoje ze świadkami. Jak zatem bezstresowo zorganizować taką uroczystość?

Jak zorganizować ślub last minute?

Aplikacja wesele z klasą

W pierwszej kolejności odpowiadam na pytanie: TAK, da się zorganizować wszystko nawet i w pięć tygodni. Jest to przede wszystkim kwestia dobrej organizacji i podejmowania konkretnych decyzji. W przypadku ślubów i wesel last minute nie macie dużo czasu na zastanawianie się, gdyż musicie szybko rezerwować terminy i podpisywać umowy 📝.

Oferty promowane

W pierwszej kolejności polecam zrobić listę gości. Będzie Wam łatwiej określić miejsce, w jakim chcielibyście zorganizować wesele. Nie ukrywam, że znacznie prościej wyszukać lokalizację dla mniejszej liczby gości, aczkolwiek na większe przyjęcia też znajdzie się miejsce. Dajcie gościom dość krótki czas na decyzję, gdyż w lokalu czy też w hotelu również będą obowiązywały Was szybsze terminy potwierdzenia rezerwacji czy regulacji zadatków 💰.

Wybierając lokalizację weźcie pod uwagę fakt, że chcąc zorganizować wesele w weekend, w wysokim sezonie, będzie Wam trudno znaleźć wolną salę. Rozpatrzcie natomiast inny miesiąc (np. jesienny 🍁) lub środek tygodnia. Ponadto wiele obiektów na terminy poza sezonem lub w dni robocze proponuje bardzo korzystne rabaty.

Adobe Stock

Jeśli planujecie ślub konkordatowy od razu udajcie się do wybranej parafii 💒 oraz Urzędu Stanu Cywilnego aby załatwić wszystkie niezbędne dokumenty. Jeśli będziecie mieć jakikolwiek problem zawsze możecie wziąć ślub symboliczny, a ten właściwy w innym dniu.

Gdy macie już załatwione formalności i salę priorytetowo organizujcie papeterię, zarówno zaproszenia 💌, jak i winietki, rozpiskę usadzenia gości, menu i wszystkie inne elementy, których potrzebujecie. W wysokim sezonie będzie trudno dostać specjalnie zaprojektowane zaproszenia, dlatego poszukajcie gotowych, w których jedynie trzeba uzupełnić imiona i nazwiska Waszych gości.

Poszukiwanie sukni ślubnej 👗, drogie panny młode, również nie powinno sprawić problemów. Profesjonalne salony znajdą dla Was model, który łatwo można przygotować na szybki termin, zarówno do kupna, jak i wypożyczenia. Możecie również poszukać sukni używanej lub zainwestować w suknię wieczorową, w kolorze białym czy też pudrowym różu, jeśli ma być to ślub cywilny. Panowie 🤵 także nie będą mieli problemu z kupnem stroju dla siebie. W wielu profesjonalnych sklepach sieciowych z konfekcją męską dostaniecie cały strój ślubny, a ja dobrze pójdzie to nawet i od ręki.

Fryzjera i makijażystkę 👄 na pewno będzie Wam łatwiej zarezerwować, jeśli to Wy zdecydujecie się przyjechać do salonu. Usługi mobilne mogą być ciężkie do zorganizowania, gdyż termin na makijaż i fryzurę do ślubu rezerwuje się często z wyprzedzeniem kilkumiesięcznym i tutaj potrzeba całego dnia na przygotowanie przeważnie kilku pań.

Adobe Stock

Teraz czas na pozostałych wykonawców 🎸📸. I tu Was zaskoczę, bo i w sezonie można znaleźć naprawdę doskonałych wykonawców, którzy mają jeszcze dostępne nawet weekendy. Szczególnie teraz gdy pary młode przekładają swoje wesela, zwalnia się sporo terminów, a wykonawcy chętnie zrealizują w nich inny ślub. Jak ich znaleźć? Polecam zapytać na grupach ślubnych o wolne terminy (np. na grupie Panny Młode Wesele z klasą 😊), zapytać czy lokal współpracuje z jakimiś wykonawcami lub umówić się na konsultacje z wedding plannerem, który doradzi gdzie jeszcze można szukać 🙂.

Ślub i wesele last minute niesie za sobą wiele plusów, a największy jest taki, że dużo szybciej przeżyjecie jeden z najpiękniejszych dni Waszego wspólnego życia 💕.

4.7/5 - (39)

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore