Zawieszki na wódkę weselną – pomysłowa dekoracja, która rozbawi Twoich gości

Zawieszki na wódkę weselną – pomysłowa dekoracja, która rozbawi Twoich gości
Adobe Stock

Dla wielu par i gości alkohol jest nieodłącznym elementem każdego wesela. Stąd też tak dużą wagę przykłada się zarówno do wyboru odpowiednich trunków, jak i ułożenia ich na stołach weselnych. Zawieszki na wódkę weselną mogą być ciekawą dekoracją, która wywoła uśmiech na twarzy Waszych gości. 🍾

Aplikacja wesele z klasą

Etykiety na butelki mogą przyjmować różne kształty i rozmiary, dzięki czemu młodzi chętnie wykorzystują je jako element ozdobny. Zawieszki na wódkę weselną często używane są jako dekoracja sali weselnej, która nie wpływa znacząco na koszty wesela. Jaki tekst na zawieszki na wódkę weselną warto wybrać? Jakie są wymiary dekoracji? Podpowiadamy!

Oferty promowane

Jak zrobić zawieszki na wódkę weselną

Zastanawiasz się, jak samemu zrobić zawieszki na wódkę weselną? W ten sposób możesz zaoszczędzić całkiem sporą kwotę, a w czasie przedweselnych przygotowań każda suma się przyda. Zawieszki na wódkę weselną DIY możesz przygotować samodzielnie, wykorzystując bezpłatne programy graficzne i wpisując na nich odpowiednie teksty. 😉Następnie wystarczy wydrukować je na drukarce i odpowiednio przyciąć do zaplanowanego formatu. Ręcznie robione zawieszki na wódkę weselną powinny być spójne z przyjętym motywem wesela oraz innymi elementami takimi jak zaproszenia ślubne czy menu weselne.

zawieszki na wódkę weselną - goście wznoszą toast kieliszkami szampana
Adobe Stock

Dobrze jest wówczas przyjąć ten sam krój pisma i wybrać odpowiedni kolor fontu. Dzięki temu wszystkie elementy dekoracyjne, zaproszenia i podarunki dla gości będą spójne. Jeśli przygotowując zawieszki na wódkę weselną, nie do końca wiesz, jak zrobić poszczególne elementy, warto skorzystać z profesjonalnej firmy lub drukarni, która niewielkim kosztem wykona dla Was odpowiednie etykiety czy winietki. Koszt przygotowania takich elementów dekoracyjnych nie powinien być wysoki – cena za kilkadziesiąt sztuk wynosi od 20-30 zł. 💰 Możesz również zdecydować się na zakup zawieszek na portalach aukcyjnych lub w sklepach internetowych, wykorzystując gotowe wzory, które można łatwo spersonalizować. Koszt takiej zawieszki zaczyna się od 20 groszy za sztukę.

Zawieszki na wódkę weselną – teksty  

Standardowe teksty na zawieszki na wódkę weselną zawierają taki sam jak zaproszenia ślubne tekst lub logo. Najczęściej są to imiona pary młodej i data ślubu z weselnymi dopiskami np. „na zdrowie!” czy „zdrowie młodej pary!”. 😊 Często na butelkach znajdują się również inicjały i elementy ozdobne w postaci serc, kwiatków lub innych ornamentów. Jeśli wasi goście otrzymują wódkę weselną jako prezent po zakończeniu wesela, wówczas warto dodać element podziękowania np. „Dziękujemy za świetną zabawę – Kasia i Tomek”.

zawieszki na wódkę weselną - kelner nalewa szampana do kieliszków
Adobe Stock

Popularne zawieszki na wódkę weselną zawierają również cytaty będące elementami przyśpiewek weselnych, wierszyków lub polskich przysłów. Przykładowe śmieszne teksty na zawieszki na wódkę weselną to:

  • „Każdy się dzisiaj raduje, wódka weselna wszystkim smakuje. Niechaj wszyscy goście na zdrowie dzisiaj piją, a Młodzi niech nam 100 lat żyją!”,
  • „Niech dzwonią kielichy, niech dzwonią puchary, na szczęście i zdrowie młodej pary”,
  • „A kto z nami nie wypije, niech się pod stół skryje!”,
  • „100 lat młodej parze!”.

💡 Zobacz także: Zajrzyj do naszego katalogu i wybierz swoją wymarzoną papeterię ślubną.

Śmieszne zawieszki na wódkę weselną

Spośród wielu pomysłów na zawieszki na wódkę weselną młodzi starają się wybierać coraz bardziej oryginalne i zabawne rozwiązania prezentujące humorystyczne formaty i teksty. 😊 Goście siadający przy stołach, czytając tego typu zawieszki, od razu mają dobry humor i chęć do dalszej zabawy. A przecież dokładnie o to właśnie chodzi podczas wesela! Zabawne zawieszki na wódkę weselną mogą zawierać krótkie teksty, takie jak:

  • „Ze mną się nie napijesz?”,
  • „Chluśniem, bo uśniem”,
  • „Keep calm and drink vodka”,
  • „Nie siedź tyle, parkiet czeka!”,
  • “Niech moc będzie z Wami!”.

Wszystko zależy też od pomysłu oraz inwencji pary młodej. Przygotowując napisy na zawieszki na wódkę weselną najważniejsze jest, by zachować granice dobrego smaku tak, by żaden z gości nie poczuł się urażony.

Podsumowując, warto podczas przygotowań i organizacji wesela wykorzystać zawieszki na wódkę weselną, ponieważ relatywnie niewielkim kosztem można uzupełnić dekorację sali, wprawić gości w dobry nastrój oraz przygotować oryginalną pamiątkę.

Zawieszki na wódkę weselną ze zdjęciem: tak czy nie?

Śmieszne napisy na zawieszki na wódkę weselną oraz zawieszki ze zdjęciem młodej pary to obecnie jedne z najbardziej popularnych trendów. Czy fotografia świeżo upieczonych małżonków umieszczona na butelkach z alkoholem to faktycznie dobry pomysł? Decyzja należy do przyszłych nowożeńców. Takie dekoracje wyglądają bardzo efektownie, ale warto pamiętać, że kluczowe znaczenie ma jakość wydruku. 😉 Rozpikselowane, zamazane zdjęcie nie będzie wyglądało wystarczająco estetycznie, dlatego fotografie najlepiej wyglądają na zawieszkach w większych rozmiarach. W tym przypadku warto więc zastanowić się co będzie lepsze: zawieszki czy naklejki na wódkę weselną. Naklejki dadzą większe pole do popisu ze względu na swoją wielkość.

zawieszki na wódkę weselną - pan młody nalewa szampana do kieliszków
Adobe Stock

Eleganckie zawieszki na wódkę weselną dla miłośników klasyki

Pomysł na zawieszki na wódkę weselną powinien być dopasowany do charakteru organizowanego przyjęcia. 👰 🤵 Jeżeli młoda para preferuje klasyczną elegancję, lepiej zrezygnować ze śmiesznych tekstów i postawić na ponadczasowe rozwiązania, np.: „wypijcie za zdrowie młodej pary” lub „dobrej zabawy”. Zawieszki mogą stylistyką nawiązywać do papeterii ślubnej, ale równie dobrze wystarczy prosty, biały kartonik ze stylową czcionką.

Pomysły na oryginalne zawieszki na wódkę weselną

Pary młode, które chcą zaskoczyć swoich gości mogą zdecydować się na zawieszki na wódkę weselną w kształcie serca. 💜 Świetną alternatywą dla klasycznego, kwadratowego lub prostokątnego kształtu będą również okrągłe zawieszki. Na tym jednak nie koniec! Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się również zawieszki na wódkę weselną: krawaty i podwiązki lub welony. Zamiast krawatów można postawić na muszki. Poza tym, jako ciekawe zawieszki na wódkę weselną, warto wykorzystać również dekoracyjne kokardy. 🎀

zawieszki na wódkę weselną - kieliszki szampana na weselu
Adobe Stock

Zawieszki na wódkę weselną – wymiary

Standardowe wymiary zawieszek na wódkę to ok. 8 – 9 centymetrów długości oraz 5 – 6 centymetrów szerokości. W przypadku zawieszek w okrągłym kształcie, średnica ozdoby najczęściej liczy ok. 6 – 7 centymetrów. Warto pamiętać, że liczba zawieszek powinna być dostosowana do tego, ile wódki na wesele zamówiła młoda para. Najlepiej jednak na wszelki wypadek zamówić ok. 10% więcej zawieszek niż butelek alkoholu.

Zawieszki na wódkę weselna – galeria

Podsumowanie tego artykułu

4.8/5 - (48)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore