• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Zawieszki na wódkę weselną – tania i efektowna dekoracja

Zawieszki na wódkę weselną – tania i efektowna dekoracja

Dla wielu par i gości alkohol jest nieodłącznym elementem każdego wesela. Stąd też tak dużą wagę przykłada się zarówno do wyboru odpowiednich trunków, jak i ułożenia ich na stołach weselnych.

Etykiety na butelki mogą przyjmować różne kształty i rozmiary, dzięki czemu młodzi chętnie wykorzystują je jako element ozdobny. Zawieszki na wódkę weselną często używane są jako dekoracja sali weselnej, która nie wpływa znacząco na koszty wesela.

Jak zrobić zawieszki na wódkę weselną

Zawieszki na wódkę weselną możesz przygotować samodzielnie, wykorzystując bezpłatne programy graficzne i wpisując na nich odpowiednie teksty. Następnie wystarczy wydrukować je na drukarce i odpowiednio przyciąć do zaplanowanego formatu. Zawieszki na wódkę weselną powinny być spójne z przyjętym motywem wesela oraz innymi elementami takimi jak zaproszenia ślubne czy menu weselne. Dobrze jest wówczas przyjąć ten sam krój pisma i wybrać odpowiedni kolor fontu. Dzięki temu wszystkie elementy dekoracyjne, zaproszenia i podarunki dla gości będą spójne.

Jeśli przygotowując zawieszki na wódkę weselną, nie do końca wiesz, jak zrobić poszczególne elementy, warto skorzystać z profesjonalnej firmy lub drukarni, która niewielkim kosztem wykona dla Was odpowiednie etykiety czy winietki. Koszt przygotowania takich elementów dekoracyjnych nie powinien być wysoki – cena za kilkadziesiąt sztuk wynosi od 20-30 zł. Możesz również zdecydować się na zakup zawieszek na portalach aukcyjnych lub w sklepach internetowych, wykorzystując gotowe wzory, które można łatwo spersonalizować. Koszt takiej zawieszki zaczyna się od 20 groszy za sztukę.

Zawieszki na alkohol rustykalne
Handmade Anna Konkol

Zobacz także: Jaki grawer na obrączkach wybrać? Wybierz swój idealny tekst!

Zawieszki na wódkę weselną – teksty  

Standardowe teksty na zawieszki na wódkę weselną zawierają taki sam jak zaproszenia ślubne tekst lub logo. Najczęściej są to imiona pary młodej i data ślubu z weselnymi dopiskami np. „na zdrowie!” czy „zdrowie młodej pary!”. Często na butelkach znajdują się również inicjały i elementy ozdobne w postaci serc, kwiatków lub innych ornamentów. Jeśli wasi goście otrzymują wódkę weselną jako prezent po zakończeniu wesela, wówczas warto dodać element podziękowania np. „Dziękujemy za świetną zabawę – Kasia i Tomek”.

Popularne zawieszki na wódkę weselną zawierają również cytaty będące elementami przyśpiewek weselnych, wierszyków lub polskich przysłów. Przykładowe teksty na wódkę weselną to:

 • „Każdy się dzisiaj raduje, wódka weselna wszystkim smakuje. Niechaj wszyscy goście na zdrowie dzisiaj piją, a Młodzi niech nam 100 lat żyją!”,
 • „Niech dzwonią kielichy, niech dzwonią puchary, na szczęście i zdrowie młodej pary”,
 • „A kto z nami nie wypije, niech się pod stół skryje!”,
 • „100 lat młodej parze!”.
Zawieszki na alkohol motyw kwiatów
Handmade Anna Konkol

Śmieszne zawieszki na wódkę weselną

Spośród wielu pomysłów na zawieszki na wódkę weselną młodzi starają się wybierać coraz bardziej oryginalne i zabawne rozwiązania prezentujące humorystyczne formaty i teksty. Goście siadający przy stołach, czytając tego typu zawieszki, od razu mają dobry humor i chęć do dalszej zabawy. A przecież dokładnie o to właśnie chodzi podczas wesela! Zawieszki na wódkę weselną mogą zawierać teksty śmieszne, takie jak:

 • „Ze mną się nie napijesz?”,
 • „Chluśniem, bo uśniem”,
 • „Keep calm and drink vodka”,
 • „Nie siedź tyle, parkiet czeka!”,
 • “Niech moc będzie z Wami!”.

Wszystko zależy też od pomysłu oraz inwencji pary młodej. Najważniejsze by zachować granice dobrego smaku tak, by żaden z gości nie poczuł się urażony.

Podsumowując, warto podczas przygotowań i organizacji wesela wykorzystać zawieszki na wódkę weselną, ponieważ relatywnie niewielkim kosztem można uzupełnić dekorację sali, wprawić gości w dobry nastrój oraz przygotować oryginalną pamiątkę.

View this post on Instagram

— R O Z D A N I E — Jaki jest powód? Rok temu o tej porze powstało nasze konto na Instagramie! ?? Co można dostać: — 1 miejsce: 50 zawieszek na alkohol weselny — 2 miejsce: plakat powitalny – personalizowany, gotowy do druku — 3 miejsce: podziękowanie dla rodziców – personalizowany plakat, gotowy do druku — Zawieszki – do wyboru 8 różnych wzorów napisów. (sznureczek jutowy w 3 kolorach do wyboru: naturalny, zielony, czerwony) — Co trzeba zrobić? ✅Napisz w komentarzu pod tym postem: Co sprawia Ci największą radość podczas organizacji ślubu i wesela? Co najbardziej polubiłaś/eś, czego będzie Ci brakowało, gdy przyjdzie dzień ślubu ? Ale również: ☑ Polub naszego posta konkursowego . ☑ Zaproś do zabawy 3 osoby w komentarzu pod zdjęciem konkursowym . ☑ Udostępnij zdjęcie konkursowe na swoim instagramie i oznacz nas na zdjęciu . ☑ W opisie wpisz 2 hasztagi: #rozdanie #urodzinydekowedding . ☑ Obserwuj nas . . . Konkurs trwa do 8 marca do 23:59. . Ogłoszenie wyników 10 marca! . Profile konkursowe i nowo powstałe nie biorą udziału w konkursie! . ? Zapraszamy do zabawy ? #dekoracjeweselne #wesele2019 #slub2019 #zawieszki #tablicapowitalna #podziekowaniedlarodzicow #pudełeczkonaobrączki #handmade #rozdanie #dzienkobiet2019 #instarozdanie #mazizona #wedding #wesele #ślubnagłowie #ślubneinspiracje #slubnedekoracje #zawieszkinaalkohol #warszawa #personalizowane #rekodzielo #1urodziny #happybirthdaytome #konkurs #dzienkobiet #1marca #instakonkurs

A post shared by Konsultant Ślubny (@deko_wedding) on

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu