Wyjątkowa sesja ślubna w plenerze – poznaj 5 oryginalnych pomysłów!

Wyjątkowa sesja ślubna w plenerze – poznaj 5 oryginalnych pomysłów!
Adobe Stock

Sesja ślubna może być doskonałą pamiątką na wiele długich lat. Jednak spośród setek pomysłów trudno zdecydować się na coś konkretnego. Dlatego dziś przygotowaliśmy dla Ciebie 5 pomysłów na sesję ślubną w plenerze, które nie są bardzo skomplikowane do realizacji. Warto mieć na uwadze, że czasem pogoda może pokrzyżować nam plany, ale nie ma co się zniechęcać. Sesja zdjęciowa ślubna to uwiecznienie niezwykle szczególnej chwili w Waszym życiu, dlatego zachęcamy do jej wykonania! 📸

Aplikacja wesele z klasą

Proste pomysły na sesję ślubną

Sesja ślubna w plenerze jest naprawdę wyjątkowym wydarzeniem. Nic więc dziwnego, że jako para młoda będziecie chcieli się do niego odpowiednio przygotować. Dlatego tak ważnym jest, aby wcześniej poszukać odpowiednich inspiracji i pomysłów, które możecie zaproponować swojemu fotografowi. 😉 Poniżej przedstawiamy pięć propozycji, które mamy nadzieję będą dla Was pomocne!

Oferty promowane

Sesja ślubna nad wodą

Jest to tradycyjny pomysł, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Ze względu na dużą dostępność zbiorników wodnych, takich jak na przykład jeziora, nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem pięknej scenerii. W razie czego z pewnością Wasz fotograf będzie znał odpowiednie miejsce, które znajduje się w okolicy. Warto postawić na wieczorną porę dnia i uchwycić na zdjęciach zachód słońca. ☀️

Sesja ślubna w plenerze na łące

To kolejny prosty pomysł dla miłośników natury. Łąka będzie wyglądała pięknie nie tylko latem, ale także wiosną i jesienią. 🌻 Możecie także rozejrzeć się, czy w pobliżu znajdują się gdzieś rosnące krzewy lub drzewa. Sesja między konarami lub na ich tle z pewnością będzie należała do udanych. Przede wszystkim jest to niezwykle prosty sposób na szybkie wykonanie satysfakcjonujących fotografii.

Sesja ślubna w pałacu

Wykorzystajcie potencjał miejsca, w którym odbywa się Wasze wesele. Fotograf na pewno będzie służył poradą i pomoże wybrać odpowiednie tło. Jeśli Wasza uroczystość odbywa się w pałacu, wykonajcie zdjęcia np. na kamiennych schodach. 🏩 Ciekawa architektura sprawi, że Wasze zdjęcia będą cechowały się oryginalnością.

Adobe Stock

Sesja ślubna na wsi

Jeśli huczna impreza weselna obywa się na wsi i lubicie styl rustykalny, wykorzystajcie ten potencjał. Bardzo modne są zdjęcia pośród stogów siana, w stodole czy na koniach. 🐴 Wykorzystanie piękna zwierząt może sprawić, że Wasza sesja ślubna będzie niezapomniana!

Adobe Stock

Sesja ślubna z oryginalnymi gadżetami

Jeśli z kolei zastane tło nie do końca Wam odpowiada, możecie pokusić się o wykorzystanie dodatkowych elementów scenografii. Do najpopularniejszych należą balony, dodatkowe świeże kwiaty, kieliszki czy butelka wina. 🍷 Sprawdzą się różne gadżety, które dodadzą sesji jeszcze bardziej romantycznej atmosfery.

Zawsze warto przeanalizować, jakie atrakcyjne miejsca na sesję ślubną znajdują się w Waszej okolicy. W tym zadaniu pomoże Wam lokalny fotograf. Warto także skupić się na pozytywnej atmosferze, zabawie i czułości.

Kiedy otrzymam zdjęcia z sesji ślubnej?

Adobe Stock

Wywołanie zdjęć ślubnych jest poprzedzone ich selekcją i edycją przez fotografa. 📸 Karty ze zdjęciami są zgrywane na kilka dysków, żeby mieć zapewniony backup. W zależności od tego czy zamówicie zdjęcia w formie cyfrowej, odbitki czy też specjalnie zaprojektowany dla Was album, będziecie czekać odpowiednio długo. Niektórzy fotografowie są w stanie przygotować zdjęcia z sesji ślubnej w kilka dni, a inni potrzebują na to kilku miesięcy. Z pewnością jeszcze przed przystąpieniem do sesji warto porozmawiać z wybranym fotografem na ten temat.

5/5 - (1)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore