• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Weselna książeczka zabaw, czyli patent na atrakcje dla najmłodszych gości

Weselna książeczka zabaw, czyli patent na atrakcje dla najmłodszych gości

Weselna książeczka zabaw to świetna opcja, jeżeli na Waszym weselu będą starsze dzieci, które zdecydowanie trzeba czymś zająć. Poza tym, jest to również bardzo budżetowe rozwiązanie, co w przypadku organizacji wesela i sporych wydatków z tym związanych nie pozostaje bez znaczenia!

Planujecie przyjęcie weselne i na liście gości figurują dzieci? W takim razie, w dobrym tonie będzie zadbanie o ciekawe, wciągające atrakcje, które na dłużej przyciągną ich uwagę. W końcu dzieci to tacy sami goście jak wszyscy inni, dlatego przygotowując atrakcje dla dorosłych, warto zatroszczyć się o ich odpowiedniki dla młodszych uczestników zabawy. Podpowiemy Wam, jakie zabawy na wesele dla dzieci mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Zabawy weselne dla dzieci
Adobe Stock

Weselna książeczka dla dzieci: dlaczego warto?

Gry i zabawy dla dzieci na wesele to przede wszystkim ukłon w stronę ich rodziców. Dlaczego? Znudzone, marudzące dzieci mogą utrudniać lub uniemożliwiać rodzicom zabawę, szukając ich zainteresowania. Wesele to wydarzenie, które dla dzieci nie zawsze jest wystarczająco atrakcyjne. Część rodziców może nawet zrezygnować z uczestnictwa w przyjęciu właśnie z uwagi na swoje pociechy. W związku z tym, zorganizowanie interesujących gier i zabaw weselnych dla dzieci to nie tylko zwykła uprzejmość, ale również realny wpływ na komfort gości. Młode Pary coraz częściej decydują się na wynajem sal weselnych z placami zabaw i dużym terenem zielonym czy usługi animatorów, ale świetnym rozwiązaniem będą również budżetowe książeczki weselne dla dzieci, które z powodzeniem można przygotować samodzielnie i ograniczyć wydatki. 

Bańki mydlane weselna książeczka zabaw
Adobe Stock

Jakie zabawy weselne dla dzieci sprawdzą się w formie książeczki?

Wydrukowanie kilku kolorowanek (najlepiej o tematyce oscylującej wokół ślubu), które można połączyć z kartkami, na których znajdują się labirynty, wykreślanki, krzyżówki, obrazki do łączenia kropek itp. nie kosztuje dużo, a może na jakiś czas zająć uwagę brzdąców. Oczywiście, pamiętajcie o tym, żeby stopień trudności zadań, które znajdą się w książeczce dopasować do wieku dzieci. Jeśli na wesele zostały zaproszone dzieci w różnym wieku, musicie przygotować kilka wersji książeczek, najlepiej z konkretną dedykacją imienną, żeby maluchy wiedziały, który egzemplarz jest przeznaczony dla nich. 

Książeczki ułóżcie w jednym miejscu, jednocześnie zapewniając każdemu dziecku dostęp do stolika i krzesełka oraz wystarczającą liczbę kredek, ołówków, flamastrów itp. Pamiętajcie również, że zabawy na wesele dla dzieci w formie książeczki są przeznaczone dla starszych dzieci. Co więcej, powinny być one pilnowane przez osobę dorosłą, która zadba o to, żeby dzieci nie chodziły i nie biegały z kredkami, flamastrami itp. w dłoniach.

Zabawy weselne dla dzieci balony
Adobe Stock

Odradzamy dołączanie do książeczek kreatywnych farb – łatwo o zabrudzenie ubrania, co na weselu może być szczególnie problematyczne, jeśli rodzice dziecka nie wzięli ze sobą zapasowej odzieży. Do książeczki z zabawami możecie dołączyć również maski zwierząt, które dziecko musi pokolorować, wyklejanki, zagadki do rozwiązania, testy dziecięcej wiedzy, wyliczanki czy karty pracy ze znajdowaniem różnic pomiędzy obrazkami. 

Książeczki zabaw możecie przygotować samodzielnie lub kupić w gotowej formie. Jeżeli, jako Młoda Para nie możecie znaleźć darmowych wzorów do druku, pozwalających na ich wykorzystanie w czasie waszego wesela, wystarczy kupić w sklepie tradycyjne kolorowanki, książeczki z naklejkami itp. i wykorzystać je do wykonania ciekawych zestawów zadaniowych. Zwróćcie uwagę na to, że dzieci mogą szybko nudzić się jedną aktywnością, dlatego kupując lub planując wykonanie książeczki zadbajcie o to, żeby pojedyncze egzemplarze proponowały możliwie jak najwięcej zadań o różnym charakterze, dostarczających odmiennych bodźców. 

Mała rada: punkt, w którym umieścicie książeczki weselne najlepiej wzbogacić dodatkowymi atrakcjami: bańkami mydlanymi, grami planszowymi, książeczkami do czytania i zabawkami, które, żeby nie generować dodatkowych wydatków, możecie, na przykład, pożyczyć od rodziny czy znajomych. Jeszcze raz przypominamy – wszystkie elementy (zwróćcie uwagę na ich wielkość, nie mogą być możliwe do połknięcia), które znajdą się w kąciku zabaw muszą być dostosowane do wieku brzdąców. 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu