Czy wypada wybrać sztuczne kwiaty na wesele? Sprawdź, co sądzą panny młode!

Czy wypada wybrać sztuczne kwiaty na wesele? Sprawdź, co sądzą panny młode!
Beautiful hair wreath with flowers flat lay. Stylish handmade accessories, female decoration, beauty concept

Wybór dekoracji ślubnych, w tym kwiatów, to jedna z istotnych kwestii podczas organizacji tego niezwykłego dnia. Chyba każda przyszła para młoda chce, aby jej uroczystość przebiegała w świetnej atmosferze, ale również w pięknym otoczeniu.

Aplikacja wesele z klasą

Wybór żywych kwiatów jest naprawdę spory. Niezależnie od pory roku nowożeńcy mają możliwość znalezienia gatunków roślin, które będą współgrały ze stylem i kolorystyką przyjęcia. Można by powiedzieć, że na żywe kwiaty stawia większość przyszłych małżonków. Część par decyduje się jednak na sztuczne kwiaty na sali weselnej. Czy to dobry pomysł?

Oferty promowane

Sztuczne kwiaty na wesele – czy warto brać je pod uwagę?

Zdania na temat sztucznych kwiatów są naprawdę podzielone. Wątek ten jednak często jest poruszany na ślubnych grupach dyskusyjnych. Wiele osób uważa, że na pierwszy rzut oka widać, że nie są to naturalne rośliny – i że tego typu kwiaty nie kojarzą się z uroczystością ślubną, wręcz, że nie wypada takowych wybierać. Jest też grono, które sądzi, iż bardzo dobrej jakości sztuczne kwiaty, które można znaleźć aktualnie na rynku, wyglądają niemal jak żywe i niezwykle trudno zorientować się, że jest inaczej.

Ja miałam wszędzie na sali sztuczne kwiaty ze względu chociażby na koszty ? dekoratorka tak się postarała, że nie było widać, że to są sztuczne ?

(…) Ja uważam że ludzie są coraz bardziej świadomi piękna i widzą co sztuczne i tanie a co naturalnie piękne. Ja osobiście nie wyobrażam sobie na weselu nie mieć żywych kwiatów.

Ja będę miała sztuczne. Musiałam dotknąć żeby sprawdzić czy naprawdę są sztuczne a i po dotyku ledwo wyczuwalne – bardzo delikatne płatki.

Myślę że lepiej mniej ale jednak żywe kwiaty. Dużo zależy też od tego jaką macie salę. Niemniej jednak sztuczne kwiaty źle się kojarzą.

Zdarza się, iż sale weselne oferują sztuczne kwiaty na stół weselny. To opcja zdecydowanie bardziej ekonomiczna, ponieważ taką dekorację można wykorzystać wielokrotnie.

Moja sala także wykonuje dekoracje ze sztucznych kwiatów a wyglądają jak żywe i ja decyduję się na sztuczne, serio mamy na co teraz wydawać kasę.

My na sali mamy możliwość wynajęcia sztucznych kwiatów, które wyglądają pięknie! Gdybym miała kupować żywe – po jednym dużym bukiecie na każdy stół (19/20 stołów)… To bym zapłaciła majątek, a po dwóch dniach imprezy i tak by poszły do wywalenia.

Sztuczne kwiaty na wesele – zalety

Po pierwsze: sztuczne kwiaty dostępne są cały rok. Jeśli np. ślub odbywa się późną jesienią, a para młoda marzy o kwiatach, które w tym momencie naturalnie nie występują, sprowadzenie ich natomiast wiąże się z ogromnymi kosztami – może wtedy warto poszukać sztucznego odpowiednika? Jednym z rozwiązań jest również to, że sztuczne kwiaty na stole weselnym można połączyć z żywymi. Cała dekoracja sali weselnej może być połączeniem tych dwóch rodzajów kwiatów – np. wypożyczona ścianka weselna ze sztucznych roślin, a bukiety na stołach z żywych. Podobnie z dekoracją osobistą panny młodej – można rozważyć bukiet ślubny ze sztucznych kwiatów i żywych jednocześnie. Wspominają o tym internautki:

Miałam mieszane, więcej sztucznych, wyglądało przecudnie. Nikt się nie zorientował nawet ?

Sztuczne kwiaty można łączyć z żywymi, ale muszą być naprawdę dobrej jakości, a cena takich jest wysoka.

U mnie sprawa mieszana, wynajmuję ściankę z kwiatów sztucznych, stroik do włosów oraz bukiet zamawiam sztuczny (koszt rzeczywiście jest niemały). Ale na stoły kwiaty będą świeże.

(…) Zrezygnowałam z żywych kwiatów w wazonach na sali. Wzięłam sztuczne i nie żałuję. Jedyne żywe były przy naszym stole:)

Kolejny plus jest taki, że te rośliny nie zwiędną, więc dużo wcześniej można przygotować sztuczne kwiaty. Wesele to duże przedsięwzięcie i na kilka dni przed nim sporo się dzieje. Wymarzoną dekorację z zastosowaniem sztucznych kwiatów można wypożyczyć, kupić lub samodzielnie wykonać nawet kilka miesięcy przed przyjęciem. Nie ma także obaw, że w bardzo upalny dzień kwiaty nie wytrwają całego przyjęcia, bądź do imprezy poprawinowej. Jeśli nowożeńcy czują się na siłach, by zrobić ozdoby własnoręcznie, mogą ją potem sprzedać, bądź wykorzystać ponownie, np. w dekoracji domu.

Według mnie pomysł jest dobry, bo dobrej jakości sztuczny bukiet może posłużyć jeszcze niejednej osobie.

sztuczne kwiaty na wesele
Unsplash

Sztuczne kwiaty na wesele – wady

W czasach kiedy staramy się przykładać dużą wagę do ekologii, dekoracja wykonana z tworzyw sztucznych może nie zdobyć uznania wśród wielu osób. W tym kontekście jednak plusem jest to, że sztuczne kwiaty można wykorzystać ponownie.

Kolejną rzeczą są także koszty. Świetnej jakości sztuczne kwiaty na wesele mogą sporo kosztować. Warto zatem zapoznać się z cennikami sklepów, które oferują takie produkty.

Też nie cierpię sztucznych kwiatów. Żywa natura jest na tyle piękna że jakieś kawałki materiału i plastiku nie dorównują jej nawet odrobinę.

Ciekawe wykorzystanie sztucznych kwiatów na wesele

W dekoracji sali weselnej świetnie sprawdzą się kwiaty z papieru! Ścianka weselna ze sztucznych kwiatów może powstać z wykorzystaniem popularnych kwiatów chanel. To zdecydowanie ekonomiczne rozwiązanie i jednocześnie niesamowity efekt!

Kolejnymi interesującymi propozycjami są: wielkoformatowy napis, np. LOVE lub inicjały pary młodej wypełniony sztucznymi kwiatami, bądź duże kwiaty ze sztucznego tworzywa, którymi można np. przyozdobić miejsce ceremonii w plenerze. Sprawdźcie kilka inspiracji.

The Wedding Bells
Funny Flower Maciej Kowalik
Funny Flower Maciej Kowalik

4.7/5 - (49)

Paulina Góralska

Paulina Góralska

Absolwentka polonistyki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Niepochodząca ze Śląska, ale zakochana w tym regionie jako mieszkanka od kilku lat. Uwielbia podróże, w szczególności wycieczki rowerowe i górskimi szlakami. Zafascynowana tematyką ślubów, zwłaszcza stylem rustykalnym.

Więcej artykułów autora Paulina Góralska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore