Czym powinna wyróżniać się nowoczesna sala weselna? Poznaj 3 wskazówki!

Ślub, a potem wesele to jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy stara się, by ten dzień był wyjątkowy, a lokalizacja sprzyjała dobrej zabawie i chwilom radości. Nowoczesna sala weselna to coraz częstszy wybór wielu par młodych. Jak zorganizować ten szczególny dzień, by oszczędzić sobie dodatkowych zmartwień? Czym powinna wyróżniać się nowoczesna sala weselna?

Czym powinna wyróżniać się nowoczesna sala weselna? Poznaj 3 wskazówki!

Przeczytaj i oceń!

4.9/5 - (15)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Jak znaleźć nowoczesną salę weselną?

Zacznijmy od podstawowej kwestii, czyli gdzie szukać, by szybko znaleźć wymarzone miejsce. Doskonałym rozwiązaniem może być korzystanie z baz, w których właściciele sal weselnych umieszczają swoje wizytówki i oferty. W ten sposób zaoszczędzisz z pewnością sporo czasu. Warto również przejrzeć dostępne opinie klientów, które pozwolą na weryfikację ewentualnych “minusów”. Na podstawie referencji par młodych dowiesz się także, jak przebiegała współpraca oraz obsługa podczas przyjęcia. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy 3 wskazówki, które pozwolą na znalezienie nowoczesnej sali weselnej.

Oferty promowane

Wskazówka 1: Zwróć uwagę na podział nowoczesnej sali weselnej na strefę jadalną i taneczną

Coraz więcej sal weselnych decyduje się na wyraźne oddzielenie stref, w których odbywają się określone części przyjęcia. Dzięki temu część gości może nawiązywać kontakt, poznawać się i rozmawiać, a pozostali oddawać się atrakcjom, śpiewom oraz tańcom do białego rana. Wyznaczenie strefy jadalnej umożliwia także spokojne zjedzenie posiłków czy brak kolizji osób tańczących ze stolikami.

Warto zwrócić uwagę, że takie nowoczesne sale weselne umożliwiają także organizację zarówno mniejszych, jak i większych przyjęć. Przykładem może być sala Ilkus Hotel&Restaurant oferująca dwa rozwiązania. Pierwsze z nich zostało stworzone z myślą o osobach planujących mniejszą uroczystość. Jeżeli liczba gości nie przekracza 60 osób, możesz zorganizować przyjęcie w naszej Sali oranżeryjnej. Drugie rozwiązanie pozwoli na organizację przyjęcia weselnego nawet na 140 osób. Połączymy dla Ciebie Oranżerię oraz Salę restauracyjną. 

Dzięki temu nie musisz martwić się, że mniejsza liczba gości uniemożliwi organizację wesela w wymarzonym miejscu. 

Wskazówka 2: Najpierw wybierz styl wesela, a dopiero później dopasuj salę

Aby wszystko prezentowało się spójnie i wyróżniało harmonią, musisz zachować pewną hierarchię decyzji. Na początku przemyśl dobrze, w jakim stylu chcesz zorganizować ten wyjątkowy dzień. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dostosować nie tylko dekoracje, ale również samą salę weselną do swoich preferencji. Nowoczesna sala weselna wyróżnia się pewną uniwersalnością. Dzięki odpowiednio dobranym dekoracjom z łatwością dostosujesz jej klimat do wybranego stylu. Co więcej, takie miejsca prezentują się zawsze elegancko oraz oddają doniosłość dnia zaślubin.

Sala restauracyjna i Oranżeria w Ilkus Hotel&Restaurant  to miejsca o niepowtarzalnym klimacie, które pozostawiają dużą swobodę dekoratorom. Bez problemu dostosujesz wnętrza zarówno na przyjęcie pełne blichtru, jak i te organizowane w duchu minimalizmu. Połączenie przestrzeni w stylu romantycznym oraz nowoczesnym, loftowym zachwyci gości. 

Wskazówka 3: Sprawdź dobrze lokalizację oraz zapytaj o możliwość noclegu

Musisz pomyśleć także o wyborze odpowiedniej lokalizacji. Tutaj należy wziąć pod uwagę przede wszystkim odległość od miejsca, w którym odbywa się ceremonia. Od tego zależy w dużej mierze konieczność zorganizowania dodatkowego transportu. Jeżeli wiesz, że Twoi goście będą przyjeżdżali z daleka, dużym ułatwieniem może być rezerwacja sali weselnej z noclegiem.

Goście weselni otrzymują z reguły możliwość skorzystania z dodatkowego rabatu, dzięki czemu taka opcja okazuje się nie tylko wygodniejsza, ale również pozwoli na optymalizację kosztów. 

Podsumowanie: 3 wskazówki to nie wszystko!

Powyżej uwzględniliśmy 3 podstawowe wskazówki, o których każda para młoda powinna pamiętać. Równie ważne są jednak kwestie związane z jedzeniem. Zwróć uwagę także na opinie o menu weselnym oraz jakości dań. Zapytaj o możliwość dostosowania menu i uwzględnienia zarówno wyszukanych, jak i regionalnych potraw. llkus Hotel&Restaurant oferuje między innymi stworzenie indywidualnej karty dań dopasowanej do stylu organizowanego przyjęcia. 

Mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom znajdziesz salę weselną, która spełni Twoje oczekiwania oraz potrzeby. Pamiętaj, że to właśnie w tym miejscu spędzisz większość tego wyjątkowego dnia oraz nocnego świętowania. 

Oceń artykuł!

4.9/5 - (15)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore