Dekoracje stołów weselnych – na co warto zwrócić uwagę przy ich planowaniu?

Dekoracje stołów weselnych – na co warto zwrócić uwagę przy ich planowaniu?

Odważę się śmiało stwierdzić, że nikt nie wyobraża sobie wesela bez udekorowanej przestrzeni, chociażby w niewielkim stopniu. Jedni z nas wolą minimalizm, a innym z kolei marzy się zabawa na sali zamienionej w tajemniczy ogród, wypełnionej po brzegi kwiatami. Pary młode chętnie decydują się na oryginalne rozwiązania, np. kolorowe sztućce czy rezygnują z obrusów. Jedno jest pewne – Wasze przyjęcia są z każdą kolejną realizacją coraz bardziej zaskakujące, a organizując kameralne wesele pozwalamy sobie na szaleństwo w dekoracjach. Jak podejść do tego tematu, aby marzenia stały się rzeczywistością i wszystko ze sobą współgrało?

Aplikacja wesele z klasą

Przede wszystkim weźcie pod uwagę stałe wyposażenie i styl przestrzeni, w której organizujecie przyjęcie. Być może Wasza sala sama w sobie wygląda niesamowicie i więcej dekoracji jej zaszkodzi niż upiększy. Jeśli w Waszej lokalizacji jest dużo zieleni, przykładowo ściany są pokryte bluszczem, to pomyślcie o jego kontynuacji na stołach w postaci bieżnika zieleni w towarzystwie świec. Wszak niesamowite dekoracje to nie tylko kompozycje kwiatowe. Zwróćcie uwagę na meble, które posiada sala. Być może ma piękne krzesła, których szkoda podmieniać lub zakrywać pokrowcami, bądź posiada eleganckie industrialne stoły, które nie potrzebują obrusu (TAK! Uwierzcie, nie zawsze na stole potrzebny jest obrus).

Adobe

Kolejna rzecz to rodzaje stołów: prostokątne, okrągłe lub jedne i drugie. Każdy z tych kształtów ma swoje plusy i minusy, szczególnie przy ich dekorowaniu. Stół okrągły sam z siebie daje do zrozumienia, żeby wszelkie kompozycje znajdowały się na środku. Więcej możliwości daje natomiast stół prostokątny, gdzie można rozstawiać kompozycje w równych odległościach przez całą jego długość lub całkowicie z nich zrezygnować dla wspomnianego już bieżnika i promenady świec. Kwiaty nie muszą również być kilkoma punktami. Mogą to być pojedyncze sztuki wsadzone w butelki i rozstawione po całym stole. Pamiętajcie, aby kwiaty nie były zbyt wysokie i nie zasłaniały nikomu osoby z naprzeciwka. Powinny być dużo wyższe od siedzących lub ułożone w niskich kompozycjach tak, aby wszyscy bez problemu się widzieli. Dotyczy to zarówno okrągłych, jak i prostokątnych stołów. Jeśli marzycie o kompozycjach, wysokich lub niskich, a ogranicza Was budżet to:

  • w przypadku prostokątnych stołów umieśćcie na szczytach stołu kompozycje niskie, a na środku wysoką,
  • w przypadku stołów okrągłych ograniczcie się do kompozycji niskich lub mieszanych – część stołów udekorujcie niskimi, a część wysokimi. Będzie to również wyglądało wyjątkowo.

A co powiecie na połączenie stołów okrągłych i prostokątnych? Skomponowanie obu kształtów jest bardzo oryginalne, a dzięki temu też stół młodej pary, który najczęściej jest prostokątny, nie będzie mocno odstawał od np. reszty okrągłych. Skoro już jesteśmy przy parze młodej, pamiętajcie, że to właśnie o swój stół musicie zadbać najbardziej. Dlaczego? Po pierwsze, bo to WASZ dzień! Macie być widoczni, jesteście królową i królem tej uroczystości i na Was wszyscy patrzą. Po drugie natomiast, to Was najbardziej kocha obiektyw tego dnia i szkoda by było, abyście zniknęli gdzieś w gąszczu kompozycji kwiatowych.

Adobe

Co z bufetami? Tam wystarczą niewielkie akcenty dekoracyjne. Pamiętajcie, żeby kwiaty nie wydzielały intensywnej woni, gdyż w połączeniu z zapachem potraw mogą powodować nawet utratę apetytu.

Przy dekorowaniu Waszej przestrzeni pamiętajcie o wszelkich dodatkach: papeterii, czyli winietkach, kartach menu i listach rozsadzenia gości. Zaproszenia ślubne niech będą zapowiedzią stylu czy też motywu przewodniego. Pozostałe elementy to również obrusy, serwetki, zastawa, meble, dywany, fotele, kanapy, lampy czy nawet żyrandole. Starajcie się, aby wszystko ze sobą współgrało. Dekoracje maja tworzyć nastrój, nie przyprawiać o ból głowy i tworzyć chociażby niewielka aurę romantyzmu, a uwierzcie, profesjonalna firma dekoratorska zadba, aby ta aura się unosiła całą noc.

4.5/5 - (33)

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore