• MODA
 • URODA
 • ŚLUB I WESELE
 • STYL ŻYCIA
 • EKSPERT Z KLASĄ
 • SZUKAJ

Jak wyregulować brwi i nadać głębi spojrzeniu?

Jak wyregulować brwi i nadać głębi spojrzeniu?

Idealnie wymodelowane brwi podkreślają nie tylko naturalną oprawę oczu, ale sprawiają, że twarz wygląda po prostu pięknie. Regulacja brwi nie jest wcale taka trudna, jak mogłoby się wydawać, najważniejsze jednak, aby stosować się do kilku istotnych zasad. O tym, jak wyregulować brwi i nadać swojemu spojrzeniu wyrazistości przeczytacie w artykule.

Odpowiednio wyregulowane i wystylizowane brwi sprawiają, że makijaż dzienny, a także makijaż ślubny zyskuje jeszcze więcej charakteru, a twoje spojrzenie głębi. Jeśli zatem zastanawiasz się jak powiększyć oko makijażem koniecznie postaw najpierw na profesjonalną stylizację brwi. Możesz ją wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i samodzielnie w domu. Jeśli decydujesz się sama wykonać regulację brwi niezwykle ważne jest to, aby była ona wykonana poprawnie, a kształt brwi został odpowiednio dopasowany do kształtu twarzy. O czym pamiętać, a jakich błędów się wystrzegać? O tym poniżej.

Regulacja brwi – najpierw nadaj im kształt!

Aby brwi wyglądały pięknie i przede wszystkim naturalnie konieczne jest nadanie im odpowiedniego kształtu. Możesz w tym celu skorzystać z metody polegającej na wyznaczeniu 3 linii na łuku brwiowym. Jak to zrobić?

 • Przyłóż ołówek lub pędzelek, w zależności od tego czego używasz do skrzydełka nosa. Miejsce, które otrzymasz na poziomie brwi wyznacza ich początek (1).
 • Następnie przy pomocy ołówka wyznacz najwyższy punkt w łuku brwiowym. Aby to zrobić przyłóż go od skrzydełka nosa do miejsca zakończenia zewnętrznej linii twojej tęczówki oka (2).
 • Kolejny krok to wyznaczenie końca łuku brwiowego. W tym celu przyłóż ołówek od skrzydełka nosa do końca brwi tak, aby przechodził on przez zewnętrzny kącik twojego oka (3).

Wszystkie linie znajdziesz na rysunku poniżej.

Zobacz także: Jak dbać o rzęsy? Poznaj najlepsze sposoby pielęgnacji tych naturalnych i przedłużanych!

Jak regulować brwi – procedura krok po kroku

Chcesz wykonać regulację brwi samodzielnie w domu? Koniecznie pamiętaj o kilku niezwykle istotnych zasadach!

 • Oczyszczanie twarzy – czysta i odświeżona twarz to idealna baza do wykonania regulacji brwi, dlatego w pierwszej kolejności zajmij się jej pielęgnacją. Stylizację warto wykonać także po kąpieli, kiedy skóra jest rozpulchniona, dzięki czemu wyrywanie włosków nie będzie, aż tak bolesne.
 • Przygotuj lusterko i pęsetę. Zadbaj również o odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu żaden niechciany włosek nie umknie twojej uwadze. Najlepiej wykonywać regulację brwi przy naturalnym, dziennym świetle.
 • Wyznacz linię swojego łuku brwiowego i przystąp do regulacji brwi pęsetą, wcześniej oczywiście zdezynfekowaną. Pamiętaj, aby wyrywać włoski wraz z cebulkami, zgodnie z kierunkiem, w którym rosną. Nigdy nie rób tego w przeciwną stronę.
 • Staraj się usuwać włoski wyłącznie z dolnej linii brwi. Często na górnej linii pojawiają się dłuższe włoski, rosnące w dobrym kierunku, które wystarczy jedynie odrobinę skrócić nożyczkami do paznokci. Pamiętaj, aby jednak z tym również nie przesadzić, gdyż włoski mogą stać się ostre, odstawać i zacząć odrastać w przeciwnym kierunku.
 • Cały czas kontroluj swoją pracę. Włoski usuwaj pomału i precyzyjnie. Pamiętaj także, że mniej znaczy więcej. Mocno wyskubane brwi spowodują powstanie za dużego łuku brwiowego, który nie będzie wyglądał ładnie. Nie zapomnij, aby co jakiś czas sprawdzać efekty swojej pracy w większym lustrze, tak aby widzieć jak wyregulowane brwi komponują się z kształtem twarzy.
 • Gdy brwi będą już odpowiednio wyregulowane możesz wykonać hennę brwi lub skorzystać z innego kosmetyku do stylizacji brwi (kredka, pomada), aby nadać im koloru i jeszcze dokładniej podkreślić otrzymany kształt. Pamiętaj, aby wyglądały one jednak naturalnie. Dlatego, jeśli jesteś blondynką koniecznie zapomnij o czarnej hennie!

Jeśli wyrywanie włosków sprawia ci ból możesz spróbować palcami naciągnąć nieco skórę, aby ich usuwanie mniej bolało, z kolei kostki lodu pomogą uśmierzyć ból po zakończonym zabiegu.

Możesz oczywiście pomyśleć także o regulacji brwi woskiem. Wymaga to jednak dużo większej wprawy niż usuwanie zbędnego owłosienia na nogach czy w okolicy pach, dlatego warto zaopatrzyć się w specjalne plastry przeznaczone do depilacji twarzy. Choć metoda ta może być dosyć bolesna pozwala na precyzyjne usunięcie nawet niewidocznych włosów.

Jak wyregulować brwi
Envato

Zobacz także: Domowy peeling do ciała – sprawdzone sposoby na piękną i gładką skórę

Depilacja brwi a kształt twarzy?

Jaki kształt powinny mieć brwi, aby pasowały do owalnej, a jaki do trójkątnej twarzy? Zgodnie z zasadą kształt brwi należy dobierać na zasadzie przeciwieństwa. Jeśli posiadasz mocne kontury – łuki brwiowe powinny mieć łagodny kształt i odwrotnie. Jaki zatem będzie pasował do twojej twarzy?

 • owalna – w tym przypadku łuki brwiowe powinny być delikatne i miękkie, zaś kąt brwi łagodny
 • okrągła – zapomnij o zaokrąglonym kształcie. Wyostrz i wydłuż brwi, tak aby wyraźnie zaznaczyć najwyższy punkt brwi i jej opadający koniec. Postaw na brwi w kształcie trójkąta.
 • trójkątna – w tym przypadku ważne jest, aby optycznie zwęzić szerokie czoło. Łuki brwiowe powinny zostać zagęszczone na początku i lekko uniesione na końcach.
 • kwadratowa – postaw na subtelne, lekko zaokrąglone łuki brwiowe, bez wyraźnie zaznaczonych punktów, tak aby złagodzić rysy twarzy
 • diamentowa – posiadaczki tego kształtu twarzy powinny koniecznie zdecydować się na wyraźnie uniesione łuki brwiowe.
 • podłużna – postaw na szerokie brwi o prostych łukach bez załamania, tak aby spróbować optycznie skrócić twarz.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu